ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 06.09.2010, 18:03
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

[URL="http://www.crkvanyc.org/"]link[/URL], to je bađš crkva
__________________
D day - September 15, 2010
  #12  
Staro 17.09.2010, 11:21
mira mira je offline
Član
 
Datum prijave: 28.05.2010
Poruke: 16
Nepromenjeno

kada planirate da idete za NY, da li se ste još zainteresovani za cimere
koliko košta stan koji ste rezervisali
isli bismo ja i dete
  #13  
Staro 27.09.2010, 21:57
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Pozdrav from US of A :skviz:

Posle 24 sata putovanja, što uključuje i prinudnog trosatno sletanja u Kanadu... stili smo u NYC prosle srede. Prvih nedelju dana smo malo lutali gradom, ali smo se konačno privikli na subwaye, i brzinu grada.

SSN nam još nije stigao, ali smo vec dobili debitne kartice od Capital One banke. btw, može se otvoriti cheking and saving bez SSNa i ITIN broja, što nismo znali, i naravno imamo metroPSC telefon, koji je sranje... ali za pocetak je OK. Danas uzimam jos jedan, ali at&t telefon.

Ove još pre nekoliko dana smo počeli da saljemo resumes, i da pratimo oglase... pa valjda ce nam nam upadne nešto, šta god... samo da je paycheck. Tražimo i room, ali imamo jos 3 nedelje ovde. :)

Što se tiče crkvi, nismo ih još čekirali... nije nam neka frka, pa nam se ne žuri nešto previše.

@mira, nismo našli stan, vec sobu. Stan je teško naći, a ovo je je jeftinije i znas da ga možeš plaćati, čak i sa nekom crkavicom od plate. Stan planiramo od proleća da nađemo. Za normalnu sobu u Bruklinu/Kvinsu oko 800$ manje više.

poz iz Bruklina :==D:
__________________
D day - September 15, 2010
  #14  
Staro 28.09.2010, 07:05
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

btw, danas smo dobili SSN :1081: sutra pravac banka i secured cc. :==D:

2 am, I'm still job hunting... somebody give me some crappy job, right now!
__________________
D day - September 15, 2010
  #15  
Staro 28.09.2010, 16:07
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

[QUOTE=Smith6000;18341]btw, danas smo dobili SSN :1081: sutra pravac banka i secured cc. :==D:

2 am, I'm still job hunting... somebody give me some crappy job, right now![/QUOTE]


Dobro nam dosli i neka vam je sa srecom novi pocetak:1081:
  #16  
Staro 28.09.2010, 16:14
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

[QUOTE=Smith6000;18341]

2 am, I'm still job hunting... somebody give me some crappy job, right now![/QUOTE]

Pazi shta zelis sa crappy job moze i da nastradas... Nemoj da vrshljas po oglasima nego lepo rezime u ruke i licem u lice.... sa potencijalnim poslodavcima...
  #17  
Staro 28.09.2010, 16:24
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

srecno:;D:
  #18  
Staro 29.09.2010, 17:54
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Ovo je veoma zanimljiva tema i imao bih nesto da dodam u kontekstu prethodnih postova. Moj pokojni stric je ziveo u inostranstvu od svoje 18. godine, kada je otisao na studije u Wienu (1939. godina - period Kraljevine Jugoslavije). Nakon zavrsenih studija se ozenio devojkom iz Frankfurta i preselio u Ameriku. Radio je kao redovni profesor i naucnik celog svog zivota i koristio iskljucivo strane jezike (govorio je tecno 5 jezika). Medjutim kada je komunicirao sa nama u Srbiji, nismo mogli primetiti ni traga stranog akcenta, a kamoli da su mu falile reci maternjeg jezika. Pisma je pisao uvek i iskljucivo cerilicnim pismom. Ponavljam u svom domu i na poslu (i na svim ostalim mestima) je komunicirao iskljucivo na stranim jezicima, a to je sve trajalo 68 godina koliko je proziveo u Americi + 18 koliko je ziveo u domovini.
Hocu da kazem da nikada necu razumeti ljude koji zaborave maternji jezik cim predju granicu. Mislim da se tu radi o nekim opasnim kompleksima, ali sa druge strane nemam nista protiv da svako radi sta mu je volja.
  #19  
Staro 14.10.2010, 03:51
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

[QUOTE=Smith6000;17396]Kontaktirao sam popa srpskog preko maila, potpuno je frendli :suure: Kontaktirao sam i hrvatsku katolicku misiju, imaju i oni crkvu tamo... cekam reply :blink: ja i moja supruga smo "mesoviti" sto se tice toga :==D:



hvala, taj link od nyc.gov je bas koristan :bravo:[/QUOTE]

Kakav ti je status sto se tice trazenja posla? trazio sam da me dodas na spisak prijatelja, jer ne mogu da ti saljem privatne poruke, posto se obojica u IT-u, i u NYC-u :)

Mi smo ovde vec 7 meseci, so far so good :) Sooo good :)
  #20  
Staro 19.10.2010, 04:00
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Staviću te!

btw, prošle nedelje su nam došle zelene karte. Plus sto sam danas dobio posao u Targetu, samo da mi test za drogu bude negativan :) , sezona praznika dolazi, pa im valjda treba dodatne radne snage, minimalac je, ali je ok za početak. :grin:
__________________
D day - September 15, 2010

Last edited by Smith6000; 19.10.2010 at 04:01. Razlog: uops
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.