ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Obamacare » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 23.12.2013, 21:48
cape011 cape011 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 85
Nepromenjeno

Pozdrav, mislim da ne bi bilo loše da neko objasni termine koji se ovde u temi (i sličnim ) pominju.

Ja mogu da zaključim u bukvalnom prevođenju šta bi moglo da znači, ali mislim da bi neko iskusniji ( vuxanne, zana napr.) mogli da dodaju još po nešto.

A termini su napr : monthly premium, annual deductable, co-pay, out of pocket i još drugi kojih ne mogu da se setim sad.

Zdravstveno i porez je meni nekako najveći rebus iz ove perspektive u odnosu na naš sistem. Kod nas lepo zdravstveno plaća ti firma i gotovo ima samo jedno jedino. Porez automatski ide. A tamo napravili naučnu fantastiku od toga.
__________________
DV-2014 - Has not been selected
DV-2015 - Has not been selected
Reply With Quote
  #22  
Staro 23.12.2013, 23:30
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Dosta dobro objasnjenje pojmova mozes naci ovde Kod "nas" ti uzimaju "40%" primanja za nesto sto ne znas zasto postoji.... kada se pola stvari mora pozavrsavati u privatnim ordinacijama, privatnim penzionim fondovima i ostalim divotama sistema koji ne funkcionise vise.
Reply With Quote
  #23  
Staro 24.12.2013, 20:47
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Hajde da ja probam da objasnim pojmove.

Monthly premium - mesecni iznos koji se placa na ime osiguranja
Copay - fiksni iznos koji se placa direktno health care provider-u, npr poseta doktoru, podizanje recepta i sl... Copay ne ulazi u annual deductable.
Annual deductable - iznos koji se placa pre nego sto insurance kompanija pocne da placa zdravstvene racune
Coinsurance - obicno se izrazava u procentima. Kada se dostigne annual deductable, osiguranje pocinje da placa racune i to samo odredjeni procenat. Coinsurance se moze razlikovati za in-network providere i out-of-network providere.
Coinsurance maximum - Kada se dostigne maximum coinsurance, osiguravajuca kompanija dalje placa sve.

Posto sad ovo nista jasnije ne izgleda evo jedan primer:
Monthly premim $300, annual deductable $2500, $30copay, 30%coinsurance and $7500 coinsurance maximum i pod pretpostavkom da se koriste usluge samo in-networ doktora.
Svakog meseca se placa $300 dolara.
U slucaju da je potrebna jedna preventivna poseta doktoru, osiguranje pokriva 100% troskova, ali se svakako placa $30 i to ne ulazi u annual deductable.
U slucaju povrede ili nekog hronicnog oboljenja pretpostavimo da su ukupni troskovi na kraju godine $4800:
$2500 od $4800 je annual deductable
$4800-$2500=$2300
Na $2300 se obracunava 30% coinsurance, tako da osiguranje pokriva 70% i to je u nasem slucaju $1610 a mi 690.
$2500 + $690=$3100 je ukupni iznos koji se placa na kraju godine.
Dakle jos jednom: $300 svakog meseca, $30 svakom doktoru i $3100 na ime troskova lecenja.

U slucaju neceg ozbiljnijeg gde je ukupan racun za jednu godinu $90 000. Annual deductable je $2500 a coinsurance maximum je $7500, sto je ukupno $10000 i to je ukupan trosak, ostalo pokriva osiguranje.

Eto, nadam se da sad izgleda jasnije. Moj utisak je da se u slucaju sitnijih intervencija izdvaja prilicno dosta. Medjutim ako se desi nesto ozbiljnije postoji limit do kojeg se novac izdvaja a ostalo pokriva osiguranje, tako da to daje nekakav osecaj sigurnosti. Sa druge strane ako se setim da smo u Srbiji "kao" imali osiguranje za koje smo moj suprug i ja izdvajali oko 70.000 i da smo za svaku posetu, intervenciju morali izdvojiti po minimum 100 evra, traziti veze da uopste nadjemo doktora, kupovati cokolade, kafe, i kad ne uspemo na kraju placati privatne lekare...Rekla bih da je ipak jeftinije i to prilicno a sama usluga apsolutno neuporediva.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #24  
Staro 25.12.2013, 09:36
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Hajde da ja probam da objasnim pojmove.

Monthly premium - mesecni iznos koji se placa na ime osiguranja
Copay - fiksni iznos koji se placa direktno health care provider-u, npr poseta doktoru, podizanje recepta i sl... Copay ne ulazi u annual deductable.
Annual deductable - iznos koji se placa pre nego sto insurance kompanija pocne da placa zdravstvene racune
Coinsurance - obicno se izrazava u procentima. Kada se dostigne annual deductable, osiguranje pocinje da placa racune i to samo odredjeni procenat. Coinsurance se moze razlikovati za in-network providere i out-of-network providere.
Coinsurance maximum - Kada se dostigne maximum coinsurance, osiguravajuca kompanija dalje placa sve.

Posto sad ovo nista jasnije ne izgleda evo jedan primer:
Monthly premim $300, annual deductable $2500, $30copay, 30%coinsurance and $7500 coinsurance maximum i pod pretpostavkom da se koriste usluge samo in-networ doktora.
Svakog meseca se placa $300 dolara.
U slucaju da je potrebna jedna preventivna poseta doktoru, osiguranje pokriva 100% troskova, ali se svakako placa $30 i to ne ulazi u annual deductable.
U slucaju povrede ili nekog hronicnog oboljenja pretpostavimo da su ukupni troskovi na kraju godine $4800:
$2500 od $4800 je annual deductable
$4800-$2500=$2300
Na $2300 se obracunava 30% coinsurance, tako da osiguranje pokriva 70% i to je u nasem slucaju $1610 a mi 690.
$2500 + $690=$3100 je ukupni iznos koji se placa na kraju godine.
Dakle jos jednom: $300 svakog meseca, $30 svakom doktoru i $3100 na ime troskova lecenja.

U slucaju neceg ozbiljnijeg gde je ukupan racun za jednu godinu $90 000. Annual deductable je $2500 a coinsurance maximum je $7500, sto je ukupno $10000 i to je ukupan trosak, ostalo pokriva osiguranje.

Eto, nadam se da sad izgleda jasnije. Moj utisak je da se u slucaju sitnijih intervencija izdvaja prilicno dosta. Medjutim ako se desi nesto ozbiljnije postoji limit do kojeg se novac izdvaja a ostalo pokriva osiguranje, tako da to daje nekakav osecaj sigurnosti. Sa druge strane ako se setim da smo u Srbiji "kao" imali osiguranje za koje smo moj suprug i ja izdvajali oko 70.000 i da smo za svaku posetu, intervenciju morali izdvojiti po minimum 100 evra, traziti veze da uopste nadjemo doktora, kupovati cokolade, kafe, i kad ne uspemo na kraju placati privatne lekare...Rekla bih da je ipak jeftinije i to prilicno a sama usluga apsolutno neuporediva.

Jel ovo na kraju pokusavas da sebe slazes da je isto osiguranje u srbiji i obama care?
tesko...
ovo je zaglupljivanje i legalna pljacka nacije
ako mislite da ste shvatili obamacare varate se, i on ga nije shvatio jer ga nije on ni pisao,a i taj sto ga pisao trebao ga je staviti na 5000 stranica ne na 1000 i koju vise.
Zasto mora biti toliko komplikovano?da bi se narod lakse manipulisao
ovo je sve BS
u srbiji je lose a ovo ovde je ponizavajuce ,da provedes 3-5 sati cekajuci u ER
Reply With Quote
  #25  
Staro 25.12.2013, 09:54
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Hajde da ja probam da objasnim pojmove.

Monthly premium - mesecni iznos koji se placa na ime osiguranja
Copay - fiksni iznos koji se placa direktno health care provider-u, npr poseta doktoru, podizanje recepta i sl... Copay ne ulazi u annual deductable.
Annual deductable - iznos koji se placa pre nego sto insurance kompanija pocne da placa zdravstvene racune
Coinsurance - obicno se izrazava u procentima. Kada se dostigne annual deductable, osiguranje pocinje da placa racune i to samo odredjeni procenat. Coinsurance se moze razlikovati za in-network providere i out-of-network providere.
Coinsurance maximum - Kada se dostigne maximum coinsurance, osiguravajuca kompanija dalje placa sve.

Posto sad ovo nista jasnije ne izgleda evo jedan primer:
Monthly premim $300, annual deductable $2500, $30copay, 30%coinsurance and $7500 coinsurance maximum i pod pretpostavkom da se koriste usluge samo in-networ doktora.
Svakog meseca se placa $300 dolara.
U slucaju da je potrebna jedna preventivna poseta doktoru, osiguranje pokriva 100% troskova, ali se svakako placa $30 i to ne ulazi u annual deductable.
U slucaju povrede ili nekog hronicnog oboljenja pretpostavimo da su ukupni troskovi na kraju godine $4800:
$2500 od $4800 je annual deductable
$4800-$2500=$2300
Na $2300 se obracunava 30% coinsurance, tako da osiguranje pokriva 70% i to je u nasem slucaju $1610 a mi 690.
$2500 + $690=$3100 je ukupni iznos koji se placa na kraju godine.
Dakle jos jednom: $300 svakog meseca, $30 svakom doktoru i $3100 na ime troskova lecenja.

U slucaju neceg ozbiljnijeg gde je ukupan racun za jednu godinu $90 000. Annual deductable je $2500 a coinsurance maximum je $7500, sto je ukupno $10000 i to je ukupan trosak, ostalo pokriva osiguranje.

Eto, nadam se da sad izgleda jasnije. Moj utisak je da se u slucaju sitnijih intervencija izdvaja prilicno dosta. Medjutim ako se desi nesto ozbiljnije postoji limit do kojeg se novac izdvaja a ostalo pokriva osiguranje, tako da to daje nekakav osecaj sigurnosti. Sa druge strane ako se setim da smo u Srbiji "kao" imali osiguranje za koje smo moj suprug i ja izdvajali oko 70.000 i da smo za svaku posetu, intervenciju morali izdvojiti po minimum 100 evra, traziti veze da uopste nadjemo doktora, kupovati cokolade, kafe, i kad ne uspemo na kraju placati privatne lekare...Rekla bih da je ipak jeftinije i to prilicno a sama usluga apsolutno neuporediva.

Jel ovo na kraju pokusavas da sebe slazes da je isto osiguranje u srbiji i obama care?
tesko...
ovo je zaglupljivanje i legalna pljacka nacije
ako mislite da ste shvatili obamacare varate se, i on ga nije shvatio jer ga nije on ni pisao,a i taj sto ga pisao trebao ga je staviti na 5000 stranica ne na 1000 i koju vise.
Zasto mora biti toliko komplikovano?da bi se narod lakse manipulisao
ovo je sve BS
u srbiji je lose a ovo ovde je ponizavajuce ,da provedes 3-5 sati cekajuci u ER odnosno u hitnoj posle sva ova mesecna placanja mislim da je mnogo.
moj kolega ima 67 godina radi part time 25 sati nedeljno SAMO ZA HEALT INSURANCE . cerka mu je dobila upalu zuca i treba operaciju covek je prosao kroz jednu psiholosku torturu sa svom tom papirologijom i birokratijom a placa ja nisam cuo da niko vise od njega placa.
cerka mu ceka operaciju od 1 novembra a sad je stavili na liquid diet koja je 14 dana ,uzas.
nedao vam bog da vam zatreba bolnica ili neka operacija dzaba obamacare dzaba sve.
da li je normalno da covek kog pokriva osiguranje 80% posle izlaska iz bolnice nakon operacije slepog creva duguje 8000$ kog su iskasapljenog nakon 6 sati od operacije stavili u hodniku da ceka da ga neko pokupi. no coment
Reply With Quote
  #26  
Staro 26.12.2013, 08:38
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
Jel ovo na kraju pokusavas da sebe slazes da je isto osiguranje u srbiji i obama care?
tesko...
ovo je zaglupljivanje i legalna pljacka nacije
ako mislite da ste shvatili obamacare varate se, i on ga nije shvatio jer ga nije on ni pisao,a i taj sto ga pisao trebao ga je staviti na 5000 stranica ne na 1000 i koju vise.
Zasto mora biti toliko komplikovano?da bi se narod lakse manipulisao
ovo je sve BS
u srbiji je lose a ovo ovde je ponizavajuce ,da provedes 3-5 sati cekajuci u ER odnosno u hitnoj posle sva ova mesecna placanja mislim da je mnogo.
moj kolega ima 67 godina radi part time 25 sati nedeljno SAMO ZA HEALT INSURANCE . cerka mu je dobila upalu zuca i treba operaciju covek je prosao kroz jednu psiholosku torturu sa svom tom papirologijom i birokratijom a placa ja nisam cuo da niko vise od njega placa.
cerka mu ceka operaciju od 1 novembra a sad je stavili na liquid diet koja je 14 dana ,uzas.
nedao vam bog da vam zatreba bolnica ili neka operacija dzaba obamacare dzaba sve.
da li je normalno da covek kog pokriva osiguranje 80% posle izlaska iz bolnice nakon operacije slepog creva duguje 8000$ kog su iskasapljenog nakon 6 sati od operacije stavili u hodniku da ceka da ga neko pokupi. no coment
Slazem se da je to puno novca, međutim ako uporedimo Srbiju i Ameriku, plasim se da Srbija ipak gubi. Ti si davno otisao pa si verovatno i zaboravio, ali u Srbiji zdravstveni sistem odavno ne postoji. Zdravstveno osiguranje se uredno odbija od svake plate, a kada se razboliš, jedini način da dobiješ pomoć je da tražiš vezu i platiš ili da posetiš privatnog lekara. Mogla bih satima da pričam o poniženju koji naši ljudi prolaze u našim čekaonicama... pusti...

U WA lica koja imaju vise od 65 godina imaju pravo na besplatno osiguranje, tj WA Apple Health. Zar u IL, nije isto tako?
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #27  
Staro 02.01.2014, 16:07
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ja se u potpunosti slazem sa "chicagopn".Svaka cast izuzetcima ali vecina doktora za nista ne valja.Muz mi se razboleo prosle godine,dobio zapusenje vena.Ajde sto smo platili citavo bogatstvo (niko ne stedi pare kad je zdravlje u pitanju),vec posle 6 mesecne terapije na antikoagulantima,nisu proverili nista(niti Ultrazvuk-sto je normalan postupak da se proveri zapusenje,niti X-ray a rekli mu da prekine sa medikamentima.Kad je moj suprug pitao kako ce da zna dali je zapusenje jos uvek prisutno ili da je sad zdrav-oni mu kazu pa ako oped imas problema vidimo se oped???????
Isto tako mali od moje sestre proslog meseca imao prelom u ruci,moja sestra uspaniceno pozove kucnog doktora on joj kaze ne mogu vise pacijenta da primim za danas idi u hitnu sluzbu.I jos mogu da nabrajam slicnih situacija...U Americi smo vecinom nas zato sto smo hteli da dobijemo nesto vise od onog sto su nase zemlje mogle da nam pruze-na zalost zdravstvo nije jedno od tih stvari.
Najgore od svega je da cak i ako imas dovoljno para da kupis najbolji plan,ne svako moze da razume ove njihove strucne pojmove.Treba da procitas svaku klauzulu da bi znao sta ce to osiguranje da ti pokrije.
Reply With Quote
  #28  
Staro 02.01.2014, 20:54
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Ja se u potpunosti slazem sa "chicagopn".Svaka cast izuzetcima ali vecina doktora za nista ne valja.Muz mi se razboleo prosle godine,dobio zapusenje vena.Ajde sto smo platili citavo bogatstvo (niko ne stedi pare kad je zdravlje u pitanju),vec posle 6 mesecne terapije na antikoagulantima,nisu proverili nista(niti Ultrazvuk-sto je normalan postupak da se proveri zapusenje,niti X-ray a rekli mu da prekine sa medikamentima.Kad je moj suprug pitao kako ce da zna dali je zapusenje jos uvek prisutno ili da je sad zdrav-oni mu kazu pa ako oped imas problema vidimo se oped???????
Isto tako mali od moje sestre proslog meseca imao prelom u ruci,moja sestra uspaniceno pozove kucnog doktora on joj kaze ne mogu vise pacijenta da primim za danas idi u hitnu sluzbu.I jos mogu da nabrajam slicnih situacija...U Americi smo vecinom nas zato sto smo hteli da dobijemo nesto vise od onog sto su nase zemlje mogle da nam pruze-na zalost zdravstvo nije jedno od tih stvari.
Najgore od svega je da cak i ako imas dovoljno para da kupis najbolji plan,ne svako moze da razume ove njihove strucne pojmove.Treba da procitas svaku klauzulu da bi znao sta ce to osiguranje da ti pokrije.
Ovde ti dosta stvari zavisi od tebe. Treba da se zna gde je Urgent Care koji ti je u mrezi, jer stvarno kod svog lekara ides samo kad imas unapred zakazano, za neke hronicnije stvari i godisnje preglede. Ja kad god je nesto hitno i akutno lepo odem u Urgent Care, cekam kao kod nas, kad stignem na red, ko kad naidje, ali znam da ce me primiti istog dana. A cena je ista. Ako treba da idem posle 20 h, znam gde treba da idem, sto za mene, sto za dete. Jeste da je to 5 x skuplje (150 $) ali bar znam gde da idem.

U Srbiji sam zivela neko vreme bez osiguranja, kad sam diplomirala jer me jos nisu stavili odmah na platni spisak ("volontirala" sam prvo pola godine jer tako to ide na mnogim radnim mestima kod nas, cekaju se konkursi i Godoi raznorazni). I bukvalno je tako i ovde, uzimas stvar u svoje ruke i zoves i zakazujes direktno kao kod nas kod specijaliste. Ako u Srbiji nemas zdravstveno ides kod privatnika direkt i to gde god hoces, samo zoves i zakazes. Tako i ovde. Sta god da ti stvarno fali, uzmes telefon, okrenes i zoves specijalistu. Ovi opste prakse sto ih zovu Primary Physician ili Family Doctor su cini mi se tu samo za neke hronicne stvari, i da ti daju ono sto ti je dzabe od preventivnih mera. A ako je nesto ozbiljno, cini mi se da je pre nesto na samoinicijativu i na oruk metod kao i kod nas ako se oslanjas na privatnike. Mnogo vise treba da si retroaktivan kao pacijent.

Dakle - ispitajte sta i koliko vas kosta da idete u Urgent Care, neke moje kolege sa posla sto zive preko 20 godina (stranog porekla) nisu ni znale da je ista cena kad se ide tamo (ja sam saznala posle brdo poziva sto mog doktora sto mog osiguravajuceg drustva). Jednostavno pitanje sam im postavila: "Sta ako sam npr stvarno bolesna i da moram da bas danas idem kod lekara, gde da idem, ako vi nemate mesta za mene taj dan?". Odgovor je bio: "Pa idi u Urgent Care".
Reply With Quote
  #29  
Staro 02.01.2014, 21:21
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

E vidis i to zavisi od vrste osiguranja sto ga imas-ako si otiso u Urgent Care ,a nije imalo potrebe od toga ima da te oljuste posteno ako tvoj plan nema to u pokricu i u zavisnosti kakvo osiguranje imas,tako da ne mogu da kazem da isto kosta,kad sve to zavisi sta ti pise u planu koji si kupio.
Evo inace jos jedan primer toga:
http://gma.yahoo.com/reddit-user-pos...123853510.html
Reply With Quote
  #30  
Staro 03.01.2014, 05:40
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
E vidis i to zavisi od vrste osiguranja sto ga imas-ako si otiso u Urgent Care ,a nije imalo potrebe od toga ima da te oljuste posteno ako tvoj plan nema to u pokricu i u zavisnosti kakvo osiguranje imas,tako da ne mogu da kazem da isto kosta,kad sve to zavisi sta ti pise u planu koji si kupio.
Evo inace jos jedan primer toga:
http://gma.yahoo.com/reddit-user-pos...123853510.html
Meni je isto, in network Urgent Care i moj primary physician.

Mene taj racun nista ne cudi, znajuci da je Kalifornija skuplja od ostalih drzava. Meni je za carski porodjaj dosao 65 K za operaciju slicnog tipa samo sa malo vise sivenja (rezu pet slojeva i pet ih i krpe) i za boravak bebe u NICU (sve zajedno ja mislim da je bilo oko 65 K a muz misli da je bilo blize 80K) - vecinu mi je pokrio United Healthcare a ostatak (oko 2000 $ Medicaid Emergency - to je taj max out of pocket - tipa koliki god da ti je racun ovo placas a primarno osiguranje treba da pokrije ostalo - ovom je negde to oko 11000 u ovom clanku nije on platio svih 55 K).

Za vas koji mislite da se poradjate bez zdravstvenog i koji imate jos uvek slepo crevo, to je apsolutno realna cifra za operaciju u SAD samo da znate. Cula sam za par u Detroitu i jedan u Kalifroniji koji duguju tako neku cifru za porodjaje... Zato lekari imaju tolike plate (preko 250 K sam cula, a sestre preko 65K - lupam ali tako nekako imam informacije).

Co-pay - na nasem jeziku - participacija. Jefinije ako su lekari u mrezi i ako odes do 17 h, skuplje ako odes posle 5 h negde i 20 h moras u hitnu. A ako ti je van mreze skuplje isto.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Obamacare/Government shutdown via Vaša strana 5 13.10.2013 02:25

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.