ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 15.02.2011, 10:33
libertas222's Avatar
libertas222 libertas222 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.08.2010
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 58
Nepromenjeno

[QUOTE=maltese;20956]Mislim da udjem na GC, znam da moram u ambasadu i da je platim oko 800eur.. Sto bih uzimao h2b kad cu sa ovom moci sve isto a i vise...
Mislio sam da sam bio jasan, uzmem GC a odem preko t&w agencije, kojoj sve platim, sem h2b vize koja mi je nepotrebna, odem tamo na gotov posao i gajbu, koja ce da mi kupi vreme dok se stvarno ne snadjem.
Inace znam sve oko obuke i papirologije sto se tice poslova spasioca, intervjui pocinju uglavnom sad u martu za te poslove...
Ta varijanta bi me kostala nekih 1500eur vise, nego da idem u svojoj reziji kod nekog (pod uslovom da taj neko postoji a ne postoji) ali novac mi nije glavni faktor odlucivanja.[/QUOTE]

maltese, imas forum [url]http://forum.burek.com/[/url] , tu decki raspravljaju o work and travel programu i h2b vizama. Na 86 strani ( to jos provjeri) imas linkove na neke hotele po americi koje traze sezonske radnike, tako da se ti sa gc mozes direktno njima javit...

Razumijem da ti je tesko otici sam, i ja osobno mislim da ti za pocetak rad sa studentima dok se malo ne ufuras i ne skontas sto i kako dalje, uopce nije losa ideja...

Moj jedan poznanik je prije 10 god. dobio gc i otisao sam samcat..malo je rec da mu je pocetak bio paklen :smrc:

I zato mi fakat nisu jasni ovi koji se iscudjavaju tvojoj ideji :nene:

sretno:beer:
  #12  
Staro 15.02.2011, 13:16
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

Ja isto mislim da ti je ideja odlicna,nadam se da ces moci preko neke agencije srediti posao i stan za pocetak,taman 3-4 meseca dok upoznas malo i mesto u kome ces biti,u medjuvremenu trazis sledeci posao,stan,kupis auto ...

Ne razumem komentare "o tome si trebao razmisljati pre nego si se prijavio"-kao da svi imaju vec obezbedjen stan,posao ceka samo njih da dodju itd.
  #13  
Staro 15.02.2011, 16:12
Marko3's Avatar
Marko3 Marko3 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2010
Poruke: 93
Nepromenjeno

[QUOTE=olivera77;20961]Ja isto mislim da ti je ideja odlicna,nadam se da ces moci preko neke agencije srediti posao i stan za pocetak,taman 3-4 meseca dok upoznas malo i mesto u kome ces biti,u medjuvremenu trazis sledeci posao,stan,kupis auto ...

Ne razumem komentare "o tome si trebao razmisljati pre nego si se prijavio"-kao da svi imaju vec obezbedjen stan,posao ceka samo njih da dodju itd.[/QUOTE]

Nije to čuđenje.Sad je gotovo dobio si i to je to!Imao si tu sreću!Da će ti bit teško hoće!Malo je njih došlo na gotovo tamo s ovog foruma!Ništa loše nisam mislio!Pozdrav!
__________________
DV2009-Has not been selected
DV2010-Has not been selected
DV2011-Has not been selected
DV2012-Has not been selected
DV2013-Has not been selected
DV2014-Has not been selected
DV2015-Has not been selected
DV2016-?

Last edited by Marko3; 15.02.2011 at 16:20.
  #14  
Staro 15.02.2011, 16:30
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

[QUOTE]Ne razumem komentare "o tome si trebao razmisljati pre nego si se prijavio"-kao da svi imaju vec obezbedjen stan,posao ceka samo njih da dodju itd.[/QUOTE]
To je super savet i to veoma koristan za ubuduće. Prelazak na sasvim drugi život na sasvim drugoj lokaciji nije lak i potrebna je jaka odluka da se pođe tim putem. Ako se neko prijavi na GC, treba da bude svestan da će tu biti puno problema i planiranja kao i troškova, a ako nije u stanju da se izbori sa svim time, onda treba da svoju prijavu prepusti nekome drugome.

Ideja za W&T program je super, i nadam se da će maltese biti prihvaćen, ali ne treba zaboraviti da kada prođe W&T moraće se negde drugde zaposliti, a neće se moći nastaviti živeti sa 6 ljudi u jednoj sobi i raditi kao "spasilac" na bazenu, dakle, treba razmišljati na vreme o svojoj karijeri i životu. Sad ako ovi iz W&T agencija ne budu hteli da ga prihvate, onda mrka kapa i propade GC :(
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
  #15  
Staro 15.02.2011, 18:20
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno ...

@maltese...

niko ne može znati šta ga čeka u novoj zemlji, praktično novom životu...
neko će se lakše a neko teže izboriti sa svim mogućim problemima, emotivnim i ekonomskim izazovima

stoga u potpunosti podržavam ovaj plan:bravo:
ako uspeš da dobiješ posao na taj način, jednostavno ćes sa više opuštenosti i samouverenosti da se privikneš na novu zemlju, usavršiš jezik i pravila ponašanja.

neki od forumaša su tu tvoju nameru prorumačili kao slabost, to jest da nisi spreman za tako ekstreman korak u svom životu.

ja se ne slažem sa time, samo napred odličan ti je plan, naročito ako nikoga ne poznaješ tamo za prvu pomoć

novac ti je potreban u oba slučaja, tako da to ne treba da bude razlog za odluku
  #16  
Staro 18.02.2011, 17:13
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Pridruzujem se onima koji misle da je ovo dobar startni plan. Ako imas mogucnost da odes i da te ceka posao, ma kakav da je, svakako to i uradi. Nema veze da li ce firma da te globi u prvo vreme i da li ces da radis za minimalac, ipak ces da radis i da zaradjujes, a to je najvaznije. Kada drugima istekne viza, oni se vracaju, a ti legalno ostajes. Budi dobar radnik i eto motiva gazdi da te zadrzi jer imas ciste papire i ne mora da se petlja sa onima koji dolaze na radnu vizu. Ili, osmotri, vidi sta jos ima, prijavljuj se na oglase, i mozda za par meseci nadjes nesto drugo. Sanse su daleko vece nego da sedis i cekas da ti se nesto desi. Posao moze da se nadje preko noci, ali moze i da potraje. ja radim vec dva meseca, a jos mi stizu odgovori na aplikacije koje sam slao pre dva, tri meseca - dakle, moze da se oduzi dok neki lenji HR cinovnik pregleda dokumentaciju i probere ko je za intervju a ko ne. Vrlo brzo nakon dolaska ces videti da je osnovno imati priliv sredstava, jer ne verujem da ces doci sa desetinama ili stotinama hiljada dolara, pa da mozes laganica da trazis sta ti se svidja.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #17  
Staro 19.02.2011, 12:11
Zvoncica Zvoncica je offline
Član
 
Datum prijave: 19.02.2011
Poruke: 2
Nepromenjeno

Eh,pa evo ako ti je za utehu...I ja imam uskoro intervju,i isto me pitanje mucilo prvih par dana kada mi je stigao poziv ...Ali onda sam skapirala da moram da odem da probam ili cu se posle kajati ceo zivot! Ne samo sto sam zensko i imam 26 godina,nego i nemam apsolutno nikog svog u "belom svetu",ali to me nece spreciti da iskoristim svoju sansu!
  #18  
Staro 19.02.2011, 18:07
maltese maltese je offline
Član
 
Datum prijave: 14.02.2011
Poruke: 5
Nepromenjeno

Ljudi, hvala vam na podrsci, otprilike bas ovo sto je 'drednot' napisao sam i planirao da uradim... inace, kako mi nijedna w&t agencija nije odgovorila na mail, u ponedeljak kada budem bio u bgu na lekarskom, oticicu do neke od agencija licno i videti kakva je situacija. U medjuvremenu vizu uzimam, pa u krajnnjem slucaju imam jos 6 meseci da vidim sta i kako (u najgorem slucaju ako ne odem, propasce mi oko 800eur za vizu, a na sta sam sve do sad bacao novac u zivotu do sad, onda i nije steta) ...

@Zvoncice, nista, idemo zajedno ;)
  #19  
Staro 19.02.2011, 18:51
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

@ maltese
Ako ne stignes da odes do W&T agencija ovde u BG provericu ti ja.Ostavi mi na PM neki kontakt.
  #20  
Staro 21.02.2011, 10:37
Zvoncica Zvoncica je offline
Član
 
Datum prijave: 19.02.2011
Poruke: 2
Nepromenjeno

@ maltese, ako iskopas neku pouzdanu agenciju za posao,javi!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi greenie Intervju (interview) - Ambasada 185 04.08.2017 14:31
Potreban savet u vezi US vize jasmanac Ne-imigrantske vize 301 29.12.2013 14:14
koji je procenat odlaska po dobijanju prve koverte ? ivkodrg Stare teme 7 28.10.2009 09:05
savet..vasa iskustva... nelson Vaša strana 3 09.06.2009 11:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.