ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 14.09.2013, 14:24
tanik's Avatar
tanik tanik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.12.2008
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Evo moj slucaj: GC sam dobio 2009., godinu dana posto sam upisao postdiplomske studije u Beogradu. Od 2009. sam jedanput godisnje ulazio u Ameriku na po nedelju, dve. Prilikom ulaska 2011, Port of Entry Boston imao sam ozbiljno ribanje od strane CBP Officera ali je potvrda sa fakulteta resila problem uz upozorenje da se cim zavrsim studije preselim u Ameriku da zivim. 2012. sam usao u Ameriku preko Majamija bez problema i to uz sirok osmeh CBP-a. Tada sam se zaposlio u kompaniji sa sedistem u Majamiju i radio sam na brodu cija je maticna luka bila u Tampi, Florida. Posle 9 meseci rada na tom brodu vratio sam se Srbiju i ostao 9 i po meseci jer sam ucio za nostrifikaciju diplome. Poslednji ulazak u Ameriku pre 5 dana, JFK New York. CBP se ozbiljno dvoumio da mi oduzme GC, bas je bio popiz... morao sam da mu pokazem potvrdu o polozenom nostrifikacionom ispitu, potvrdu o placenom porezu i jasnu nameru da sam dosao da ostenem i zivim u USA, sto i jesam. Imaju sve u Kompjuteru, i kad sam usao i kad sam izasao iz USA i koliko sam ostao tamo. Znam da je moj Fajl pregledao 5 minuta bez reci ali se bas iznervirao i rekao mi je "You do this all the time!", bas tim recima, misleci na tolike boravke van Amerike.

S druge strane, imam drugaricu koja od 2008. ima GC, ulazi jednom godisnje u Ameriku i bas nikada nije imala ni prek pogled, a kamoli neko ispitivanje. Pretpostavljam da je imala puno srece.

Tako da je moj stav da ne igrate lutriju dok nemate jasnu zelju, nameru i uslove da se u narednih godinu ili dve preselite za stalno u Ameriku. U suprotnom se spremite na puno stresa, potrosenih para i veliki rizik da cete ostati bez zelene karte koju je neko drugi mogao i te kako dobro da iskoristi.

Pozdrav iz Phoenix-a, AZ :1081:

Last edited by tanik; 14.09.2013 at 14:38.
  #22  
Staro 16.09.2013, 09:59
Green2014 Green2014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2013
US lokacija: Sacramento, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Nepromenjeno

Kako sam citao na raznim mestima, najbolje je izvaditi I-131, Re-entry permit.
  #23  
Staro 16.09.2013, 23:58
tanik's Avatar
tanik tanik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.12.2008
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Da, ali samo ako planiras da ostanes van Amerike duze od 12 a krace od 24 meseca.
  #24  
Staro 17.09.2013, 07:21
Green2014 Green2014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2013
US lokacija: Sacramento, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Nepromenjeno

To je tacno, ali nigde ne stoji da ne smes da se vratis ranije ako imas I-131. :)
Po meni, najbolje je ulaziti u USA na svakih 6 meseci, ali je to skupo :nene:
  #25  
Staro 17.09.2013, 15:13
tanik's Avatar
tanik tanik je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.12.2008
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

To si u pravu za I-131. Mislim da ni tih 6 meseci nije neko resenje jer znaju da nisi ostaojao u Americi ali svakako je manje rizicno nego jednom godisnje.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:55.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.