ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 12.09.2009, 15:21
Branki's Avatar
Branki Branki je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Nepromenjeno pomoc za prijavu

Dragi drugari :inlove:

pisem vam po prvi put u nadi da moj post nece zavrsiti u risajkl binu naseg adiministratora :nene: :==D: S obzirom da cu u vreme ovogodisnje prijave za GC biti na jednom dugom dugom putovanju a zelela bih da se prijavim i popunim aplikaciju za dobijanje malopre pomenute GC, bila bih vam jako zahvalna kada bi neko od vas to uradio za mene a procitala sam negde na ovom forumu da je to moguce. :obrva: Elem, otisla sam na link koji ste ostavili ukoliko se neko odluci da ga vi prijavite ali osim registracije, nista drugo nisam uspela da uradim tj. nisam ukapirala sta treba dalje da uradim kako bih vam ostavila svoje podatke ili sta je vec potrebno za prijavu... Jeste da sam plavusa i da je mozda vecim delom to razlog zasto nisam ukapirala sta i kako ali vas molim za pomoc.:1072:
Izvinjavam se sto sam otvorila novu temu ali nisam znala gde da cusnem ovo pitanje :grin:

Hvala puno unapred! :bigkiss:
  #2  
Staro 12.09.2009, 16:05
srboljub89's Avatar
srboljub89 srboljub89 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.07.2009
US lokacija: Vidjecemo. :)
YU lokacija: Bijeljina, RS
Poruke: 84
Nepromenjeno

Kako sam ja shvatio, treba da popunis [URL="http://zelenalutrija.vuxys.com/index.php?action=ticket_submit&d=14"]ovo[/URL], a admin ili vec neko ce da te prijavi i poslace ti Confirmation Number nakon uspesne prijave.
  #3  
Staro 13.09.2009, 17:58
Branki's Avatar
Branki Branki je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Nepromenjeno

Uspela! :) nadam se da je ok :) hvala :) pozz
  #4  
Staro 15.09.2009, 01:07
rista rista je offline
Član
 
Datum prijave: 15.09.2009
Poruke: 3
Nepromenjeno ?

Pozdrav... evo imam i ja jedno pitanje o prijavi za green lottery...
Pitanje je u vezi ove besplatne prijave. Shvatio sam kako sve to funkcionise i procitao sve na forumu sta treba uraditi. Ali, meni J1 viza istice 29. septembra, a prijave za green lottery pocinju od 2. oktobra. E sad, posto sam nedavno aplicirao za b2 vizu (turisticku) i dobio papir na kome pise da sam u procesu za dobijanje vize i promenu statusa, da li se mogu prijaviti na lutriju dok sam u procesu (dok ne dobijem odgovor da li mi je odobreno prodduzenje vize ili ne)???

Hvala unapred....
  #5  
Staro 15.09.2009, 03:43
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=rista;11520]Pozdrav... evo imam i ja jedno pitanje o prijavi za green lottery...
Pitanje je u vezi ove besplatne prijave. Shvatio sam kako sve to funkcionise i procitao sve na forumu sta treba uraditi. Ali, meni J1 viza istice 29. septembra, a prijave za green lottery pocinju od 2. oktobra. E sad, posto sam nedavno aplicirao za b2 vizu (turisticku) i dobio papir na kome pise da sam u procesu za dobijanje vize i promenu statusa, da li se mogu prijaviti na lutriju dok sam u procesu (dok ne dobijem odgovor da li mi je odobreno prodduzenje vize ili ne)???

Hvala unapred....[/QUOTE]

Rista imam par pitanja za tebe:

Pretpostavljam da podlezes pravilu o boravku dve godine van USA nakon isteka J1. To znaci da 29-og oktobra ako ne napustis zemlju (30 dana nakon isteka J1), pocinju da ti broje ilegalne dane (sto opet ne mora da nosi 3 godine zabranu dokle god ne prekoracis 180 dana). Ja sam kao i mnogi cula za trik da se pri kraju boravka zatrazi produzenje ili nova viza cisto da bi se bio "legalan" dok se ceka na odgovor. S obzirom da u USA ne moze da se promeni status, dobices obavestenje da ti je zahtev "denied" i da imas 30 dana da napustis zemlju. Znaci ja znam osobu koja je to radila i tumacenje je bilo "legalan sam dokle god cekam odgovor"...ono sto se posle toga desilo je da je svaki put bio odbijen za turisticku vizu. Malo je drugacija situacija ako se ozenis pa radis adjustment....

Znaci:
Da li mozes da nam objasnis na osnovu cega si podneo zahtev za promenu statusa? Da li si trazio J1 vaiwer? Da li si zahtev predao sam ili imas advokata?

I da - naravno da mozes da podneses zahtev za lutriju bez obzira na sve ostalo....
  #6  
Staro 15.09.2009, 04:50
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Sorry - J1 waiver (not the other way around) :) bas me danas nece nesto...
  #7  
Staro 15.09.2009, 07:45
rista rista je offline
Član
 
Datum prijave: 15.09.2009
Poruke: 3
Nepromenjeno

J1 ne podleze pravilu o 2 god (citiram: "BEARER IS NOT SUBJECT TO SECTION 212E. TWO YEAR RULE DOES NOT APPLY). To pise na vizi u pasosu.
Zahtev za produzenje sam sam podneo, a kao osnov za produzenje vize sam naveo da zelim da putujem po usa jel sam radio proteklih meseci i zaradio dovoljno novca i nisam imao vremena da vidim mnogo od Amerike. Sto se tice promene statusa, licno znam coveka koji je promenio status sa j1 na b2, i to 2 puta po 6 meseci... To je ono sto ja znam o svemu ovome i na osnovu toga se vodim i postavljam pitanja. :D

Hvala puno na opsirnom odgovoru... pozzz
  #8  
Staro 15.09.2009, 15:56
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Good for you :) Good luck!
  #9  
Staro 15.09.2009, 17:10
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

I ja znam puni njih koji su tako uradili i dobili produzenje, ai bilo je i slucajeva da npr 1.aprila stigne pismo u kome pise da je 30 mart krajnji datum da napusti zemlju...
U svakom slucaju srecno
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #10  
Staro 15.09.2009, 21:07
rista rista je offline
Član
 
Datum prijave: 15.09.2009
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pa moze i to da se desi, ali nije mi bitno, samo neka daju produzenje, smislicemo nesto vec do tad. :D Hvala puno na informacijama Slobi i Zani...
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li USA nudi neku socijalnu pomoc (nekom)? pence Vaša strana 115 25.02.2014 20:15
Agencije za prijavu GC! V777 Vaša strana 35 20.04.2012 20:56
Pomoc, savet, sugestija bilo sta!!!!!!!!!!! pence Vaša strana 117 18.05.2009 17:22
pomoc...vip lutrijas miroslav1 Vaša strana 4 08.02.2009 18:31
Da li sam zakasnio za prijavu? boban Stare teme 5 19.06.2006 09:53

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.