ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 30.04.2010, 13:26
Giorgos90 Giorgos90 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 9
Nepromenjeno Prijava tokom studiranja

Trenutno sam na prvoj godini fakulteta cetvorogodisnjih studija, i planiram da se prijavim za GC lutriju u trecoj godini da bi u slucaju da me izvuku otisao po zavrsetku fakulteta. Citao sam dosta forum i video da kada stigne druga koverta treba odneti diplomu srednje/fakulteta u ambasadu, ali sta ja da radim ako u tom trenutku jos studiram? :)
Takodje, pre zavrsetka faxa planiram da odem do Chicaga na leto sa turistickom vizom jer imam rodjake tamo, koji ce kasnije da me prime kod njih dok se ne snadjem... jel mogu da dobijem tu vizu ako se prijavim za GC lutriju?
  #2  
Staro 30.04.2010, 15:27
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

[QUOTE=Giorgos90;15399]Trenutno sam na prvoj godini fakulteta cetvorogodisnjih studija, i planiram da se prijavim za GC lutriju u trecoj godini da bi u slucaju da me izvuku otisao po zavrsetku fakulteta. Citao sam dosta forum i video da kada stigne druga koverta treba odneti diplomu srednje/fakulteta u ambasadu, ali sta ja da radim ako u tom trenutku jos studiram? :)
Takodje, pre zavrsetka faxa planiram da odem do Chicaga na leto sa turistickom vizom jer imam rodjake tamo, koji ce kasnije da me prime kod njih dok se ne snadjem... jel mogu da dobijem tu vizu ako se prijavim za GC lutriju?[/QUOTE]

Ja bih se vec sad prijavio. Ako dobijes ranije i sa tom vizom mozes da putujes. E sad to sto neces biti tamo 6 meseci i neces zapoceti proces za dobijanja drzavljanstava prve godine... Pa kad zavrsis fax odes i skrasis se na 5 godina, tacnije na 5x(6meseci + 1dan). Ako gresim ispravite me molim vas!
  #3  
Staro 01.05.2010, 12:15
Ivan33's Avatar
Ivan33 Ivan33 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.06.2009
US lokacija: LA, California
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 48
Nepromenjeno

[QUOTE=Giorgos90;15399]
Takodje, pre zavrsetka faxa planiram da odem do Chicaga na leto sa turistickom vizom .. [/QUOTE]

Gledaj, turističku vizu možeš da zatražiš i da koliko toliko budeš siguran u pozitivan odgovor samo pod uslovom da ih uveriš da imaš čvrste veze ovde i da nemaš razloga da ostaneš u USA (ostaju žena i dete......da imaš posao u jakoj - poznatoj firmi već duži vremenski period sa visokim primanjima......imaše neke nepokretnosti ili vredne pokretnosti na svoje ime......pasoš ti je bukvalno ko detlić od raznoraznih viza (voliš putovanja).....roditelji imaju jak privatni biznis, veća sredstva na računu, ti studiraš.....i td). Ukoliko sebe ne pronalaziš među bar dva od pomenutih primera... sve je vrlo klimavo. Srećno.
__________________
Case No: 2010EU000025xxx
Prva koverta: 08.06.2009.
Druga koverta: 01.03.2010.
Završen lekarski: 10.04.2010.
Zakazan intervju: 29.04.2010.
Vizirani pasoši: 30.04.2010.
Dobili GC i SSN u LA, CA: Avgust 2010
  #4  
Staro 01.05.2010, 22:34
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=Ivan33;15421]Gledaj, turističku vizu možeš da zatražiš i da koliko toliko budeš siguran u pozitivan odgovor samo pod uslovom da ih uveriš da imaš čvrste veze ovde i da nemaš razloga da ostaneš u USA (ostaju žena i dete......da imaš posao u jakoj - poznatoj firmi već duži vremenski period sa visokim primanjima......imaše neke nepokretnosti ili vredne pokretnosti na svoje ime......pasoš ti je bukvalno ko detlić od raznoraznih viza (voliš putovanja).....roditelji imaju jak privatni biznis, veća sredstva na računu, ti studiraš.....i td). Ukoliko sebe ne pronalaziš među bar dva od pomenutih primera... sve je vrlo klimavo. Srećno.[/QUOTE]

U mom slučaju je samo trebalo da donesem potrvrdu sa fakulteta da sam redovan student, spisak ocena i index (bitno je da vide da redovno daješ ispite).

Kada si student najlakše se dobija viza, ako nisi student onda potvrda sa posla (ovo "poznata" u slučajevima ljudi koje ja znam nije tačno, bilo je raznih) da si dobio neplaćeno ili da tako koristiš odmor, tj. da te čeka posao po povratku.

Ništa nenormalno oni ne traže, samo uredne papire. Problem je što ti nemaš tačno šta treba da doneseš, jer kažu treba da dokažeš da imaš čvrste veze sa srbijom, pa ti u to spada sve.
  #5  
Staro 02.05.2010, 18:23
Giorgos90 Giorgos90 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 9
Nepromenjeno

[QUOTE=Neverhood;15403]Ja bih se vec sad prijavio. Ako dobijes ranije i sa tom vizom mozes da putujes. E sad to sto neces biti tamo 6 meseci i neces zapoceti proces za dobijanja drzavljanstava prve godine... Pa kad zavrsis fax odes i skrasis se na 5 godina, tacnije na 5x(6meseci + 1dan). Ako gresim ispravite me molim vas![/QUOTE]
to znaci da ako se ja sad prijavim i kojim slucajem me izvuku, ja mogu da uzmem tu GC ili sta vec i da zavrsim fax pa tek onda da odem?
  #6  
Staro 02.05.2010, 19:58
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

[QUOTE=Giorgos90;15438]to znaci da ako se ja sad prijavim i kojim slucajem me izvuku, ja mogu da uzmem tu GC ili sta vec i da zavrsim fax pa tek onda da odem?[/QUOTE]

Koliko ja znam moras da aktiviras vizu prvim odlaskom(za to imas pola godine ili godinu dana), a nakon toga kad dobijes GC imas vizu tih 10 godina.
Ovo je ti sve ukratko ali detaljne informacije ces naci upravo na ovom forumu.
  #7  
Staro 02.05.2010, 20:11
Giorgos90 Giorgos90 je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2010
YU lokacija: Beograd
Poruke: 9
Nepromenjeno

ok, hvala svima za info!
  #8  
Staro 17.08.2010, 14:00
Gold_Digger Gold_Digger je offline
Član
 
Datum prijave: 17.08.2010
US lokacija: LA, CA
YU lokacija: Zagreb, HR
Poruke: 7
Nepromenjeno Prijava za vrijeme fakulteta?

Pozdrav svima, prvi sam puta na ovom forumu i stvarno mi je drago da sam ga pronašao.

Imam jedan plan, odnosno ideju, pa bi me zanimalo da li je to moguće.

Naime, sljedeće godine se upisujem na fakultet, pa onda ću i ispunjavati sve uvjete za green card, imati ću 18 i završenu četverogodišnju strukovnu školu.
Mislio sam se onda prijaviti na lutiju i ako me izvuku na lutriji, otići u Ameriku tokom ljetnih praznika, ili tokom škole ako je baš potrebno pa da sredim te papire i sve što je potrebno kroz mjesec-dva boravka u SAD-u, pa da se onda vratim u HR i završim školovanje. Mislio sam također da bih tijekom ljetnih praznika odlazio u SAD i radio malo, kao konobar, dijelio letke i srodne poslove, pa da naučim jezik još bolje.

To bih napravio iz tog razloga da kada završim fakultet ovdje, imam Američko državljanstvo i da mogu otići tamo tražiti posao, a i usavršio bih jezik tokom tih povremenih odlazaka za vrijeme fakulteta?

Na tu ideju me natjeralo stanje u državi. Žalosno je da mladi ljudi sa završenim fakultetom ne mogu naći posao. I ako ga uspiju naći, nerijetko rade za plaće kojom se ne može pokriti niti stranarina, režije i namirnice, a kamoli što drugo. Znam da ni u SAD-u nije stanje bajno, da možda neću naći posao u struci odmah, ali i da radim kao konobar plaća bi mi bila veća nego hrvatski prosjek.

Naravno to je sve AKO me izvuku na zelenoj lutriji.

Zanima me što vi mislite o tome. Da li je to izvedivo?
  #9  
Staro 17.08.2010, 15:14
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=Gold_Digger;17508]Pozdrav svima, prvi sam puta na ovom forumu i stvarno mi je drago da sam ga pronašao.

Imam jedan plan, odnosno ideju, pa bi me zanimalo da li je to moguće.

Naime, sljedeće godine se upisujem na fakultet, pa onda ću i ispunjavati sve uvjete za green card, imati ću 18 i završenu četverogodišnju strukovnu školu.
Mislio sam se onda prijaviti na lutiju i ako me izvuku na lutriji, otići u Ameriku tokom ljetnih praznika, ili tokom škole ako je baš potrebno pa da sredim te papire i sve što je potrebno kroz mjesec-dva boravka u SAD-u, pa da se onda vratim u HR i završim školovanje. Mislio sam također da bih tijekom ljetnih praznika odlazio u SAD i radio malo, kao konobar, dijelio letke i srodne poslove, pa da naučim jezik još bolje.

To bih napravio iz tog razloga da kada završim fakultet ovdje, imam Američko državljanstvo i da mogu otići tamo tražiti posao, a i usavršio bih jezik tokom tih povremenih odlazaka za vrijeme fakulteta?

Na tu ideju me natjeralo stanje u državi. Žalosno je da mladi ljudi sa završenim fakultetom ne mogu naći posao. I ako ga uspiju naći, nerijetko rade za plaće kojom se ne može pokriti niti stranarina, režije i namirnice, a kamoli što drugo. Znam da ni u SAD-u nije stanje bajno, da možda neću naći posao u struci odmah, ali i da radim kao konobar plaća bi mi bila veća nego hrvatski prosjek.

Naravno to je sve AKO me izvuku na zelenoj lutriji.

Zanima me što vi mislite o tome. Da li je to izvedivo?[/QUOTE]

Koliko ja znam, da bi zadrzao green card, ako je dobijes, moras biti u zemlji najmanje 180+ dana godisnje, a mislim da je to i uslov da posle pet godina mozes da trazis drzavljanstvo. Takodje ako si izvan US na duzi period moras traziti dozvolu za re-entry i ako je trazis precesto moze negativno uticati na tvoj status stalnog boravka u US. Ne znam koliko bi tvoj plan bio prakticno izvodljiv...
__________________
Score
  #10  
Staro 17.08.2010, 15:31
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=Score;17509]Koliko ja znam, da bi zadrzao green card, ako je dobijes, moras biti u zemlji najmanje 180+ dana godisnje, a mislim da je to i uslov da posle pet godina mozes da trazis drzavljanstvo.[/QUOTE]

Vidis sad si me naterao da se zamislim. Ja sam mislio da zahtev za drzavljanstvo mozes da podneses posle ukupno provedenih pet godina u USA. To bi znacilo da, ako provodis po 6 meseci godisnje u USA, zahtev mozes da podneses tek posle 10 godina boravka. Mada mozda sam i ja pogresno shvatio...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
 

Tags
prijava fakultet


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ukupan broj prijava za neku zemlju? mark01 Stare teme 7 19.06.2010 01:00
Zasto ne radi prijava na Lutriju? dele506 Stare teme 53 17.11.2009 14:05
Hepatitis i prijava na lutriju landlord Stare teme 2 02.09.2008 01:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.