ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Sam u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 20.03.2018, 22:54
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AnaSergei Prikaz poruke
Hej! ja planiram ove godine (2018) u julu da idem u Seattle sama...ima li ko sa istim planom ili da je vec tamo i da mu treba cimerka?
Ja planiram na leto,ali ne samo u Seattle. Sve vece gradove.
Reply With Quote
  #42  
Staro 22.03.2018, 14:38
Supernaut Supernaut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: u potrazi za lokacijom, dok cekamo intervju
YU lokacija: Beograd
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Izvinjavam se ako je tako, imao sam takvu informaciju, ali nisam mogao da je proverim jer sam prosao na DV-2017, pa nisam konkurisao u narednim godinama. Zakleo bih se i da je covek ovde rekao bas to, ali sada ne mogu da nadjem tacno gde.
Pozdrav, iz prve ruke (izvučen u DV2018 u isčekivanju kvote), adresa u USA je potrebna samo prilikom popunjavanja DV260, a kažu da se i ona može menjati. Kao što su rekli, adresa je potrbna isključivo zbog slanja SSN-a (možda i GC-a)

Nadam se da sam pomogao, pozzz
Reply With Quote
  #43  
Staro 01.04.2018, 20:08
Filip991 Filip991 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2017
YU lokacija: Srbija
Poruke: 17
Post

Pozdrav svim članovima foruma, a posebno onima koji nestrpljivo iščekuju rezultate DV2019, medju kojima sam i ja sa svojom prvom prijavom.
Ja sam se osnažio da zaplovim u ovu životnu avanturu sam, bez igde ikoga u USA.
Kako se bliži taj veliki trenutak objave izvučenih aplikanata, nervoza postaje sve veća,naročito pri pomisli na to što u USA nemam bliskih poznanika koji bi mi pomogli oko te neophodne adrese u USA, i oko smernica za snalaženje pri samom dolasku.
Veliki je ovo zalogaj, posebno kada nemate nekog bliskog, ali ako je nešto suđeno, verujem da će se skupiti kockice i da će sve biti dobro. Bitno je to da je želja,borbenost i istrajnost nepokolebljiva.
Da li je neko imao ovakvo iskustvo, ili je neko u ovakvom položaju sad? Imate li predlog, savet, kako rešiti ovaj problemčić, ili, ima li možda neko ko je voljan da pomogne u ovakvim situacijama?
Reply With Quote
  #44  
Staro 02.04.2018, 10:03
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Filip991 Prikaz poruke
Pozdrav svim članovima foruma, a posebno onima koji nestrpljivo iščekuju rezultate DV2019, medju kojima sam i ja sa svojom prvom prijavom.
Ja sam se osnažio da zaplovim u ovu životnu avanturu sam, bez igde ikoga u USA.
Kako se bliži taj veliki trenutak objave izvučenih aplikanata, nervoza postaje sve veća,naročito pri pomisli na to što u USA nemam bliskih poznanika koji bi mi pomogli oko te neophodne adrese u USA, i oko smernica za snalaženje pri samom dolasku.
Veliki je ovo zalogaj, posebno kada nemate nekog bliskog, ali ako je nešto suđeno, verujem da će se skupiti kockice i da će sve biti dobro. Bitno je to da je želja,borbenost i istrajnost nepokolebljiva.
Da li je neko imao ovakvo iskustvo, ili je neko u ovakvom položaju sad? Imate li predlog, savet, kako rešiti ovaj problemčić, ili, ima li možda neko ko je voljan da pomogne u ovakvim situacijama?
Budi strpljiv do maja pa cemo ti onda sve pomoci ako te izvuku jer je to osnovni uslov.:-)
ps. tesko je i kad imas nekog a posebno kad si sam ali sve je lako kad covek nesto zeli
Srecno!
Reply With Quote
  #45  
Staro 02.04.2018, 19:16
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Filip991 Prikaz poruke
Pozdrav svim članovima foruma, a posebno onima koji nestrpljivo iščekuju rezultate DV2019, medju kojima sam i ja sa svojom prvom prijavom.
Ja sam se osnažio da zaplovim u ovu životnu avanturu sam, bez igde ikoga u USA.
Kako se bliži taj veliki trenutak objave izvučenih aplikanata, nervoza postaje sve veća,naročito pri pomisli na to što u USA nemam bliskih poznanika koji bi mi pomogli oko te neophodne adrese u USA, i oko smernica za snalaženje pri samom dolasku.
Veliki je ovo zalogaj, posebno kada nemate nekog bliskog, ali ako je nešto suđeno, verujem da će se skupiti kockice i da će sve biti dobro. Bitno je to da je želja,borbenost i istrajnost nepokolebljiva.
Da li je neko imao ovakvo iskustvo, ili je neko u ovakvom položaju sad? Imate li predlog, savet, kako rešiti ovaj problemčić, ili, ima li možda neko ko je voljan da pomogne u ovakvim situacijama?
Pozdrav i dobrodosao na forum Prvo,zelim ti Mnogo srece u Maju Drugo,nemoj mnogo da se nadas da se ne bi previse razocarao Ja kada sam popunjavala prijavu za DV 2018 nisam se preterano nadala,jel me 2017 nisu izvukli To ti kazem zbog tebe,jel mnogo boli razocarenje ako se previse nadas O tome razmisljaj kada vidis onaj deo gde pise 'You have been randomly selected'. To ti iz Iskustva kazem
Puno Pozdrava i Srecno u Maju
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #46  
Staro 02.04.2018, 20:14
Filip991 Filip991 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2017
YU lokacija: Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Budi strpljiv do maja pa cemo ti onda sve pomoci ako te izvuku jer je to osnovni uslov.:-)
ps. tesko je i kad imas nekog a posebno kad si sam ali sve je lako kad covek nesto zeli
Srecno!
Hvala Svestan sam težine tog velikog životnog izazova. Ali kao što rekoste, kad čovek nešto jako želi onda je sve lako. Dodje odnekud velika snaga i motivacija kako bi se postigao cilj.
Reply With Quote
  #47  
Staro 02.04.2018, 20:41
Filip991 Filip991 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2017
YU lokacija: Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Pozdrav i dobrodosao na forum Prvo,zelim ti Mnogo srece u Maju Drugo,nemoj mnogo da se nadas da se ne bi previse razocarao Ja kada sam popunjavala prijavu za DV 2018 nisam se preterano nadala,jel me 2017 nisu izvukli To ti kazem zbog tebe,jel mnogo boli razocarenje ako se previse nadas O tome razmisljaj kada vidis onaj deo gde pise 'You have been randomly selected'. To ti iz Iskustva kazem
Puno Pozdrava i Srecno u Maju
Hvala na dobrodošlici i na željama. Da iskoristim priliku da čestitam na vizi i poželim puno sreće u izazovima koji slede,i naravno Srećan put.
I pored velikog uzbuđenja, svestan sam realne situacije, da je ovo Lutrija. Ali kao i svaki učesnik bilo koje lutrije, pa i ove koja mnogo znači i život menja, nadam se najboljem.
Naravno, hvala na savetu koji je realan.
Reply With Quote
  #48  
Staro 02.04.2018, 20:59
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Filip991 Prikaz poruke
Hvala na dobrodošlici i na željama. Da iskoristim priliku da čestitam na vizi i poželim puno sreće u izazovima koji slede,i naravno Srećan put.
I pored velikog uzbuđenja, svestan sam realne situacije, da je ovo Lutrija. Ali kao i svaki učesnik bilo koje lutrije, pa i ove koja mnogo znači i život menja, nadam se najboljem.
Naravno, hvala na savetu koji je realan.
Hvala puno,nadam se da cu i ja tebi isto pozeleti sledece godine Nije strasno radovati se,strasno je kad se razocaras u rezultat Naravno da te ohrabrujem,i zelim ti svu srecu da te izvuku i da iskusis ove nase 'slatke' muke Prijateljica mi je bukvalno 'bolovala' 2014 godine kad nije bila izvucena i bas je zaboleo taj rezultat Nema na cemu,i nemoj da ocekujes ( ja nisam ocekivala) i vidis ishod Sve se dogodi kad ne ocekujes
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #49  
Staro 03.04.2018, 08:22
Filip991 Filip991 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2017
YU lokacija: Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Hvala puno,nadam se da cu i ja tebi isto pozeleti sledece godine Nije strasno radovati se,strasno je kad se razocaras u rezultat Naravno da te ohrabrujem,i zelim ti svu srecu da te izvuku i da iskusis ove nase 'slatke' muke Prijateljica mi je bukvalno 'bolovala' 2014 godine kad nije bila izvucena i bas je zaboleo taj rezultat Nema na cemu,i nemoj da ocekujes ( ja nisam ocekivala) i vidis ishod Sve se dogodi kad ne ocekujes
Daće Bog najbolje
Kako god da bude, sve se u životu podnese, ali se od cilja nikad ne odustaje. Dokle god postoji Lutrija ima nade za sve, a nadam se da će je biti mnogo godina. Pa da za nekoliko godina ovde budu samo priče o uspešnim životima širom USA.
Reply With Quote
  #50  
Staro 07.04.2018, 00:26
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Filip991 Prikaz poruke
Daće Bog najbolje
Kako god da bude, sve se u životu podnese, ali se od cilja nikad ne odustaje. Dokle god postoji Lutrija ima nade za sve, a nadam se da će je biti mnogo godina. Pa da za nekoliko godina ovde budu samo priče o uspešnim životima širom USA.
Dace Bog da sve bude dobro Drzim palceve u Maju Tu jesi u pravu 'Snovi se ostvaruju,ako cvrsto verujes u njih' i Nikako ne treba gubiti nadu. Ali se ipak sve dogodi kad ne ocekujes Vec ih ima,prelistaj teme i videces iskustva ostalih starijih clanova koji su vec u Usa
Pozdrav tebi veliki
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.