ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 18.08.2010, 01:57
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Jel' ovo opet jedna od onih "SBB-KBB" (sta bi bilo kad bi bilo) situacija? :suure:

Igraj prvo pa vidi da li ces biti izvucen :-) Potpuno je apsurdno da zivotne planove baziras na lutriji koju jos nisi ni odigrao :grin:

A ukoliko je dobijes, na sva tvoja pitanja i nedoumice odgovori postoje odavno na ovom forumu i apsolutno je sve do detalja objasnjeno. Samo je potrebno da malo sednes i iscitas sta su ljudi pisali i sve ce ti biti kristalno jasno.
  #22  
Staro 18.08.2010, 07:57
Gold_Digger Gold_Digger je offline
Član
 
Datum prijave: 17.08.2010
US lokacija: LA, CA
YU lokacija: Zagreb, HR
Poruke: 7
Nepromenjeno

[QUOTE=dare_ns;17523]A možda ti je i bolje da završiš srednju u USA i upišeš neki jeftiniji koledž. Naravno ako si u finansijskoj mogućnosti.[/QUOTE]

To bi bilo najbolje, ali nažalost nisam u mogućnosti.

[QUOTE=Magelan;17524]Jel' ovo opet jedna od onih "SBB-KBB" (sta bi bilo kad bi bilo) situacija? :suure:
[/QUOTE]

Da, to je jedna od "SBB-KBB" situacija. :grin:

Ali ipak ovo je malo drugačije. Recimo da osvojim GC dok sam na fakultetu, to je onda biranje, ili GC ili fakultet, a to ne želim.
Mene je samo zanimalo može li oboje. Jer ako ne može onda mi je bolje pričekati da završim faks.

Hvala na svim odgovorima. Pojasnili su mi neke stvari ;)
  #23  
Staro 18.08.2010, 10:31
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Eh, vi deco... samo treba pazljivo citati, sve lepo pise...
Dakle, ako budes izvucen i dobijes GC odes lepo u USA, posedis par meseci dok ne sredis sve papire i vratis se na studije. Onda svake godine ides ponovo na par meseci, ali jako pazis da ti period izbivanja van USA nikada ne bude duze od 12 meseci, jer ti tada treba dozvola za ponovni ulazak. Dakle, ako sredis da ides malo leti, malo zimi, nemas problema. Kad diplomiras odes lepo za stalno u USA i od tada ti treba 5 godina da bi dobio drzavljanstvo. jednom recju, vreme studija ti se nece racunati, ali ces zadrzati GC.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #24  
Staro 18.08.2010, 17:17
Gold_Digger Gold_Digger je offline
Član
 
Datum prijave: 17.08.2010
US lokacija: LA, CA
YU lokacija: Zagreb, HR
Poruke: 7
Nepromenjeno

[QUOTE=dreadnot;17527]Eh, vi deco... samo treba pazljivo citati, sve lepo pise...
Dakle, ako budes izvucen i dobijes GC odes lepo u USA, posedis par meseci dok ne sredis sve papire i vratis se na studije. Onda svake godine ides ponovo na par meseci, ali jako pazis da ti period izbivanja van USA nikada ne bude duze od 12 meseci, jer ti tada treba dozvola za ponovni ulazak. Dakle, ako sredis da ides malo leti, malo zimi, nemas problema. Kad diplomiras odes lepo za stalno u USA i od tada ti treba 5 godina da bi dobio drzavljanstvo. jednom recju, vreme studija ti se nece racunati, ali ces zadrzati GC.[/QUOTE]

Bas mi je drago da to vidim. Znaci sljedece godine se prijavljujem za GC :). Valjda ce me izvuci tokom tih 5 godina studija.
  #25  
Staro 21.08.2010, 07:16
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=nemili;17515]Ne treba mešati gubljenje (odlaganje) šansi za naturalizaciju (državljanstvo) sa gubitkom green card (boravišne dozvole). Ako provedeš u Americi manje od 6 meseci godišnje to znači da ti se ta godina ne računa u procesu za dobijanje državljanstva, što ne povlači oduzimanje GC ili zabranu ulaska u US.[/QUOTE]

Tako je ali takodje povlaci da onog trenutka kad posle recimo pune 2 god u usa odes van na 6 i vise meseci period za drzavljanstvo (5 god 108+ dana godisnje) pocinje od nule tj od pocetka
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #26  
Staro 24.03.2011, 23:40
oligoce oligoce je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2010
US lokacija: Wallington/New Jersey
YU lokacija: makedonija
Poruke: 88
Nepromenjeno

sad bi ja nesto da pitam....na 19 april idem na intervju a u medjuvremenu dakle prosle godine kad rezultata jos nisam imala, upisala sam fax vanredne studije.Dakle dali da prilozim i potvrdu da studiram posto trenutno ne radim? a polozila sam sve predmete prvog semestra:grin: sta da raadim? posto na aplikaciju nemam navedeno moje studije koje su se desile kasnije naravno...
__________________
aplikacija na Lutriju 5.11.2009
izvucena 24.05.2010
case number 2011EU00022XXX
prvi koverat dobien 14.06.2010
prvi koverat poslat u Kentacky 19.06.2010
drugi koverat dobili : 11.03.2011
intervju zakazan: 19.04.2011
vize u pasosima : 21.04.2011

letimo 21.08.2011 za new york
  #27  
Staro 24.03.2011, 23:49
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=oligoce;21533]sad bi ja nesto da pitam....na 19 april idem na intervju a u medjuvremenu dakle prosle godine kad rezultata jos nisam imala, upisala sam fax vanredne studije.Dakle dali da prilozim i potvrdu da studiram posto trenutno ne radim? a polozila sam sve predmete prvog semestra:grin: sta da raadim? posto na aplikaciju nemam navedeno moje studije koje su se desile kasnije naravno...[/QUOTE]

Nema potrebe da prilozis bilo kakav dokaz o studiranju, za DV te je kvalifikovalo "High school degree". Sve nakon toga nije vazno, diploma srednje skole ti je sasvim dovoljna ukoliko nisi nesto drugo navela u prijavi...

Puno srece na razgovoru... :bravo:
  #28  
Staro 24.03.2011, 23:52
oligoce oligoce je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2010
US lokacija: Wallington/New Jersey
YU lokacija: makedonija
Poruke: 88
Nepromenjeno

[QUOTE=ZeljkoUSA;21534]Nema potrebe da prilozis bilo kakav dokaz o studiranju, za DV te je kvalifikovalo "High school degree". Sve nakon toga nije vazno, diploma srednje skole ti je sasvim dovoljna ukoliko nisi nesto drugo navela u prijavi...

Puno srece na razgovoru... :bravo:[/QUOTE]

e, hvala puno jedna briga manje...jos samo i-134 da nadjem negde usput i sve ce biti u redu....:grin: pozzz puno
__________________
aplikacija na Lutriju 5.11.2009
izvucena 24.05.2010
case number 2011EU00022XXX
prvi koverat dobien 14.06.2010
prvi koverat poslat u Kentacky 19.06.2010
drugi koverat dobili : 11.03.2011
intervju zakazan: 19.04.2011
vize u pasosima : 21.04.2011

letimo 21.08.2011 za new york
 

Tags
prijava fakultet


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ukupan broj prijava za neku zemlju? mark01 Stare teme 7 19.06.2010 01:00
Zasto ne radi prijava na Lutriju? dele506 Stare teme 53 17.11.2009 14:05
Hepatitis i prijava na lutriju landlord Stare teme 2 02.09.2008 01:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.