ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #881  
Staro 23.09.2017, 02:01
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
I za koliko vremena moze da ga odplati da dodje na nulu (ako podrazumevamo da je uzeo kredit za kamion),ukljucujuci sad trenutno stanje na trzistu trackinga i da uzmemo neku normalnu situaciju gde se placa porez,stan i ostali troskovi.
Pa rata je u proseku za nov kamion oko 3 3ipo hiljade...4, zavisi od godina otplate, kamate itd... trenutno stanje na trzistu je dobro i oko 3500 4000 se zaradi cisto nedeljno, naravno bez poreza. Rentaj prikolicu 600 700 mesecno, registracije, cargo osiguranje, redovan servis, gume..znaci oko 5 6oma samo za kamion izadje mesecno.

Stan je oko 1300 zavisi koliki je, ali 2 bdroom je prosek u suburb 1300. Rata za kola od 300 do 1000 sa osigiranjem zavisi sta se vozi.

Treba reci da bar 10k treba imati u steku samo za ne daj boze za kamion
Reply With Quote
  #882  
Staro 23.09.2017, 09:55
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Ocekivao sam nizu cenu... Tada bi imalo nekog smisla, ovako, dok se kamion isplati isti nece biti vise tako pouzdan... Gruba matematika, potrebno je oko 150000 milja da se isplati kamion (tu ubacujem troskove i za servise) , jos 150000 milja za zivot i rentanje stana, prilolice, porez, za tih 300000 milja dodas jos 50000 milja za gume i kvarove... Znaci za jedno 3 godine imaces isplacen kamion sa 350000 milja na satu i sa gomilom problema u najavi... Iz ovog ugla, za start se ne isplati novi kamion, mozda je lakse sa nekim jeftinim gurati 6 meseci pa menjati...Naravno ima tu jos 10 nacina racunanja, recimo ako je neko single, pa recimo deli stan sa nekim, ili pak ubode neku kucicu u raspad stanju da bi imao adresu... Svasta nesto sam gledao i ima zaista puno opcija, moze se naci u nekim delovima chicaga kuca za 15000$, neke su i double unit, iznajmis jedan deo, na drugi se vodi tvoja adresa (nije bas bezbedno za zivot), renta pokriva troskove, adresu imas, a zivis u kamionu i eto brzeg nacina da isplatis kamion...

Sve ovo onako nabacano i nepovezano, da sam izvucen pa da razmisljam ozbiljno ovako... Mozda maja...
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #883  
Staro 23.09.2017, 15:13
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Nov kamion mozes da uzmes na max broj meseci, pa ce ti rata biti znatno niza, ali onda moras da cepas muski dok ga ne otplatis. U principu iz mojih razgovora sa mnogo ljudi i njihovim iskustvima, kamioni pocinju prve znakove kvarova i ozbiljnijih problema da pokazuju tu oko 500 600k milja.

Mozda je bolje kupiti kamion koji je presao milionce ali da mu je sve zamenjeno. Takav recimo 2009 2010 moze da se uzme za 25 30k i da nemas vecih problema.

Najbolje je imati dedicated turu tj stedi kao recimo fedex koja je dobro placena i onda znas svake nedelje tacno kojinsu troskovi
Reply With Quote
  #884  
Staro 23.09.2017, 19:50
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

To je verovatno jasno svima, no vrlo cesto se dedicated placa slabije pogotovo ako je dobra linija i lak teret, mislim na linije od 500 milja u jednom smeru (svaki drugi dan kuci) ili 500 obe strane, bilo sad skoro na craigslist chicago-michigan ispada 1$ po milji i placaju gorivo (verovatno neka njihova procena potrosnje nerealna) a ostaju vozacu na trosak i putarine, realno tesko da bi ostalo dnevno vise od 400$...x5 dana i ispada da ti je skoro isto vozio firmin kamion OTR ili svoj dedicated, stim da kad se pokvari kamion moras sam da popravis a ovako gazda brine o tome i eto one razlike u zaradi, otopice se na prvom kvaru...

Niko nije napisao kolika je potrosnja americkih kamiona, od - do... Naravno da ima razlike ogromne pri tezini tereta... Zivo me interesuje pa ako ugrabim vreme izracunao bi koliko se uopste isplati biti owner i na koju cenu...

Do sad najbolje sto sam video da nude je 1,38$ , oni koji nude procente (recimo 82% zajedno sa trailer rent) smatram mackom u dzaku jer to moze da bude ekstra a moze da bude i ispod 1$
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #885  
Staro 29.09.2017, 15:31
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Na mom kamionu je prosek 2.2$ po milji, a potrosnja 6.5 mpg, da imas da racunas.
__________________
maj'16--pocetnicka sreca
jun'16--poslat DS-260
mart'17-lekarski i ambasada
apr'17--BEG-IST-ORD
---------------------------
Pozdrav i puno srece svima, Zeljko.
Reply With Quote
  #886  
Staro 29.09.2017, 16:50
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

To je kompanijski ili kao owneru placaju 2.2$,kako god to je dobra cifra...

A treba mi i cena dizela sa popustom koju god karticu da imas ovo je ionako otprilike racunanje...
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #887  
Staro 30.09.2017, 16:54
ztp ztp je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.09.2015
Poruke: 57
Thumbs up

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
I da, zaboravih reci, jezik je jako bitan, jer sta ako brokee zove i daje ti neke info, sta ako ti na utovaru i istovaru objasnjavaju o promeni adrese ili nekim tehnickim stvarma? O policiji i vagama da ne pricam, jefva cekaju one koji ne znaju da beknu.
markoss. mnogo hvala. Nema me cesto na forumu, ili samo ''virnem'' sta se desava ukratko..
__________________
DV 2017 - 25.10.2015 HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2019 - 15.05.2018 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #888  
Staro 15.10.2017, 11:53
marenko marenko je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2015
Poruke: 21
Nepromenjeno

pozzdrav,
ne bi voleo da ispadnem bezobrazan, ali video sam post o tome da je milja placena od $1.5 do $3 za turu..
Ali ne kontam da li je to za firmu ili bruto za vozaca?

Ja sam zainteresovan za to da kupim kamion, ili dva i da zaposlim vozaca. Da li markoss ili neki drugi clan moze da napise iz tog ugla kako izgleda to?
Kupis kamion, nadjes vozaca, sta dalje? Kako se nalaze ture ( ti juris firme da im vozis ili se prijavis kod dispecera/brokera pa ti on nalazi ture? ), koliko ide na racun firme po milji i onda koliko placas vozaca ($0.35 do $0.45)? Kako izgledaju troskovi i na kraju zarada koja je na racunu?

Nemam koga drugog da pitam pa vas ovde pitam. Voleo bih ako neko hoce da udjemo zajedno u ovo,ako ima vozaca zainteresovanih. hvala

Last edited by marenko; 15.10.2017 at 12:00.
Reply With Quote
  #889  
Staro 15.10.2017, 17:33
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

A jesi li ti u USA ili ne?

Imas puno firmi koje traze ownere, to bi ti bio najlaksi nacin, njima placas uslugu a oni tebi daju voznje, eventualno prikolicu ako nemas svoju... ITD

Sto se tice placanja, vozaci se placaju oko 0.5$ po milji, a ovo sto si citao to je za voznje od 1,5 pa ima voznji i po 4-5$, prosek nesto vise od 2$ po milji kad se sve uracuna, onda od toga odbijas troskove prema firmi, drzavi, vozacu (ako ga imas), gorivo i kvarovi...

Toliko ukratko a neko iskusniji ce to preciznije
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #890  
Staro 18.10.2017, 06:58
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Radim kao dispecer i cifre sa kojima raspolazete su relativne i zavise iskljucivo od marketa (trzista) koje se menja na svaka 2-3 dana. Nema tu pravila. Ova godina je jako dobra pa je gsp vozac napisao da ima rate 2,2 sto je vrlo moguce. Generalno gleda se da prosek bude oko1,9 na godisnjem nivou.
Pisem sa telefona pa nemam zivaca da dublje ulazim u pricu. Ima tu dosta odbitaka i kombinacija sa prikolicama, procentima koji idu firmu, placanje kompanijskim vozacima, bonusima za iste...
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.