ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » DV2016 Selected Winners - DV2016 Izvuceni Dobitnici » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.07.2013, 23:17
tijana03 tijana03 je offline
Član
 
Datum prijave: 25.07.2013
Poruke: 1
Nepromenjeno vanbracna zajednica

Sta ako su dvoje u vanbracnoj zajednici i imaju dete?Da li se moze navesti da su u braku ili ipak ne?
Reply With Quote
  #2  
Staro 25.07.2013, 23:39
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tijana03 Prikaz poruke
Sta ako su dvoje u vanbracnoj zajednici i imaju dete?Da li se moze navesti da su u braku ili ipak ne?
Ja koliko sam upucena ako nisu u braku - nisu u braku ma koliko dece imali. Znam da se vanbracna zajednica na formularu za vizu za Francusku zove konkubinat (CONCUBINAT). Ja sam zaprosila nevencanog muza cim sam videla da sam dobila poziv da idem na studije u SAD. U prvom sledecem terminu smo otisli kod maticara, potpisali papir, uzeli medjuanrodni i bili u braku i na papiru.
Reply With Quote
  #3  
Staro 25.07.2013, 23:50
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

A sto ne bi moglo? Mozes ti da pises na obrascu sto god hoces
Reply With Quote
  #4  
Staro 26.07.2013, 10:44
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

moraćeš onda priložiti marriage ceetificate na intervjuu i ako nema papira viza
najbolje pravac kod matičara i onda aplicirati za DV
Reply With Quote
  #5  
Staro 12.08.2013, 21:33
Sandra05 Sandra05 je offline
Član
 
Datum prijave: 12.08.2013
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ja koliko sam upucena ako nisu u braku - nisu u braku ma koliko dece imali. Znam da se vanbracna zajednica na formularu za vizu za Francusku zove konkubinat (CONCUBINAT). Ja sam zaprosila nevencanog muza cim sam videla da sam dobila poziv da idem na studije u SAD. U prvom sledecem terminu smo otisli kod maticara, potpisali papir, uzeli medjuanrodni i bili u braku i na papiru.


A sta se u tom slucaju desava sa prezimenom? Jesi se prijavila kao da si u braku ili ne? Jer ako se prijavim kao da idem sama i izvuku me, ja bih zelela da idem sa momkom, u tom slucaju bi se sigurno odma vencali. Da li to znaci da u tom slucaju i on ide sa mnom? I ako sam prvenstveno prijavljena kao da nisam u braku.
Reply With Quote
  #6  
Staro 12.08.2013, 23:35
petrojka1980's Avatar
petrojka1980 petrojka1980 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.07.2012
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Nis
Poruke: 105
Pošalji Skype™ poruku korisniku petrojka1980
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sandra05 Prikaz poruke
A sta se u tom slucaju desava sa prezimenom? Jesi se prijavila kao da si u braku ili ne? Jer ako se prijavim kao da idem sama i izvuku me, ja bih zelela da idem sa momkom, u tom slucaju bi se sigurno odma vencali. Da li to znaci da u tom slucaju i on ide sa mnom? I ako sam prvenstveno prijavljena kao da nisam u braku.
Dugacak je vremenski period od prijave do izvlacenja i kasnije do intervjua. Stvari se menjaju i oni su svesni toga tako da nije nikakav problem ako se za lutriju prijavis kao single, a nakon izvlacenja na papirima napises da si u braku i popunis potrebne obrasce i za supruga. Bitno je samo da se vencate pre intervjua i ako bude potrebe da mozete da dokazete vezu tj da to nije zbog papira (slike, zajednicka putovanja itd).
__________________
2013EU00017xxx
24.05.2012. - Videla na sajtu "You are among those randomly selected..."
07.07.2012. - poslata koverta u KCC
16.07.2012. - stigla koverta u Kentaki
12.04.2013. - obavljen lekarski pregled
17.04.2013. - INTERVJU: Viza odobrena
18.04.2013. - Viza u pasosu
27.05.2013. - Kupljena karta za 24.09.2013. Sofia - Amsterdam - Chicago
25.09.2013. - USA tlo je pod nogama
Reply With Quote
  #7  
Staro 13.08.2013, 03:16
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sandra05 Prikaz poruke
A sta se u tom slucaju desava sa prezimenom? Jesi se prijavila kao da si u braku ili ne? Jer ako se prijavim kao da idem sama i izvuku me, ja bih zelela da idem sa momkom, u tom slucaju bi se sigurno odma vencali. Da li to znaci da u tom slucaju i on ide sa mnom? I ako sam prvenstveno prijavljena kao da nisam u braku.
Ja imam i dalje prezime sa kojim sam se rodila. Posto sam se vencala u roku od dve nedelje odkad sam cula da sam dobila posao na faksu i placene studije, u momentu kad sam aplicirala za F1 vizu bila sam udata zena. Jedina promena u zivotu mi je bila papir na kome pise da smo vencani. Ziveli smo zajedno na istoj adresi vec 4 godine (koja nam je bila u svim dokumentima).
Reply With Quote
  #8  
Staro 13.08.2013, 11:03
Sandra05 Sandra05 je offline
Član
 
Datum prijave: 12.08.2013
Poruke: 12
Nepromenjeno

Tako sam i predpostavila. Super, znaci nece biti problem da idemo oboje. Ma imam svakakve dokaze, 3 god smo u vezi, imamo gomilu slika i svega. I zivimo zajedno samo sto nismo prijavljeni na istoj adresi.... Super, citajuci po forumu komentare, vidim da ipak ima sanse da budem izvucena, bar se nadam, jer nije mali broj vas koji ste otisli vec . P.s. Posto sam tek pocela da se upucujem u ovu pricu, recite mi jel do oktobra nemam nista da radim?
Reply With Quote
  #9  
Staro 13.08.2013, 11:53
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Nije bas velika sansa da te izvuku, mene su npr iz treceg puta izvukli, imas ljude koji su izvuceni iz desetog puta, neki nisu nikad izvuceni.
Otprilike svaki pedeseti koji se prijavi iz Srbije se izvuce...
Nemoj previse da se nadas, da se ne razocaras, kao ja posle drugog puta...
Zivi zivot ovde kao da nikad neces otici, a ako se desi, desice se
I ako sam izvucen ove godine, ocekujem intervju, ali i dalje pokusavam da se ne nadam bas toliko, jer opet treba proci i taj intervju, i ako svi kazu da je to samo formalnost.
Opet nije svejedno
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #10  
Staro 13.08.2013, 13:14
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke

Zivi zivot ovde kao da nikad neces otici, a ako se desi, desice se
I ako sam izvucen ove godine, ocekujem intervju, ali i dalje pokusavam da se ne nadam bas toliko, jer opet treba proci i taj intervju, i ako svi kazu da je to samo formalnost.
Opet nije svejedno
Potpisujem ovo od riječi do riječi. Mi se uopšte nismo nadali, da ne pričam o tome da istraživali nismo ništa. Datum kad sam saznala za ovaj forum i registrovala se je 01.05.2013, kad smo vidjeli da smo izvučeni. I također sada, u iščekivanju intervjua pokušavamo što više "ostati na zemlji". Daleko od toga da ne pravimo planove, istražujem intenzivno, i gradove i škole i poslove i poreze i vremenske prilike i neprilike ma sve živo, ali opet uz određenu dozu rezerve. Nadamo se da ćemo sljedeće godine u ovo vrijeme biti u USA ali istovremeno pokušavamo živjeti kao da se ništa ne dešava. "Formalnost, ali nije svejedno"... upravo tako.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago

Last edited by via; 13.08.2013 at 13:24.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.