ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 08.11.2010, 16:53
TheRealRocknRolla TheRealRocknRolla je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.09.2010
Poruke: 35
Nepromenjeno :1060: Kakav je zivot u SAD-u

"E, evo sada pogled na Ameriku iz mog ugla. Moja zena ( sada bivsa) je amerikanka (jer smo se razveli pre par nedelja).
Ja sam ziveo u Kenoshi, State of Wisconsin, znaci na oko 50 ak milja od juzno od Chicaga...to je blizu autoputa I-94 koji povezuje Chicago i Milwaukee..dva mocna grada.... Svima savetujem da se klone manjih mesta. Ja sam cekao green card 4-5 meseci, administracija u Wisconsinu je gora od srpske administracije...zena mi je popizdela sto ne radim ,pa mora da me izdrazava 4 meseca..haha..ne voli da mi pomaze, zato sa je i otkacio..( a zakleli smo se da cemo se pomagati " i u bolesti i u nevolji"....)..da ga pljugas, mala amerikanko.

- Najruzniji narod koji sam u zivotu video ( proputovao sam celu Evropu, i mislio sam da su nemci najruzniji)..svi su debeli, naduveni...ovo sto gledate na TV-u je cista propaganda....nase devojke koje vidite u GSPu. mogu da se kandiduju za MISS Amerike...

Sve sto ti se nudi u malom mestu su..ili da radis u Walmartu ( 200-250 $ nedeljno, biras smenu), ili da vozis School bus..oko 12 $/per hour..ili da beres kukuruz na njivi sa Meksikancima 7$/per hour....ili neki automehanicar ili neko sranje od posla..... Oni se druze po nekim barovima ..nema sedenja i blejanja po kaficima,...kao kod nas po ceo dan u Beogradu ...druzenje je rezervisano za vecernje sate...fish,'n' fries and beer, gotovo svi voze Harley Davidson ili Honda Goldwing motore........PONAVLJAM,TAKO JE U WISCONSINU ( City of Kenosha), NE KAZEM DA JE OVO AMERIKA ( OVO JE SAMO PROMIL AMERIKE) ali moram priznati da se sve ovo brise ako zivite u Chicagu ili u Milwaukiju....moj savet je klonite se sela i sl mesta..ako zelite da uspete, jer ce te uvek da se vrtite u krug. Licno sam razgovarao na Universtity of Wisconsin (Parkside) sa profesorom socijologije i evo rezultata gde da odete u SAD-u ako zelite da uspete..stavicu drzave i gradove prema njihovim merilima....naravno stvar uspeha je individualna stvar.


Evo i liste...

1. State of California ( Sacramento, Los Angeles)...veoma prosperitetna drzava i klima je savrsena..izuzetno bogata drzava, tehnoloski najnaprednija drzava. Verovatno najbezbrizniji zivot u SADu je u Kaliforniji, prema izjavama mnogih amera...broj 1 destinacija za beg iz Srbije..ujedno ovo je jedna od najskupljih drzava, ali i visokih satnice..sve se na kraju sve na slicno..

2. State of Texas ( gradovi pre svega Austin, Dallas i Houston)..u koja god od ova tri grada da odete necete imati problema sa zaposlenjem , veoma bogata drzava i najveci proizvodjac nafte u SAD-..sve vam je sada jasno...izuzetno mocni obrazovni centri, univerziteti i sl. Lepa klima..Sediste NASA- svemirske agencije...

3. State of Washington ( Seattle ), super grad na krajnjem zapadu SAD-a, sediste Majkrosofta, prosperitetan biznis grad, pada dosta kise u toku godine, ali za posao i zaradu je izuzetan,

4. State of Illinois ( pre svega grad Chicago - Najveci srpski grad pored Beograda..veoma bogat - drzava u drzavi...bez problema cete u Chicagu naci posao, veze sa Srbijom i nasim ljudima i crkvom...mnogo srpskih restorana.., ako zelite da zivite u tom stilu..drugi najjaci ekonomski i biznis centar u SADu ,odmah posle NJujorka...one bedroom stan ( citaj 2-soban po srpskim standardima ) kosta oko 900 $/per month

4a. Najvece plate i satnice u Americi su u State of New Jersey prema najnovim informacijama...najmanji procenat siromasnih je upavo u ovoj drzavi.

5. AKo zelite da radite na crno, imate samo turisticku vizu, i planirate da nadjete neku amerikanku ili amerikanca da se ozenite tj.udate...moja preporuka je New York, Austin,Houston, Dallas, Seattle, Chicago, Los Angeles...samo veci gradovi...bice Vam nogo zanimljivije dok cekate green Card.


Evo i savet za sve koji zude da odu u SAD i ostanu tamo.

- Kao prvo neverujte nikome ko Vam kaze "..ma samo odes u Ameriku ,dodjes i tamo dobijes Socijalni broj i gotovo... mozes da radis sta hoces"...TO NIJE ISTINA..TO JE MOGLO PRE 20-30 godina...sada je druga prica i da biste dobili SOCIAL NUMBER prvo morate da dobijete Adjusting status form I 485 i form I 765 radnu dozvolu...tek kada ovo donesete na uvid ,onda dobijate socijalni broj....TAKO JE BAREM U WISONSINU..ovo je subjektivno!

Boravak u Americi mozete dobiti na sledeci nacin:
- Zenidba, odnosno udaja ( najbolji nacin..te price kao da se nesto proverava desi se ako vi imate 30 godina..a zena ima 60 godina i sl situacije....ako ste slicno godiste..nikom nista..mene nije niko nikada proveravao)
- Ako imate kompaniju pa je premestate u SAD ( prema zakonu, morate da imate promet godisnji od 500 000 $, da biste aplicirali za Green Card i premestate kompaniju)
- Mozete da odete kao crkveni radnik i da radite u srpskoj crkvi..i nigde vise nego tamo..i da cekate boravak i to...

Najslobodniji ste ipak..ako se udate tj. ozenite...mislim najslobodniji da dobijete Green Car ;-)

Nakon zenidbe Green Card se ceka minimum 2-3 meseca..ovo je dokumentacija koja ce Vam trebati da biste postali legalni u SADu..nema price ,nema prevare..licno sam iskusio pre 4 nedelje

IdSve forme mozete skinuti sa sajtova USCIS.gov ( United States Citizen and Immigration Service)

- I 485 Application for Permanent Resident or Adjusting Status ( to je ta zelena karta) sa biometrijom kosta ( 930 $ + 80 $ biometrija) ....cena: 1010 $
- I 765 Employment Authorisation ( prijava za radnu dozvolu).....................cena: 340 $ ( ako se podnosi u kompletu sa I 485..onda neplacate nista znaci samo placate 1010 $ )
- I 130 Petition for Alien Relative..................355 $
- Application for Travel document ( ovo vam sluzi kao multi viza na neodredjeni period, mozete bezbroj puta da ulazite i da izlazite iz Amerike OBAVEZNO!!!.................305 $
- I 690 Health form..ili tako se nekako zove....FREE of CHARGE...tu formu odnesete kod lekara i on Vas ispita da li ste bolesni i kompletnu istoriju vaseg zdravlja...ali kod cika doktora ce te da platite za sistematski prgled..oko 600 $.....ali kada sa tom formom odete u Immigration, makar tamo neplacate nista.

Znaci brat bratu...spremi za svaki slucaj 2500 $ pa navise, ..i normalno ispitajte vaseg partnera, da li ce biti strpljiv(a) da ceka da vi ovo dobijete i da bude spremna da vas izdrzava...da vas ne izbaci napolje i kaze " mrs tamo..necu ja da te izdrzavam"..

Ako se pitate sta da radite u Americi i kako da pocnete..moj savet..poslovi koji se traze:

DEVOJKE..NE BRINITE, NECE VAS GAZDA UCENJIVATI NA SEKSUALNI ODNOS DA BI SE ZAPOSLILI

- Auto mechanic ( rad u radionici na popravkama automobila i menjaca, menjanje guma isl)
- Konobar ( pored plate od oko 11-12 $ per hour..imate i tip.napojnicu..uglavnom 10 % od cene pica po osobi..znaci..samo u vecim gradovima preko 300 000 stanovnika)....

- Rad u supermarketu..gotovo bez problema dobijate posao..8 $/per hour..Walmart, Sam's club, Woodman's, Menards..i sl.
- Izbacivanje smeca..gradska cistoca..prljav posao..dobra plata !
- Prodavac novina na aerodromu i zel. stanici..morate da znate dobro engleski..
- fizikalija na aerodromu, zel. stanici i sl.
- Cisscenje kuca, asfalta, zgrada sa masinama pod visokim pritiskom... High Pressure Washer...oko 10 $/satu..kada ima posla..
- Perac prozora..ko se ne boji visine...oko 15 $/per hour
- Perac u autoperionici...oko 8-10 $/ po satu..ukoliko nemaju masine koje automatski peru
--..ima jos milion poslova po americi,ali ne mogu da sve nabrojim....

Moja prepurka..idite i radite u restoranu...ali tek kada dobijete Socijalni broj...osim ukoliko vas neko neprimi na crno..ali vrlo retko.


Toliko od mene...zelim Vam svima lep dan !"

Mislim sta reci !
100 ljudi 100 cudi

100 zena 200 ......
Reply With Quote
  #2  
Staro 08.11.2010, 17:22
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Izvini, ali jel ovo tvoje licno iskustvo ili si kopirao neciji blog? Ako si kopirao neciji blog, mozes bar link ostaviti da se zna ciji je. Ne slazem se licno sa dosta stvari gore navedenih, ali verujem da se neko ko se obreo u Kenjas, WI moze tako osecati.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #3  
Staro 08.11.2010, 17:46
cvale's Avatar
cvale cvale je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.08.2010
US lokacija: Da ne ureknem :D
YU lokacija: Bijeljina, RS, BiH
Poruke: 60
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
ali verujem da se neko ko se obreo u Kenjas, WI moze tako osecati.
Reci ti meni prijatelju je li ovo "Š" ili se to tako izgovara po Vuku !?

:brav o:
Reply With Quote
  #4  
Staro 08.11.2010, 18:21
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheRealRocknRolla Prikaz poruke
socijologije
Meni dovoljno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheRealRocknRolla Prikaz poruke
- Rad u supermarketu..Woodman's
Nisam znao da se bavi i trgovinom
__________________
Success!
27.10.2010 20122CQZ1
19.10.2011 20132JN6Z
ali kada toliko zelim da odem odavde

Tako me gusi ovdje sve
Reply With Quote
  #5  
Staro 08.11.2010, 18:29
TheRealRocknRolla TheRealRocknRolla je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.09.2010
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Izvini, ali jel ovo tvoje licno iskustvo ili si kopirao neciji blog? Ako si kopirao neciji blog, mozes bar link ostaviti da se zna ciji je. Ne slazem se licno sa dosta stvari gore navedenih, ali verujem da se neko ko se obreo u Kenjas, WI moze tako osecati.
Nista nije mojih ruku delo.

Sa drugog foruma nije blog, da ne reklamiram znam svi su na to osetljivi.

"Kenjas"

Jedan od primera, cini mi se skoro pa 'mercki san.
U neku ruku onog cega se Ja najvise plasim, kada pocnes da ga zivis da lazes samog sebe da ti je bolje a u stvarnosti zivis gore neg u Srbiji.
Reply With Quote
  #6  
Staro 08.11.2010, 18:38
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheRealRocknRolla Prikaz poruke
"E, evo sada pogled na Ameriku iz mog ugla. Moja zena ( sada bivsa) je amerikanka (jer smo se razveli pre par nedelja).
..............
Moja prepurka..idite i radite u restoranu...ali tek kada dobijete Socijalni broj...osim ukoliko vas neko neprimi na crno..ali vrlo retko.


Toliko od mene...zelim Vam svima lep dan !"

Mislim sta reci !
100 ljudi 100 cudi

100 zena 200 ......

Wow dude...!!

Svaka cast na ovom postu majstore, stvarno koristan post!!
__________________
Score
Reply With Quote
  #7  
Staro 08.11.2010, 18:47
City Lights's Avatar
City Lights City Lights je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: come what may
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 80
Nepromenjeno

Ja bih rado pročitala neka razmišljanja visokokvalificiranih radnika... Kako su se oni snašli, na koje su prepreke nailazili, koji su njihovi savjeti... Čisto da budemo u ravnoteži što se tiče "american dream" iskustava.
Reply With Quote
  #8  
Staro 08.11.2010, 19:17
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik City Lights Prikaz poruke
Ja bih rado pročitala neka razmišljanja visokokvalificiranih radnika... Kako su se oni snašli, na koje su prepreke nailazili, koji su njihovi savjeti... Čisto da budemo u ravnoteži što se tiče "american dream" iskustava.
Upravo to. Ne bih se slozio sa vecinom stvari iznetih u postu TheRealRocknRolla.
__________________
'Budućnost prirada onima, koji veruju u lepotu svojih snova'.

01.11.2013. peta prijava na lutriju
Reply With Quote
  #9  
Staro 08.11.2010, 20:29
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Jako je tesko prilagoditi se kada odes u neko malo mesto. Kao prvo, ti ljudi nisu navikli da im se iko doseljava (pogotovo ne imigranti). Grad je ipak drugacija sredina. Druga stvar je mentalitet. Isto ko i u Srbiji. Kako bi bilo nekom strancu da se doseli u NS iili BG....ili da ode u Surdulicu ili neko jos manje mesto? Sigurno mu ne bi bilo isto da se prilagodi.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #10  
Staro 08.11.2010, 23:53
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Citat:
zena mi je popizdela sto ne radim ,pa mora da me izdrazava 4 meseca..haha..ne voli da mi pomaze, zato sa je i otkacio..( a zakleli smo se da cemo se pomagati " i u bolesti i u nevolji"....)..da ga pljugas, mala amerikanko.
Citat:
Najruzniji narod koji sam u zivotu video..svi su debeli, naduveni
Citat:
DEVOJKE..NE BRINITE, NECE VAS GAZDA UCENJIVATI NA SEKSUALNI ODNOS DA BI SE ZAPOSLILI
Brate...
Ako iko namerava da ide u USA, pa makar i da secka kupus, pod hitno da zaboravi pisancije ovog nesretnika.

Kao prvo, pitajte sebe sledeće: Da li bi se ijedna normalna devojka iz Juge udala za nekog Uzbekistanca bez ljubavi, kučeta, mačeta, prebijene pare u džepu i trunke ozbiljnosti u kostima, znajući da se čitava stvar vrti samo oko dobijanja nekog papira? Kakvi su to onda sklopovi ličnosti od kojih vam zavisi budućnost? Sutra će ta ista osoba da se napije, da nađe nekoga drugoga, i da vas šutne dok ste rekli keks. Ježim se od ovakvih "finti" za emigraciju...

Zatim, pored toliko velikog spektra dostupnih radnih mesta, na toliko različitih lokacija, sve njegove preporuke za rad treba zaviti u WC papir i pustiti niz šolju (bilo evropsku ili onu američku, svejedno je). Čak i u ovom malom forumu ima na desetine kompletno različitih iskustava. Svaki posao je priča za sebe.

I onda se posle čude zašto ljudi imaju loše reči za nas Jugoviće...

Usput:
http://www.youtube.com/watch?v=M95KVinmS4I

@TheRealRocknRolla
Hvala na postu... malo sam se smorio, ali i mnogo nasmejao
(daj još ako imaš)
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
San Diego, California pence Lokacije u USA 174 23.05.2019 18:14
koji/kakav vencani list traze Anci Komanci Prva koverta 17 24.02.2011 15:22
Kakav je to osecaj? Tarzan Prva koverta 25 05.03.2009 19:32
Sadasnji zivot u USA-DA ili NE??? nelson Vaša strana 49 15.10.2008 00:04
Neki drugi zivot... nelson Vaša strana 7 02.10.2008 07:06

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.