ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Houston, Texas » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 07.08.2012, 01:16
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
Pa to nije ni toliko preterano skupo. Sasvim prostojna cena stanova, no dobro, meni bi svakako neki studio bio sasvim dovoljan tako da verujem da moze i za jeftinije da se nadje.

Znas kako, rekao sam da je lep grad, jer iz ove moje prespektive ogranicenih resursa izgleda lepo. Mogao sam da ga vidim na slikama i na youtube par videa, a ono sto sam video, meni se svidja.
Verujem da je tvoje iskustvo sasvim drugacije, jer da krenemo od toga da si ti vec par godina tamo i da si obisao dosta mesta, pa imas i sta da uporedjujes.
Sa atlantom ga ne bih uporedjivao nikako...Meni se Atlanta mnogo vise svidja, Al generalno kad pogledas svaki grad je lep za sebe
Nije skupo, kao sto sam rekao Hjuston nije skup grad za zivot. Mi placamo ispod cene za kraj u kome zivimo, realno bi bilo da bude za nekih 100-150 vise. Za nove stanare mislim da je tu negde cena.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
To su super povoljne cene. I za stan i za komunalije.Imas li ves masinu u stanu?

1. Prvi stan mi je bio 610 $ sa svim troskovima, internetom i kablovskom (50 m2) - Lafajet, IN.
2. Drugi stan mi je bio 900 $ pre troskova (studio) - Southfield, MI. (apartmansko naselje)
3. Treci stan (80 m2, dvosobni) u jednom jako malom mestu u Indijani (Angola) placala 525 $, vodu i djubre oko 100, struju 55, gas, 45. (duplex, prvi (americko drugi) sprat u kuci koja ima dva stana). Imala sam u stanu novu ves masinu i susac.
4. Sad sam se preselil u veci grad na juznoj obali (Norfolk, VA) i stan je 1100 $ (130 m2, dvosobni), troskove jos ne znam. (duplex, prvi (americko drugi) sprat u kuci koja ima dva stana). (U stanu imam prikljucke za ves masinu i susac, morala sam da ih kupim).
Nemamo susilicu i ves masinu u stanu, ali imamo u okviru kompleksa, placamo klasicno na novcice. Mislim da je i cena zato malo manja jer od pogodonosti imamo mali bazen, djakuzi, perionicu i pokriven parking. Ogradjen je kompleks u super kraju (hipsterskom ) U stanu imam renoviranu kuhinju i kupatilo (granit, stainless steel appliances, centralnu klimu, itd ...)

Sledece leto se sigurno selimo u nesto vece (townhome) a ko zna mozda i resimo da kupimo nesto, otom-potom.
Reply With Quote
  #12  
Staro 07.08.2012, 13:17
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Good Spirit Prikaz poruke
U stanu imam renoviranu kuhinju i kupatilo (granit, stainless steel appliances, centralnu klimu, itd ...)
Ovde cim je kujna nabudzena skace i cena. Moja je ovde krsh. A centralna klima je divna stvar (ja je imam sad i imala sam je u Micigenu). Po mom skromnom misljenju najlepsa pogodnost ovih njihovih stanova. Milina. Napolju drma 40 C a nas briga...
Reply With Quote
  #13  
Staro 10.08.2012, 14:21
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

U Hjustonu je klima najbitnija ito je prvo sto se gleda i pita. U proslom stanu smo imali prozorsku klimu i ja sam poludeo. Bucna, ne hladi najbolje i trosi vise struje. A takvu klimu nazalost ovde mozes naci u vecini starijih zgrada.

Takodje treba videti kakva je izolacija, moj kolega sa posla placa po $500 za townhome struju tokom leta jer mu je izolacija losa i ima centralnu klimu. Srecom uspeo je da se dogovori sa vlasnikom, pa je spustio cenu rente pa nekako sada dele taj trosak lose izolacije i trosenja struje.

Mi smo se odlucili za manji stan ali da bude sve tip-top jer tako volimo. Za sledeci stan nam je uslov i da ima susilicu i ves masinu unutra ili bar prikljucke.

Brzo se covek navikne na dobro i sto je prokleto uvek hoces vise.
Reply With Quote
  #14  
Staro 10.08.2012, 14:50
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Good Spirit Prikaz poruke
U Hjustonu je klima najbitnija ito je prvo sto se gleda i pita. U proslom stanu smo imali prozorsku klimu i ja sam poludeo. Bucna, ne hladi najbolje i trosi vise struje. A takvu klimu nazalost ovde mozes naci u vecini starijih zgrada.

Takodje treba videti kakva je izolacija, moj kolega sa posla placa po $500 za townhome struju tokom leta jer mu je izolacija losa i ima centralnu klimu. Srecom uspeo je da se dogovori sa vlasnikom, pa je spustio cenu rente pa nekako sada dele taj trosak lose izolacije i trosenja struje.

Mi smo se odlucili za manji stan ali da bude sve tip-top jer tako volimo. Za sledeci stan nam je uslov i da ima susilicu i ves masinu unutra ili bar prikljucke.

Brzo se covek navikne na dobro i sto je prokleto uvek hoces vise.
E i ja. Te prozorske su uzas. Mi smo imali dve u stanu od 88 m2. I hlade samo prostorije u kojima su i to previse, pa smo mi stavljali u one u kojima ne boravimo.

Covece, 500 dolara, pa to je nekom stanarina... A najgore kad udjes u ugovor o iznajmljivanju, to ti je sto ti je na godinu dana. Ja jos nisam videla nas prvi racun za struju, zeljno ga iscekujem jer dzandzimo klimu non stop.

A ves masina i susac, to je milina. Ja imam prikljucke a kupila sam nove, svoje. One sa horizontalnom osovinom ko nase. To je uzivanjac. Smucilo mi se bilo vise da gledam na sat kad ce da bude masina gotova da idem da stavljam u susac. Nekoliko puta smo se presli pa neko besan dodje pa izvadi nam ves i ostavi na stolu.
Reply With Quote
  #15  
Staro 12.08.2012, 01:44
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

@Good spirit spomenu da u TX ima poslova u logistici! To je moja oblast Saobraćajni fakultet beograd/smer logistika) a imam iskustva u Trucking industriji, dispećar sam u jednoj američkoj firmi ( al nažalo još u srbiji) Znači u tom pravcu da gledam! TX, a ne volem vruće vreme!
Reply With Quote
  #16  
Staro 12.08.2012, 17:08
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aristotel Prikaz poruke
@Good spirit spomenu da u TX ima poslova u logistici! To je moja oblast Saobraćajni fakultet beograd/smer logistika) a imam iskustva u Trucking industriji, dispećar sam u jednoj američkoj firmi ( al nažalo još u srbiji) Znači u tom pravcu da gledam! TX, a ne volem vruće vreme!
To sam rekao na osnovu onoga sto sam cuo u kontaktima sa ljudima. Hjuston je veliki grad, ima najpromentniju luku u SAD i veliki broj kompanija koje se bave nekim vidom trgovanja.

Na osnovu svega toga trebalo bi da ima posla u tom sektoru.
Reply With Quote
  #17  
Staro 12.08.2012, 18:25
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Pa u pravu si , samo ja sam mislio da je Charlston SC veća luka! ma videčemo nešto!
Reply With Quote
  #18  
Staro 12.08.2012, 20:04
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Evo sada sam bas pogledao, ovde je mnogo tesko naci ko je prvi, jer imaju milion nekih kriterijuma, te najveca, te najprometnija, te ovo te ono ...
U svakom slucaju jedna od najznacajnijih luka u SAD, to je mozda najispravnije reci.

Ja sam uvek pricao sa Hjustoncima o tome pa naravno da ce da kazu da je nasa najveca


Citat:
The Port of Houston is a port in Houston — the fourth-largest port in the United States. The Port is a 25-mile-long complex of diversified public and private facilities located a few hours' sailing time from the Gulf of Mexico. It is the busiest port in the United States in terms of foreign tonnage, second-busiest in the United States in terms of overall tonnage, and thirteenth-busiest in the world
Reply With Quote
  #19  
Staro 16.08.2012, 15:28
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

Pozdrav svima, moje pitanje nije baš u kontinuitetu sa ostalim pitanjima i odgovorima ali danas sam pročita da je u Dallasu epidemija komaraca koji izazivaju memingitis encefalitis i da je već 700 ljudi zaraženo a 17 umrlo od infekcije. Gradonačelnih Dallasa je proglasio elementarnu nepogodu i naložio zračno prskanje kompletnog grada, zanima me kakva je situacija u Houstonu?
Reply With Quote
  #20  
Staro 17.08.2012, 00:07
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dinna3008 Prikaz poruke
Pozdrav svima, moje pitanje nije baš u kontinuitetu sa ostalim pitanjima i odgovorima ali danas sam pročita da je u Dallasu epidemija komaraca koji izazivaju memingitis encefalitis i da je već 700 ljudi zaraženo a 17 umrlo od infekcije. Gradonačelnih Dallasa je proglasio elementarnu nepogodu i naložio zračno prskanje kompletnog grada, zanima me kakva je situacija u Houstonu?
Pa rekao bih da je situacija opusteno-umereno-oprezna

Navodno grad Hjuston zaprasuje od 2002 godine iz vazduha i sa zemlje komarce i larve a sve od kada je registrovan prvi slucaj zapadnog nila. Koliko sam stigao da vidim, mislim da do sada ima 10ak zarazenih i jedna starija osoba je preminula, mada pitanje od cega.

kazu da 80% ujeda ima slabe il nikakve simptome dok su fakticki ugrozeni mala deca i stariji ljudi jer imaju slabiji imunitet i onda u kombinaciji sa nekim drugim bolestima ili stvarima moze da bude komplikovano pa i fatalno.

Nista drugacije kao kod nekih drugih epidemija.

Poprskas se sredstvom za komarce i ne ides blizu vode i to je to. U Hjustonu ih i nema nesto puno bar da sam ja primetio. Svaki prozor skoro svuda ima mrezu tako da ne mogu ni da udju..

A uskoro ce valjda i to da prodje
Reply With Quote
Odgovori

Tags
houston, texas

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.