ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » LA vs Chicago » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 17.02.2009, 12:19
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik malasestra Prikaz poruke
Evo direktan link do reportaža.
Iz nekog glupog razloga sam bio skeptican, ali kad sam otisao i vidio ponovo slike u reportazi Barcelone sav sam se najezio.. i preplavile me uspomene..

Super site. za svako preporuku i pohvalu.. bar ovaj dio..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #32  
Staro 07.05.2009, 03:58
tapir.hr tapir.hr je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2008
Poruke: 28
Nepromenjeno

pozdrav iz chicago.

proslo je 6mj od dobivanja vize i napokon sam prije par dana dosao u usa, ali samo na 2 tjedna da pokrenem proceduru izdavanja green card pa se vracam kuci.

prvi put sam u usa - i evo mojih prvih dojmova:

- za razliku od europske, okolina ovdje mi je skroz nekak bljedunjava, kao da im nedostaje boja da zgrade pofarbaju i u nekoj drugoj nijansi osim ove crvenkaste i zuckaste. cak je i priroda nekak blijeda, i cvijece na koje tu i tamo ovdje naidjem je izblijedilo.

- javni prijevoz u chicagu je solidan, ali u usporedbi s onim u njemackim gradovima i nije bas nesto - "L" stanice ovdje su dosta slabo uredjene, zastarjele, mnoge s drvenim podovima, dok je u njemackoj U-Bahn i S-Bahn poprilicno 'high tech' - neke stanice pod zemljom imaju cijele shopping centre.

- chicago mi je iznenadjujuce neuredan i prljav (izuzev downtown-a)

- downtown je impresivan, zgrade su uistinu wow i tako neceg nema u europi. iznenadjuje me da navecer nema ljudi i nikakvog zivota na ulicama downtown-a. dobio sam objasnjenje da je to zato jer je downtown 'business area', ali nisam skuzio postoji li ovdje uopce area gdje ljudi navecer onak setaju po ulici, hang out, drze se za rukice i sl.

- ameri su mi opusteniji, pristupacniji i otvoreniji od eurpoljana


nije bas da bih trebao suditi usa samo po jednom gradu, ali sve skupa usa mi djeluje nekak bezbojno, cak pomalo i zastarjelo i sad puno vise cijenim europu i europske gradove. u svakom slucaju, dosta je drukcije od europe.
__________________
2009EU00006xxx
Intervju: 3.11.
Reply With Quote
  #33  
Staro 07.05.2009, 11:58
malasestra's Avatar
malasestra malasestra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.02.2009
YU lokacija: Slovenija
Poruke: 51
Nepromenjeno

Takav utisak sam i ja dobio za Čikago kada sam gledao video snimke jednog lika koji se vozi po ulicama grada i mislim da je neko na ovom forumu napisao da osim Njujorka u SAD nećeš videti gužvu u downtown-u kao u evropskim gradovima. Oni tamo više imaju neke svoje male centriće svuda po gradu, recimo LA, i nije sve na jednom mestu kao kod nas.
Reply With Quote
  #34  
Staro 07.05.2009, 15:05
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tapir.hr Prikaz poruke
pozdrav iz chicago.

proslo je 6mj od dobivanja vize i napokon sam prije par dana dosao u usa, ali samo na 2 tjedna da pokrenem proceduru izdavanja green card pa se vracam kuci.

prvi put sam u usa - i evo mojih prvih dojmova:

- za razliku od europske, okolina ovdje mi je skroz nekak bljedunjava, kao da im nedostaje boja da zgrade pofarbaju i u nekoj drugoj nijansi osim ove crvenkaste i zuckaste. cak je i priroda nekak blijeda, i cvijece na koje tu i tamo ovdje naidjem je izblijedilo.

- javni prijevoz u chicagu je solidan, ali u usporedbi s onim u njemackim gradovima i nije bas nesto - "L" stanice ovdje su dosta slabo uredjene, zastarjele, mnoge s drvenim podovima, dok je u njemackoj U-Bahn i S-Bahn poprilicno 'high tech' - neke stanice pod zemljom imaju cijele shopping centre.

- chicago mi je iznenadjujuce neuredan i prljav (izuzev downtown-a)

- downtown je impresivan, zgrade su uistinu wow i tako neceg nema u europi. iznenadjuje me da navecer nema ljudi i nikakvog zivota na ulicama downtown-a. dobio sam objasnjenje da je to zato jer je downtown 'business area', ali nisam skuzio postoji li ovdje uopce area gdje ljudi navecer onak setaju po ulici, hang out, drze se za rukice i sl.

- ameri su mi opusteniji, pristupacniji i otvoreniji od eurpoljana


nije bas da bih trebao suditi usa samo po jednom gradu, ali sve skupa usa mi djeluje nekak bezbojno, cak pomalo i zastarjelo i sad puno vise cijenim europu i europske gradove. u svakom slucaju, dosta je drukcije od europe.
Zavisi gde se setas, u LakeView/Lincoln Park-u se moze gotovo sa trotoara jesti. Ne vredi ti porediti Evropu i Ameriku, nemoj cak ni pokusavati.
Sami downtown jeste business area ... osim par lokala... mesta za izlazak i gde imas ljudi i u 2-3 nocu da se eto tako setaju ti je Lincoln Park i Lake View ali cak ni celokupni delovi. Dobar deo za setnju nocu ti je oko Backingham fontane i panoramski pogleda na grad iz planetarijuma. U kom delu grada se nalazis?
Reply With Quote
  #35  
Staro 07.05.2009, 15:51
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik malasestra Prikaz poruke
Takav utisak sam i ja dobio za Čikago kada sam gledao video snimke jednog lika koji se vozi po ulicama grada i mislim da je neko na ovom forumu napisao da osim Njujorka u SAD nećeš videti gužvu u downtown-u kao u evropskim gradovima. Oni tamo više imaju neke svoje male centriće svuda po gradu, recimo LA, i nije sve na jednom mestu kao kod nas.
Cikago je gradjen na slican nacin kao NYC - tj. ima jedan centar, za LA se slazem. Sto se zgrada i stanova tice, u Cikagu su daaaaleko kvalitetniji u odnosu na NYC i mnogo pristupacniji.
U svakom slucaju....jedino u NYC centar funkcionise 24h....to je tacno. U Chicago je downtown posle NYC najveci. E sada, razlika izmedju evrope i Amerike je to da izlazak uvece (nocni klubovi i sl) ne mora biti u centru grada.....tacnije, uglavnom i nije u centru grada. Isto vazi i za stambene blokove.....u centru uglavnom zive poslovni ljudi, koji su tu preko nedelje u svom jeftinom stancicu od 1.5 miliona dolara, da bi za vikend otisao do svoje vile u predgradje.
Ja ne znam sta ste vi ljudi ocekivali od amerike, ali meni je ovde u odnosu na srbiju i u odnosu na americke filmove....izuzetno cisto i uredno. Mislim da nemacka sterilnost u cistoci ipak nije za porediti sa cikagom. Takodje, evropa nije samo nemacka. Uporedi npr Kopenhagen sa Cikagom, ili pak bilo koji francuski grad....
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #36  
Staro 07.05.2009, 16:16
tapir.hr tapir.hr je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2008
Poruke: 28
Nepromenjeno

Kako rece kaneolopa vjerojatno mi ne vrijedi ni pokusavati usporedjivat europu i ameriku.

Ocekivao sam ipak da usa vise vuce na razvijenu zapadnu europu (Njemacku prije svega). Ne znam bas kak je u Srbiji, ali bio sam jednom u Beogradu i nije mi izgledalo tak neuredno kao u Chicagu. Ovdje sam u East Rogers Park pa prolazim kroz dosta kvartova dok dodjem u downtown.
__________________
2009EU00006xxx
Intervju: 3.11.
Reply With Quote
  #37  
Staro 07.05.2009, 16:47
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tapir.hr Prikaz poruke
Kako rece kaneolopa vjerojatno mi ne vrijedi ni pokusavati usporedjivat europu i ameriku.

Ocekivao sam ipak da usa vise vuce na razvijenu zapadnu europu (Njemacku prije svega). Ne znam bas kak je u Srbiji, ali bio sam jednom u Beogradu i nije mi izgledalo tak neuredno kao u Chicagu. Ovdje sam u East Rogers Park pa prolazim kroz dosta kvartova dok dodjem u downtown.
Covece ti si na ivici grada, ono sta kazu za podelu grada kao severni i istocni deo su kao najpogodniji za zivot west nije tako los a jug nemoj ni da razmishljas bas i ne vazi u slucaju Chicago-a. Imas delova tu izmedju Rogers Park-a i Lakeview-a koji su iskljucivo crnacki i koji nisu bas naj naj. Kada krenes prema Zapadu nemoj zalaziti preko nekih 3200W sa North avenije jer ides prema jednom od najozloglasenijih krajeva - Austin, a samo jednu ulicu deli Austin i Oak Park koji je preterano predgradje.
Ako si ikada bio u Kan-u ... sigurno si video da je uzasno, uzasno prljav, isto to vazi i za Barselonu samo jednu ulicicu da skrenes sa La Ramble. Juzni deo Spanije necu ni da komentarisem.
Iznad tebe jos severnije su ti naj naj najlusuznije kucice na jezeru. Sta vise da ti kazem i sam ces vremenom videti imas vise informacija ovde
Da se na kraju razumemo NYC, LA i Chi nemaju veze sa ostatkom amerike, ali otom potom to ce i sam da vidis kada krenes malko da putujes

Last edited by kaneolopa; 07.05.2009 at 16:58. Razlog: Zaboravih jos nesto da kazem
Reply With Quote
  #38  
Staro 07.05.2009, 17:27
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tapir.hr Prikaz poruke
Ocekivao sam ipak da usa vise vuce na razvijenu zapadnu europu (Njemacku prije svega). Ne znam bas kak je u Srbiji, ali bio sam jednom u Beogradu i nije mi izgledalo tak neuredno kao u Chicagu. Ovdje sam u East Rogers Park pa prolazim kroz dosta kvartova dok dodjem u downtown.
E sada ga bas pretera....mislim stvarno.
Verujem da je east rogers park dosta prljav....necu da pokrecem temu i zasto. Sto se urbanih delova Cikaga tice....pa to je sterilna klinika za Beograd. Nemacka mozda jeste cistija....ali ti se stalno lepis za nju. Prosetaj malo Kopenhagenom, Francuskom, Spanijom...ma vecinom zapadne evrope. Cikago je cistiji od mnogih Evropskih metropola (poredim urbane delove).....naravno, karton city na jugu i sl su naravno prljavi, ali oni to ne smatraju za grad....kao sto ni u NS-u ja nisam smatrao deponiju kod najlon pijace za grad.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #39  
Staro 07.05.2009, 18:33
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Uh dreameru.. bas si bio konfuzan.. tek sam u ovom tvom zadnjem postu shvatio da hoces da kazes da je Kopenhagen prljav.. kao i francuski gradovi.
Prije nisam shvatio dal mislis dal su prljavi ili cisti.

Ne znam ja sam bio 2 puta u Barceloni.. i mogu reci da je to jedan od rijetkih gradova u Evropi u kojem bih mogao da zivim. Nije mi ni malo prljavo izgledao. Cak sta vise..

Ako je u USA, tj. u Chicagu bar u pola kao u Barci.. onda super.. ma dobro jos samo 16 dana pa cu da se licno uvjerim..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #40  
Staro 07.05.2009, 18:48
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Uh dreameru.. bas si bio konfuzan.. tek sam u ovom tvom zadnjem postu shvatio da hoces da kazes da je Kopenhagen prljav.. kao i francuski gradovi.
Prije nisam shvatio dal mislis dal su prljavi ili cisti.

Ne znam ja sam bio 2 puta u Barceloni.. i mogu reci da je to jedan od rijetkih gradova u Evropi u kojem bih mogao da zivim. Nije mi ni malo prljavo izgledao. Cak sta vise..

Ako je u USA, tj. u Chicagu bar u pola kao u Barci.. onda super.. ma dobro jos samo 16 dana pa cu da se licno uvjerim..
Pazi...kada ides La Ramblom sve je cisto, skreni malo pored....ima neka pijaca tu...samo prodjes pasaz...a ono prljavo....
Nije to toliko ni bitno...Barselona je u principu cista (ali nije Barselona cela Spanija). Kada se ode malo u druga mesta...nije bas tako cisto. Kopenhagen ume da bude bas zaprljan...oni to ciste naravno, ali uvece ume da bude gadno. Kan u Francuskoj....e to je nesto najprljavije sto sam video od zapadne evrope.
U svakom slucaju, poenta je da je Chicago u princpu cist grad (za svoju velicinu).....daleeeko cistiji od Beograda.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.