ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1831  
Staro 11.10.2019, 18:20
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Koji tip J1 si planirao? Work and Travel il neka razmjena?

Ako je W&T, a s obzirom na broj slucaja za GC, mislim da ti svakako ne mozes imati i jedno i drugo, jer ce tebe red za intervju (ako dodje, a trebalo bi) doci taman na iduce ljeto kada bi trebalo da si na programu u SAD-u.

Na tebi je da odlucis, mozes igrati i ove godine opet, al racunaj da je ovo realno jedinstvena prilika (mislim na cinjenicu da si izvucen). Niko nista ne moze garantovati, cak i da dodjes na red za intervju, dok ti konzul ne kaze CONGRATULATIONS, nista nije sigurno . Sad sve zavisi sto ti je na umu i u planovima.
da li si svestan sta si napisao.

On ce imati problema jer podnosi zahtev za vizu posto je dobio DV, a ti neces a na studenskoj si u SAD a svejedno igras za imigrantsku vizu. hellouu ! Gde ti je logika burazere ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #1832  
Staro 11.10.2019, 18:25
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Nije bas da ga nista ne kosta, slanje ds260 obrasca je jasan immigrant intent i ukoliko isti ne rezultira imigracionom vizom, mogu postojati problemi u buducnosti prilikom dobijanja neimigrantskog tipa vize (studentska, turisticka i sl), a dodatno moze predstavljati problem na granici pri ulasku u zemlju.

Sa druge strane, prilicno su velike sanse da ce ove godine svi stici na red. Ja licno jos nisam poslao ds260 (planiram kroz par mjeseci), pa sto bude (ja sam vec u Americi na studentskoj vizi al u slucaju da ne prodje ovo sa lutrijom mogao bih izvisiti za OPT npr)
pardon, moja replika odnosila se na ovaj post korisnika neus
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #1833  
Staro 12.10.2019, 00:05
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
da li si svestan sta si napisao.

On ce imati problema jer podnosi zahtev za vizu posto je dobio DV, a ti neces a na studenskoj si u SAD a svejedno igras za imigrantsku vizu. hellouu ! Gde ti je logika burazere ?
Prijatelju, procitaj jos jednom poruku koju sam napisao

Ja svoj ds260 jos nisam poslao iako sam izvucen.
On ako posalje svoj ds260 prije nego ode na viziranje za j1, moze (ali ne mora) da bude odbijen ZA J1 VIZU jer je slanje ds260 po zakonu jasan immigrant intent (cak to mora jasno naznaciti prilikom podnosenja ds160 formulara za neimigrantsku vizu sto j1 jeste). Nigdje nisam napisao da moze imati problema sa aplikacijom za GC koja ga sleduje po lutriji.
Isto tako ako iz bilo kog razloga ne uspije da dobije GC na osnovu lutrije, svako sledece apliciranje za neimigrantski tip americke vize ce biti otezano. Samo sam skretao paznju da slanje DS260 obrasca nije samo igra i da moze imati posljedice u buducnosti.
Reply With Quote
  #1834  
Staro 12.10.2019, 00:45
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Prijatelju, procitaj jos jednom poruku koju sam napisao

Ja svoj ds260 jos nisam poslao iako sam izvucen.
On ako posalje svoj ds260 prije nego ode na viziranje za j1, moze (ali ne mora) da bude odbijen ZA J1 VIZU jer je slanje ds260 po zakonu jasan immigrant intent (cak to mora jasno naznaciti prilikom podnosenja ds160 formulara za neimigrantsku vizu sto j1 jeste). Nigdje nisam napisao da moze imati problema sa aplikacijom za GC koja ga sleduje po lutriji.
Isto tako ako iz bilo kog razloga ne uspije da dobije GC na osnovu lutrije, svako sledece apliciranje za neimigrantski tip americke vize ce biti otezano. Samo sam skretao paznju da slanje DS260 obrasca nije samo igra i da moze imati posljedice u buducnosti.
joj covece gde ti ode, sta plasis ljude. Pa on ako je dobio DV naravno da je sledeci korak koji mu i oni savetuju popuna DS260 obrasca. Ne moze on posle biti kriv ako ne dodje na red niti ce snositi neke specijalne posledice sto je zamisli usudio se da pomisli da imigrira u SAD.

Kad bi to tako bilo USA bi danas imala 500,000 stanovnika.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #1835  
Staro 12.10.2019, 02:36
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
joj covece gde ti ode, sta plasis ljude. Pa on ako je dobio DV naravno da je sledeci korak koji mu i oni savetuju popuna DS260 obrasca. Ne moze on posle biti kriv ako ne dodje na red niti ce snositi neke specijalne posledice sto je zamisli usudio se da pomisli da imigrira u SAD.

Kad bi to tako bilo USA bi danas imala 500,000 stanovnika.
Nije mi cilj bio da plasim, samo da informisem. Bukvalno na svakom forumu za DV postoji to upozorenje.

Sa druge strane, ogradio sam se i rekao da cu ja prvi "rizikovati" i poslati taj obrazac. Mali je broj izvucenih ove godine, fine sanse da se stigne na red. Al oprez ili barem dodatna informacija nikad nije na odmet.
Reply With Quote
  #1836  
Staro 14.10.2019, 08:05
Marko996 Marko996 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.09.2019
Poruke: 40
Nepromenjeno

Da, da. Razumio sam...
A jos samo pitanje koji je krajnji rok za slanje ds260, da ga stignu obraditi u fiskalnoj godini, a koji je optimalni?
Otprilike ako znate
Reply With Quote
  #1837  
Staro 14.10.2019, 08:08
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Marko996 Prikaz poruke
Da, da. Razumio sam...
A jos samo pitanje koji je krajnji rok za slanje ds260, da ga stignu obraditi u fiskalnoj godini, a koji je optimalni?
Otprilike ako znate
Sa svojim case numberom mozes odugovlaciti do maja... Ali ipak prati visa bulletin pa ces sam skontati kada bi mogao na red...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #1838  
Staro 15.10.2019, 02:07
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Marko996 Prikaz poruke
Da, da. Razumio sam...
A jos samo pitanje koji je krajnji rok za slanje ds260, da ga stignu obraditi u fiskalnoj godini, a koji je optimalni?
Otprilike ako znate
Zasto bi odugovlacio sa slanjem DS260?

To se salje odmah. Ne treba rizikovati, pa da se propusti sansa. Covek je prosle godine kalkulisao da posalje DS260 kasnije, pa je propustio priliku da dobije GC.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #1839  
Staro 17.10.2019, 10:58
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Bulletin za Novembar - EU 8600

Afrika sa 5,600 na 12,000
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #1840  
Staro 17.10.2019, 11:06
Aleksandar381 Aleksandar381 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 78
Nepromenjeno

Upravo gledam.... cek malo, tih 8600 jel to koliko pozivaju pa se taj broj dodaje na proslih 6000 ili je to do broja 8600?
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.