ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » East vs West Coast vs Midwest » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 29.04.2020, 10:41
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno East vs West Coast vs Midwest

Dok čekamo rezulatate DV2021 daj da čujem vaše mišljenje, gdje bi/ste započeli svoj novi život i zašto? Znam da se na istočnoj obali priča, barem što se tiče satnica, nešto slično kao i kod nas: što južnije - to tužnije. Navodno zbog dosta migranata iz Latinske Amerike koji rade za manje satnice.
Nova Engleska mi se sviđa zbog prirode, okean, jezera, šume, planine, ima svega. Prilično je "bijela" takođe, pogotovo kako se ide gore prema Kanadi. Ali je i prilično skupa u odnosu na dosta drugih dijelova Amerike, koliko mogu da prokužim istražujući na internetu. Tu mislim na nekretnine, i generalno troškove života.
Zapadnu obalu i Midwest nisam imao priliku da posjetim, za razliku od NE. Kalifornija nam je npr, čini mi se svima, prilično privlačna radi klime, ali opet je pitanje kakva je situacija što se tiče poslova, cijena nekretnina i ostalog. Draž Amerike je i u toj individualnosti, svaka država pojedinačno ima svoje prednosti i mane, pa je teško odvagati gdje bi se čovjek skrasio. Nju Hempšir je recimo tax free, i sjećam se kako se svi pozitivno iznenade kad nešto pazare Moto im je Live free or die, tako da se ne morate vezati u autu ili nositi kacigu dok vozite motor, tj. nećete platiti fine

__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #2  
Staro 29.04.2020, 10:46
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Wink

Zavisi sve od osobe do osobe Usudiš li se zaputiti sam negdje gdje nemaš nikoga ili igraš na sigurno...
Npr. mi imamo dvije opcije i nijedna mi se ne sviđa... Chicago i St.Louis. Najvjer da će to biti Chicago ako prođemo a ja bi opet više volio St.Louis prije nego Chicago. U oba grada smo dobrodošli.

A da me pitaš gdje bi zapravo želio živjeti, def. Kalifornija, ali to mi se čini malo nestvarno kao novom imigrantu jer nemam baš nikoga tamo za oslonac a i čini mi se preskupo za početak

Jedno su želje a drugo su mogućnosti...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #3  
Staro 29.04.2020, 13:12
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Ne znam zašto, ali nikad mi Čikago nije bio u vrhu prioriteta, vjerovatno samo zbog toga što ima dosta naših St. Louis takođe. Floridu bih izbjegao zbog vlažnosti vazduha i uragana. Recimo, češljajući ovaj forum godinama , privukli su me Sijetl (zbog zverčicinih postova), San Diego, a u poslednje vrijeme čak i Denver (kdragan). Dodao bih još Boston, Providens (Roud Ajlend).
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #4  
Staro 29.04.2020, 14:04
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Posto sam proputovao Ameriku (metropole istocne obale, chicago, sf i la) shvatio sam da je za mene Kalifornija najbolje mesto za zivot.
Ziveo sam i radio u NYC 5 meseci i stvarno je fenomenalan grad sa puno sadrzaja, ali su razdaljine ogromne a imati auto u NYC je skupo u smislu parkinga pa se mrcvaris svaki dan metroom po sat ipo do posla, spavas u prevozu posle posla do kuce, zime znaju biti brutalne........nekako mislim da bi poludeo tamo kroz nekoliko godina, grad prosto zna da psihicki melje ljude.
Chicago nije los ali malo je dosadan cim mrdnete van centra a da zivite u centru je jako skupo,
nema ni priblizno toliko sadrzaja kao nyc, vise je da odete ako imate porodicu, kupite kucu u predgradju (50km od centra) i zivite medju nasim seljacima
Veoma su razlikuje zapadna obala od istocne. Brze se zivi nekako na istocnoj, svi jurcaju na posao, opustenije i sporije se zivi na zapadnoj obali. Kalifornija ima neki tako dobar vajb da ne mogu recima da opisem. Ljudi su skroz drugaciji. Cini se nisu tako "hladni" kao na istocnoj. Ima tamo nesto posebno.

Inace zanimljivo je da nasih dosta ima u Milvokiju recimo.

Last edited by Andrew Wiggins; 29.04.2020 at 14:18.
Reply With Quote
  #5  
Staro 29.04.2020, 16:04
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

My two cents

U prethodnih 7 godina obišao sam sledeće gradove u Americi, kad kažem obišao znači da sam bar 4 noći proveo u njima, a u nekima sam boravio i mesec dana. Nisam radio u njima, dakle došao sam ili na program razmene ili kao turista koji je hteo da skapira grad najbolje moguće, znači maksimalno šetanje po gradu, obilazak atrakcija, druženje sa lokalcima, itd. Često sam išao i u neatraktivne delove gradova, tako da nije da sam video samo "ono najlepše".

Boston, New York, Philadelphia, Washington DC, Miami, Detroit, Chicago, Denver, Boise, Las Vegas, San Francisco, Los Angeles, San Diego.

Obišao sam i državu Maine ovde sam zapravio radio 8 meseci (Acadia National Park, Bangor), Maryland (Bethesda), Virginia (Reston, Alexandria) kao i Hollywood, Fort Lauderdale, Key West (Florida) ali to su manja mesta.

Kada bi mi lutrija pala sa neba, odlučio bih se za Majami, drugi pick bi mi verovatno bio San Diego ili Los Anđeles.

Razlog je jednostavan u mom slučaju. Volim velike gradove na okeanu, gde možeš da se kupaš tokom cele godine (slabije u Kaliforniji nego na Floridi doduše), da nema zime ako je moguće. Toplota i vlaga mi nisu smetale na Floridi, kao ni latinosi, pošto dosta ljudi to naglašava. Ovde sam se jednostavno najlepše osećao. San Dijego mi je veoma lep, puno lepih mesta za obići, ali manje sadržaja nego Los Anđeles koji doduše iako ima neke jako ružne delove grada, Santa Monica, Venice Beach i Beverly Hills su mi se dopali. Ni sam ne znam dal više naginjem kao San Dijegu ili LA, danas jedno sutra drugo

Živeo bih i u ostalim gradovima koje sam pomeno, svuda mi je bilo zanimljivo, ne mogu ni za jedan da kažem da mi je bilo loše, mada ja sam malo i takav lik, ne tražim puno i vidim lepo u svemu Verovatno bih doduše izbegao San Francisko, Detroit, Boise i Philadelphiu iz određenih razloga, tačnije radije bih odabrao ove druge koje sam nabrojao.

Ovo kažem onako iz srca, bez računica, poslova, škola, zdravstva, sistema itd A verovatno i kad bi to uzeo u obzir opet bi namaknuo na svoju vodenicu nekako

San mi je da obiđem sve stateove u Americi, trenutno sam na 14 od 50, trebaće mi sreće i novca doduše kao i da ubedim ženu
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX
Reply With Quote
  #6  
Staro 29.04.2020, 17:43
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Prije par godina, prilicno sam siguran da nikad nista sem istocne obale ne bi dolazilo u obzir. Sad doduse, vise i nisam 100% siguran

Od gradova ovamo, bio sam u NY, Chicago, Los Angeles, San Diego+par manjih mjesta u New Jersey i Indiani. U NY area zivim vec skoro godinu dana.

New York je nevjerovatan grad. Po meni najveca njegova prednost, kao svjezih imigranata je odlicna povezanost grada vozom. Istina, nekada cete u tom prevozu gubiti i po sat,sat i po vremena, ali je cinjenica da ako zivite bilo gdje u gradu New Yorku (pritom mislim i na Bronx/Brooklyn/Queens/Manhattan), auto ce vam samo smetati. Mana je sto upravo zbog te povezanosti, cijene rente ce biti basnoslovne. Ja sam se skoro preselio u Fort Lee, NJ, gdje jednosoban stan u kraju gdje je prosjecna cijena nekretnine par miliona dolara placam manje nego sto sam placao garsonjeru u podrumu na 2 bloka od geta u Astoriji. Drugi ogroman problem sa New Yorkom je sto, cak iako imate para, kao novi imigranti bez kretinog skora, rentanje stanja ce biti bukvalan pakao. Ako pak mozete da prevazidjete te 2 stvari, a ako volite velike gradove, tesko da mozete da imate bolji izbor od New Yorka, zbog svega. Broj, ponuda poslova, satnice, sve je neuporedivo bolje nego u bilo kom dijelu SAD-a.

Chicago mi je licno dosadan bio, pogotovo posle NY-a. Obidje se za par dana. Downtown prilicno mrtav posle biznis sati. Vecina nasih zivi po suburbsima, a 40-50km od grada. Za takav stil zivota, radije cu odabrati zivot u NJ a rad u NY-u.

Sto se tice zapadne obale, Los Angeles je na mene ostavio utisak kao jedno ogromno vasariste, sa gomilom beskucnika i guzvom na autoputevima iz najgorih nocnih mora. Da, sigurno je fino zivjeti na Beverly Hillsu, ali koliko je realno da to neko obican moze da priusti
San Diego sa druge strane je grad u koji bih se vjerovatno sjutra preselio kad bih dobio priliku. Relativno mali (pogotovo u poredjenju sa NY i LA), ali sredjen, cist, skockan, fina klima, kultura, ma sve. Samo sam 3 dana proveo tamo, ali bas mislim da bih se mogao skuciti tamo kad bih imao priliku. A i nije bez razloga dugi niz godina proglasavan za najljepsi grad SAD-a.

Od ostatka SAD-a, svi mi hvale Floridu. Nadam se da cu imati priliku da uskoro odem.
Zbog struke kojom se bavim, mislim da se moze lako desiti i da u Texasu zavrsim. A i cuo sam sve najbolje za Austin i Dallas. Znam da nasih ima dosta i u Phoenix, Arizona, ali ma koliko volio toplo vrijeme, ne znam dal bih bas mogao prezivjeti ta ljeta

Moj najveci problem sa zapadnom obalom bi bila daljina. 9 sati razlike u odnosu na Evropu, let od istoka do zapada samo u okviru Amerike traje po 5 sati. Previse brate
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #7  
Staro 29.04.2020, 22:00
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Ja sam u Phoenixu. Dosla sam ovamo samo zato sto sam dobila posao dok sam jos bila u Srbiji. Moja osecanja su pomesana. I svidja mi se i ne svidja.

Nije jeftino, a nije ni skupo. Relativno ok mozes da zivis sa prosecnom platom. Zato je sad u aprilu vec 38°C i ne znam da li cu ikada moci da se naviknem na to. Sve je rastrkano i treba ti automobil gde god da krenes. Nisam navikla da i do prodavnice ne mogu peske da odem. Kad sam tek dosla isla sam na posao peske jer smo relativno blizu pronasli stan. Dobar deo puta sam morala da hodam po cesti koja je samo oznacena za pesake. I vecinom je tako. Dete na biciklu mi mahalo i smejalo se (verovatno zato sto sam hodala). Jedno vreme sam isla na posao i busom. Ljudi su me pitali da li je sve dobro proslo. Inace $2 dolara kosta voznja u jednom smeru, a karta za ceo dan je $4.

Kad je ovako vruce ne mozes biti vani i nemas sta da radis. Sa druge strane, Meksiko je relativno blizu kao i Las Vegas, San Diego, LA. Moj utisak je da najvise poslova ima u turizmu jer vecinom svi dolaze ovamo da pobegnu od zime. Relativno brzo se dolazi do posla. Stanarina je ok i mozes naci relativno pristojan smestaj za ok novce.

Nasa prvobitna opcija je bio Denver medjutim zbog mog posla smo dosli u Arizonu. Videcemo koliko cemo dugo izdrzati na ovoj vrucini. Ako neko ima drugacije utiske o Phoenixu, volela bih da cujem. Ko zna, mozda sam kratko ovde pa jos uvek nisam veliki fan Arizone.
Reply With Quote
  #8  
Staro 29.04.2020, 23:16
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sims Prikaz poruke
Ja sam u Phoenixu. Dosla sam ovamo samo zato sto sam dobila posao dok sam jos bila u Srbiji. Moja osecanja su pomesana. I svidja mi se i ne svidja.

Nije jeftino, a nije ni skupo. Relativno ok mozes da zivis sa prosecnom platom. Zato je sad u aprilu vec 38°C i ne znam da li cu ikada moci da se naviknem na to. Sve je rastrkano i treba ti automobil gde god da krenes. Nisam navikla da i do prodavnice ne mogu peske da odem. Kad sam tek dosla isla sam na posao peske jer smo relativno blizu pronasli stan. Dobar deo puta sam morala da hodam po cesti koja je samo oznacena za pesake. I vecinom je tako. Dete na biciklu mi mahalo i smejalo se (verovatno zato sto sam hodala). Jedno vreme sam isla na posao i busom. Ljudi su me pitali da li je sve dobro proslo. Inace $2 dolara kosta voznja u jednom smeru, a karta za ceo dan je $4.

Kad je ovako vruce ne mozes biti vani i nemas sta da radis. Sa druge strane, Meksiko je relativno blizu kao i Las Vegas, San Diego, LA. Moj utisak je da najvise poslova ima u turizmu jer vecinom svi dolaze ovamo da pobegnu od zime. Relativno brzo se dolazi do posla. Stanarina je ok i mozes naci relativno pristojan smestaj za ok novce.

Nasa prvobitna opcija je bio Denver medjutim zbog mog posla smo dosli u Arizonu. Videcemo koliko cemo dugo izdrzati na ovoj vrucini. Ako neko ima drugacije utiske o Phoenixu, volela bih da cujem. Ko zna, mozda sam kratko ovde pa jos uvek nisam veliki fan Arizone.
Ovaj dio gdje kazes da si pjesice morala po cesti jer nema trotoara - to je slucaj i sa New Jersey-em. Bas znacajan broj puteva uopste nemaju predvidjen dio za pjesake.
Valjda je to normalno za americke prilike.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #9  
Staro 30.04.2020, 04:28
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Danas setam ovim mojim komsilukom i prisetih se nekih stvari zasto volim da zivim bas gde trenutno zivim. Imam da setam da ne moram da sam po ulici, imamo lepo trotoare. Imas ispred kuce malo tog prednjeg dvorista tek da ne ides ljudima tik pred prozor, pa trotoar, pa jos malo zelenila gde je drvece pa ulica. I volim ovo drvece, svuda drvece. I kolika god da je vrucina, ne osetis da je upekla zvezda, lepo ides a pokrivaju te krosnje drveca dok setas. Skola mog deteta je na 10-15 minuta peske, u zavisnosti koliko se gnjavimo usput a moj posao jos 15 min peske (doduse treba samo da predjem jedno dvoriste i jedan semafor, ali zna da se otegne i na pet minuta). Oduvek sam mastala da zivim an 5 min od posla kolima. I da mogu da smugnem kuci u pola radnog vremena ako sta zatreba. Napomena, gazim duboko cetrdesete, izlaci, plaze, ludila, to je deo neki davno iza mene. Do plaze imam 30 min autoputa ali nisam neki morski tip. Vise volim da ispijam kiselu u nekom ladu pored mora. I da, sneg sam videla zadnji put februara 2019. Vecina godine ovde je bez jakne. Leti je pakao, ali nista drugaciji nije od midwesta, jedino sto ima mnogo vise drveca na ulicama pa ne uzegne zvezda bas bas. Starija je naseobina, moj kraj je napravljen negde pocetkom 20-tog veka. Podseca me na Vojvodinu, sve ravno, red drveta, red kuca. Volim i sto imam kapiju i lepo iza imam dvoriste, kao nekad u detinjstvu. A kuca mi je od cigle i ne trese se toliko dok hodam po njoj. Svidja mi se ovde isto zato sto ima aerodrom u mestu, ne moram da putujem vise sati da dodjem do aerodroma. Mnogi putuju 3-4 h odavde do predstonice jer su odande jeftinije karte preko Lufthanze. Ima i dosta stranaca u gradu.
Reply With Quote
  #10  
Staro 30.04.2020, 05:00
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Ja sam sa porodicom u Chicagu silom prilika, iskreno bi menjao vrlo rado i to samo zbog klime i ogromnih taksi.

Grad kao grad je prelep pogotovo leti, kao Rio de Janeiro, plaze pescane, jezero tirkizno kao more, i ceo taj deo oko jezera sa marinama, parkovima i zelenilom. Gradska infrastruktura je ocajna, kao i vecina gradova po USA gde sam prosao kamionom. Putevi jako losi, mostovi, asfalt a paradox je sto su nonstop neki radovi. Sad za vreme Korone je prilicno prazno ali kad je redovno stanje guzve su jezive.

East coast je prenaseljena, nocna mora za saobracaj. Boston, NYC, Baltimore, Philadelphia i DC su tolko blizu da se ne zna kada je gora guzva, vikendima ili radnim danima.

North i South Carolina su klimatski mozda i najlepsi kao i Georgia. Florida predobri putevi, ali klima paklena plus ekonomija ne postoji, samo turizam i Disneyland.

Alabama, Mississippi, Louisiana najsiromasnije drzave, jedino sto je klima kao ok, nema snega, osim paklenih vrucina i tornada😖😖, po neki uragan.

Texas je jako bogat, vidi se itekako po infrastrukturi i rang listi gradova za zivot, trenutno je Austin u top 3 u USA za zivot, klima je sasvim dobra.

DENVER grad sa najvise suncanih dana ali i dugotrajnom zimom.
St Louis i Memfis zvanicno 2 najopasnija grada za zivot, a realno prolazeci kroz njih bezbroj puta me redovno jeza hvatala gledajuci ulice, gradjane i uslove u kojima zive, tu je negde i Detroit slican.

California definitely klima najbolja pogotovo SOCAL, ali skupo ko djavo. Washington state jako bogat, sedista Microsoft i amazona, boeing i ko zna kolko najjacih kompanija su tamo. SEATTLE KISOVIT ali blaga klima bez snega.

Severozapad da ne spominjem, pustara, nafta i krompir.

Ne znam dal postoji uopste idealno mesto za zivot, zavisi od posla kojim se bavite, kakve su vam navike....

Srecno
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Key West, Florida tijana2401 Lokacije u USA 1 23.04.2016 14:29
Midwest & West USA dragonn Lokacije u USA 31 11.10.2015 20:55
Charleston, West Virginia ivkodrg Lokacije u USA 10 12.09.2014 21:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.