ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 13.09.2009, 21:06
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ja sam uvek u pismu stavljala da pokrivam troskove boravka ovde (u nekim slucajevima i karte) i da cu da "make sure" da moji gosti postuju zakone i da ce da budu u avionu pre isteka vize. Uz to, obavezno ja pozovem da zakazem intervju, budem sva nice i uzorni americki drzavljanin... cisto eto - primetila sam da se lakse zakaze intervju a uz put oni tamo upisuju neke beleske (to znam zasigurno zato sto se drugarici razlikovalo prezime na licnoj karti i pasosu pa su upisali note da ne prave probleme oko toga). Ne znam da li to nesto znaci, ali primetili smo da sve ide nekako ok ako mi odradjujemo stvari odavde.

Za tvoj slucaj ne znam sta je najbolje i najpametnije uraditi - ja bih rekla neodredjeno, kao u fazonu zavisno od toga kakav deal mozes da pronadjes za avionske karte jer nekad je duzi period bolje za cenu karte...mozes da kazes i tacno mesec dana, jednom kad dobijes vizu ti mozes da uzmes kartu na koliko hoces, ali ja bih ipak izbegla da namerno slazem. Ko velim ako budem neodredjena onda to nije laganje
Reply With Quote
  #12  
Staro 13.09.2009, 23:28
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Da, to pozivanje i zakazivanje intervjua od strane prijatelja bi bilo lepo. Pretpostavljam da to znači da tebi ne treba da kupuješ PIN kod i na osnovu njega zakazuješ intervju (mada bilo bi stvarno kretenski da ti naplaćuju poziv sopstvenoj ambasadi )

U svakom slučaju, poslušaću te, pa ćemo videti. Naravno ako mi se izjalovi ona opcija sa poslom.

Hvala!
Reply With Quote
  #13  
Staro 14.09.2009, 00:10
tomosaban's Avatar
tomosaban tomosaban je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.06.2009
YU lokacija: Split, Dalmacija
Poruke: 36
Pošalji Skype™ poruku korisniku tomosaban
Nepromenjeno

Meni su kao studentu dali vizu na 6 mjeseci a nisam imao ni novčića na računu (imao sam pozivno pismo od rodbine da će skrbiti za mene), nakon ponovne aplikacije za 2 godine za turističku su me odbili iako sam se u roku vratio kući (vjerojatno radi toga jer sam imao završen fakultet ali sam bio nezaposlen, jer je sve ostalo bilo isto). Uz AOS i studentski index ćeš vjerojatno dobiti vizu na 6 mj. bez problema i bez dodatnih pitanja!
__________________
2010EU000122XX
Reply With Quote
  #14  
Staro 14.09.2009, 08:44
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Ja sam vec pisala da su me dva puta odbili za turisticku vizu i drugi put kad sam bila na intervjuu konzul me direktno pitao jesam li se prijavila za DV, to im valjda povecava sumnje da ces ostati ilegalno. Ne zelim da te plasim, ali to je moje iskustvo. I da, imala sam garantno. Mislim da je najvaznija priprema da onaj ko ti salje garantno napise da ce snositi sve troskove (ima polje bas za to) i ipak da ne napises da ces ostati 6 mjeseci, mozda mjesec maksimalno.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #15  
Staro 02.10.2009, 21:00
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Evo ja da se javim sa mojim iskustvom sa dobijanjem turističke

Predao sam sva dokumenta koja sam mogao, nabrojaću po važnosti za moj slučaj:

Potvrda da sam redovan student (čisto da se zna, pošto sam u rizičnoj grupi. Student sam 4 godine, sa par ispita do kraja)
Index (poslednji upisan ispit maj mesec)
Uverenje o položenim ispitima
Odštampan email od prijatelja po Žaninim smernicama (ovo je totalno nepotrebno po rečima ambasade, samo informativno im znači, nećete biti odobreni ili odbijeni zbog ovoga)
Sam sam zakazao intervju
Predao sam aktuelni ugovor koji imam sa jednom firmom za koju radim honorarno
Stari pasoš, novi pasoš
Mamina potvrda sa posla, imovina da se stan vodi na nju
Mamini pasoši

i to je sve ...

Dobio sam vizu na 3 godine

Napomenuo bi samo da sam već bio u SAD ali na J1 vizi i vratio se sve uredno. Da se redovno prijavljujem za GC poslednje 2 ili 3 godine. Da nisam donosio ništa kao finansijsku garanciju, pare na ručunu i slično ...

Sam konzul je bio super, kao uostalom svi njihovi službenici. Više smo pričali kako sam se proveo 2007 godine nego o ovom sada putu.

Eto, nadam se da sam nekome pomogao.

PS. Hvala svima koji su mi pomogli a pogotovo Žani na konkretnim informacijama!
Reply With Quote
  #16  
Staro 03.10.2009, 01:43
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Skoro svi sad dobijaju na 3 godine bez problema. Meni je nedavno bio kum koji radi dole ali se nista ne vodi na njega. Isto tako je dobio na 3 godine
Reply With Quote
  #17  
Staro 03.10.2009, 12:34
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Drago mi je ako je tako, ja sam postavio moje iskustvo, jer sam se i otvorio temu. Takođe mislim da se našau veoma čestoj situaciji i dilemi kod nasših ljudu, da li će mi dati vizu ako sam pri kraju studija, aplicirao sam za GC a tražim turističku na tri meseca(to sam stavio u prijavi).

Mada moram da napomenem da mi je konzul napomenuo da jesam rizičan što se tiče moje škole, jel na kraju pošto sam dobio na 3 godine ja mogu da završim faks za 5-6 meseci i da odem. Napomenuo mi je da im mnogo znači što sam već bio u USA i vratio se na vreme i nisam tamo napravio nikakva sranja.
Reply With Quote
  #18  
Staro 28.10.2009, 12:31
jelenche's Avatar
jelenche jelenche je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.03.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 45
Red face

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Good Spirit Prikaz poruke
Drago mi je ako je tako, ja sam postavio moje iskustvo, jer sam se i otvorio temu. Takođe mislim da se našau veoma čestoj situaciji i dilemi kod nasših ljudu, da li će mi dati vizu ako sam pri kraju studija, aplicirao sam za GC a tražim turističku na tri meseca(to sam stavio u prijavi).

Mada moram da napomenem da mi je konzul napomenuo da jesam rizičan što se tiče moje škole, jel na kraju pošto sam dobio na 3 godine ja mogu da završim faks za 5-6 meseci i da odem. Napomenuo mi je da im mnogo znači što sam već bio u USA i vratio se na vreme i nisam tamo napravio nikakva sranja.
ako sam te dobro razumela napisao si u aplikaciji da planiras da ostanes tri meseca...
sta to znaci kada ti u ambasadi daju vizu na tri godine...da li je to neograniceni broj ulazaka za taj period???
da li sledeci put kada budes isao u tom roku, ne treba da ides ponovo u ambasadu vec samo kupis kartu i palis u usa. kada planiras da putujes i jesi li kupio kartu ( nadam se povratnu ) i preko koje agencije. ja planiram da idem sa porodicom u usa sledece godine u junu, pa bi mi znalo da mi odgovoris?
__________________
2012
Reply With Quote
  #19  
Staro 28.10.2009, 15:55
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jelenche Prikaz poruke
ako sam te dobro razumela napisao si u aplikaciji da planiras da ostanes tri meseca...
sta to znaci kada ti u ambasadi daju vizu na tri godine...da li je to neograniceni broj ulazaka za taj period???
da li sledeci put kada budes isao u tom roku, ne treba da ides ponovo u ambasadu vec samo kupis kartu i palis u usa. kada planiras da putujes i jesi li kupio kartu ( nadam se povratnu ) i preko koje agencije. ja planiram da idem sa porodicom u usa sledece godine u junu, pa bi mi znalo da mi odgovoris?
Postoji polje na jednom dokumentu za turističku vizu u kome treba da napišeš željenu dužinu boravka. To polje nije obavezno. Znači možeš da ne napišeš ništa pa u priči sa konzulom da kažeš na koliko želiš da ideš, jer će te to pitati sigurno.
Ja sam napisao 3 meseca jer sam toliko i planirao.

Dobio sam na 3 godine sa neograničenim brojem ulazaka za taj period i da u naredne tri godine kada budem hteo da idem opet ne moram da idem u ambasadu.

Takođe vrlo je bitno napomenuti da ti pri ulasku na teritoriju SAD dolaziš kod imigracionog činovnika i on tu na licu mesta odlučuje da li će da te pusti uopšte u SAD i na koliko ili ne. Npr. meni je pri ulasku sada (trenutno sam u SAD) dao da mogu da ostanem 6 meseci (lupi ti pečat sa tim datumom u pasoš) iako imam povratnu kartu za 2 meseca.

Što se tiče karte, ja sam našao najbolju ponudu direktno u Air France-u, najviše zbog razloga jer mi je devojka već uzela kartu preko njih pa da bi se vraćali zajedno samo sam i gledao njih a i bila je najjeftinija.

Pozdrav
Reply With Quote
Odgovori

Tags
iskustva, sad, turistička viza, usa

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.