ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Medicinske sestre-tehničari u Americi - NURSES IN USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #271  
Staro 30.11.2017, 19:01
boris1994 boris1994 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.11.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno

Ljudi jel moze neko da pomogne da znam sta mi je ciniti sad u narednom periodu?
Ne bih vise da gubim vreme za dzabe
Reply With Quote
  #272  
Staro 30.11.2017, 19:23
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik boris1994 Prikaz poruke
Ljudi jel moze neko da pomogne da znam sta mi je ciniti sad u narednom periodu?
Ne bih vise da gubim vreme za dzabe
Verovatno Vam niko ne odgovara iz razloga sto ne razumemo sta ocekujete da procitate na forumu za zelenu kartu. Okusajte srecu i aplicirajte.

Da li stvarno muslite da ce neko da Vam savetuje bilo kakav nelegalan nacin da odete u USA? I zasto mislite da ako zavrsite visoku skolu cete imati vise sanse da dobijete vizu? I poslednje, zar stvarno mislite da gubite vreme, a da sanse za odlazak samo prolaze mimo Vas? I da samo Vi imate veliku zelju da imigrirate?

Dakle, ne postoji jednostavan nacin da se imigrira, inace bi svi mi odavno bili u Americi.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #273  
Staro 30.11.2017, 21:06
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik boris1994 Prikaz poruke
Ljudi jel moze neko da pomogne da znam sta mi je ciniti sad u narednom periodu?
Ne bih vise da gubim vreme za dzabe
Prvo: Ton kojim se obracate je neprimeren. Niko od nas ovde nije odgovoran za Vase izgubljeno vreme.

Drugo: U ovoj temi smo obradili gotovo sve aspekte sestrinstva u USA. Na Vama je da iscitate ponudjeno "gradivo", izvedete zakljucke i sami donesete odluke o sopstvenoj buducnosti.

Trece: Upis na visokoskolske ustanove u Republici Srbiji je tek sredinom naredne godine tako da ne vidim da negde "gori". Clanovi foruma su volonteri, i odgovaraju na postove kada su u mogucnosti, a ne kada nekome "hitno" zapnu informacije iz bilo kog razloga.


Upisati Nursing School u svojstvu medjunarodnog studenta nije ni malo jednostavna stvar jer prednost uvek imaju lokalni studenti, a strancima sta ostane (citaj: ne ostane skoro nista jer je navala na sestrinske skole u US ogromna). Cena je 20 k godisnje tako da i to treba da se isfinansira. U Srbiji je sve to mnogo opustenije i jeftinije. Sta Vama u Vasoj situaciji najvise odgovara je jednacina sa xyz varijabli.

Ostaje da odlucite sami.

Moderator
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #274  
Staro 30.11.2017, 21:56
boris1994 boris1994 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.11.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno

Magelan stvarno ne vidim kakav ton.Dosao sam sa prijateljskim namerama nista drugo,da kazem potrebom.Napadnut sam bez razloga.Ako mislite neki arogantan ton da sam imao ili imam u posto stvarno mi to nije namera.Razlog drugog posta je taj sto sam hteo bar neki odg.nista vise.Al dobro,iskreno ne zelim da ulazim u tu polemiku.Verovatno sam lose postavio pitanje odmah na samom pocetku

E sad.
Ja necu da upisujem u US nista za sada.Nego ovde u SRB.
Zanima me da li je kod nas strukovna med.skola ADN ili BDN?(to mi je da kazem i osnovno pitanje)
Iscitao sam temu i dosta toga shvatio.Samo sam hteo neki prijateljski savet da dobijem sta je bolje iz vaseg iskustva.Sto mi se zuri to je zato sto se razmisljam izmedju med.fakulteta i strukovne med. skole.Naravno oboje konkurisem.
Ako bude visoka med.skola onda bih je zavrsio a tamo radio master ako ispunjavam uslov za H1B vizu sto mi je i bilo osnovno pitanje od pocetka.Da li ispunjavam ne samo ja nego svi iz srb sa visokom med?
Sto se tice finansija to nije prob.radim u nemackoj kao tehnicar 4god tako da imam a ako zafali imam i pomoc.
Znaci ako nakon zavrsene visoke med.sk imamo zvanje ADN sta onda raditi po pitanju vize ?
Sa BDN znam da moze da se ostvari uslov za H1B pa tamo na master al ako ne sta raditi i od cega zavisi da li smo ADN ili BDN ?
Eto uprosceno pitanje na najjednostavniji nacin.Nadam se da sam imao bolji ton nego na pocetku a ujedno to je sve sto me je i zanimalo

E da,stvarno nema potreba za persiranje
Pozdrav
Reply With Quote
  #275  
Staro 02.12.2017, 14:52
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik boris1994 Prikaz poruke
Zanima me da li je kod nas strukovna med.skola ADN ili BDN?(to mi je da kazem i osnovno pitanje)
Visoka zdravstvena skola strukovnih studija u Beogradu je po poslednjim informacijama ADN, iako program traje 3 godine. Medjutim, strukovne sestre u istoj instituciji imaju mogucnost da upisu specijalisticke strukovne studije sto bi u zbiru trebalo da bude dovoljno da se zadovolji ekvivalent za BSN (ne bilo koja specijalizacija vec konkretno oblast Klinicke nege).

Medicinski fakultet u Beogradu od skora ima smer za strukovne medicinske sestre-tehnicare. U ovoj instituciji to je BSN.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik boris1994 Prikaz poruke
Znaci ako nakon zavrsene visoke med.sk imamo zvanje ADN sta onda raditi po pitanju vize ?
Ukoliko dodojes do ADN i nastanu problemi oko dobijanja radne vize, mozes online da odradis RN2BSN program. To kosta oko 10k, potpuno je u online formatu, ne moras da budes prisutan u US. To uzme 12-18 meseci.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik boris1994 Prikaz poruke
Od cega zavisi da li smo ADN ili BDN?
Zavisi prvenstveno od ukupnog broja kredita. Kako se evropski kreditni sistem razlikuje od americkog, ceo transkript se salje nekoj od agencija (npr ECE, WES...) koje rade evaluaciju i na osnovu broja sati po predmetu odredjuju sta je nablizi obrazovni nivo za dati transkript. Za Bachelor's Degree je neophodno 120 US kredita.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik boris1994 Prikaz poruke
Razmisljam izmedju med.fakulteta i strukovne med. skole
Kao lekar, ukoliko polozis USMLEs i dobijes specijalizaciju (residency), tu su zavrzlame oko dobijanja vize minimalne, ali ceo ovaj poduhvat ce trajati mnogo duze u Beogradu. Pogledaj temu "Lekari u Americi", tamo je pisano o procesu nostrifikacije za lekare. Posto si vec u Nemackoj i pretpostavljam da vladas jezikom, uvek imas mogucnost da studiras i tu.



Ovo je sve domen "zelja". Koje su tvoje mogucnosti, to sam najbolje znas.

Srecno
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #276  
Staro 02.12.2017, 18:10
boris1994 boris1994 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.11.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno

E ovo je odgovor koji mi je trebao,nista vise nisam trazio.
Naravno,zelje su jedno a mogucnosti drugo.
Znam da mi niko ne moze da garantuje dobijanje vize to bi bilo suludo a otici turisticki tj ilegalno ostati jos gora sulucija.

Zanima me samo jos jedna stvar ako mozda imas koju informaciju o tome.
Znaci ovo pricam ukoliko ne bude medicinski u beogradu upisan.

Medicinsski fakultet u NIsu ima takodje smer koliko sam video strukovna medicinska sestra tehnicar 3god se ide.

Razmisljao sam ako to zavrsim u NIsu i predjem da odradim specijalisticke strukovne studije u beograd smer specijalista strukovni anesteticar je zvanje na dipl.(2god traje u beogradu na med.fakultetu) da li je to priznato u US i koliko bi bilo potrebno vremena naravno ako se uci za odraditi tj zavrsiti NP(NP Anesthetist) u US ili online ako ima jos bolje?

Da budem iskren u Nemacku sam otisao radi zarade.Nisam hteo da radim u srb za 30k dinara i dozivljavam tu '''traumu''.
A i jezike je haha ne znam kako bih ga nazvao
Imam B2 iz nemackog tj imao sam kad sam otisao ang isto B2.
Vise sam da se okusam u toj prici oko Amerike ako uspem,ovo ovde ostavljam ako nesto krene naopako sa US.

Inace hvala ti puno na odgovoru,stvarno si mi mnogo pomogao,a i skinuo kamen sa srca da tako kazem
Sve u svemu moguce je ako sam dovoljno istrajan i ne posustanem sto mi uopste nije namera.

Hvala,pozdrav
Reply With Quote
  #277  
Staro 02.12.2017, 19:30
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik boris1994 Prikaz poruke
Razmisljao sam ako to zavrsim u NIsu i predjem da odradim specijalisticke strukovne studije u beograd smer specijalista strukovni anesteticar je zvanje na dipl.(2god traje u beogradu na med.fakultetu) da li je to priznato u US i koliko bi bilo potrebno vremena naravno ako se uci za odraditi tj zavrsiti NP(NP Anesthetist) u US ili online ako ima jos bolje?
Specijalizacija za anesteticara u RS ce u US opet biti samo BSN jer je to i dalje "undergrad level".

NP u US je u danasnje vreme ili Master ili Doctorate Level.

Anesteticari (CRNA) su podignuti na doktorat i sve je manja i manja razlika izmedju anesteziologa i anesteticara. Samim tim, kriterijum za upis u CRNA programe je znatno rigorozniji od onog za upis u FNP (Family Nurse Practitioner). Neophodno je imati BSN i minimum 2-3 godine iskustva i to ne u bilo kojoj specijalnosti vec ili kao sestra u intenzivnoj (ICU Nurse) ili kao sestra u urgentnom (ER Nurse). Podrazumeva se iskustvo u US (sve da si neurohirurg negde drugde, to ovde nikog ne zanima). Polaze se prijemni ispit - GRE. Ne postoji CRNA program u online formatu.

FNP i ANP (Family & Adult Nurse Practitioners) - postoje online programi, koji su jos uvek vecinom Master (uvek postoji mogucnost da se postane DNP nakon Master-a). Kriterijumi za upis su nizi. Nema prijemnog ispita. Vecina programa ce traziti 1-2 godine iskustva kao sestra u bilo kojoj specijalnosti.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #278  
Staro 02.12.2017, 20:54
boris1994 boris1994 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.11.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno

Aha, kako god okrenes ovde ne vredi zavrsavati specijalisticke strukovne studije.

Znaci da bih postao CRNA prvo mora ovde na med. fakultetu da se zavrse osnovne akademske studije(4god. se ide koliko sam video) to je ekvivalent BSN.
Zatim se radi sa BSN 2-3god tj stice iskustvo kao ICU ili ER nurse,tek nakon toga moze da se ide za CRNA ako sam dobro shvatio?

Jel ICU i ER nurse tamo MSN tj posle naseg BSN jel moze da se radi u US kao (ICU, ER) nakon polozen NCLEX-BSN ili treba jos neki sertifikat da se daje?
Reply With Quote
  #279  
Staro 02.12.2017, 22:16
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik boris1994 Prikaz poruke
Aha, kako god okrenes ovde ne vredi zavrsavati specijalisticke strukovne studije.

Znaci da bih postao CRNA prvo mora ovde na med. fakultetu da se zavrse osnovne akademske studije(4god. se ide koliko sam video) to je ekvivalent BSN.
Zatim se radi sa BSN 2-3god tj stice iskustvo kao ICU ili ER nurse,tek nakon toga moze da se ide za CRNA ako sam dobro shvatio?

Jel ICU i ER nurse tamo MSN tj posle naseg BSN jel moze da se radi u US kao (ICU, ER) nakon polozen NCLEX-BSN ili treba jos neki sertifikat da se daje?
Naprotiv - treba zavrsiti ili specijalisticke studije jer su one automatski ekvivalent BSN-a ili ici direktno na BSN na medicinskom fakultetu. Jedna varijanta iz dva koraka, druga direktna. Razmotri sta je u tvom licnom slucaju povoljnije i pogodnije.

Uslov za konkurs na CRNA su i BSN i 2-3 godine ICU/ER iskustva (ne ili, nego i jedno i drugo).

ICU i ER pozicije uglavnom traze BSN.

NCLEX-RN je samo jedan i isti je i za ADN i za BSN (objasnjeno vec sve).

Jedno po jedno. Nema svrhe da objasnjavam korake koji su bar 4-5 godina daleko u najboljem scenariju. Mozda se u medjuvremenu nesto promeni.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #280  
Staro 02.12.2017, 22:33
boris1994 boris1994 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.11.2017
Poruke: 6
Nepromenjeno

Moja greska.
MIslio sam ako se ide direktno na BSN na medicinskom fakultet posle toga ne vredi spec. struk.studije na to sam mislio ne posle visoke.

Ostalo sam razumeo.
Hvala puno na pomoci,pozdrav
Reply With Quote
Odgovori

Tags
medicinske sestre, nurse

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje vezano za tehničke stvari... Smith6000 ZelenaLutrija.com - O sajtu 69 07.05.2021 14:59
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Medicinske sestra zanesena Vaša strana 16 24.07.2013 17:12
Kako do zvanja sestre ili lekara u USA makijana Stare teme 1 18.01.2011 02:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.