ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 16.11.2009, 16:59
mitar's Avatar
mitar mitar je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2009
US lokacija: New York City, NY
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 79
Nepromenjeno Pozivno pismo-----HITNO-----

Kako izgleda pozivno pismo, treba da mi covek posalje koji nema pojima o tome?
Da li moze neko da mi posalje ili zakaci kako izgleda to pismo a vec je bio na razgovoru?
  #2  
Staro 21.11.2009, 11:39
duskica duskica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2009
Poruke: 43
Nepromenjeno

Nase pozivno je bilo email,koji se sastojao iz dve recenice.U jednoj su nam cestitali,a u drugoj nas pozvali da budemo kod njih dok se ne snadjemo,koliko god nam bude trebalo da mozemo da racunamo na njih (u svemu) i da jedva cekaju da dodjemo.I covek je ostavio svoje licne podatke(nesto kao vizit kartica,sa podacima firme u kojoj radi),i to je bilo to.Niko se nije bunio,sto je tako kratko,samo su nas pitali ko su ti ljudi,gde tacno zive,cime se bave i kako ih znamo.I to je bilo to,bez ikakvih problema.
  #3  
Staro 21.11.2009, 13:38
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=duskica;12845]Nase pozivno je bilo email,koji se sastojao iz dve recenice.U jednoj su nam cestitali,a u drugoj nas pozvali da budemo kod njih dok se ne snadjemo,koliko god nam bude trebalo da mozemo da racunamo na njih (u svemu) i da jedva cekaju da dodjemo.I covek je ostavio svoje licne podatke(nesto kao vizit kartica,sa podacima firme u kojoj radi),i to je bilo to.Niko se nije bunio,sto je tako kratko,samo su nas pitali ko su ti ljudi,gde tacno zive,cime se bave i kako ih znamo.I to je bilo to,bez ikakvih problema.[/QUOTE]

Jel mozes da mi kazes sudeci po utisku sa intervjua da li bi ti pravili problem da nisi imala navedene podatke firme posto te svejedno pitaju cime se bave ljudi koji te sponzorisu? Ako u ambasadi odmah daju vizu samim tim pretpostavljam da i nemaju vremena da provere validnost firme...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #4  
Staro 21.11.2009, 21:39
duskica duskica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2009
Poruke: 43
Nepromenjeno

Iskreno mislim da ne bi pravili problem i da nismo imali to pismo,covek je to samo ovlas pogledao,a u razgovoru je trazio vise podataka .Meni je bilo frka sto pismo nije duze,sa vise podataka,ali bezveze sam se traumirala,sve sto ih interesuje oni pitaju.
  #5  
Staro 21.11.2009, 23:17
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=duskica;12849]Iskreno mislim da ne bi pravili problem i da nismo imali to pismo,covek je to samo ovlas pogledao,a u razgovoru je trazio vise podataka .Meni je bilo frka sto pismo nije duze,sa vise podataka,ali bezveze sam se traumirala,sve sto ih interesuje oni pitaju.[/QUOTE]

Hvala puno.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #6  
Staro 23.11.2009, 18:00
petar.world's Avatar
petar.world petar.world je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.04.2009
Poruke: 46
Nepromenjeno

Zvanicno pozivno pismo je Affidavit of Support ili I-134, formu mozes da nadjes na USCIS web site-u
  #7  
Staro 28.11.2009, 14:58
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

[QUOTE=petar.world;12894]Zvanicno pozivno pismo je Affidavit of Support ili I-134, formu mozes da nadjes na USCIS web site-u[/QUOTE]

Upravo sam bila na [url]www.travel.state.gov[/url] gde pise:
[B]Important Note: Form I-134 is not acceptable, and cannot be used in place of the appropriate I-864 form(s) listed above.[/B]

Znam, da sam ovde na nasem forumu negde naisla na slicnu polemiku,ali sad ne mogu da je pronadjem...pa trazim pomoc za ovaj rebus:smrc:

S obzirom da u uputstvu u koverti pise da je potrebna jedna od tri garancije:
1. da imas nekoga ko ce da garantuje za tebe, tj. da te pozove 'za prvu priliku'
2. da imas poziv da radis tamo
3. da imas dovoljno sredstava da poneses ili da promenis u americku valutu ,
a u mom slucaju (idemo ja i sin) su narocito iskljucene tacke 2 i 3,vec ce to biti nasa kuma koja tamo zivi vec 20 godina, koji formular ona treba da nam popuni i posalje nam,da bismo ga imali za intervju u ambasadi?:wtf:

Hvala puno na strpljenju i Vasoj pomoci

Last edited by cile; 28.11.2009 at 15:11.
  #8  
Staro 28.11.2009, 22:35
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Molim te pojasni zasto mislis da ti treba ova forma? Koji je osnov tvoje imigracije? "Note" koji je citiran je izvucen iz konteksta i ne moze kao takav da se protumaci.

Napomena: Bez pojasnjenja situacije ne mogu da dam pravi odgovor, ali u pomenutom slucaju, dakle relacija sa kumom/kumovima - ova forma nije odgovarajuca.
  #9  
Staro 30.11.2009, 11:46
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

[QUOTE=Žana;13042]Molim te pojasni zasto mislis da ti treba ova forma? Koji je osnov tvoje imigracije? "Note" koji je citiran je izvucen iz konteksta i ne moze kao takav da se protumaci.

Napomena: Bez pojasnjenja situacije ne mogu da dam pravi odgovor, ali u pomenutom slucaju, dakle relacija sa kumom/kumovima - ova forma nije odgovarajuca.[/QUOTE]

Da,u pravu si,bilo je ishitreno.Da pojasnim,ove godine sam aplicirala i nadam se da cu biti izvucena i tamo ce nam biti podrska,nasi kumovi.Samo zelim pravu informaciju,sta oni treba da nam dostave za taj intervju?
Da li ce biti dovoljna garancija - [U]samo[/U] pozivno pismo (ovako kao sto je Duskica gore navela) ili bi bilo pozeljno,ako ne i preko potrebno, imati i u formi I-134, kada vec ne postoje milioni na mom racunu?
Hvala puno
  #10  
Staro 01.12.2009, 03:27
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

[QUOTE=cile;13095]Da,u pravu si,bilo je ishitreno.Da pojasnim,ove godine sam aplicirala i nadam se da cu biti izvucena i tamo ce nam biti podrska,nasi kumovi.Samo zelim pravu informaciju,sta oni treba da nam dostave za taj intervju?
Da li ce biti dovoljna garancija - [U]samo[/U] pozivno pismo (ovako kao sto je Duskica gore navela) ili bi bilo pozeljno,ako ne i preko potrebno, imati i u formi I-134, kada vec ne postoje milioni na mom racunu?
Hvala puno[/QUOTE]

Ljudi ja ne razumem zasto se vi toliko nervirate unapred, nista jos ni izvuceni :nene: imacete doosta vremena da prostudirate sve i nabavite papire kad stigne prva koverta.
__________________
U Americi od 19.03.2009.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
***hitno*** Anna Vaša strana 6 26.08.2009 10:07
Nedoumice, nedoumice.. Molim savet, hitno! nikolar Stare teme 19 07.05.2009 16:23
Garantno pismo - Zasto ga traze? Zika Jovic Druga koverta 1 21.10.2005 16:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.