ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.12.2011, 17:33
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno Kreditna istorija sa American Express kreditnom karticom u Srbiji

Nisam siguran da li je ovakav post bio do sada, cini mi se da nije.
Posto Banca Intesa izdaje American Express® Green kreditnu karticu, koju nije problem dobiti, zanima me da li prilikom dolaska u USA,njihove banke mogu ostvariti uvidjaj u koristenje iste i stvaranje kreditne istorije ?
Zvuci logicno... Nema sanse da za njih imaju isti status Visa izdata od npr. Komercijalne Banke i American express koji posluje u Srbiji preko pomenute banke.
Da li je neko posedovao ili ima neka saznanja ?
  #2  
Staro 19.12.2011, 18:18
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Vidis, ovde je skroz drugacija situacija. Za American Express ti treba duza kreditna istorija, odnosno nije lako dobiti istu.
Ne mogu da kazem za sigurno, ali kakvu god karticu ti imao u Srbiji, koriscenje iste se ne prijavljuje kreditnom birou u americi....jer nisi u americi, nemas ni SSN itd. Kada ti gledaju kreditnu istoriju, oni upravo kontaktiraju te biroe i vide duzinu, score, zaduzenje itd. Tako da cisto sumjam da ti posedovanje kartice u Srbiji moze ista pomoci sa gradnjom kreditne istorije u Americi. Ko sto rekoh, ne znam 100%, ali predpostavljam da je tako.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #3  
Staro 19.12.2011, 18:57
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;26493]
Ne mogu da kazem za sigurno, ali kakvu god karticu ti imao u Srbiji, koriscenje iste se ne prijavljuje kreditnom birou u americi....jer nisi u americi, nemas ni SSN itd. Kada ti gledaju kreditnu istoriju, oni upravo kontaktiraju te biroe i vide duzinu, score, zaduzenje itd. Tako da cisto sumjam da ti posedovanje kartice u Srbiji moze ista pomoci sa gradnjom kreditne istorije u Americi. Ko sto rekoh, ne znam 100%, ali predpostavljam da je tako.[/QUOTE]

Da li mozda postoji mogucnost da tebe American Express u trenutku prijave za kreditnu karticu u USA posmatra kao postojeceg korisnika, pa da na racun istorije koju imas sa njima oni ne donose odluku samo na osnovu izvestaja kreditnog biroa?
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #4  
Staro 19.12.2011, 19:37
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Cisto sumnjam. Ja sam imala kreditne kartice u Srbiji od 2002 do 2006 (VISA) i nemaju nikakve veze sa mojim ovdasnjim kreditnim rejtingom.
  #5  
Staro 19.12.2011, 22:30
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

I ja sam se to pitala, i nasla sam na sajtu American Express da je moguce uraditi transfer kreditne kartice u slucaju selidbe (sto je odlican nacin da dobijete kreditnu, bez ikakve istorije):
[URL="http://www.americanexpress.com/global-card-transfers/"]
http://www.americanexpress.com/global-card-transfers/[/URL]

Please note:

• Process takes 7-10 working days
• You may only transfer one Card to the United States, until you have built up local credit history
• We may request documents for ID purposes and address verification.
• Membership Rewards® points can be transferred to your new Card if it is enrolled in the Membership Rewards program. Otherwise, please redeem the points before you cancel your existing Card.
• If you wish to keep your existing Card, you will continue to be billed any annual fees you are currently paying.
• To be eligible for a Card transfer, your Consumer Card must be issued by American Express. You must be the Basic Cardholder, and have held the Card for at least 12 months. Your Card Account must be open and in good standing at the time of the transfer request, or if the Card was previously cancelled by you, it must have been cancelled within the last 3 months. (Corporate Cards, International Dollar Cards, Global Network Cards and Small Business Cards are not eligible for Card transfers in the U.S.)
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #6  
Staro 20.12.2011, 18:04
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Znaci moras je imati bar 12 meseci pre nego sto se preselis. Mislim da je ovo cool opcija za gradnju kreditne istorije. Umesto da te tretiraju kao idijota kada dodjes ovde i da se zezas sa secured karticama.....lepo odmah u startu imas jednu od najteze za dobiti kreditnih kartica.

[QUOTE=spectra;26497]I ja sam se to pitala, i nasla sam na sajtu American Express da je moguce uraditi transfer kreditne kartice u slucaju selidbe (sto je odlican nacin da dobijete kreditnu, bez ikakve istorije):
[URL="http://www.americanexpress.com/global-card-transfers/"]
http://www.americanexpress.com/global-card-transfers/[/URL]

Please note:

• Process takes 7-10 working days
• You may only transfer one Card to the United States, until you have built up local credit history
• We may request documents for ID purposes and address verification.
• Membership Rewards® points can be transferred to your new Card if it is enrolled in the Membership Rewards program. Otherwise, please redeem the points before you cancel your existing Card.
• If you wish to keep your existing Card, you will continue to be billed any annual fees you are currently paying.
• To be eligible for a Card transfer, your Consumer Card must be issued by American Express. You must be the Basic Cardholder, and have held the Card for at least 12 months. Your Card Account must be open and in good standing at the time of the transfer request, or if the Card was previously cancelled by you, it must have been cancelled within the last 3 months. (Corporate Cards, International Dollar Cards, Global Network Cards and Small Business Cards are not eligible for Card transfers in the U.S.)[/QUOTE]
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #7  
Staro 21.12.2011, 20:20
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno

Znaci, po svemu sudeci , da bi se mogla dobiti neka kreditna istorija na osnovu imanja iste.
Ne vidim zbog cega Ameri ne bi priznavali American express,siguran sam da se moraju ispostovati iste norme i tamo i ovde da bi je dobili.
Na kraju krajeva, kosta 200 din mesecno da je imas, nije strasno...
P.S. Nisam radnik Intese koji je popularise, LOL...
  #8  
Staro 21.12.2011, 22:33
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=ivkodrg;26522]Znaci, po svemu sudeci , da bi se mogla dobiti neka kreditna istorija na osnovu imanja iste.[/QUOTE]

Ne, neces dobiti kreditnu istoriju, vec kreditnu karticu.

[QUOTE]
Ne vidim zbog cega Ameri ne bi priznavali American express,siguran sam da se moraju ispostovati iste norme i tamo i ovde da bi je dobili.
[/QUOTE]

Nisu iste norme. Ovde moras kupiti auto na kredit, otplatiti taj kredit, nabaciti jos jedno 2-3 kreditne kartice i trositi pare tako jedno 4-5 godina, nemati prestupe itd. Tek onda ispunjavas uslove za American Express... Sta u Srbiji moras da uradis da bi ispunio uslove? Da si stalno zaposlen? Ovde ti taj uslov ne daje ni 300$ limit kreditnu....

[QUOTE]
Na kraju krajeva, kosta 200 din mesecno da je imas, nije strasno...
P.S. Nisam radnik Intese koji je popularise, LOL...[/QUOTE]

Ovde kosta 95$ godisnje ako se ne varam...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #9  
Staro 21.12.2011, 22:37
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

[QUOTE=ivkodrg;26522]Znaci, po svemu sudeci , da bi se mogla dobiti neka kreditna istorija na osnovu imanja iste.
Ne vidim zbog cega Ameri ne bi priznavali American express,siguran sam da se moraju ispostovati iste norme i tamo i ovde da bi je dobili.
Na kraju krajeva, kosta 200 din mesecno da je imas, nije strasno...
P.S. Nisam radnik Intese koji je popularise, LOL...[/QUOTE]

Pogledaj stavku br 2:
"• You may only transfer one Card to the United States, until you have built up local credit history"

Znaci, [B]ne prenosi se kreditna istorija[/B], nego samo American Express svojim urednim korisnicima omogucuje da ovdje bez problema transferiraju Amex kreditnu karticu.
I naravno, onda se njome dalje stvara kreditna istorija.

PS. Hocu da kazem, [U]niko osim Amexa nece imati nikakav uvid[/U] da si ikada posjedovao tu kreditnu karticu.
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #10  
Staro 22.12.2011, 00:26
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;26525]Ovde kosta 95$ godisnje ako se ne varam...[/QUOTE]

Sada imaju u ponudi i kreditne kartice sa $0 "annual fee". Nije ni AMEX kao sto je nekad bio...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Viza i kreditna zaduzenja cile Stare teme 6 01.12.2009 12:44
Prvi koverat ali nisam u Srbiji altrix Prva koverta 22 24.11.2009 11:50
Placanje na intervjuu kreditnom karticom (i ostalo cime Landu upropastismo temu!) landlord Stare teme 71 18.03.2009 15:46
Internacionalni izvodi u Srbiji xeg Stare teme 8 16.12.2008 17:44

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.