ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Francisco, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 07.02.2015, 20:58
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno Najjeftinije države i gradovi za život u USA

Trenutno zivim u LA I ne zelim ovde da ostajem na duzi rok jer je skup za zivot kao i kirije....ovde nikad necu biti u stanju da kupim nekretninu...
Npr za kiriju na Santa Monici sestra placa 1750$ mesecno plus troskovi...I naravno takse...

Zanima me koja drzave su medju jeftinijima za zivot po pitanju kirija, cene nekretnina, hrane, poreza...
Takodje ne patim za metropolama, vise mi odgovoraju manji gradovi, mirni, za porodican zivot...
Takodje ljubitelj sam prirode...
Imam 31 godinu u u USA sam 2 meseca i zelela bih da se preselim na neku pristupacniju lokaciju i skrasim na jednom mestu....
Sektor u kom planiram da ostanem je bankrastvo....
__________________
2015EU00004XXX
29.5.2014-poslat DS 260
9.12.2014-intervju
Reply With Quote
  #2  
Staro 07.02.2015, 21:11
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zanesena Prikaz poruke
Trenutno zivim u LA I ne zelim ovde da ostajem na duzi rok jer je skup za zivot kao i kirije....ovde nikad necu biti u stanju da kupim nekretninu...
Npr za kiriju na Santa Monici sestra placa 1750$ mesecno plus troskovi...I naravno takse...

Zanima me koja drzave su medju jeftinijima za zivot po pitanju kirija, cene nekretnina, hrane, poreza...
Takodje ne patim za metropolama, vise mi odgovoraju manji gradovi, mirni, za porodican zivot...
Takodje ljubitelj sam prirode...
Imam 31 godinu u u USA sam 2 meseca i zelela bih da se preselim na neku pristupacniju lokaciju i skrasim na jednom mestu....
Sektor u kom planiram da ostanem je bankrastvo....
NEVADA: Nema state tax, prilicno nizak sales tax, nekretnine poprilicno dostupne. Las Vegas je na 4 sata od LA i SD, Reno na 4 sata od SF. Ukoliko ti ne smeta pustinjska klima, Nevada je super.

TEXAS: Nema state tax, a sto se nekretnina tice, to vec zavisi od grada do grada.

Moji favoriti: North Carolina, South Carolina & Virginia. Cene nekretnina cak i po vecim gradovima su sasvim pristupacne - Charlotte, NC npr. Ekonomija se jos uvek drzi, klima ok... Kazem favoriti jer volim istocnu obalu. Ali po mojim istrazivanjima Nevada je ipak najpovoljnija za zivot.

Srecno
Reply With Quote
  #3  
Staro 07.02.2015, 22:33
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno

Tema je super i drago mi je da jw otvorena. E sad moje pitanje da li je najbolje sto je najjeftinije ili treba ipak da se gleda odnos prihoda i rashoda? Boleo bi u tom svetlu neko da da neko misljenje ili iskustvo.
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - Izvučen
30.05.2014. - poslali DS-260
Reply With Quote
  #4  
Staro 08.02.2015, 00:53
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NS2015 Prikaz poruke
Tema je super i drago mi je da jw otvorena. E sad moje pitanje da li je najbolje sto je najjeftinije ili treba ipak da se gleda odnos prihoda i rashoda? Boleo bi u tom svetlu neko da da neko misljenje ili iskustvo.
Zavisi sta radis tj. sta ti je zanimanje.

Moje istrazivanje o gore navedenim drzavama je bas i zasnovano na odnosu plata u zdravstvu i rashoda. I ne samo tome vec i kvalitetu zivota koje mozes imati u pomenutim drzavama.
Reply With Quote
  #5  
Staro 08.02.2015, 01:15
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno

Magelan hvala ti na informacijama . Meni onda nije jasno zasto je u Kaliforniji skup zivot a plate ne prate te cene. A opet koliko cujem dosta ljudi koji su i u Americi i ovde na Balkanu mastaju da zive upravo u toj drzavi.
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - Izvučen
30.05.2014. - poslali DS-260
Reply With Quote
  #6  
Staro 08.02.2015, 02:06
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NS2015 Prikaz poruke
Magelan hvala ti na informacijama . Meni onda nije jasno zasto je u Kaliforniji skup zivot a plate ne prate te cene. A opet koliko cujem dosta ljudi koji su i u Americi i ovde na Balkanu mastaju da zive upravo u toj drzavi.
Zakon ponude i potraznje diktira situaciju. Cali je state "na ceni" pa su samim tim i cene zivota visoke. Cali je ok ako direkt dodjes u Cali pa naviknes da na stanarinu puknes 2-3 (ili cak i vise) puta i naviknes da ti na porez ide ohoho vise nego npr. u CHGO. Iako su plate znacajno vise u Cali, u mom slucaju to ne bi vise bio kvalitet zivota koji bih recimo imao u Las Vegas, NV, Charlotte, NC ili Chicago, IL sa neuporedivo manjom platom. Prosto sam navikao da na stanarinu izdvojim $900 i sve preko toga mi je nepojmljivo. Da sam startovao u SF verovatno bi mi taj "psiholoski" dozivljaj visokih stanarina bio totalno drugaciji.

Da se razumemo, ima gradova u Cali gde je zivot jeftiniji kao npr. Palm Springs. E sad, pitanje da li neko zeli u Palm Springs ili LA.

I naravno, svi smo razliciti. Nekome je bitna lokacija. Nekome da ima svoju kucu. Nekome da je blizu okeana. Nekome je imperativ Manhattan. Neko voli da mu je toplo cele godine... Dobra stvar u USA je sto sve to ima negde. Pitanje je koliko smo spremni na kompromise i sta su nam prioriteti

Last edited by Magelan; 08.02.2015 at 02:11.
Reply With Quote
  #7  
Staro 08.02.2015, 03:13
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Zakon ponude i potraznje diktira situaciju. Cali je state "na ceni" pa su samim tim i cene zivota visoke. Cali je ok ako direkt dodjes u Cali pa naviknes da na stanarinu puknes 2-3 (ili cak i vise) puta i naviknes da ti na porez ide ohoho vise nego npr. u CHGO. Iako su plate znacajno vise u Cali, u mom slucaju to ne bi vise bio kvalitet zivota koji bih recimo imao u Las Vegas, NV, Charlotte, NC ili Chicago, IL sa neuporedivo manjom platom. Prosto sam navikao da na stanarinu izdvojim $900 i sve preko toga mi je nepojmljivo. Da sam startovao u SF verovatno bi mi taj "psiholoski" dozivljaj visokih stanarina bio totalno drugaciji.

Da se razumemo, ima gradova u Cali gde je zivot jeftiniji kao npr. Palm Springs. E sad, pitanje da li neko zeli u Palm Springs ili LA.

I naravno, svi smo razliciti. Nekome je bitna lokacija. Nekome da ima svoju kucu. Nekome da je blizu okeana. Nekome je imperativ Manhattan. Neko voli da mu je toplo cele godine... Dobra stvar u USA je sto sve to ima negde. Pitanje je koliko smo spremni na kompromise i sta su nam prioriteti
Puno ti hvala na objasnjenju. Moj zivotni san je da zivim na obali mora i ako je moguce da postoji i neka rafinerija u kojoj bi radio. Inace sam procesni inzenjer sa rafinerijskim iskustvom. Opste nemam predstavu kakve su sanse rada u rafineriji napr u Kaliforniji a kakve u drugim drzavama. Naftne platforme su mi poslednja solucija jer ipak rafinerije su uglavnom pored ili u samim gradovima.
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - Izvučen
30.05.2014. - poslali DS-260
Reply With Quote
  #8  
Staro 08.02.2015, 03:33
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NS2015 Prikaz poruke
Puno ti hvala na objasnjenju. Moj zivotni san je da zivim na obali mora i ako je moguce da postoji i neka rafinerija u kojoj bi radio. Inace sam procesni inzenjer sa rafinerijskim iskustvom. Opste nemam predstavu kakve su sanse rada u rafineriji napr u Kaliforniji a kakve u drugim drzavama. Naftne platforme su mi poslednja solucija jer ipak rafinerije su uglavnom pored ili u samim gradovima.
Rafinerije na obali mora - Corpus Christi, Texas

Izgugluj pa vidi kako ti se cini. Nisam siguran kakvo je zagadjenje, jer rafinerija u tom gradu ima puno.
Reply With Quote
  #9  
Staro 08.02.2015, 05:55
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

O Kaliforniji (Bay Area).
Znam ljude koji zive i sa 10-15$ na sat...u najskupljoj zemlji u USA. Ne kazem da zive lepo, vec da zive, mada se i ne zale mnogo. Ak si u IT industriji tad vec mozes da se nadas lepom zivotu. Rentiras stan u lepom kraju, kupis dobra kola, obilazis prirodne lepote Kalifornije, odes negde dalje (do Balkana) jednom godisnje.
A sto se tice kupovine kuce..e to je vec malo teze.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #10  
Staro 08.02.2015, 18:15
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno Zemlje u unutrasnjosti

Kakva je situacija sa zemljama u unutrasnjosti, cula sam da su kirije 600$ sto mi zvuci neverovatno....
Ja licno ne volim da placam visoku kiriju...dusa me boli od toga...
__________________
2015EU00004XXX
29.5.2014-poslat DS 260
9.12.2014-intervju
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Gay život u Americi Sima Vodič za emigrante 216 26.04.2020 19:33
Koliko košta život u Americi dreadnot Vodič za emigrante 289 01.01.2018 08:35
Najsigurniji gradovi u USA dreadnot Lokacije u USA 32 16.09.2014 20:28
Život na Balkanu hope Vaša strana 27 18.05.2012 12:02
Varijante za život u USA - Studiranje Mikimax Vaša strana 46 22.04.2012 02:04

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:03.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.