ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Memphis, Tennessee » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 16.04.2013, 03:46
Pedja_1003 Pedja_1003 je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2012
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 29
Arrow Memphis, Tennessee

Ima li nekoga u Memphis-u? Jel zna neko nesto? Zainteresovao sam se za ovaj grad buduci da je jako lep i svrstan medju 10 najjeftinijih gradova u USA. Gledajuci craiglist, apartmani sa 2 spavace sobe lagano za 500$ a u DC-ju, VA i MD ne postoji ispod 1500$, razlika je ogromna priznacete. Tako da bih voleo da cujem iskustva ako neko ima uopste
Reply With Quote
  #2  
Staro 16.04.2013, 16:24
draskoni draskoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.09.2011
US lokacija: Chicago,California,New York
YU lokacija: Ivanjica
Poruke: 38
Pošalji Skype™ poruku korisniku draskoni
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pedja_1003 Prikaz poruke
Ima li nekoga u Memphis-u? Jel zna neko nesto? Zainteresovao sam se za ovaj grad buduci da je jako lep i svrstan medju 10 najjeftinijih gradova u USA. Gledajuci craiglist, apartmani sa 2 spavace sobe lagano za 500$ a u DC-ju, VA i MD ne postoji ispod 1500$, razlika je ogromna priznacete. Tako da bih voleo da cujem iskustva ako neko ima uopste
Pedja i mene zanimaju ove info,a mozda bi mogao da postavis neke linkove za tu informaciju da je medju 10 najjeftinijih gradova!Voleo bih da pogledam!HFala!
Reply With Quote
  #3  
Staro 16.04.2013, 21:06
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ne znam nikoga da zivi u tom dijelu, ali evo ti jedan savjet:
Kad gledas na craigslist-u cijene stanova, pogledaj i sekciju sa poslovima u svojoj oblasti.
Ja kad sam dosao u USA, bio sam u gradicu koji je imao jeftine dvosobne stanove, ali poslovi u mojoj struci su se pojavljivali tipa jednom sedmicno novi posao. Tako da nemoj smao gledati troskove zivota. Iako je mozda negdjestan skuplji, ali ces lakse naci i posao.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #4  
Staro 20.04.2013, 11:28
Pedja_1003 Pedja_1003 je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2012
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 29
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik draskoni Prikaz poruke
Pedja i mene zanimaju ove info,a mozda bi mogao da postavis neke linkove za tu informaciju da je medju 10 najjeftinijih gradova!Voleo bih da pogledam!HFala!

http://www.kiplinger.com/slideshow/r...-in/index.html

i ovo je interesantno http://www.kiplinger.com/slideshow/r...les/index.html
Reply With Quote
  #5  
Staro 22.04.2013, 01:16
hope's Avatar
hope hope je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2011
US lokacija: So Cali
YU lokacija: Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

sećam se da sam čitao da memphis ima velik problem sa kriminalom i siromaštvom. spada u siromašnije gradove u americi i bande i lopovi haraju gradom. možda je zato tako jeftino tamo.
__________________
DV 2013 -1. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014 -2. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2015 -3. put -HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #6  
Staro 22.04.2013, 20:31
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik hope Prikaz poruke
sećam se da sam čitao da memphis ima velik problem sa kriminalom i siromaštvom. spada u siromašnije gradove u americi i bande i lopovi haraju gradom. možda je zato tako jeftino tamo.
Upravo tako.

Grad je zivi raspad, leglo bandi i kriminala, jedan od najopasninijih gradova u USA. Zato stanovi i jesu dz, kao sto su dz u cikaskom Englewood-u

Kultura siromastva je vidljiva na svakom koraku, jednom recju neugledan grad...

Ako neko vec razmislja o Tenesiju, Nashville je neuporedivo lepsi, sigurniji, cistiji... Dosta desavanja, ekonomija znatno bolja nego u Memfisu...
Reply With Quote
  #7  
Staro 22.04.2013, 20:47
Fitz's Avatar
Fitz Fitz je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.10.2012
US lokacija: TX/GA/CO
YU lokacija: Behind The Wall Of Sleep
Poruke: 36
Nepromenjeno

Mislim da je Magelan lijepo objasnio, ja sam istu stvar čuo od frenda koji je bio tamo prošle godine. Doduše nije živio tamo, al to što je uspio vidjeti ga se nije dojmilo. ALI izuzevši sve loše strane, kaže da se grad obavezno mora posjetiti na par dana, pogotovo ako te pere glazba, naročito počeci rokenrola. Da ne bi uzimao sa sigurnošću riječi mene koji nikad nisam kročio u USA, moja preporuka je forum city-data. Nepresušan izvor itekako korisnih informacija za bilo koji grad. Sretno!
__________________
01.05.2013. ništa
01.05.2014. ništa
10.05.2015. ništa
08.05.2016. ništa
07.05.2017. ništa
10.05.2018. ništa
05.05.2019. ništa
06.06.2020. ništa
25.05.2021. ništa
15.06.2022. ništa
20.10.2022. prijavljen 11.put


________________
Reply With Quote
  #8  
Staro 04.08.2014, 20:47
nelson nelson je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2008
Poruke: 26
Nepromenjeno

Evo obzirom da niko ne zna nista o Memphisu i da nema bas nesto puno informacija ja cu objasniti u par recenica posto ovde zivim vec 3 godine. Memphis kao Memphis je trash grad (kako za koga ali za mene jeste). Ja vise volim velike i urbanije gradove. Zivot je jaaaaaaako jeftin toliko da ako imas platu oko $1500 mozes lepo da zivis. Kriminal jeste velik ali generalno kao i svuda...imas delove grada u koje se nesme ici i to je to...ja zivim u delu grada koji je skuplji i recimo placam gajbu $700 plus rezija i sve ukupno izadje oko $800-850 sto je za Memphis preskupo. Problem je sto ovde treba da imas auto i to OBAVEZNO inace si zarobljen. Gradski prevoz je jako los. Takodje sto se meni ne dopada je 80% poluplacije su crnci i automatski gde oni preovladjuju je i stopa kriminala veca. Ovo je klasican south grad i tako se ljudi i ponasaju I pricaju - bez stresa, sve je lako cemo itd...Mozda se nekome i dopada ovakav grad i mozda neko vidi sebe ovde a znam puno ljudi koji vole ovaj grad i srecni su ovde ali meni licno se ne dopada...Ako nekoga nesto vise interesuje slobodno neka pita...
Reply With Quote
  #9  
Staro 05.08.2014, 19:40
Mica88 Mica88 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Beograd
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nelson Prikaz poruke
Evo obzirom da niko ne zna nista o Memphisu i da nema bas nesto puno informacija ja cu objasniti u par recenica posto ovde zivim vec 3 godine. Memphis kao Memphis je trash grad (kako za koga ali za mene jeste). Ja vise volim velike i urbanije gradove. Zivot je jaaaaaaako jeftin toliko da ako imas platu oko $1500 mozes lepo da zivis. Kriminal jeste velik ali generalno kao i svuda...imas delove grada u koje se nesme ici i to je to...ja zivim u delu grada koji je skuplji i recimo placam gajbu $700 plus rezija i sve ukupno izadje oko $800-850 sto je za Memphis preskupo. Problem je sto ovde treba da imas auto i to OBAVEZNO inace si zarobljen. Gradski prevoz je jako los. Takodje sto se meni ne dopada je 80% poluplacije su crnci i automatski gde oni preovladjuju je i stopa kriminala veca. Ovo je klasican south grad i tako se ljudi i ponasaju I pricaju - bez stresa, sve je lako cemo itd...Mozda se nekome i dopada ovakav grad i mozda neko vidi sebe ovde a znam puno ljudi koji vole ovaj grad i srecni su ovde ali meni licno se ne dopada...Ako nekoga nesto vise interesuje slobodno neka pita...
Pozdrav Nelsonu! Supruga (izvucena za 2015 28XXX) i ja s klincem od 6 god razmatramo razne opcije. Kakav je Memphis za pocetak, da li je lako naci pocetne poslove (iako imamo fakultetske diplome i oko 10 godina iskustva u svojim strukama - marketing/soc. rad znamo da u pocetku ne mozemo sa sigurnoscu racunati na takve poslove). Drugo, interesuje nas kvalitet public skola u vasem komsiluku ili slicnom "boljem" delu grada? Unapred hvala na odgovoru.
Reply With Quote
  #10  
Staro 05.08.2014, 19:54
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Mica88,

Obicno je pravilo da je dobra skola tamo gde je skup stan i obrnuto. Ovi sajtovi mnogo pomazu u proceni. Samo odaberite drzavu i grad.

http://www.greatschools.org/find-schools/ za skole

Npr. ako skola ima ocenu 8,9 ili 10 u tom delu grada je sigurno i kirija veca.

http://www.trulia.com/ za stan

Evo primera moje pretrage http://www.trulia.com/for_rent/Quinc...a_sort/2p_beds

Skroluj dole i videces skole u blizini tog stana koji sam odabrala. Pozdrav
__________________
Izvuceni 01.5.2013.
2014EU38xxx
Intervju 5. avgust 2014.
ODOBRENE VIZE
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.