ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2020 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 03.10.2019, 04:32
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Nema ni u turistickoj vizi. Ne mogu da zamene aplikacije jer je jedna ds160 druga ds260, ne bi mogli da se loguju u nju. Sponzortvo je trenutno i dalje samo za Makedoniju ali verovatno ce uvesti i za ostale ili i134 ili i864 obrazac.
I-864 je samo za porodicnu imigraciju, moguce i za pojedine radne vize (treba da se potvrdi). I-134 nije obavezan u vecini slucajeva, ali Konzul moze da odluci da zatrazi sponzorstvo. I-134 za razliku od I-864 nije "legally binding". I-134 koristi samo USCIS, I-864 koriste i druge agencije.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #22  
Staro 03.10.2019, 09:20
indie_bud indie_bud je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.05.2019
YU lokacija: Bosnia and Herzegovina
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Pozdrav svima,

izgleda da smo mi iz BiH posebni
Konsultovao sam se sa ambasadom u Sarajevu i rečeno mi je da bi bilo dobro da sve dokumente koje KCC zatraži prevedem i pošaljem i originale i prevode... Takođe čak mi je rečeno da je potrebno i uvjerenje iz policije i iz suda...
Treba mi i potvrda da nisam služio vojsku...

Eto možda pomogne nekome iz BiH...
Kome da šalješ, KCCu?
I kako misle da dobiješ uvjerenje iz suda ako nisi osuđivan xD

Za vojsku mi nema smisla, nisam nikad čuo da je to nekome traženo...
Reply With Quote
  #23  
Staro 04.10.2019, 09:24
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik indie_bud Prikaz poruke
Kome da šalješ, KCCu?
I kako misle da dobiješ uvjerenje iz suda ako nisi osuđivan xD

Za vojsku mi nema smisla, nisam nikad čuo da je to nekome traženo...
KCC-u da kada zatraze.
Znaci sve sto zatraze a sto se moze izvaditi da posaljem i na nasem originale i prevedene.
Valjda oni bolje znaju od mene tako da zasto ih ne poslusati?
Uvjerenje o neosluzenoj vojnoj obavezi mora se traziti u Ministarstvu u Sarajevu da licno ministar potpise sa Apostile pecetom... Ceka se 25 radnih dana da stigne dokument.
Ja sam podnio zahtjev, itd.
Mozda moze i bez ovoga svega, ali zasto rizikovati, najbolje slusati ambasadine savjete kada cemo vec tu imati intervju...
Pozdrav
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #24  
Staro 05.10.2019, 09:52
indie_bud indie_bud je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.05.2019
YU lokacija: Bosnia and Herzegovina
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
KCC-u da kada zatraze.
Znaci sve sto zatraze a sto se moze izvaditi da posaljem i na nasem originale i prevedene.
Valjda oni bolje znaju od mene tako da zasto ih ne poslusati?
Uvjerenje o neosluzenoj vojnoj obavezi mora se traziti u Ministarstvu u Sarajevu da licno ministar potpise sa Apostile pecetom... Ceka se 25 radnih dana da stigne dokument.
Ja sam podnio zahtjev, itd.
Mozda moze i bez ovoga svega, ali zasto rizikovati, najbolje slusati ambasadine savjete kada cemo vec tu imati intervju...
Pozdrav
A zaje*ancije. Mislim, ti si ih zvao informativno, sta ce ljudi koji ih ne nazovu, poslace ono sto su im rekli tj sto pise na sajtu. Da li si dobio mail da posaljes dokumenta?
Reply With Quote
  #25  
Staro 05.10.2019, 10:24
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Nisam dobio...

Interesantan post za sve nas iz 2020 o novim pravilima slanja dokumenata: http://britsimonsays.com/document-pr...-modification/
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #26  
Staro 05.10.2019, 12:52
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ja iskreno ne znam čemu toliki overthinking i komplikovanje, jednostavno pošalješ šta traže u mailu i kraj, zašto izmišljati toplu vodu? Ako u mailu koji šalje KCC piše npr. da dokumenti treba da budu ili na engleskom ili na jeziku zemlje iz koje se aplicira, zašto prevoditi? Takođe, za uverenje iz suda, lepo piše, ukoliko si osuđivan potrebno je dostaviti uverenje iz suda, uverenje iz vojske, ukoliko si služio vojsku itd., ako nisi znači da nije potrebno. Ceo ovaj proces je dosta precizan i jednostavan i nema razlioga da ga mi sami dodatno komplikujemo.

Što se tiče ambasade, dešavalo se više puta da odgovore nešto što i nije baš potpuno tačno i iskreno za sve nedoumice i pitanja bih se uvek prvo obratio KCC-u. Jednostavno, oni vode ceo proces, a ambasada preuzima isti tek kada im ga iz KCC-a obrade i pošalju tj. kad broj postane current i kada se zakaže intervju.
Reply With Quote
  #27  
Staro 05.10.2019, 13:36
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Ja iskreno ne znam čemu toliki overthinking i komplikovanje, jednostavno pošalješ šta traže u mailu i kraj, zašto izmišljati toplu vodu? Ako u mailu koji šalje KCC piše npr. da dokumenti treba da budu ili na engleskom ili na jeziku zemlje iz koje se aplicira, zašto prevoditi? Takođe, za uverenje iz suda, lepo piše, ukoliko si osuđivan potrebno je dostaviti uverenje iz suda, uverenje iz vojske, ukoliko si služio vojsku itd., ako nisi znači da nije potrebno. Ceo ovaj proces je dosta precizan i jednostavan i nema razlioga da ga mi sami dodatno komplikujemo.

Što se tiče ambasade, dešavalo se više puta da odgovore nešto što i nije baš potpuno tačno i iskreno za sve nedoumice i pitanja bih se uvek prvo obratio KCC-u. Jednostavno, oni vode ceo proces, a ambasada preuzima isti tek kada im ga iz KCC-a obrade i pošalju tj. kad broj postane current i kada se zakaže intervju.
Zdravo Ikac, i mislio sam tako na kraju, sta KCC zatrazi to cu i poslati...
Ovo sto sakupim dodatno cu ponijeti na intervju za svaki slucaj ali cisto sumnjam da ce neko traziti...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #28  
Staro 21.10.2019, 14:52
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno Zakazan intervju

Samo da javim da nam je upravo zakazan intervju za 23.12. DS-260 smo predali u avgustu, a povratni mejl da su nam dokumenta prihvacena smo dobili 17.9. Case number je 33××. Srecno svima.
Reply With Quote
  #29  
Staro 21.10.2019, 15:55
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sims Prikaz poruke
Samo da javim da nam je upravo zakazan intervju za 23.12. DS-260 smo predali u avgustu, a povratni mejl da su nam dokumenta prihvacena smo dobili 17.9. Case number je 33××. Srecno svima.
Srecno i javite nakon intervjua kako ste prosli
Reply With Quote
  #30  
Staro 21.10.2019, 22:29
Jelena1984 Jelena1984 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sims Prikaz poruke
Samo da javim da nam je upravo zakazan intervju za 23.12. DS-260 smo predali u avgustu, a povratni mejl da su nam dokumenta prihvacena smo dobili 17.9. Case number je 33××. Srecno svima.
Cestitle, sa srecom! Mi za dve nedelje idemo pa javljamo, nadam se, pozitivne utiske
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Ds260 - 2020 neus Uputstva za dobitnike 244 04.02.2020 20:47
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
DV 2020-ne prihvatanje broja sdtksd@gmail.com Uputstva za dobitnike 4 12.05.2019 11:09
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.