ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » DV-2014 Forme DSP-122 i DS-230 (dva dela) » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 06.05.2013, 12:42
bubamarica bubamarica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2012
Poruke: 67
Nepromenjeno

^ pa pise ti lepo, to svi posebno popunjavate, a dobitnik i dsp-122.
Ne znam kako cete da saljete, ja sam slala postom preporuceno, imala sam i broj za pracenje posiljke, stiglo za desetak dana, pa sam kasnije poslala i mail da pitam jel definitivno stiglo
  #12  
Staro 06.05.2013, 17:07
JoMan JoMan je offline
Član
 
Datum prijave: 14.07.2009
Poruke: 18
Nepromenjeno

Pozdrav svima! Iako mnoge stvari (verovatno 99,9%) vec pise na forumu, nisam uspeo pronaci neke veoma specificne informacije u vezi sa popunjavanjem formulara. Za nesto sam vec poslao mail, ali bih voleo da cujem i ovde misljenje - i za buduce narastaje

Brat je izvucen na lutriji, i situacije ja malo specificna po nekim pitanjima:

1. Form DS-230, pitanje 30 (all places I have lived for at least six months)
On je zavrsio fakultet u Italiji. Prvi put je upisao fax i bio 5 meseci (turisticka viza), ali nije dobio vizu zbog prekratkog trajanja pasosa, a pasos nije mogao da izvadi zbog vojske. Onda se vratio u Srbiju, zavrsio vojsku, i nakon neke 2 godine otisao nazad u IT, dobio papire i zavrsio fakultet. E sada, dok je on tamo studirao, da li se racuna da je te 3 godine sve vreme bio tamo i zavrsavao fakultet, ili ipak ne s obzirom da je svako leto provodio ovde po 4-5 meseci?
Da li ce mu u tom slucaj biti potrebna i potvrda iz italijancke policije, ili ipak ne, jer nikada u cugu nije bio vise od godinu dana?

2. Form D-230, pitanje 32 (list of all employments for the last ten years).
U pitanju je umetnik koji nema "ni dana" radnog staza. Da li se umetnik smatra kao self-employed ili bez radnog staza?

3. Form D-230, pitanje 33 (list of all educational institutions attended).
Iako je zavrsio fakultet, nije uzeo jos uvek diplomu. Umesto toga ima potvrdu (sertifikat) da je diplomirao (datumi, lista ispita, prosek...). Pre toga ima zavrsenu gimnaziju. E sada, na sajtu sam nasao sledece na tu temu: Education: Submit to the U.S. Embassy or Consulate at your interview, a certificate of completion equivalent to a U.S. diploma, school transcripts, or other evidence issued by the person or organization responsible for maintaining records, which specifies the completed course of study.
Da li klejmovati da je to University, sa diplomom, ili College - no degree?

Pre dve godine sam i sam izvucen, i za mene je sve bilo mnogo jednostavnije popuniti , mada je tada izvlacenje ponisteno.

Takodje, da li za neka od ovih specificnih pitanja mogu da kontaktiram ambasadu na novi broj, i porazgovaram o svemu ovome? Mislim da li odgovaraju na ovakva pitanja?

Svakako cu javiti i sta su ce mi odgovoriti mailom

Pozdrav i hvala
  #13  
Staro 06.05.2013, 17:17
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno Adresa i kontakt u USA

Izvinjavam se ako je ovo negdje objasnjeno ali nisam vidio.

Jedno od pitanja ne formularima koje treba poslati u Kentaki je i namjeravana adresa u USA. Da li je ok ukoliko to ostavim nedefinisano ili je ipak preporucljivije upisati bilo sta, jer u ovom momentu prosto nisam siguran gdje bih isao?

Zahvaljujem svima koji su spremni da podijele svoja saznanja u vezi sa pitanjem, a bilo bi mi i drago da cujem odgovor od nekog ko je vec tamo.
  #14  
Staro 06.05.2013, 17:38
bubamarica bubamarica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2012
Poruke: 67
Nepromenjeno

JoMAn, zovite ambasadu i pitajte sve sto vas zanima, nemoj mail da saljes, jer je pitanje kad ce ti odgovoriti, obavezno zovi, i dobijas odgovore odmah!
Holmes, ako ne znas napisi N/A, mislim da to i pise negde na formularima, a na intervju ces poneti pismo pozivno sa adresom.
  #15  
Staro 06.05.2013, 18:04
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

OK, hvala Bubamarice.

Sad cu samo da svrljam jer moram imati 50 karaktera da bih odgovorio.
Krajnje neobicno pravilo.
  #16  
Staro 07.05.2013, 13:33
bojanso bojanso je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2013
YU lokacija: Sombor
Poruke: 35
Nepromenjeno

Kako stojite sa popunjavanjem formulara?
Interesuje me par detalja u vezi njih:

1) Da li onaj datum u gornjem desnom uglu u DSP-122 formularu gde pise expiration date 03/31/2013 predstavlja neki problem? Da li i vi saljete tu verziju formulara sa sajta State departmenta?

2) Jel ima neko ko je sluzio civilnu vojsku da se konsultujem sa njim oko tog pitanja i odgovora u vidu jednostavnog "Military service completed as a civilian"?

3) Kojim vidom usluge saljete postu?

Hvala unapred na informacijama!
Pozdrav!
  #17  
Staro 07.05.2013, 14:32
sombrero sombrero je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 120
Nepromenjeno

@bojanso

1) To su poslednji formulari nemoj da te brine datum svima stoji taj datum posto je to njihova zadnja revizija

2) I mene zanima ovo za civilnu ima postova o tome ali nista konkretno u principu mislim da je ok stikliras da si odsluzio, rank N/A, datum od kad do kad i to je to...U special upises civilian service i mislim da je to ok.

3) Ja cu slati postom avionski preporuceno sa povratnicom, u principu sve je to manje vise isto ali DHL uzme vise kesa i eventualno stigne dan-dva ranije.

Nadam se da sam ti bar malo olaksao, srecno
  #18  
Staro 07.05.2013, 15:39
bojanso bojanso je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2013
YU lokacija: Sombor
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sombrero Prikaz poruke
@bojanso

1) To su poslednji formulari nemoj da te brine datum svima stoji taj datum posto je to njihova zadnja revizija

2) I mene zanima ovo za civilnu ima postova o tome ali nista konkretno u principu mislim da je ok stikliras da si odsluzio, rank N/A, datum od kad do kad i to je to...U special upises civilian service i mislim da je to ok.

3) Ja cu slati postom avionski preporuceno sa povratnicom, u principu sve je to manje vise isto ali DHL uzme vise kesa i eventualno stigne dan-dva ranije.

Nadam se da sam ti bar malo olaksao, srecno
Hvala sombrero!
Jos jedno pitanjce, da li popunjavate direktno u pdf formatu? Konkretnije, kako popunjavate ona polja gde zelite da stavite N/A ali to nije moguce posto su polja formatirana za brojeve tj. datum. U mom slucaju bih na pitanje o godini smrti roditelja treba staviti N/A ali to nije izvodljivo posto se mora staviti godina/brojevi! Takodje bih kod podataka o edukaciji stavio da sam student npr od 2012 do present ali je to nemoguce iz ranije pomenutog razloga! Da li neko ima slicne problemcice?
  #19  
Staro 07.05.2013, 15:51
holmes holmes je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Ispod palmi
Poruke: 122
Nepromenjeno

Formulare naravno prvo download i onda popunjavati. Ja nisam imao problema sa N/A za datum smrti roditelja. Ako Acrobat reader iz bilo kojih razloga zeza, mozete skinuti besplatno neki drugi program za rad sa PDF, kao npr Foxit PDF editor.
  #20  
Staro 07.05.2013, 15:55
sombrero sombrero je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 120
Nepromenjeno

Zanimljivo pitanje to i mene muci za neke delove ali mislim da se u tom slucaju moze ostaviti i prazno, PDF je editabilan tako da u njemu unosim direktno.Konkretno u tom pitanju za koje pitas kod mene moze da se unese N/A. Na tvoje drugo pitanje ja sam nastavio fax posle vise ali jos nisam zavrsio mislio sam da stavim present ili unfinished ali sam na immigration.com nasao da to samo unosi dodatnu konfuziju i da treba da se navede samo zavrseno . E sad ako je iko imao drugacija iskustva lepo bi bilo da navede .Potpis unosis rucno tako pise nemoj da printas
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prijava za lutriju DV-2014 curlika Vaša strana 389 20.02.2014 01:31
Pitanje u vezi DV 2014 Slobodan021 Vaša strana 14 01.05.2013 19:05
Treba mi mala pomoc oko I-134 Forme!!! Please :/ Amra Huric Vaša strana 5 30.01.2011 02:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.