ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » North Carolina » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 03.06.2012, 11:28
pedjaas's Avatar
pedjaas pedjaas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno North Carolina

Izbor destinacija sveden na TOP 3:

1. Plano ili Austin, Texas
2. San Diego/okolina, California
3. North Carolina

Ima li nekog sa foruma ko živi ili je živeo u NC? Prijatelji Ameri (od kojih niko ne živi tamo) je hvale, klima dobra, East Coast, more, planine, troškovi života ok, statistike zadovoljavajuće. Deluje simpa.

Svako mišljenje, poređenje ili iskustvo je dobrodošlo!
Reply With Quote
  #2  
Staro 04.06.2012, 02:32
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pedjaas Prikaz poruke
Izbor destinacija sveden na TOP 3:

1. Plano ili Austin, Texas
2. San Diego/okolina, California
3. North Carolina

Ima li nekog sa foruma ko živi ili je živeo u NC? Prijatelji Ameri (od kojih niko ne živi tamo) je hvale, klima dobra, East Coast, more, planine, troškovi života ok, statistike zadovoljavajuće. Deluje simpa.

Svako mišljenje, poređenje ili iskustvo je dobrodošlo!
Ja sam u SC i mogu ti reci da se ovdje NC racuna kao nesto bolje, prestiznije, atraktivnije, ljepse,....sto za sigurno i jeste jer se stalno tamo ide na odmore i razgledanje istorijskih znamenitosti....okean ti je tu super, Charlotte se racuna u jedan od boljih gradova...i zivot nije preskup. Imas zimu i skijanje i okan, mnogo zelenila...pa po volji ti. Ja licno bih se sutra presilela u NC da me posao ne veze ovdje u SC.
California...stanovi su skupi do bola .....
Texas...prevruce.....

Glasam za NC, definitvno
Reply With Quote
  #3  
Staro 04.06.2012, 15:36
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

3. North Carolina

Koliko sam informisan od nekih koji su bili na w&t programu vrlo gotivno mesto,ali to i nije neka preopruka.
Najbolje ovo što kažeš da neko napiše koju ko je tamo živeo ili ima nekog...

E sad i ja glasam za NC, ako odete tamo svratićemo
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012

Last edited by Milosdv; 04.06.2012 at 15:45.
Reply With Quote
  #4  
Staro 04.06.2012, 20:40
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pedjaas Prikaz poruke
Izbor destinacija sveden na TOP 3:

1. Plano ili Austin, Texas
2. San Diego/okolina, California
3. North Carolina

Ima li nekog sa foruma ko živi ili je živeo u NC? Prijatelji Ameri (od kojih niko ne živi tamo) je hvale, klima dobra, East Coast, more, planine, troškovi života ok, statistike zadovoljavajuće. Deluje simpa.

Svako mišljenje, poređenje ili iskustvo je dobrodošlo!
Imam druga koji se odatle doselio u Kaliforniju. Znaci tamo se i rodio i ziveo, ali je ipak odlucio da se doseli u Kaliforniju i ne namerava da se vraca. Mozda to i nije neka informacija, ali po meni izbor izmedju Severne Karoline i San Diego...nema previse razmisljanja....San Diego :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #5  
Staro 06.02.2016, 08:40
Bruno Bruno je offline
Član
 
Datum prijave: 06.02.2016
US lokacija: Born and raised in Washington DC
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 5
Nepromenjeno Nista od toga

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pedjaas Prikaz poruke
Izbor destinacija sveden na TOP 3:

1. Plano ili Austin, Texas
2. San Diego/okolina, California
3. North Carolina

Ima li nekog sa foruma ko živi ili je živeo u NC? Prijatelji Ameri (od kojih niko ne živi tamo) je hvale, klima dobra, East Coast, more, planine, troškovi života ok, statistike zadovoljavajuće. Deluje simpa.

Svako mišljenje, poređenje ili iskustvo je dobrodošlo!
Samo glavna grad (Washington DC) pogotovu ukoliko imas decu. Menjao sam lokacije za zivot po Americi vodeci se glupim izgovorima kao sto su srpska zajednica, klima, troskovi zivota. Samo DC ili glavni grad bilo koje drzave na svetu daje najbolje.
Srbi, Chicago i kamiondziski poslovi nece doneti nista dobro, vecina ljudi tamo ne zna ni jezik, godinama su tu i nista ne znaju. Skole su lose i takse velike kao i svaka seljacka drzava bez pravog biznisa, ceo MidWest nicemu ne vredi. Seljaci i poljoprivreda, kamioni i lose obrazovanje.
California, samo klima i to zimi, leti su velike vrucine, skole su dobre ali u izuzetno skupim krajevima. Poslovi samo za IT ili Medicinu, sve ostalo jako tesko i izuzetno malo placeno za nove imigrante.
Carolina, i nije bas east coast, gografski da ali ekonomski apsolutno ne. Charlotte crnacki, robovski grad izuzetno jefine radne snage. Nekada je to bio odlican grad za trucking business ali je i to puklo.
Washington DC, pravi east coast, centar Amerike i biznisa sa nenormalno mnogo novca i vrhuskih skoli na malom prostoru, pre svega law school. North Virgina jos bolja Arlington, Fairfax county, Pentagon, CIA. Ovde je centar svih americkih ustanva. Vrhunske skole 10/10. Belci, kriminal i ubistva nema. Pogledaj online sta je Arlington,VA po kvalitetu zivota. Stanovi skupi ali takse male i vrhunska prilika za napredak pogotovu ukoliko imas plan da zivis u Americi sa decom.
Reply With Quote
  #6  
Staro 06.02.2016, 17:10
arhit arhit je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bruno Prikaz poruke
Samo glavna grad (Washington DC) pogotovu ukoliko imas decu. Menjao sam lokacije za zivot po Americi vodeci se glupim izgovorima kao sto su srpska zajednica, klima, troskovi zivota. Samo DC ili glavni grad bilo koje drzave na svetu daje najbolje.
Srbi, Chicago i kamiondziski poslovi nece doneti nista dobro, vecina ljudi tamo ne zna ni jezik, godinama su tu i nista ne znaju. Skole su lose i takse velike kao i svaka seljacka drzava bez pravog biznisa, ceo MidWest nicemu ne vredi. Seljaci i poljoprivreda, kamioni i lose obrazovanje.
California, samo klima i to zimi, leti su velike vrucine, skole su dobre ali u izuzetno skupim krajevima. Poslovi samo za IT ili Medicinu, sve ostalo jako tesko i izuzetno malo placeno za nove imigrante.
Carolina, i nije bas east coast, gografski da ali ekonomski apsolutno ne. Charlotte crnacki, robovski grad izuzetno jefine radne snage. Nekada je to bio odlican grad za trucking business ali je i to puklo.
Washington DC, pravi east coast, centar Amerike i biznisa sa nenormalno mnogo novca i vrhuskih skoli na malom prostoru, pre svega law school. North Virgina jos bolja Arlington, Fairfax county, Pentagon, CIA. Ovde je centar svih americkih ustanva. Vrhunske skole 10/10. Belci, kriminal i ubistva nema. Pogledaj online sta je Arlington,VA po kvalitetu zivota. Stanovi skupi ali takse male i vrhunska prilika za napredak pogotovu ukoliko imas plan da zivis u Americi sa decom.
Da li mozda znas kakva je situacija u gradjevinskoj industriji i pre svega za arhitekte u NC i uopste Americi? Da li postoje drzave sa boljom i losijom perspektivom zaposljavanja arhitekata? U slucaju eventualnog odlaska bilo bi mi tesko da se odlucim za mesto u US jer sam na ovom forumu nasao jako malo podataka za arhitekte. Problem je sto postoji dosta informacija o samom procesu dobijanja GC i odlaska, a o samom zivotu u US retko ko pise. Bilo kakve informacije su dragocene nama koji tek nesto planiramo.
Reply With Quote
  #7  
Staro 06.02.2016, 18:28
Bruno Bruno je offline
Član
 
Datum prijave: 06.02.2016
US lokacija: Born and raised in Washington DC
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 5
Nepromenjeno Arhitektura

Citat:
Prvobitno poslao korisnik arhit Prikaz poruke
Da li mozda znas kakva je situacija u gradjevinskoj industriji i pre svega za arhitekte u NC i uopste Americi? Da li postoje drzave sa boljom i losijom perspektivom zaposljavanja arhitekata? U slucaju eventualnog odlaska bilo bi mi tesko da se odlucim za mesto u US jer sam na ovom forumu nasao jako malo podataka za arhitekte. Problem je sto postoji dosta informacija o samom procesu dobijanja GC i odlaska, a o samom zivotu u US retko ko pise. Bilo kakve informacije su dragocene nama koji tek nesto planiramo.
I dalje ne razumem ali najvise arhitekti dobija DV zelenu kartu, to zanimanje uvek ima prednost na "lutriji". To zanimanje i nije nesto aktuelno i da se mnogo trazi ali uvek postoji mogucnost da nadjes nesto. IKEA neka ti bude prvi pik zato sto mozes da radis kuhunje za njihove kupce. Znam da bi zeleo vise ali vremenom ce i to doci. Gradjevina u DC-u razbija koliko se gradi od stnova do sirenja metro linija. Mozda i tu imas sansu ali ne zaboravi da si na pocetku i potpuno nepotreban ovoj zemlji. Kao i vecina nas. Charlotte je mrtav grad, jefin i jeftinih stanova. Studio u DC koji se sada gradi u kompleksu pored Potomac river ovde kosta oko 600000$. Tamo mozes dve kuce da kupis za taj novac. Jedini moj savet je bez obzira koje obrazovanje imas je da odaberes drzavu i grad gde ces ziveti. Papiri, GC, pasosi, SSN, vozacke dozvole, credit score i ostale gluposti su najmanji problem. Vecina nasih dolazi bez ikakvog znanja jezika, uzasnog obrazovanja i potpuno pogresnih informacija u vezi sa zakonima i njihovim procedurama. Sve mozes da dobijes od zdravstvenog osiguranja, food stamps, i pomoci drzave za posao, samo ako procitas i postujes njihove procudere ko je eligible a ko ne. Ovde su zakoni i procesure vise nego jasne. Klima, okean, Las Vegas svetla ti nista dobro nece doneti. Ja sam u Ameriku dosao sam i bez pomoci, a sve sam dobio zahvaljujuci Amerikancima i odlicnom znanju jezika. A sa Srbima se druzim samo u Srbiji.
Reply With Quote
  #8  
Staro 06.02.2016, 21:00
tripko tripko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Waterloo, Ontario
YU lokacija: Beograd
Poruke: 50
Nepromenjeno

Evo da se prijavim i da malo demantujem. Ja sam arhitekta sa preko sedam godina iskustva igral lutriju zadnje tri cetiri godine i jos uvek me nisu izvukli. I prvi put cujem da smo mi kao arhitetke srecne ruke po pitanju GC. Ne poznajem nikog ko je dobio gc preko lutrije i otisao u usa. Ja trazim posao i ovako van lutrije pa mozda ubodem nesto. Koliko sam video dosta je velika ponuda za arhitekte u NY i velike kompanije su tamo.
Reply With Quote
  #9  
Staro 06.02.2016, 21:10
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bruno Prikaz poruke
Samo glavna grad (Washington DC) pogotovu ukoliko imas decu. Menjao sam lokacije za zivot po Americi vodeci se glupim izgovorima kao sto su srpska zajednica, klima, troskovi zivota. Samo DC ili glavni grad bilo koje drzave na svetu daje najbolje.
Srbi, Chicago i kamiondziski poslovi nece doneti nista dobro, vecina ljudi tamo ne zna ni jezik, godinama su tu i nista ne znaju. Skole su lose i takse velike kao i svaka seljacka drzava bez pravog biznisa, ceo MidWest nicemu ne vredi. Seljaci i poljoprivreda, kamioni i lose obrazovanje.
California, samo klima i to zimi, leti su velike vrucine, skole su dobre ali u izuzetno skupim krajevima. Poslovi samo za IT ili Medicinu, sve ostalo jako tesko i izuzetno malo placeno za nove imigrante.
Carolina, i nije bas east coast, gografski da ali ekonomski apsolutno ne. Charlotte crnacki, robovski grad izuzetno jefine radne snage. Nekada je to bio odlican grad za trucking business ali je i to puklo.
Washington DC, pravi east coast, centar Amerike i biznisa sa nenormalno mnogo novca i vrhuskih skoli na malom prostoru, pre svega law school. North Virgina jos bolja Arlington, Fairfax county, Pentagon, CIA. Ovde je centar svih americkih ustanva. Vrhunske skole 10/10. Belci, kriminal i ubistva nema. Pogledaj online sta je Arlington,VA po kvalitetu zivota. Stanovi skupi ali takse male i vrhunska prilika za napredak pogotovu ukoliko imas plan da zivis u Americi sa decom.
Slozicu se sto se DC-ja tice. Ziveo u Chgo malo jace od 5 godina i glavom bez obzira vristeci pobegao za DC (Northern Virginia).

DC zaista pruza puno. Medjutim, sam distrikt ima delova koji su ok (NW kvadrant) medjutim ima delova koji su podjednako losi kao i losi delovi u Chgo West & South Side...

Da je bas toliko belo, i nije bas. Severna Virdzinija ima jedva iznad 50% belog stanovnistva i vrlo je etnicki sarolika. Loudon je mozda malo homogeniji, ali Fairfax i Arlington su vrlo saroliki. Prince William Co je tek sarolik, mada Woodbridge i Manassas mi se nikad nesto nisu svidjali... Moja zgrada u Aleksandriji je recimo bila mahom nastanjena Etiopljanima, Arapima i Hispano populacijom. Da je kriminal u Severnoj Virdziniji u poredjenju sa Distriktom i Merilendom neuporedivo nizi - jeste. Da su skolski distrikti odlicni - jesu. Da je Arlington vrh vrhova - jeste... Pitanje je samo koliko je novopeceni imigrant u mogucnosti da priusti Severnu Virdziniju, pogotovo Arlington. Cak i zona DC-ja sa strane Merilenda koja je ok (Montgomery County) je manje vise ista prica kao Fairfax sa cenama, samo su im takse mnogo nepovoljnije nego u Severnoj Virdziniji. Prince George's County u Merilendu sa druge strane ne zelim ni da komentarisem.

Carolinas... Hm... Ja sam u zdravstvu, meni bi recimo Karoline mnogo vise prijale nego DC sto se zarade tice. U CLT sam bio dosta puta. Nako... Ima delova koji su sasvim ok za zivot. Jeftino je. I manja je segregacija nego u Chgo recimo. Mada moji favoriti u NC su ipak Triangle Area i Asheville... Ja sam vise pristalica Juzne Karoline. Greenville, Charleston, cak i Hilton Head Island su mesta u kojima bih ziveo bez problema... Naravno, sva tri su na listi posle Arlingtona (Pentagon City, Crystal City, Rosslyn, Clarendon, Ballston...)

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bruno Prikaz poruke
Papiri, GC, pasosi, SSN, vozacke dozvole, credit score i ostale gluposti su najmanji problem. Vecina nasih dolazi bez ikakvog znanja jezika, uzasnog obrazovanja i potpuno pogresnih informacija u vezi sa zakonima i njihovim procedurama. Sve mozes da dobijes od zdravstvenog osiguranja, food stamps, i pomoci drzave za posao, samo ako procitas i postujes njihove procudere ko je eligible a ko ne. Ovde su zakoni i procedure vise nego jasne.
Sa ovim vec ne bih mogao da se slozim.
Na koju varijantu bez SSN-a mozes da se zaposlis, pa sve i da nemas papire? Kako ces da funkcionises bez vozacke dozvole? Koji stan ti to mozes da iznajmis bez kreditne istorije? Bez SSN-a u Americi ne postojis, te stoga kako mislis da dodjes do zdravstvenog i food stamps? Bez SSN-a nisi podoban ni za jedno od gore navedenih. Ili si hteo da kazes da su procedure oko GC, SSN, DL najmanji problem - u tom slucaju da. Pravila se znaju i zna se kako se dolazi do toga. I u tom slucaju - da, definitivno je najveci problem neinformisanost, a jos gore od toga mozda sirenje netacnih informacija, a dosta imigranata cesto naginju na tu stranu...
__________________
In US since 02.02.2010.

Last edited by Magelan; 06.02.2016 at 21:57.
Reply With Quote
  #10  
Staro 06.02.2016, 22:17
Bruno Bruno je offline
Član
 
Datum prijave: 06.02.2016
US lokacija: Born and raised in Washington DC
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 5
Nepromenjeno

[quote=Magelan;59632]Slozicu se sto se DC-ja tice. Ziveo u Chgo malo jace od 5 godina i glavom bez obzira vristeci pobegao za DC (Northern Virginia).

DC zaista pruza puno. Medjutim, sam distrikt ima delova koji su ok (NW kvadrant) medjutim ima delova koji su podjednako losi kao i losi delovi u Chgo West & South Side...

Da je bas toliko belo, i nije bas. Severna Virdzinija ima jedva iznad 50% belog stanovnistva i vrlo je etnicki sarolika. Loudon je mozda malo homogeniji, ali Fairfax i Arlington su vrlo saroliki. Prince William Co je tek sarolik, mada Woodbridge i Manassas mi se nikad nesto nisu svidjali... Moja zgrada u Aleksandriji je recimo bila mahom nastanjena Etiopljanima, Arapima i Hispano populacijom. Da je kriminal u Severnoj Virdziniji u poredjenju sa Distriktom i Merilendom neuporedivo nizi - jeste. Da su skolski distrikti odlicni - jesu. Da je Arlington vrh vrhova - jeste... Pitanje je samo koliko je novopeceni imigrant u mogucnosti da priusti Severnu Virdziniju, pogotovo Arlington. Cak i zona DC-ja sa strane Merilenda koja je ok (Montgomery County) je manje vise ista prica kao Fairfax sa cenama, samo su im takse mnogo nepovoljnije nego u Severnoj Virdziniji. Prince George's County u Merilendu sa druge strane ne zelim ni da komentarisem.

Carolinas... Hm... Ja sam u zdravstvu, meni bi recimo Karoline mnogo vise prijale nego DC sto se zarade tice. U CLT sam bio dosta puta. Nako... Ima delova koji su sasvim ok za zivot. Jeftino je. I manja je segregacija nego u Chgo recimo. Mada moji favoriti u NC su ipak Triangle Area i Asheville... Ja sam vise pristalica Juzne Karoline. Greenville, Charleston, cak i Hilton Head Island su mesta u kojima bih ziveo bez problema... Naravno, sva tri su na listi posle Arlingtona (Pentagon City, Crystal City, Rosslyn, Clarendon, Ballston...)



Sa ovim vec ne bih mogao da se slozim.
Na koju varijantu bez SSN-a mozes da se zaposlis, pa sve i da nemas papire? Kako ces da funkcionises bez vozacke dozvole? Koji stan ti to mozes da iznajmis bez kreditne istorije? Bez SSN-a u Americi ne postojis, te stoga kako mislis da dodjes do zdravstvenog i food stamps? Bez SSN-a nisi podoban ni za jedno od gore navedenih.[/QUOTE

Ne mislim na varijante bez SSN, nego pricati o tome kako izavditi socijali broj i dozvolu na forumu su gluposti, to je sve gotovo za dan. Podrazumeva se da ima GC. Mislio sam da si dobio na DV? Ukoliko planiraš da ostanes nakon isteka statusa onda sign up for military. Rodjen sam u NOVA I prosao sam sve od vojske do George Town Law School. Toga nema u NC niti ce ikada biti.
Sto se tice Charlotte i DC to je nebo i zemlja i ne zelim da pricam o tome. Sto se tice nursing jobs moze da ide i u Wichita, KS potpuno je sve jedno. Ko planira decu i ozbiljnu karijeru samo DC I okolina, odnosno DMV Area. Vrlo je jednostavno kao Beograd i ostatak Srbije.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Bismarck, North Dakota NatashaZr Lokacije u USA 2 18.11.2013 21:28
North Dakota Taji Lokacije u USA 2 24.09.2010 01:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.