ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 29.06.2015, 11:52
dmihalj dmihalj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

@teki Procesiranje dokumenata ume da traje, postoji mogucnost da firma plati Premium Processing (mislim da je fee oko $1200) i onda ti je zagarantovan odgovor u roku od 15 dana. I nace imas stranicu https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do gde mozes po svom receipt number-u da pratis svoj slucaj, tj. njegov status...

@manca Pa planiram da idem negde u Avgustu, prvobitno sam mislio da ako budem isao sa H1 idem pocetkom oktobra, a kako cu na kraju ipak ici na L1 (naravno ako u ambasadi prodje sve kako treba ) to ce verovatno biti u Avgustu, zeleo sam leto da provedem ovde, da odem na neki odmor u Julu i da onda polako krenem...
__________________
DV-2015 - Has not been selected
DV-2016 - SELECTED (CN 2016EU00017xxx)
25.10.2015. - Poslat DS-260
08.03.2016. - Lekarski pregled
10.03.2016. - Intervju u ambasadi
15.03.2016. - Preuzet pasos sa imigrantskom vizom
Reply With Quote
  #92  
Staro 29.06.2015, 14:17
teki teki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.12.2014
Poruke: 30
Nepromenjeno

da znam to provjeravam status, nema nikakve promjene vec 2 mjeseca, a po nekim forumima sam citala do kraja juna ko trebalo bi to da bude ali izgleda da nije tanco..
Reply With Quote
  #93  
Staro 29.06.2015, 14:40
dmihalj dmihalj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Koliko ja znam kada si zaveden pod regular processing onda nema zagarantovanog vremena "odgovora", obicno traje proces 2-3 meseca (u zavisnosti od centra gde ti je dokumentacija), ali ne mora da znaci, tj. nema zagarantovanog timeframe-a za odgovor, tako da ne mora uopste da bude do kraja juna. Evo npr. ja jos nisam dobio approval za H1 a selektovan sam, dokumenta su predata za Vermont centar, a tamo je po onoj tabeli occekivano vreme obrade 2 meseca, a proslo je vise od 2 meseca i jos nisam dobio approval...
__________________
DV-2015 - Has not been selected
DV-2016 - SELECTED (CN 2016EU00017xxx)
25.10.2015. - Poslat DS-260
08.03.2016. - Lekarski pregled
10.03.2016. - Intervju u ambasadi
15.03.2016. - Preuzet pasos sa imigrantskom vizom
Reply With Quote
  #94  
Staro 20.09.2015, 17:59
mali-zeleni mali-zeleni je offline
Član
 
Datum prijave: 17.02.2014
Poruke: 4
Nepromenjeno H1b1?

Pozdrav svima,

Aplicirali smo prošle godine za Green Card lottery, nismo izvučeni, probat ćemo i ove godine. Ali i pokušavam nešto drugo.

Već skoro 5 godina radim za jednu Američku IT firmu. Ovdje, u Hrvatskoj, imam obrt i izdajem im račun svaki mjesec, tako da sam kod njih trenutno klasificiran kao ugovorni vanjski suradnjik. Poslujem samo s njima i sa svog obrta nisam nikad nikome drugome izdao račun ili primio uplatu, tako da mislim da bi to bio dovoljno dobar dokaz. Radim na mid level management poziciji, sa timom od cca 100 ljudi.

E sad, s njima sam već neko vrijeme pričao o odlasku preko bare, čak je u jednom trenutu i bila neka ponuda na stolu, ali zbog raznih raloga nisam u tom trenutu se mogao odlučiti. Kad sam se odlučio je bilo kasno za taj puta.

Postoji mogućnost napredovanja i kandidirao bih za Executive deputy poziciju, koja bi zapravo bila prvi korak prema velikim dečkima. Ali, ljudi na jako visokim pozicijama ne žele na to mjesto postaviti nekoga tko se ne nalazi u Americi i radi remote. Dodatni problem je u tome što sada postoje problemi sa financiranjem H1B1 vize s njihove strane, pošto je cijeli proces poprilično skup.

E sa, zanima me da li netko zna za koju bih još vizu mogao aplicirati. Oni tamo istražuju, ali pošto smo mi dio puno veće firme, ne znam koliko ozbiljno istražuju te mogućnosti, tako da i ja malo istražujem. Ako netko zna išta, bio bih zahvalan.

Ako ništa drugo, možda nas izvuku na godinu

Last edited by Magelan; 20.09.2015 at 18:09. Razlog: Pomeren post. H1B nije poslovna imigrantska vec neimigrantska viza. Proverite postojece teme pre nego otvorite novu.
Reply With Quote
  #95  
Staro 20.09.2015, 22:54
mali-zeleni mali-zeleni je offline
Član
 
Datum prijave: 17.02.2014
Poruke: 4
Nepromenjeno

Ne mogu editirati post pa odgovaram.
Isprike za otvaranje u pogrešnoj temi. Stvar je u tome da se raspitujem da li netko zna neku drugu vizu koja bi palila osim H1B. Istražujem i nisam pametan nikak, pa bi neki savjet dobro došao.
Reply With Quote
  #96  
Staro 18.08.2018, 10:58
Madzar Madzar je offline
Član
 
Datum prijave: 06.01.2018
US lokacija: Texas
YU lokacija: NS
Poruke: 9
Nepromenjeno

Pozdrav, vidim da je tema poprilicno stara, ali mislim da nema smisla otvarati novu.

Zanima me da li ima ljudi sa Balkana koji su u zadnjih godinu, dve uspeli da dobiju H1B vizu, i da li medju njima ima masinskih inzenjera?
Reply With Quote
  #97  
Staro 18.08.2018, 23:20
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Madzar Prikaz poruke
Pozdrav, vidim da je tema poprilicno stara, ali mislim da nema smisla otvarati novu.

Zanima me da li ima ljudi sa Balkana koji su u zadnjih godinu, dve uspeli da dobiju H1B vizu, i da li medju njima ima masinskih inzenjera?
Da li radis vec za Americku firmu, imas li ponudu posla? Ovu vizu obicno dobijas uz posao koji vec imas u saci...
Reply With Quote
  #98  
Staro 19.08.2018, 10:59
Madzar Madzar je offline
Član
 
Datum prijave: 06.01.2018
US lokacija: Texas
YU lokacija: NS
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Da li radis vec za Americku firmu, imas li ponudu posla? Ovu vizu obicno dobijas uz posao koji vec imas u saci...
Jasno mi je kako se dobija viza, nazalost niti radim u Americkoj firmi, niti trenutno imam ponudu za posao.

Zato sam i hteo da vidim da li je neko uspeo u skorije vreme da pronadje sponzora, a pogotovo iz masinske struke, posto sam i ja masinac.
Reply With Quote
  #99  
Staro 20.08.2018, 17:22
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Madzar Prikaz poruke
Jasno mi je kako se dobija viza, nazalost niti radim u Americkoj firmi, niti trenutno imam ponudu za posao.

Zato sam i hteo da vidim da li je neko uspeo u skorije vreme da pronadje sponzora, a pogotovo iz masinske struke, posto sam i ja masinac.
Probaj kao i ja, dodji ovde na poslediplomske. Domaci nece da idu na poslediplomske u nasoj struci jer lepo zaradjuju i sa cetvorogodisnjim fakultetom. Ja sam ovde dosla preko doktorata. Moras da polozis TOEFL i GRE i da nadjes gde imaju GRA ili GTA pozicije za poslediplomske.

A sto se tice da neko dobije ponudu posla i dodje tako ovde odmah na H1B u masinskoj struci, jos uvek nisam cula. Bez da npr. radi za neku ovdasnju firmu u Srbiji.
Reply With Quote
  #100  
Staro 12.09.2018, 08:07
Madzar Madzar je offline
Član
 
Datum prijave: 06.01.2018
US lokacija: Texas
YU lokacija: NS
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Probaj kao i ja, dodji ovde na poslediplomske. Domaci nece da idu na poslediplomske u nasoj struci jer lepo zaradjuju i sa cetvorogodisnjim fakultetom. Ja sam ovde dosla preko doktorata. Moras da polozis TOEFL i GRE i da nadjes gde imaju GRA ili GTA pozicije za poslediplomske.

A sto se tice da neko dobije ponudu posla i dodje tako ovde odmah na H1B u masinskoj struci, jos uvek nisam cula. Bez da npr. radi za neku ovdasnju firmu u Srbiji.
Hvala na odgovorima, upoznat sam sa procesom za master i doktorske studije, ali to nije validna opcija za mene. Onda ostaje zelena lutrija.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
h1b

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.