ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 13.06.2011, 22:10
Mv2Player's Avatar
Mv2Player Mv2Player je offline
Član
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Srbija
Poruke: 27
Nepromenjeno Traveler's Checklist i CBP(Custom and Border Protection) - Sta prijaviti

Ako neko ima nekog iskustva sa carinom i check list zamolio bih da napise koji savet u vezi sledeceg:

Koliko tacno kutija lekova se sme poneti i kojih i da li ste imali recepte ili izjavu lekara da su lekovi namenjeni vama, te da li ste te lekove prijavili u check list-i koja se dobija u avionu ili niste? U dole navedenoj brosuri pise da moze da se unese maximalno 50 "doza" ako nemate potvrdu od DEA (Drug Enforcement Administration). Interesuje me da li su ostali koji su unosili lekove prijavljivali ili nisu i da li su imali problema sa tim? I najbitnije pitanje je da li se "preksrsaj" tog tipa novcano sankcionise ili to kasnije moze biti Veca povreda zakona koja moze uticati na izdavanje US drzavljanstva?


Na zvanicnoj stranici Customs and Border Protect (CBP) [url]http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/vacation/kbyg/[/url] postoji link sa pdf knjigom od 60-tak stranica namenjen U.S. Residents (
[url]http://www.cbp.gov/linkhandler/cgov/travel/vacation/kbyg/kbyg_regulations.ctt/kbyg_regulations.pdf[/url] ) u kojoj pise uputstvo za U.S. Residents, o tome sta se sve sme uneti u USA i pod kojim uslovima.

Ako sam dobro shvatio ta pravila i uputstva se odnose i na nas - izvucene "lutrijase", koji cemo postati U.S. Residents (ispravite me ako gresim ali Permanent Resident tj. Green Card holder i U.S. Citizen zajedno spadaju u U.S. Residents i svi zakoni su isti za obe kategorije).

PS. Na forumu sam nasao temu carina ali tu se vrtela prica o nekim umetnickim slikama, a o unosu lekova ima par tema ali svi su rekli da su uneli lekove bez problema (samo da se ne preteruje) , ali me zanima koja je to kolicina? 2 kutije? 5 kutija? ili Neseser sa mini apotekom? I da li su to prijavljivali na check listi ili su isli na "necu da prijavljujem jer podrazumeva se da mi trebaju lekovi za prvo vreme, za nedaj boze jer necu imati zdravstveno osiguranje dok ne nadjem posao"?
__________________
Case No: 2011EU00003xxx
14.06.2010. - Primio 1. kovertu
18.06.2010. - Poslao 1. kovertu u KCC
22.06.2010. - Primili 1. kovertu u KCC
14.10.2010. - Poslali 2. kovertu iz KCC
01.11.2010. - Primio 2.kovertu
XX.XX.2010. - Intervju
XX.XX.2011. - Viza
  #2  
Staro 14.06.2011, 00:14
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Pretrazi forum i nacices da su mnogi uzimali putna osiguranja kako za sebe tako za svoje goste, tako da ne moras da brines za prvo vreme o lekovima, ako imas hronicne bolesti. Mislim 50 doza se odnosi na 50 (tableta, inekcija itd) to je sto se tice prepisanih lekova, a da food supplements ili ti vitamini ne potpadaju pod to. Na kraju krajeva na svakome cosku imas apoteku te mozes kupiti odma i vitamine, i ako ti treba nesto protiv prehlade, gripe itd... i to imas izbor koji je neprikosnoven.... ipak je medicina ovde nekih 10 godina ispredSsrbije. I u svakoj od tih apoteka mozes pitati apotekara za savet i sta bi ti odgovaralo i shta ti tacno treba... mnogo su predusetljivi.
Samo jedna sitnica... ovde su svi ti vitamini i suplementi i preparati daleko jeftiniji nego u Srbiji.
  #3  
Staro 14.06.2011, 11:46
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno Upravo i ja htedoh da postavim ovu temu :)

I ja bih trebalo da ponesem neke lekove..Tacnije to su male staklene bocice (slicne onima za kapi za nos) sa serumom protiv alergije..Na nekoj sam terapiji, koja traje od 3 do 5 godina, i zanima me da li i koliko toga smem da unesem u USA? U koferu ili rucnom prtaljgu? Da li treba neka propratna dokumentacija i u kojoj formi?
Ja nemam pojma, ali verujem da ljudi ovde imaju iskustava i znanja sa ovim u vezi..

Jos jedna stvar: Kakva je situacija na carinama u pogledu unosa tehnike i slicnih stvari, obzirom da je to pogotovu u Americi normalna stvar..Konkretno: externi hard disk..Da li to iko gleda, i moze li biti problem ukoliko na njemu imamo piratski softver..programe, filmove i slicno?
  #4  
Staro 14.06.2011, 12:44
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

[QUOTE=Gugly;23695]I ja bih trebalo da ponesem neke lekove..Tacnije to su male staklene bocice (slicne onima za kapi za nos) sa serumom protiv alergije..Na nekoj sam terapiji, koja traje od 3 do 5 godina, i zanima me da li i koliko toga smem da unesem u USA? U koferu ili rucnom prtaljgu? Da li treba neka propratna dokumentacija i u kojoj formi?
Ja nemam pojma, ali verujem da ljudi ovde imaju iskustava i znanja sa ovim u vezi..

Jos jedna stvar: Kakva je situacija na carinama u pogledu unosa tehnike i slicnih stvari, obzirom da je to pogotovu u Americi normalna stvar..Konkretno: externi hard disk..Da li to iko gleda, i moze li biti problem ukoliko na njemu imamo piratski softver..programe, filmove i slicno?[/QUOTE]

Ja sam sad kad sam bio nosio external HDD tamo-vamo (preko granice) u chekiranom koferu i dva lap topa u rucnom prtljagu i niko mi rec nije rekao. HDD je bio pun filmova ali nije bilo nikakvog SW na njemu ili reference odakle su filmovi, tj. ko je ripovao ili ime grupe u naslovu filma-renamed all the films.

Al ko bi ga znao, zato ni ja nisam nosio nikakav SW, niti cu da torrentujem kad tamo dodjem, bar dok ne provalim koje su eventualne opasnosti i konsekvence...ipak si im tamo na domet a glupo bi bilo da konacno dodjes u US a oni te strpaju u mardelj zbog par dolara ustede??? Jbs ti to....
__________________
Score
  #5  
Staro 14.06.2011, 13:45
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Mi smo unosili neke lekove bez problema. Tj. niti smo ih prijavljivali niti nas je neko pitao za njih.

Jedino što smo poneli više kutija su antibiotici, jer u usa idu na recpet, a kod nas ne.

A iz USA smo sada doneli gomilu kutija vitamina, ribljih ulja, itd ... jer je tamo drastično jeftinije i niko nas nije pitao za njih iako smo mi zapali za nasumični pregled i u frankfurtu i u beogradu.

Što se tiče tehnike, svaki put smo prenosili notebook, fotoaparat, mobilni i ja imam externi hdd sa piratskim i svakakvim sadržajem.

Mislim da i nemaju pravo da ti gledaju u HDD ili komp bez nekog jakog razloga.

Mislim da je ta naša obazrivost samo zbog kuloraskih priča i mitova, da ameri sve znaju i sve mogu da vide :)
  #6  
Staro 14.06.2011, 14:14
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

[QUOTE]Mislim da je ta naša obazrivost samo zbog kuloraskih priča i mitova, da ameri sve znaju i sve mogu da vide[/QUOTE]
Naprotiv, to je zbog iskustva sa našim ludacima na granici i carinicima u PTT-u :naughty:
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
  #7  
Staro 14.06.2011, 16:53
Mv2Player's Avatar
Mv2Player Mv2Player je offline
Član
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Srbija
Poruke: 27
Nepromenjeno

Hvala na odgovorima, ali ja bih ipak jos jednom pitao one emigrante koji su u USA i koji mogu da kazu svoja iskustva sto naravno NIKAKO nece znaciti "Ja ti tvrdim da je to tako i nema da brines" nego "to je moje iskustvo, nista nisam prijavio a nosio sam lekove i nisam imao problema". Dakle, sutina cele price je:

Da li ste lekove uneli (par kutija (5-6 u bagaznom prtljagu) i NISTE prijavili NISTA na checklist-i i otisli nosalantno na salter "Nothing to declare"

ili ste poneli lekove sa sobom (par kutija u bagaznom prtljagu) i PRIJAVILI opciju Medicments u Checklist-i koju SVAKI putnik dobija u avionu neposredno pred ulazak u USA i otisli na salter "To Declare"?

Znaci, postoji varijanta da se "pravim lud pa sta bude" (za tu varijantu me interesuju moguce posledice da li su novcane ili je to krivicno delo zbog koga kasnije ne mogu dobiti drzavljanstvo USA)

i

Postoji varijananta u kome "radim sve posteno i po zakonu" prijavim lekove pa onda skrenem paznju na moj kofer i sebe i detaljno skeniranje sa gomilom pitanja, citanja zakona, oduzimanja vremena i eventualno oduzimanja lekova.

Koja je bila vasa varijanta? Hvala unapred, svima koji su prosli kroz ovo , a voljni su da napisu jos koji savet.
__________________
Case No: 2011EU00003xxx
14.06.2010. - Primio 1. kovertu
18.06.2010. - Poslao 1. kovertu u KCC
22.06.2010. - Primili 1. kovertu u KCC
14.10.2010. - Poslali 2. kovertu iz KCC
01.11.2010. - Primio 2.kovertu
XX.XX.2010. - Intervju
XX.XX.2011. - Viza
  #8  
Staro 14.06.2011, 21:12
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Ja sam na Krstaricinim forumima čitao da su ljudi nosili HDD-ove i lekove bez problema sa work and travel programom (to je jedino o čemu se tamo priča u suštini). Koliko razumem, nosili su aspirine, kafetine i brufene i niko ih nije dirao, a ništa nisu ni prijavili. Pročitaj tamo ako želiš da vidiš koliko su tačno nosili.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
  #9  
Staro 15.06.2011, 01:43
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

@GoodSpirit

Hehe, nasumicni pregled..Kakva slucajnost..I to u Swabiji, i to bas Srbe.. Skroz nasumicno.. ;)

To da l' oni nemaju prava da ti gledaju sta imas na kompu nisam bas siguran..kol'ko sam cuo, u Americi su te stvari oko zastite privatnosti na mnogo nizem nivou nego u EU, i cesto se spore administracije oko tog uskladjivanja..

Mislim, ne bih ja sad da paranoisem, u stvari nemam pojma ali uopste..Zato i pitam..A treba i te bocice sa lekovima da prenesem.. :/
  #10  
Staro 15.06.2011, 11:10
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

[QUOTE=Good Spirit;23700]

Što se tiče tehnike, svaki put smo prenosili notebook, fotoaparat, mobilni i ja imam externi hdd sa piratskim i svakakvim sadržajem.
[/QUOTE]

Ovo me je zanimalo sa provjerama sa piratskim sadrzajem ako se nosi HDD i laptop?! U kojoj mjeri ste nakon dolaska u USA skidali razne piratske sadrzaje preko rapida, torrenta... Ima li opasnosti ili se oslanjate na legalne softvere?
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
da li se prijaviti u ovom slucaju! euroband6630 Stare teme 13 07.10.2008 23:20
Naravno da se treba prijaviti danijela Stare teme 1 09.02.2006 00:06

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.