ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 23.10.2006, 13:47
Vedrana
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Jelena jesi li ti zvala KCC ili si poslala e-mail?
  #122  
Staro 23.10.2006, 13:50
Vedrana
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Da i usput, koji si broj?
  #123  
Staro 23.10.2006, 16:27
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

@Nemanja:
Teraju te da potpises (kao i svakog Amera/imigranta) da si duzan da se odazoves na poziv na vojsku u slucaju "draft"-a, tj. mobilizacije. A kako im se to zadnji put desilo u Vijetnamu, te nemaju ludosti da ponavljaju to vec salju profi vojsku, nema sta da brines.
@Vlada:
Nisam sluzio vojsku, pa zato nisam ni nosio taj dokaz (tj. vojni dosije koji traze). Njima se vise isplati da NISI bio u vojsci, tako da nemas brige. Zabole ih. ;-)
@Oliver:
Prvi prolaz (na salteru gde predajes papire) doceka te nas covek, cepas dakle srpski. Onda posle kad te pozove konzul(ka), e ona je vec amer. Medjutim, uz nju stoji isti lik sa saltera, tako da on prevodi ako ti mucas... ;-)

LJUDI, SAMO OPUSTENO NA INTERVJUU!!! :-)
  #124  
Staro 23.10.2006, 19:55
magy
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Hvala svima na detaljnim informacijama, ovo stvarno moze da pomogne! Kod mene jos nista! O prvom pozivu u KCC sam vec pisao, ako nista ne dobijem do kraja ove nedelje zvacu ponovo. Na drugi email koji sam poslao nisu ni odgovorili. Predpostavljam da su zatrpani mailovima.
  #125  
Staro 23.10.2006, 21:23
Jelena
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Moj brat od ujaka koji zivi u Cikagu je zvao KCC, a ja sam im pisala, odgovorili su mi u roku od 4 dana.
Broj mi je EU000001xx.
  #126  
Staro 26.10.2006, 19:30
magy
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Jelena i sta bi ? Ti, koliko vidim, imas mali broj a nisi jos dobila drugi koverat, sto znaci da pozivi i nemoraju pratiti brojeve kad je u pitanju intervju.
  #127  
Staro 27.10.2006, 09:31
Mikle Mikle je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2006
Poruke: 46
Nepromenjeno

@jelena & magy
na koju im mail adresu pisete? ja bih isto morao da im napisem da mi se promenio bracni status..
tnx
  #128  
Staro 27.10.2006, 18:07
Jelena
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Magy, ono je bio odgovor Vedrani, pogledaj gore.
Mikla, e-mail adresu KCC-a imas u prvom pismu koje si dobio: KCCDV@state.gov
U subject liniji imejla treba da napises "Case Number", a u mejlu da napises broj tvog predmeta, ime i prezime i datum rodjenja, i naravno da pitas sta te zanima. Srecno.
  #129  
Staro 27.10.2006, 20:57
Jelena
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Mikle, ovo sto sam napisala vazi kad se raspitujes za svoj slucaj, ali ne znam sta treba da napises u subjectu kad ih obavestavas o promeni bracnog statusa. Mozda neko zna, pa nek napise.
  #130  
Staro 28.10.2006, 08:00
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Treba da stavis kompletan case number, ne text "case number" u subject, po tome te identifikuju. Na isti nacin pises i mail za promenu statusa, pa ce te oni vec preusmeriti gde treba. A i ne boli da okrenes ambasadu. Jes' 041, ali sta sad... :-(

Jelena, u kom si statusu sad?
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.