ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Seattle vs. New York City - Biram da emigriram » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.10.2015, 09:30
halobeograd halobeograd je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno Seattle vs. New York City - Biram da emigriram

Cao svima!

Moj omiljeni thread je zatvoren pa reših da ponovo otvorim jedan na istu temu.
Ove godine sam prvi put aplicirala za GC za sebe muža i dvoje dece. Oboje smo iz Beograda, zaposleni, kupili stan na kredit, idemo na letovanja, tu i tamo putujemo ali u osnovi život u Beogradu se lagano svodi na preživljavanje, plaćanje računa i nemanje izbora. Postavlja se pitanje šta će tek našu decu da dočeka ovde, ko će da ih leči, kako će da se zaposle i u kom mulju od društva će da žive jer trenutno se talog baš podigao.
Biram da emigriram. Znam da neće biti lako, treba izaći iz zone komfora, ali verujem da mogu bolje da živim i pružim bar deci šansu da imaju bezbroj mogućnosti ispred sebe.
Zaljubljena sam u NY, ali nisam sigurna da je on najbolja opcija za početak, posebno sa decom. Moj favorit je trenutno Seattle, WA. Nisam bila, moje mišljenje se zasniva isključivo na pretpostavkama i onome što sam čula. A to je da je izuzetno lep grad i prijatan, sa malom stopom nezaposlenosti, i sa okej cenama za život.
Do sada sam čitala postove od @Zvercice, mnogo mi je značilo njeno iskustvo, bukvalno sam se preznojavala kada je opisivala svoj dolazak u Seattle i jako bih volela bih da nastavim da čitam njena zbivanja (i ja imam dvoje dece 7 i 3).
Ima li vas jos u Seattlu? Šta kažete na porodičan život, na schooling sistem, predele gde treba gledati stan... Citala sam detaljno city data sajt, odlican je i za svaku preporuku, ali mnogo mi znaci iskustvo nasih ljudi koji su bili u istoj situaciji u kojoj cu ja nadam se biti.
Mogucnost zaposlenja (i muz i ja imamo fakultete) mada ne moram uopste da radim u struci (HR sam inace). Da li je moguce naci stan pre nego sto se dodje, jer nemamo nikoga tamo, da li da dodjemo zajedno ili samo nosilac GC... joj toliko pitanja

Čekam vaša iskustva, odgovore i hvala unapred na svemu što podelite!
Reply With Quote
  #2  
Staro 20.10.2015, 09:51
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Dok čekaš da neko sa tobom podeli am.san,rekla bih bez imalo namere da te uvredim...da nisi pozurila?Nije loše biti obavešten ali u slučaju lutrije je ubedljivo najbolje prvo uhvatiti zeca a razanj ces vec naci.
Reply With Quote
  #3  
Staro 20.10.2015, 10:11
halobeograd halobeograd je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

Slažem se
al ako hoćeš nešto da postigneš, prvo moraš da znaš šta želiš i postaviš sebi cilj. A to ne možeš (bar ja) dok nemam neko predznanje.
Nemam 18 godina i nisam sama pa da se uputim negde kao pala s kruške.
Godine i deca traže neku odgovornost. Pozdrav!
Reply With Quote
  #4  
Staro 20.10.2015, 10:16
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

u svemu se slazem sa tobom jer i ja imam jedno dete za sad, isto imamo stan na kredu, i ja i zena fino zaradjujemo ali sto kazes drustvo skolstvo i sve ostalo manje vise je raspad, sve se svodi na politiku, starletutke, rialiti shoowe totalni haos...

e sad u cemu se ne slazem je da svi odma odete OSIM ako imate kao zvercica vecu kolicinu love, cini mi se da su oni sa 30k otisli sto je sasvim dovoljno za pocetak.

moj plan je da odem prvi, pocnem radim i zaradjujem pa ako sve bude ok dodju i zena i cerka posle 6 meseci pre isteka vize i mislim da je mnogo bitnije a i lakse da muskarac prvo ode nego li zena
Reply With Quote
  #5  
Staro 20.10.2015, 10:24
halobeograd halobeograd je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

Pa pazi, muško ili žensko ne bitno. Verovatno da bi se muškarac lakše snašao al bitno je i ko ima veće šanse da dobije neki posao. Jedino što znam da nosilac GC mora da udje prvi. Ja sam poslala vec prijavu kao nosilac, a sad ce i suprug, pa koga izvuku...
Vi ste aplicirali? Imate li predstavu gde bi ste?
Reply With Quote
  #6  
Staro 20.10.2015, 11:48
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik halobeograd Prikaz poruke
Slažem se
al ako hoćeš nešto da postigneš, prvo moraš da znaš šta želiš i postaviš sebi cilj. A to ne možeš (bar ja) dok nemam neko predznanje.
Nemam 18 godina i nisam sama pa da se uputim negde kao pala s kruške.
Godine i deca traže neku odgovornost. Pozdrav!
Sve ok. samo se pazi zamke koja se zove prevelika očekivanja.
Reply With Quote
  #7  
Staro 22.10.2015, 07:30
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

he,he ima nas jos nekoliko koji smo lupali glavom kuda "ako nas izvuku"
... i to godinama...

@halobeograd drago mi je da ti se svidelo moje pisanije .Seattle je divan grad, i nama je mnogo lepo ovde. Nismo bili u NY pa ne mogu da pravim paralelu. Pitaj konkretno pa cu ti odgovoriti.

Ne bi bilo lose da se ukljuci i neko iz NY pa da malo rasplamsamo temu.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #8  
Staro 22.10.2015, 12:09
halobeograd halobeograd je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

aaaa konačno si se pojavila!
Nemoj da mi nestajes,molim te, citiram tvoje postove svaki dan

Pitanja imam onoliko znaš i sama kako ti je bilo. Dakle Seattle... koji distrikt (kraj) ako gledamo neku pristojnu školu i mesto za život, a opet i ok cene rente... na šta da posebno da obratim pažnju....? I kako to misliš još nisi bila u NY?! Ništa, čekaj me idemo zajedno!
Ja se za sada informišem preko City data, ali naravno lakše je kad imaš neku konkretnu preporuku. Nisam ispratila da li ste imali tamo nekoga, ja sad izokola ispitujem prijatelje ko ima koga gde (jer nisam razglasila da smo aplicirali, nekako sam to ostavila za sebe i jos dvoje troje ljudi).
Kako je bilo tebi... kako si prelomila? Meni raspoloženje ide od "wooohooo idemo odavde" do "gde sam bre ja pošla...?!" Pretpostavljam da zvučim kao ludaja, al eto... that's the truth!
Bilo bi divno kad bi se neko javio ko je bio i u NY i Seattlu pa da kaže šta propuštamo i šta dobijamo...
Keep in touch!
Reply With Quote
  #9  
Staro 28.10.2015, 14:30
halobeograd halobeograd je offline
Član
 
Datum prijave: 19.10.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

Zar nema nikoga iz Seattle-a raspolozenog da deli svoje iskustvo?
Reply With Quote
  #10  
Staro 28.10.2015, 14:44
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

U Sijetlu imamo dva clana (koliko je bar meni poznato). Jako su retko online.

90% aktivnih forumasa koji su u US, nalaze se u drzavama Illinois, New York, California & Florida...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
New York City, New York cinderella_man Lokacije u USA 255 13.02.2022 22:38
Seattle, Washington - Moje iskustvo zvercica Lokacije u USA 180 06.08.2015 23:24
New York State, potom Florida tiberije Lokacije u USA 5 03.11.2014 19:35
White Plains, New York SRBghost Lokacije u USA 4 28.08.2014 07:14
City Data xeg Lokacije u USA 0 17.07.2008 15:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.