ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 11.07.2011, 12:47
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno Dokumenta za USA

Da li neko moze da mi napise koja dokumenta odavde je neophodno (pozeljno) imati preko?
Sta da nosim da mi se prevede?

Verovatno skolska diploma i svedocanstva.. Izvod iz maticne knjige?
Vrede li uopste tamo nasa licna karta, vozacka dozvola, zdravstvena knjizica, ima li smisla nositi ih?
  #2  
Staro 12.07.2011, 09:03
Orange Orange je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
US lokacija: California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 105
Nepromenjeno

Diploma treba, ako ne za neko doskolovavanje, onda za posao - traze je kao dokaz o zavrsenoj skoli. Vozacka dozvola obavezno - na osnovu nje tj. vozackog staza se smanjuje auto osiguranje. Osim toga na osnovu vozacke i medjunarodne dozvole ja sam odmah posle polozenih testova dobila dvomesecnu temporary driver license - ovo u slucaju da se na slobodne tremine za polaganje voznje ceka malo duze pa voznju mozes da polazes tek za npr. mesec dana - ne znam da li ovo funkcionise i van Kalifornije, ali nikad se ne zna...

Ne mogu da se setim nijedne situacije gde su mi trazili prevod, za sve smo koristili originale (kopiraju sta im treba). Ako primas neku terapiju ili ides redovno na odredjene preglede ponesi obavezno nalaze i dokumentaciju koju imas kako bi lekar ovde mogao da ima uvid u tvoju "istoriju" (ovde moze da bude momenata za prevod). Nasa licna karta ovde ne vredi ali verovatno je neces ostaviti tamo - spremi se da imas sve duplo: licne karte, vozacke, kartice banaka, pin-ove....:grin:...
  #3  
Staro 12.07.2011, 14:01
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

'Fala fala..Imacu to u vidu.. Ako se neko seti jos neceg korisnog nek' predlozi.. :)

E, a izvod iz M.K.R.?
  #4  
Staro 12.07.2011, 15:22
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Diploma srednje skole i fakulteta, prevodi po mogucnosti i rodni list. Ako imas medjunarodnu vozacku super, ali pogledaj da li je potrebna uopste. U AZ mozes da vozis 6 mjeseci sa vozackom iz druge drzave, tako da meni medjunarodna vozacka nije ni trebala.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #5  
Staro 13.07.2011, 03:24
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

Gracias Stefice Cwekice!:) Ako ti jos nesto sine, javi!:)
A svedocanstvo o osnovnoj skoli im ne treba?:) Znam da zvuci smesno..al opet..:)
Meni trenutno nista pametno ne pada na um..sto se da videti iz prilozenog :D
  #6  
Staro 22.07.2011, 12:13
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

[QUOTE=Orange;24026]Diploma treba, ako ne za neko doskolovavanje, onda za posao - traze je kao dokaz o zavrsenoj skoli. Vozacka dozvola obavezno - na osnovu nje tj. vozackog staza se smanjuje auto osiguranje. Osim toga na osnovu vozacke i medjunarodne dozvole ja sam odmah posle polozenih testova dobila dvomesecnu temporary driver license - ovo u slucaju da se na slobodne tremine za polaganje voznje ceka malo duze pa voznju mozes da polazes tek za npr. mesec dana - ne znam da li ovo funkcionise i van Kalifornije, ali nikad se ne zna...

[/QUOTE]

niko mi nigde nije trazio na uvid diplomu fakulteta samo resume
a zanima me ovo za voznju? koji DMV je u pitanju? nisi polagala voznju uopste?na osnovu cega su ti dali tepmp driving licence posle testova?
hvala
  #7  
Staro 22.07.2011, 13:37
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

[QUOTE=dmi;24422]niko mi nigde nije trazio na uvid diplomu fakulteta samo resume
a zanima me ovo za voznju? koji DMV je u pitanju? nisi polagala voznju uopste?na osnovu cega su ti dali tepmp driving licence posle testova?
hvala[/QUOTE]

A sta mu dodje resume? Spisak polozenih ispita, potvrda or what?
  #8  
Staro 22.07.2011, 14:38
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

[QUOTE=Gugly;24425]A sta mu dodje resume? Spisak polozenih ispita, potvrda or what?[/QUOTE]

Ti ocigledno jos nisi trazio nista za posao... :)
Resume je CV, iliti Biografija ...
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #9  
Staro 22.07.2011, 16:53
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

[QUOTE=Gugly;24425]A sta mu dodje resume? Spisak polozenih ispita, potvrda or what?[/QUOTE]

Postoji razlika izmedju rezumea i CV-a evo linkova za jedno i za drugo
[url]http://en.wikipedia.org/wiki/R%C3%A9sum%C3%A9[/url]
[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Curriculum_vitae[/url]
  #10  
Staro 22.07.2011, 18:23
Orange Orange je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
US lokacija: California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 105
Nepromenjeno

[QUOTE=dmi;24422]niko mi nigde nije trazio na uvid diplomu fakulteta samo resume
a zanima me ovo za voznju? koji DMV je u pitanju? nisi polagala voznju uopste?na osnovu cega su ti dali tepmp driving licence posle testova?
hvala[/QUOTE]

Nije ni meni niko trazio diplomu, ali npr. mom dragom jeste.

Za voznju: kao sto napisah vec gore, tu privremenu su mi dali na osnovu moje vozacke i medjunarodne. Da, tom prilikom nisam polagala voznju uopste, samo testove, voznju sam imala zakazanu tek za mesec dana (ne zbog mene, nego zbog guzve :)). Posle polozenih testova i fotografisanja sam im pokazala ta dva dokumenta, sluzbenik se (samoinicijativno) konsultovao sa kolegom i odmah su mi dali tu privremenu na 2 meseca. Mesto desavanja je San Diego. Ako ti treba bas tacno koji je DMV mogu da potrazim.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Stari/Novi pasos i dokumenta RS Zana Stare teme 10 23.12.2008 07:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.