ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Midwest & West USA » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 11.01.2011, 22:52
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Eto ti sad... covek opisuje sta mu se svidja, lepo kaze da zeli da pamti lepe stvari a da zaboravi ruzne (dakle, i njih ima, ali nisu tema posta), a ti udri po njemu... Nije lepo...
Hvala Dragonu na licnom vidjenju Amerike, barem onog dela koji je obisao. Svaka cast na prikazu, bez obzira da li to nekome koristi ili ne, lepo je citati izmedju redova da se nekome desava nesto lepo, da u necemu uziva i nalazi smisao.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #12  
Staro 25.01.2011, 03:29
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik D$D Prikaz poruke
Koliko ces da zaradis sa radom od 5 dana a dva odmora zavisi koliko taj kamion ima posla, realno sad se jako malo zaraduje na tom poslu.
Ovde se po obicaju pricaju samo one lepe stvari koje hocete da cujete , jedan od glavnioh razloga zasto se ne javljam na ovaj forum.
Prvo da kazem da bi zaradio recimo 5000$ na kamionu moras da ne izlazis iz njega ceo mesec , nema slobodnih dana,drugo niko ti ne kaze gde u ti ti slobodni dani koje imas ako ih imas to nije kuci nego ti te dane provodis negde na truck stopu cekajuci drugu turu da bi isao dalje.
Niko ne govori da moras bar 500$ da potrosis mesecno na hranu , da moras da platis pores 10% minimum iz tog sto zaradis tako da se plata kamiondzije koji vozi kroz USA krece do 3500$ max pod uslovom da kamion ima dovoljno milja koje ti sad ne moze niko garantovati da ces da imas .
za taj posao malo ko nije probao ne zna koliko je to odvratan posao.
Da se malo osvrnem na post koji je napisao dragonn kakav pejzaz i lepote iz perspektive kamiondzije, to nema veze sa nicim , ti brate vozis spavas kupas se na truck stopu,okruzujute kurave na istom i to je realan zivot koji ti vidis.
Ovo sto pricas je samo nacelno i bez veze, jer ti vidis samo put pumpe u truck stopove , negde uz put po neki interesantan predeo ali to je jako retko uglavnom nemas vremena za razgledanje te iste prirode tako da ti to sve pre ili kasnije postane dosadno.
Posto nisam imao svoj komp nisam ni mogao da se nesto javljam preterano, ali posto se sada situacija promenila sto se toga tice eto resio sam da malo pogledam sta se desava ovde. Sto se mog posta tice bash onako kao sto Dred rece citirajuci me, ja u svemu sto radim gledam da vidim pozitivne stvari ma kakav da je posao, a vidim da ti D&D imash neki vrlo negativan stav oko prilicno mnogo stvari. Naisla ti je zuta minuta ili te je neko iznervirao mozda... ? Neznam o cemu se radi a i pravo da ti kazem ne zanima me, tvoja stvar, i tvoje vidjenje stvari tako da uopste ne planiram da se oko toga raspravljam. Elem da ti samo odgovorim na ono sto si napisao.

Kao prvo ja radim taj posao jer sam njega imao josh iz Srbije donekle sredjenog pa nisam hteo da se igram i propustim priliku za pocetak, a da li ce mi to i ostati za kasnije kao posao koji cu raditi videcemo. Ja sam i u Srbiji menjao profesije dokle god nisam nasao ono sto mi se je tamo svidjalo i donosilo koliko je moglo tamo da donosi zaradu.

Dalje, ja ne planiram da ne izlazim iz kamiona mesec ili vishe dana jer nisam dosao da ovde izigravam gastarbajtera i da crncim i crkavam od posla ovde a da kao "dole" nesto imam i izigravam nekoga kao sto mnogi rade i srecom ljude koje sam upoznao su sasvim normalni ljudi koji rade razne poslove ali i zive ovde, a ne rade ovde a zive u Srbiji ili odakle su vec nebitno. Meni je sasvim dosta da odradim tih 4-6 dana a da odmaram 1-2 dana, i ko kaze da ja trazim 5000$, mozda je meni dovoljno i ovo sto zaradjujem a da imam i malo vremena za sebe recimo, a zaradjujem sasvim dovoljno za pocetak i daleko vishe nego dole a tamo sam inace radio 24/7/364 dana u godini - imao sam samo 1 dan slobodan za Novu Godinu.... da ne davim dalje sa ovime. Sto se truck stopova tice, ja ih i ne vidim previshe jer samo stajem da dolijem gorivo i ne - ne kupam se na njima. Moja firma ima u svakom hub-u tuseve i mesta za odmor, a ako provedem vishe od jednog dana tamo mogu brate i da prosetam po gradu gde sam ako mi je do toga. Prirodu vidim i te kako oko sebe, tamo gde prolazim - mozda je ti ne vidish jer ne zelish i ne gledash oko sebe, tvoj problem. Ja inace pricam lepe stvari jer zelim da njih i pamtim i da mi ostanu u secanju - pricao sam tako i "dole" dok sam bio tako da se nisam nesto promenio sto se mene tice, brate pozitivan sam lik i necu se sigurno promeniti, ako ima problema resim ih i idem dalje, uvek pozitivan stav bio i ostace .
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #13  
Staro 25.01.2011, 13:47
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Opet kad citam ovo sto sto napisem dodjem do zakljucka da stvarno ne treba da pisem nista, zasto pa zato kad nesto negativno napises odmah neko te nanervirao, naisla ti zuta minuta i tako to.
Niko mene ne nervira, moji negativni i kriticki stavovi su samo odgovor na vase blagostanje i pozitivne stvari koje ovde pisete al ajd da ne tupim malo da iskuckam.
Ja ovo sto vi pisete zovem dosljacko ushicenje , mislju da si uspeo nesto dosao si u USA ( tako isto sam se i ja ponasao) onda posle nekog perioda pocnes da gledas zivot u drugom svetlu pocnes gledati kako ovde zivot izgleda .
Kako mislim ovo pa prvo klasicno pisanje uz osvrtanje na Srbiju i poredjenje sa Srbijom (isto to sam i ja radio) dokazuje da vase sagledavanje onog sto se desava ovde nemoze da bude merodavno i samo unosi zabludu onima koji treba da tek dodju.
Sledece, nije ovde rec o nikakvim gasterbajterima i slicnim likovima vec o zadovoljavanju osnovnih ziv potreba i normalnog zivota ovde sa osvrta porodicnog coveka.
Da se vratim na kamion sad, nekad citajuci ovo pomislim pa mozda mi i ne radimo isti posao, mozda ja gresim, mozda covek stvarno moze da razleda prirodu i lepote mozda on toci gorivo na nekim drugim pumpama na kojima ga ne opsedaju lepotice sumljivog morala, na kojima nema onih odvratnih virsli sto se okrecu ( ko to nije probao taj nezna sta je gadost) mozda je moja greska sto ja svracam na najvece pumpe pilot, i ostale mozda treba da idem na neke druge , mozda ja ne treba da vozim auto putevima nego nekim lokalnom da bi mogao da razgledam prirodu itd , itd
Naravno ovo je malo da se nasalimo, nego sad i da ti poverujem sve sto si napisao opet se pitam gde ti to sve naguras.
Kao sto znas log book i D.O.T. kaze 11 sati voznje i 3 sata utovar istovar cekanje, znaci 14 sati , dan ima 24 sata osim ako se nesto nije u medjuvremenu promenilo , koliko ti treba sna da dodjes sebi posle 14 sati voznje , bar 6 sati da se nelazemo a ja znam da to neretko bude i samo po 4 sata sna dnevno.
Znaci ti posle takvog dana ili 5 takvih dana mozes da razgledas okolinu koliko ti je volja ako ti je do toga.
Sad da se razumemo necemo o tom ko gde radi i sta radi na kamionu ali manje vise je to to jos ako radis kod nasih moze da ti bude samo jos gore teraju te da laziras log book i slicne stvari.
E sad ti mene ubedi da ti imas gazdu kod kojeg ne radis toliko , koji te ne tera da vozis 11 sati nego ti jos kaze odmori ti malo nije oglavu i to sve u ovoj zemlji novca i zarade na kaminima koja se racuna samo kad je kamion u pokretu uglavnom.
JA radim taj posao i odgovorno tvrdim da je to zadnji posao koji bi zeleo da radim ali nesto moras da radis sto donosi malo vise novca od obicnih kompanija i kompanijskih poslova, ne kao gasterbajter vec da bi mogao ja i moja porodica da zivimo koliko toliko normalno OVDE a ne u Srbiji .
Osvrni se ako si momak na nekog ako ga znas da je isto u kamionu koliko ima vremena za privatni zivot kad su zasnji put bili sa devojkama izmedju dve ture koliko imaju vremena za sebe, kako zive da li se cimerisu ili su sami pa to sve stavi na jednu stranu, a ono sto si napisao na drugu pa izanaliziraj.
Svi koje ja znam uglavnom su nezadovoljni sa kvalitetom svog zivota gledano iz perspektive vozaca kamiona.
Vidimo se za jednio 2-3 godine ovde staza kad napravis voleo bih da vidim koju ces pricu pricati.
Sve najbolje i puno srece , da sretno odes tamo gde si krenuo i da se sretno vratis.
Reply With Quote
  #14  
Staro 25.01.2011, 14:57
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Bicu kratak ovoga puta . Slobodno pishi, taman posla da ne trebash pisati. Trebaju ljudi videti razna misljenja i vidjenja poslova/stvari... Sto se blagostanja tice nikada nisam ni rekao da je ovde blagostanje, tj. mozda jeste ali onima koji imaju sest i vishe nula na racunu pa mogu nista da ne rade sto bi rekla Mica Ubica ako si je slusao :P. Sto se sale tice slazem se, ja sam uvek da se nasalimo, bice nam za nijansu lakse, barem je meni - o truck stopovima da se na njih vratim, ja i inace stajem samo na Pilot uglavnom, ali s' obzirom da se ne zadrzavam vishe od toga koliko mi je potrebno da sipam gorivo ili da se zamenim sa kolegom sto mu dodje na 15-30 minuta, imam srece da mi se putevi ne sudaraju sa "tim lepoticama" i drago mi je zbog toga veruj mi. A za virsle se potpuno slazem - probao i ostao na tome :P. Log book - nije se promenilo nista sto se tice dana i dalje imaju po 24h, hehe, ali posto sam ja u timu i imam kolegu kao sto sam gore i naveo, ja ne vozim vishe od 10h pa se sa njime zamenim tako u krug. Zato i mozemo da stignemo do Californije i nazad za 4-5 dana i da imamo vremena i za odmor i sebe kao sto sam napisao u proslom postu. Nemam sa utovarom nista jer samo zakacim i otkacim prikolice i idem dalje, desi se ponekad sacekam i prespavam noc ali ne stalno.

Sto se kamiondzijskog posla/hleba tice nisam ni rekao da je to moj posao snova i da je lak. Daleko od toga, ali kada sagledam i cujem da ljudi i po mesec dana ne izlaze iz kamiona a koliko mi se cini i ti si to naveo onda mi pravo da ti kazem odgovara ovaj nacin na koji ja vozim i imam i za sebe tih manje vishe 2 dana slobodno.

Uvek sam tu da razmenimo iskustva i da napisemo ono sto vidimo, sta nam se desava ovde. Nikako nisam od onih koji zive u oblacima i prilicno realno gledam na stvari. Za sada je ovo moje misljenje, ako se promeni, videcemo. Puno pozdrava i za tebe D$D i kao sto ti rece - da sretno odes tamo gde si krenuo i da se sretno vratis.
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #15  
Staro 25.01.2011, 16:23
cvale's Avatar
cvale cvale je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.08.2010
US lokacija: Da ne ureknem :D
YU lokacija: Bijeljina, RS, BiH
Poruke: 60
Nepromenjeno

Da vam budem iskren mene cisto zanima kakvi su uslovi i zarade ljudi koji imaju vlastite kamione (aka owner operator). Po pricama par mojih prijatelja koji su vlasnici kamiona u USA oni su par godina radili po kompanijama koje se bave prevozom. Navodno su stekli odredjen iznos kapitala te su uz ucesće i kredit kupili sebi kamione.
Oni navodno rade od 4-6 dana u sedmici(sve zavisi od ture) i navodno zarade od 5500-7000 USD.
E sada mene cisto zanima da li je ostvarljivo ili ne.
Sto se tice samog posla kamiondzije u USA smatram da je za nijansu laksi od istog posla U srbiji odnoso vozača kamiona na evropskim turama. Razloge nalazim u samom cekanju na granicama, raznim turturama od strane saobracajne policije, strogo poštovanje sati voznje, loše vlasnike kompanija koji takodjer vrse strahovit pritisak na vozače i sl.
A sto se tice mene ja bih se bavio tim poslom ako mogu da zaradim dovljno novca da moja porodica( ja, supruga i dva sincica) mozemo da zivimo pristojan zivot( pod ovim mislim da ne moram da mislim koliku cu biti u minusu na kraju mjeseca odnosno da li cu moci da platim sve dadžbine nego da razmisljam sta sa ustedjevinom).
Anegdota veza sa ovakvim razmisljanjem je jedan stari vic:
Pita kolega kolegu" Je li brate koliko ti mozes da zaradis i koliko potrosis u toku mjeseca"
Ovaj mu odgovara" E moj druze zaradim 400 evra a trosim 700 evra odakle mi onih 300 evra da me je*es ne znam"
Hahahaha
Ovo je realnost kod vecine gradjana na Balkanu.
P.S. D$D i Dragonne ako ste zadovoljni novcem kojeg zaradite posao je dobar.
Dragonne tebi svaka cast na realnosti i smatram da ce od tebe da izraste buduci vlasnik prevoznicke kompanije
D$D prijatelju svi bi i volili da zivimo americki san sa vilama na obali okeana. Ako imas klince a i sam nemas imucnu familiju misljenja sam da ti kao i ja moramo da slomimo ledja kako bi ti nasi klinci imali mogucnost da zavrse prestizne skole kako bi njima zivot bio laksi nego nama. Uvijek se drzim one stare narodne kako dodje tako i ode. Ovim mislim da se novac koji je stecen na lagan nacin isto tako i potrosi.
Reply With Quote
  #16  
Staro 25.01.2011, 17:46
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik D$D Prikaz poruke
Opet kad citam ovo sto sto napisem dodjem do zakljucka da stvarno ne treba da pisem nista, zasto pa zato kad nesto negativno napises odmah neko te nanervirao, naisla ti zuta minuta i tako to.
Niko mene ne nervira, moji negativni i kriticki stavovi su samo odgovor na vase blagostanje i pozitivne stvari koje ovde pisete al ajd da ne tupim malo da iskuckam.
Ja ovo sto vi pisete zovem dosljacko ushicenje , mislju da si uspeo nesto dosao si u USA ( tako isto sam se i ja ponasao) onda posle nekog perioda pocnes da gledas zivot u drugom svetlu pocnes gledati kako ovde zivot izgleda .
Kako mislim ovo pa prvo klasicno pisanje uz osvrtanje na Srbiju i poredjenje sa Srbijom (isto to sam i ja radio) dokazuje da vase sagledavanje onog sto se desava ovde nemoze da bude merodavno i samo unosi zabludu onima koji treba da tek dodju.
Sledece, nije ovde rec o nikakvim gasterbajterima i slicnim likovima vec o zadovoljavanju osnovnih ziv potreba i normalnog zivota ovde sa osvrta porodicnog coveka.
Da se vratim na kamion sad, nekad citajuci ovo pomislim pa mozda mi i ne radimo isti posao, mozda ja gresim, mozda covek stvarno moze da razleda prirodu i lepote mozda on toci gorivo na nekim drugim pumpama na kojima ga ne opsedaju lepotice sumljivog morala, na kojima nema onih odvratnih virsli sto se okrecu ( ko to nije probao taj nezna sta je gadost) mozda je moja greska sto ja svracam na najvece pumpe pilot, i ostale mozda treba da idem na neke druge , mozda ja ne treba da vozim auto putevima nego nekim lokalnom da bi mogao da razgledam prirodu itd , itd
Naravno ovo je malo da se nasalimo, nego sad i da ti poverujem sve sto si napisao opet se pitam gde ti to sve naguras.
Kao sto znas log book i D.O.T. kaze 11 sati voznje i 3 sata utovar istovar cekanje, znaci 14 sati , dan ima 24 sata osim ako se nesto nije u medjuvremenu promenilo , koliko ti treba sna da dodjes sebi posle 14 sati voznje , bar 6 sati da se nelazemo a ja znam da to neretko bude i samo po 4 sata sna dnevno.
Znaci ti posle takvog dana ili 5 takvih dana mozes da razgledas okolinu koliko ti je volja ako ti je do toga.
Sad da se razumemo necemo o tom ko gde radi i sta radi na kamionu ali manje vise je to to jos ako radis kod nasih moze da ti bude samo jos gore teraju te da laziras log book i slicne stvari.
E sad ti mene ubedi da ti imas gazdu kod kojeg ne radis toliko , koji te ne tera da vozis 11 sati nego ti jos kaze odmori ti malo nije oglavu i to sve u ovoj zemlji novca i zarade na kaminima koja se racuna samo kad je kamion u pokretu uglavnom.
JA radim taj posao i odgovorno tvrdim da je to zadnji posao koji bi zeleo da radim ali nesto moras da radis sto donosi malo vise novca od obicnih kompanija i kompanijskih poslova, ne kao gasterbajter vec da bi mogao ja i moja porodica da zivimo koliko toliko normalno OVDE a ne u Srbiji .
Osvrni se ako si momak na nekog ako ga znas da je isto u kamionu koliko ima vremena za privatni zivot kad su zasnji put bili sa devojkama izmedju dve ture koliko imaju vremena za sebe, kako zive da li se cimerisu ili su sami pa to sve stavi na jednu stranu, a ono sto si napisao na drugu pa izanaliziraj.
Svi koje ja znam uglavnom su nezadovoljni sa kvalitetom svog zivota gledano iz perspektive vozaca kamiona.
Vidimo se za jednio 2-3 godine ovde staza kad napravis voleo bih da vidim koju ces pricu pricati.
Sve najbolje i puno srece , da sretno odes tamo gde si krenuo i da se sretno vratis.
Ne razmisljaju svi o odlasku u USA kao o zelji da ostvare americki san (kuce, automobili..). Neki ljudi zele samo da pobegnu iz siromastva i zato uporedjuju SRB i USA!
Opet price u USA nema druzenja, splavova itd. Pa nema toga ni ovde vise ako ti je prazan dzep! Ljudi se i ne druze optereceni sopstvenim prezivljavanjem vise u SRB. Dzaba ti priroda, cevapi, splavovi kad svo zadovoljstvo pocinje d posla a njega nemas!
Meni licno bi bio uspeh da pobegnem iz vog siromastva i da dodjem tamo i zivim za stepenicu bolje nego ovde a ne moram nikad imati kucu sa bazenom i dzip ispred kuce. Takvih kao ja nije malo.
Reply With Quote
  #17  
Staro 30.01.2011, 16:50
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cvale Prikaz poruke
Da vam budem iskren mene cisto zanima kakvi su uslovi i zarade ljudi koji imaju vlastite kamione (aka owner operator). Po pricama par mojih prijatelja koji su vlasnici kamiona u USA oni su par godina radili po kompanijama koje se bave prevozom. Navodno su stekli odredjen iznos kapitala te su uz ucesće i kredit kupili sebi kamione.
Oni navodno rade od 4-6 dana u sedmici(sve zavisi od ture) i navodno zarade od 5500-7000 USD.
E sada mene cisto zanima da li je ostvarljivo ili ne.
Sto se tice samog posla kamiondzije u USA smatram da je za nijansu laksi od istog posla U srbiji odnoso vozača kamiona na evropskim turama. Razloge nalazim u samom cekanju na granicama, raznim turturama od strane saobracajne policije, strogo poštovanje sati voznje, loše vlasnike kompanija koji takodjer vrse strahovit pritisak na vozače i sl.
A sto se tice mene ja bih se bavio tim poslom ako mogu da zaradim dovljno novca da moja porodica( ja, supruga i dva sincica) mozemo da zivimo pristojan zivot( pod ovim mislim da ne moram da mislim koliku cu biti u minusu na kraju mjeseca odnosno da li cu moci da platim sve dadžbine nego da razmisljam sta sa ustedjevinom).
Anegdota veza sa ovakvim razmisljanjem je jedan stari vic:
Pita kolega kolegu" Je li brate koliko ti mozes da zaradis i koliko potrosis u toku mjeseca"
Ovaj mu odgovara" E moj druze zaradim 400 evra a trosim 700 evra odakle mi onih 300 evra da me je*es ne znam"
Hahahaha
Ovo je realnost kod vecine gradjana na Balkanu.
P.S. D$D i Dragonne ako ste zadovoljni novcem kojeg zaradite posao je dobar.
Dragonne tebi svaka cast na realnosti i smatram da ce od tebe da izraste buduci vlasnik prevoznicke kompanije
D$D prijatelju svi bi i volili da zivimo americki san sa vilama na obali okeana. Ako imas klince a i sam nemas imucnu familiju misljenja sam da ti kao i ja moramo da slomimo ledja kako bi ti nasi klinci imali mogucnost da zavrse prestizne skole kako bi njima zivot bio laksi nego nama. Uvijek se drzim one stare narodne kako dodje tako i ode. Ovim mislim da se novac koji je stecen na lagan nacin isto tako i potrosi.
Pa sto se tice tih cifara ako si vlasnik tog istog kamiona slicne sam i ja price cuo ali ti ih ne mogu potvrditi jer nisam u toj poziciji tako da ostajem pri tome da sam to cuo samo. Takodje sam i cuo da neki zaradjuju izmedju 5k$ i 6k$ a rade za nekoga, ali je to varijanta neizlazenja iz kamona po mesec dana i non-stop na putu - neka hvala meni je dovoljno manje od toga ali da imam neki svoj ritam a i dan-dva za sebe .

Sto se posla kamiondzijskog tice u Srbiji i u USA i uporedjivanja istoga ne mogu da nista kazem jer se nikada nisam tamo bavio istim poslom tako da ne zelim da uporedjujem ili pricam o tome jer nisam kompetentan oko tih stvari.

Sto se cekanja na granicama tice ovde toga nema jer naravno nije prica kao tamo sto se granica tice. Imash uglavnom vaga izmedju drzava na kojima mogu da te zaustave, ima ih i inutar drzava da ne bude zabune. Policija je vrlo stroga i nema prastanja, ali ako si ispravan i postujesh sve sto treba ne bi trebalo da imash problema, barem ih ja nisam imao i trudim se da tako i ostane .

Kao sto sam i rekao ja sam za pocetak zadovoljan, a da li ce ovo ostati posao kojim cu se baviti kasnije, neznam, sve zavisi kako ce se odvijati situacija u buducnosti - za sada ostajem pri ovom poslu jer drugi nemam trenutno
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #18  
Staro 24.02.2011, 16:05
cvale's Avatar
cvale cvale je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.08.2010
US lokacija: Da ne ureknem :D
YU lokacija: Bijeljina, RS, BiH
Poruke: 60
Nepromenjeno Vrsta kamiona koji vozis

Dragonne vidim da se nesto ne javljas u poslednje vrijeme pa rekoh da te pitam kojom markom kamiona upravljas?

Mozda sam ti dosadan sa pitanjima, ali me zanima nacin odrzavanja vozila, troskovi koji nastaju prilikom putovanja, truck stopovi i slicno.

Ako si u mogucnosti napisi nam nesto o tome.


Hvala ti u naprijed i mnogo srece ti zelim.
Reply With Quote
  #19  
Staro 25.02.2011, 15:40
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

A ti bi Dragone mogao biti drug i pitati svog šefa da zaposli D&D Vidiš da je čoveku frka a tebi extra
Reply With Quote
  #20  
Staro 26.02.2011, 14:59
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Odgovoricu cim stignem u Chicago, lakse mi je sa kompa nego sa telefona da pishem ).
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.