ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 19.08.2010, 07:27
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Uz malo truda moguce je pronaci adekvatno resenje. Mi smo tako uspeli da pronadjemo direktan let London - Los Angeles (LAX), tako da necemo razmisljati o hvatanju sledeceg leta u USA. Mislim da je to imperativ u situaciji kao sto je nasa, a to je prvi ulazak sa imigrantskom procedurom.
Reply With Quote
  #32  
Staro 19.08.2010, 12:55
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

Srecno ljudi,jedva cekam da nam pisete Vase utiske i kako ste se snasli!Mogu misliti kakva je trema pred put....bice sve ok!
Reply With Quote
  #33  
Staro 21.08.2010, 07:09
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Aerodrom u Philly-ju je jako lak za snalazenje.
Nema sanse da nesto pogresis a neces imati vremena da se zbunis.
U principu je sve kako su drugi napisali a ako ti je bas frka ti sa neta mozes da skines mapu aerodroma u Filadelfiji pa da se unapred pripremis.
Srecno
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #34  
Staro 05.09.2010, 20:29
ANABELA41 ANABELA41 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.08.2010
US lokacija: LUBBOCK-TX
YU lokacija: TUZLA-BIH
Poruke: 3
Nepromenjeno

Hvala svima na odgovorima i pomoci.imam let 15.9.2010 i nadam se da ce sve dobro proci.malo se brinem oko frankfurtskog aerodroma ,cula sam da je ogroman ,znam samo da treba da idem na terminal 1.e,da kolika je dozvoljena tezina prtljaga??
Hvala vam jos jednom svima.
Reply With Quote
  #35  
Staro 05.09.2010, 22:24
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ANABELA41 Prikaz poruke
Hvala svima na odgovorima i pomoci.imam let 15.9.2010 i nadam se da ce sve dobro proci.malo se brinem oko frankfurtskog aerodroma ,cula sam da je ogroman ,znam samo da treba da idem na terminal 1.e,da kolika je dozvoljena tezina prtljaga??
Hvala vam jos jednom svima.
Nemoj nista da se brines....kad sletis u Frankfurt i vidis da nez znas kuda bi i sta bi, a ti pridji salteru Informacije, poturi im kartu pod nos i pitaj da ti kazu ""'''a gdje cu sad"""""ako ne znas sama da protumacis sta pise na karti. Neka i oni malo rade da zarade platu a ne samo da zijevaju okolo
Sto se tice prtljaga, to si trebala da utanacis sa kompanijom koja ti je prodala kartu. Mozes sad da iz nazoves da pitas i da znas tacno sa koliko kg prtljaga raspolazes. U globalu gledano ne bi trebalo da bude manje od 23 kg prtljaga za dole u bunker i 8 kg rucnog prtljaga za gore u avion, po osobi (po jednoj karti). Iz licnog iskustva znam da neke avio kompanije znaju da dozvole, recimo, umjesto 23kg samo 20kg prtljaga za dole u bunker Mozes ti da poneses i drugi kofer, i treci.. ali za njih kompletno treba da platis. I to ti moze reci tvoja avio kompanija preko koje letis kolika je cijena drugog, treceg.....kofera. Samo prvi kofer ti je uracunat u cijenu karte.
Najbolje ti je da ih nazoves i pitas da ne bude vadjenje stvari iz kofera na salteru na aerodromu ili doplata za visak kg, koja ide otprilike oko 15 eura po 1kg viska.
Srecan put i sve najbolje u novom zivotu
Reply With Quote
  #36  
Staro 07.09.2010, 20:22
ANABELA41 ANABELA41 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.08.2010
US lokacija: LUBBOCK-TX
YU lokacija: TUZLA-BIH
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
Nemoj nista da se brines....kad sletis u Frankfurt i vidis da nez znas kuda bi i sta bi, a ti pridji salteru Informacije, poturi im kartu pod nos i pitaj da ti kazu ""'''a gdje cu sad"""""ako ne znas sama da protumacis sta pise na karti. Neka i oni malo rade da zarade platu a ne samo da zijevaju okolo
Sto se tice prtljaga, to si trebala da utanacis sa kompanijom koja ti je prodala kartu. Mozes sad da iz nazoves da pitas i da znas tacno sa koliko kg prtljaga raspolazes. U globalu gledano ne bi trebalo da bude manje od 23 kg prtljaga za dole u bunker i 8 kg rucnog prtljaga za gore u avion, po osobi (po jednoj karti). Iz licnog iskustva znam da neke avio kompanije znaju da dozvole, recimo, umjesto 23kg samo 20kg prtljaga za dole u bunker Mozes ti da poneses i drugi kofer, i treci.. ali za njih kompletno treba da platis. I to ti moze reci tvoja avio kompanija preko koje letis kolika je cijena drugog, treceg.....kofera. Samo prvi kofer ti je uracunat u cijenu karte.
Najbolje ti je da ih nazoves i pitas da ne bude vadjenje stvari iz kofera na salteru na aerodromu ili doplata za visak kg, koja ide otprilike oko 15 eura po 1kg viska.
Srecan put i sve najbolje u novom zivotu
HVALA TAJI MNOGO.Zvala sam kompaniju sa kojom letim i mogu ponijeti 23 kg po osobi.A sto se tice aerodroma mislim da cu se snaci,a ako ne ima da stanem na pola aerodroma i da dreknem na sav glas,pa neko ce me vec cuti.SALA MALA..
HVALA JOS JEDNOM
Reply With Quote
  #37  
Staro 27.12.2010, 22:03
coconut coconut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 45
Nepromenjeno

Imam jednu dilemu. Da li ostavljati kofere otkljucane prilikom check-ina? Imam kofere sa dve bravica sa strane i jednom na sredini koja ima trocifrenu sifrou. E sad bojim se da ga predam nezakljucanog, otkud znam da li moze neko petljati po koferu... mislim, nista vredno nece ukrasti ali jos gore bi bili da mi neko podmetne neke nedozvoljene stvari ( paranoja )
A opet sa druge strane, postoji mogucnost da carinici izaberu bas moj kofer za detaljnu proveru, i razvale mi bravicu, i sta cu onda, kofer bi mi bio neupotrebljiv posle toga....
Sta ste vi radili, jeste predavali nezakljucane i jel bilo sve u redu? Kakva su vam iskustva?
Reply With Quote
  #38  
Staro 27.12.2010, 22:06
coconut coconut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 45
Nepromenjeno

Uh, zaboravih jos jednu stvar, samo da utvrdimo, jel ogranicenje 23kg po osobi? tj da li moze 2 kofera ukupne tezine 23kg? U po jedan kofer po osobi tesko da ce stati sve ono sto planiramo da ponesemo...
Reply With Quote
  #39  
Staro 28.12.2010, 07:11
blisk blisk je offline
Član
 
Datum prijave: 30.06.2009
US lokacija: SF Bay Area
Poruke: 28
Nepromenjeno

ako ti brave nisu 'TSA recognized lock' onda ih zakljucaj ali prihvati da bi mogle biti razvaljne ako bude potreban pregled prije nego preuzmes kofere....
imas i opciju da stavis obicne plasticne vezice i tako ces znati je li neko otvarao, ali nece biti stete na koferima....
na BG aerodromu je bila i usluga umotavanja kofera u plastiku - 'stiti' kofere od prljanja, a i znaces ako neko otvori....

sto se tice kilaze, provjeri sa avio kompanijom s kojom letis. uobicajeno je za prekoatlantske letova ogranicenje od 50lb ili kao sto si rekao 23 kg, ali nije nemoguce ni da je 65lb. provjeri direktno....
i da najcesce je jedan kofer po osobi. ne zaboravi da imas i rucni prtljag koji niko nikad ne vaga, samo je bitno da nije prevelik (opet vidi s airelineom, web, koji je limit). u rucni prtljag stavi sve sto ti je vazno - sto se ne smije izgubiti. onda dodaj najteze stvari....
neki prevoznici nude additional baggage po razumnim cijenama ($50-$100), dok je prekomjerna kilaza astronomski skupa....
__________________
2010EU00010xxx
06/06/09 - prva koverta
nikad - druga koverta
01/04/10 - viza
06/10/10 - ulazak u USA
Reply With Quote
  #40  
Staro 28.12.2010, 23:24
coconut coconut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 45
Nepromenjeno

Hvala Blisk, nemam ja tsa brave, mi smo izeli kofere sa 2 bocne i jednom centralnom bravom sa sifrom, nemaju patent zatvarac, a koliko vidim to su mali katanci kojima se zakljucaju krajevi patent zatvaraca. Ali mislim da je ideja sa folijom odlicna, verovatno cemo ih onda na aerodromu umotati, tako cemo biti sigurni da nisu otvarani. Verovatno paranoisem bez razloga, ali ne skodi da pitam.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.