ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Pronalaženje prvog posla u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 03.12.2009, 23:10
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja sam nasao posao jos u Srbiji. Tada je taman kompanija u koju sam pregovarao da predjem kupila americku kompaniju i pojavila se sansa da mi ponude posao ovde ukoliko dobijem zelenu kartu (nisam jos bio na intervju kada sam prelazio u novu firmu). Tako se i desilo i dobio sam posao u Chicago.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #12  
Staro 04.12.2009, 01:23
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Kako sad nema posla? Pa razbili ste se ovde objasnjavajuci da nije nikakav problem pronaci posao. Objasnjavali ste da treba mesec dva po dolasku i pronalazi se posao. Kolko mogu primetiti malo ste duze tamo, a jos vas muci pronalazenje posla. U cemu je problem, dali to prodajete demagogiju? Dali ste poceli birati poslove? Pa takodje ste objasnjavali nadugo i nasiroko da samo idioti biraju poslove, a da vama nije problem raditi bilo kakav posao. Dali su vam kriterijumi drugaciji kad ste vi u pitanju, a drugaciji kad se radi o nekom drugom?
Dali ste dvolicni ili pokusavate da prodajete muda za bubrege?
Reply With Quote
  #13  
Staro 04.12.2009, 08:33
abdulazizsarajevo abdulazizsarajevo je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: sarajevo
Poruke: 16
Nepromenjeno

ja sam u sarajevu nisam u USA...i onako sam postavio jedan video...
nema potrebe da se uzbudjujes...ovdje smo da djelimo iskustva a ne provociramo..i da probamo jedni drugima pomoci...sto je i admin uradio pokretanjem ovog foruma...

opusti se..ako mozes pomozi ako ne daj podrsku..)

pozdrav tebi K.
__________________
11. 11. 2009. - Prijava za DV 2011 za suprugu i mene...

nista..

prijeva 2010 - nekad ubrzo...
Reply With Quote
  #14  
Staro 04.12.2009, 09:11
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Moj zadnji komentar je namenjen svima koji su me danima ubedjivali da nije nikakav problem pronaci posao u USA. Ako ti nisi u toj grupi ne znam zasto si se osetio prozvanim?
Neznam kako nisi premitio celu armiju blefera i demagoga, koji samo prodaju pricu kako je u Americi sve med i mleko, kako samo treba da dodjes i za mesec dva nalazis posao, kako se zivi super i pare se ne trebaju donositi. A cim ih upitas bilo sta konkretno, odmah pocinju kukati, zapomagati i grebati. Pocinu se pozivati na nekakva prava da zive kako im je drago, a da niko od njih ne kaze ko to pravo uzurpira. Ja samo zelim da stvari nazovemo pravim imenom i da lepo kazemo sta je istina. Ma koliko to bilo bolno!
Tako da ja celo vreme ponavljam (neznam kako nisi shvatio) da ja samo zelim pomoci. Ajde da te nesto pitam konkretno.
Ti rece da si u Sarajevu, planiras da ides u USA. Neznam dali si vec bio, ali da pretpostavimo da nisi i neznas skoro nista o zivotu tamo. Onda dolazis na ovaj forum i nadas se pronaci nekakve informacije, koje bi tebi valjale. E sad ovde naletis na dva suprostavljenja misljenja. Jedno misljenje koje zastupaju vecina blefera i demagoga, a to je kako je tamo sve super, kako ti netrebaju pare kad dolazis, kako te odmah ceka posao. Imas drugu filozofiju, koju zastupam ja i mozda jos nekoliko diskutanata. Da nije uopste lako na pocetku, da je bolje poneti sto je moguce vise novca, da se dobar posao trazi malo duze. Da je ciscenje wc-a klosarski posao i da takvih poslova mozda i ima, ali nevaljaju kurcu. Da je zdravstvena zastita skupa, da su skole skupe i da si bez para niko i nista. Onda jednog dana ti dodjes ovde, nisi poneo nesto para, nadas se dobrom poslu odmah. Nisi popravio zube pre dolaska, vec moras u staru da potrsis 500-1000$ za zubara. Verovao si da ces se odma snaci i uklopiti, pa si mozda poveo i trudnu zenu. E onda ces videti moj druze, ko ti je mislio dobro. Ko je hteo da ti pomogne.
Pa zar ne citas debilne komentare, da je ciscenje wc-a dobar posao. Pa zar nisi procitao sta kazu kad ih pitas kolko je kafa, a kolko izlazak u restoran. Na svako pitanje o necemu sto oni sebi ne mogu priustiti, pocinju zapomagati ko da si poceo zive da ih deres.
A onda se pojavljuje nekakav lik (iz one grupe kojima je tamo sve ko u raju) koji je tamo vec duze vremena i postavlja pitanje trazenja prvog posla i konstatuje kako to i ne ide bas lako.
Reply With Quote
  #15  
Staro 04.12.2009, 15:47
dragance dragance je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2009
Poruke: 139
Nepromenjeno

Konislave, ovde te podrzavam osim ovoga za ciscenje wc-a.Da objasnim.Inace sam programer po struci, imam finu platu ovde i u neku ruku sam zadovoljan zivotom u Srbiji.Ali ne vidim potrebu da istices kako je ciscenje wc-a los posao.Ljudi koji su na ovom forumu govorili da bi i to cak radili da bi preziveli samo govori koliko im je lose ovde.Naravno da je los posao, i da se slabo placa, ali ne razumem sta ako ne bude covek u mogucnosti da dobije na pocetku bilo kakav posao a racuni se gomilaju.Po tvojim postovima sam skontao da je tebi lepo ovde, da si obezbedjen i sve.Vecina nije.Nemaju novca koliko i ti.Nemaju vestine koje imas ti da im donesu brzo posao i lepe pare, ali zele da odu jer su sigurni i veruju da moze i bolje od ovoga.
Reply With Quote
  #16  
Staro 04.12.2009, 17:57
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Dajte ljudi, ostavite se vise tog WC-a.
Nekoliko puta sam bio rekao, sto sebe odmah osudjujete da je to sve sto mozete. Ja sam eto dobio posao pre nego sto sam dosao, ima jos 2-3 takvih na forumu. Neki su ubrzo nakon dolaska nasli posao u struci. Moja zena iako je radila za americku firmu....trebalo joj je 9 meseci da nadje posao prodavacice, a jos je u potrazi za normalnim poslom. Svakog ceka drugacija sreca i ne moze niko da kaze kako ce ti biti. Niti moze neko da kaze da li ima poslova za ovu ili onu struku. Sve zavisi i od osobe i od srece koja ga ovde ceka. Da je kocka...kocka je, ali sa ipak malko sracunatijim rizikom. Fakat je da covek, ako nema nikoga ovde za pomoc i sl. i nema posao, treba da racuna da dolazi ovde da proba. U smislu, novac koji nosis namerio si da potrosis u potrazi za boljom buducnoscu. Da li ces ga potrositi i vratiti se nazad, ili ces uspeti da se snadjes, ili ces cak uspeti naci dobar posao vec kroz mesec dana i ubrzo to povratiti.....niko takve informacije ne moze da ti da.
Juce sam bas bio na jednom predavanju o trazenju investitora za privatni biznis. Tu nam je covek prikazivao razne grafofe kako sve otislo po K ove i prosle godine. Ali isto tako je napomenuo da su predvidjanja da ce sledeca biti veliki bum kakav jos do sada nije vidjen. Da li ce biti tako ili ne.... ne znam. Ali se moze desiti da vec iduca godina bude zlatna po pitanju trazenja poslova. Oni sajmovi sa snimaka izgledaju sada tako, moja zena to moze da potvrdi. Opet...to ne znaci da ce sutra biti tako.
U svakom slucaju, moj savet je traziti posao u onome u cemu si strucnjak. Velike su sanse da ces taj posao naci mnogo pre nego ciscenje WC-a. Nije ni to ciscenje WC-a jednom belcu posao koji se lako nalazi. I amer gleda da zaposli nekoga ko ce mu za 4$ na sat biti tu sledecih 10 godina, a ne neko ko ce da mu kidne cim se pronadje bolja prilika.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #17  
Staro 04.12.2009, 18:05
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

By the way, dodatak na gornji post. Do sada ni u jednom restoranu ili baru (a posetio sam ih mnogo) nisam video da je baba sera belac. Uvek je bio muskarac, crnac. I koliko mi je poznato radi za tip (ne znam da li i koliko je dodatno placen). Znaci, kada operes ruke on ti doda peskir i sl, a ti ako hoces ubacis mu koji dolar u ciniju.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #18  
Staro 04.12.2009, 22:29
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik konislav Prikaz poruke
A onda se pojavljuje nekakav lik (iz one grupe kojima je tamo sve ko u raju) koji je tamo vec duze vremena i postavlja pitanje trazenja prvog posla i konstatuje kako to i ne ide bas lako.
Voljela bih znati na koga to mislis? Ako znas da citas, vidjet ces da pitanje postavljeno prije nego je ''nekakav lik'' dosao u Ameriku. Ja ti preporucam da se spustis na zemlju, spustis nos, prestanes pretpostavljati da nitko osim tebe ne daje postene i nelicemjerne savjete i komentare. Shvatili smo tvoju poruku, nisi rekao nista sto vec nismo vise od godinu, dvije prodiskutirali i sami. Normalno da je preporucljivo ponijeti kolko god mozes para, normalno je da ce ljudi pokusati naci sto bolji posao, ali je normalno i da cemo srecu i zadovoljstvo u zivotu naci u stvarima koje se ne mogu kupiti novcem. Pare ti samo pomazu da si mozes priustiti vise stvari u zivotu, ali sto kad ih nestane. Ako ti sva sreca svijeta ovisi o debljini novcanika, velicini kuce ili ti je svo zadovoljstvo u tome da potrosis sto vise para, onda ce to biti bijedan i jadan zivot kad tih para nestane. Pare su privid, mnogi su imali vise nego trebaju i kad je nestao nisu znali kud da se okrenu, nego uze za vrat. Hvala, ali takav mi zivot ne treba, ko ne zna da uziva bez para taj je kao covjek koji ne zna da se veseli bez alkohola. Jad i bijeda i da je daleko od svakog od nas.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #19  
Staro 05.12.2009, 03:36
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

Ajde, jos jednom wc da pomenemo.Poslovi baba sera i ciscenja su rezervisani zaista samo za meksikance i crnce.
U svakom slucaju dolazak u USA za onog ko je imao malo bolji standard na balkanu je svakako pad,ne kazem da nekom ne moze da se posreci,ali takvi su retki.Mi smo konkretno u USA dosli sa pozicija menadzera,losim engleskim (izuzev Neky-ja) na posao team member overnight.Znaci veliki pad.
Osiguranje u Srbiji da + jeftini privatni doktori ako ti se ne ceka u drzavnom.osiguranje u USA ne, hello kod doktora bar$150 + pregled.Da je lako nije.Koliko god da poneses para to se brzo potrosi.Sto vise ih poneses bices opsteniji, vise ces trositi.Odmah po dolasku u USA koliko ja znam se ne mozes osigurati, pa bojim se da ne daj boze u takvim situacijama ni $60,000 nije dovoljno.Nisam primetila da je neko dosao u USA sa trudnom zenom, a za taj slucaj bi morao poneti extra bar $40,000 (carski rez).
Svi mi na ovom forumu imamo svoje razloge dolaska, ne moraju biti samo ekonomski, a to sto je neko radio za americku kompaniju ne garantuje bolji posao.Eto Kanelopa nam je primer.Ovde uglavnom preporuka zaposljava.Ako zelis nastaviti posao za istu agenciju za koju si radio sa bakana,odavde moras biti drzavljanin.... Ako zelis raditi CCNA ili sl. moras imati od 3-5 godina iskustva u USA u toj bransi...
Kvalitet zivota bilo gde pa i u USA ne cine samo pare, zivot treba znati ziveti i sa i bez para.Nekom je dovoljno par sendvica na pikniku za lep provod ,a nekom ni 1000 restorana taj uzitak ne moze nadomestiti....
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
Reply With Quote
  #20  
Staro 05.12.2009, 15:09
barajevo31 barajevo31 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.11.2009
Poruke: 62
Nepromenjeno Posao bez iskustva

Dobar dan svima,

redovno pratim poslove na craiglisti, careerbuilder i slično za:

1. web developer (front end)
2. net developer (asp.net/c#)
3. technical support (help desk)

Cilj mi je da se zaposlim kao NET programer ali u startu bih radio i technical support ako nista drugo. No, problem je u tome što svugde traže nekoliko godina iskustva, min 2-3 god za programera a isto tako i za technical support. Ja ovde i nemam iskustva osim domaćih projekata jer je posao vrlo teško naći u Srbiji a i da imam ono ne znači ništa kod njih pa me zanima kako se zaposliti kao programer bez iskustva i da li je to uopšte moguće?

Čak traže radno iskustvo za posao na help desku, što uglavnom rade indijci koliko je meni poznato.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Iseljenicka viza za porodicu da li je moguca bez rodbine,posla,braka u Americi joga Stare teme 22 21.10.2012 18:10
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.