ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 12.11.2009, 09:31
American dream's Avatar
American dream American dream je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.11.2009
US lokacija: možda jednog dana
YU lokacija: HR
Poruke: 37
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pence Prikaz poruke
Nama (muz, ja i dvoje male dece) ce u januaru biti godinu dana od kada smo se vratili iz USA. Posto smo probali i nije nam islo za sada planiramo da odrzavamo zelenu kartu. E sad, mi bi sigurno isli na leto 2010. u San Diego na odmor ali nam u januaru istice rok od godinu dana kako nismo u USA. Da li postoji neka varijanta da odlozim taj put a i troskove, da ne idemo u januaru nego da pomerim nas odlazak na leto? Hvala!
ja ti nemogu pomoći kaj se tiče tvog pitanja ali evo ti moj pogled na situaciju. naime, vjerujem da ste vi također ušli u US preko DV lottery, znači izabrani ste ajmo reči između 1-5% aplikanata. prešli ste sve liječničke, interview, dobili vize, bili u US. dobili ste priliku kakvu možda većina nas neće nikada. nemojte sad radi jedne gluposti, neprovjerene informacije ili neznam čega izgubiti pravo da se vratite. jel vjeruj mi, USA će se oporaviti nakon ove krize za godinu, dvije. Svi koji će htjeti raditi naći će posao a mi tu na balkanu, niti za 10 godina nećemo napraviti neki bitniji iskorak koji će ljudima drastično poboljšati življenje. ajmo reči i da nas EU jednog dana prisili da se borimo protiv korupcije, kriminala, da poboljšamo pravosuđe, duh balkanskog društva neće se promjeniti još generacijama.

ali to je moje mišljenje. 1000$ za put u USA samo da se ne izgubi pravo na GC je puno, ali ja bi dao puno više samo da bi dobio 1.kuvertu, a tek bi tada morao prolaziti sve sto si ti do USA.
Reply With Quote
  #22  
Staro 12.11.2009, 11:00
pence pence je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.10.2008
US lokacija: Beograd
Poruke: 37
Nepromenjeno

Tvoje razmisljanje ima smisla i tu se slazem samo je problem sto nije 1000$ nego za nas cetvoro oko 4500$ za par dana provedenih u USA (karta, smestaj, hrana). To su za nas ipak pare Duze ne mozemo da ostanemo, za sada.
Reply With Quote
  #23  
Staro 12.11.2009, 13:26
American dream's Avatar
American dream American dream je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.11.2009
US lokacija: možda jednog dana
YU lokacija: HR
Poruke: 37
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pence Prikaz poruke
Tvoje razmisljanje ima smisla i tu se slazem samo je problem sto nije 1000$ nego za nas cetvoro oko 4500$ za par dana provedenih u USA (karta, smestaj, hrana). To su za nas ipak pare Duze ne mozemo da ostanemo, za sada.
da, sad sam shvatio da vas je četvero. mislim da vam je produživanje GC preskupo ako u narednih 2,3 godine ne mislite odseliti u US. ali opet dobiti takvu priliku i onda ju odbaciti....neznam. to se ne dobiva svaki dan. zapravo mislim da će svake godine biti sve teže dobiti, jer vjerujem da se sve više ljudi prijavljuje. i većina onih koji nisu dobili prethodne godine i masa novih koja je upravo čula za lutriju na internetu koji se danas koristi masovno za razliku od prije 4,5,6 godina. isto tako ne znam do kad će DV lottery biti provođen. vidio sam i na ovom forumu da je prije 3,4 godine bilo govora o tome da se ukine. nadam se da neće.
otić u US turistički nije ni toliki problem ali otići u bolji život i zaraditi novce nikad nije bilo teže.
Reply With Quote
  #24  
Staro 12.11.2009, 16:54
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Ja ne zelim da se mesam u bilo cije finansije, ali jednostavno treba pogledati sta zelis: da se vratis u Ameriku kada se malo stabilizuje situacija (sto sa parama za pocetak zivota, sto sa krizom ovde u USA) ili da odes na odmor u San Diego. Posto oba ocigledno ne mogu (sto je mnogo mnogo je).

Sto kaze nas narod ne moze i jare i pare...
__________________
U Americi od 19.03.2009.

Last edited by wrath:of:the:lich:king; 12.11.2009 at 16:59.
Reply With Quote
  #25  
Staro 27.02.2022, 21:07
mileeena mileeena je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2010
US lokacija: Austin, Texas
Poruke: 25
Nepromenjeno

Vidim da ova tema odavno nije aktivna. Da li je ovo još uvek moguće uraditi - otići na par nedelja i onda se vratiti u Srbiju, pa posle par meseci ponovo u US? Šta ako nam za to vreme koliko smo tamo ne stigne green card i ssn? Može li osoba na čiju adresu stigne da primi umesto nas i pošalje nam poštom?
Reply With Quote
  #26  
Staro 01.03.2022, 02:36
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mileeena Prikaz poruke
Vidim da ova tema odavno nije aktivna. Da li je ovo još uvek moguće uraditi - otići na par nedelja i onda se vratiti u Srbiju, pa posle par meseci ponovo u US? Šta ako nam za to vreme koliko smo tamo ne stigne green card i ssn? Može li osoba na čiju adresu stigne da primi umesto nas i pošalje nam poštom?
Mozete ostati par nedelja u Americi i vratiti se nazad. Za prvi, drugi dolazak, odlazak obicno ne prave problem, ljudi udju u USA, aktiviraju zelenu, izadju, pa se vrate. Ne bih preporucila da se neko igra sa tim generalno, ali s pocetka stvarno nisam cula da prave problem.

Generalno- imajte u vidu da bi trebalo da budete 180+ dana u Americi, sve ispod toga moze biti rizik, iako najcesce ne prave problem, to sve zavisi ko vam se nadje tog dana na imigraciji. Rezidentom se smatra svako ko provede 180+ noci u Americi. Moze da se aplicira za dozvolu da se bude van Amerike duze, i to je dobra opcija za one koji znaju da nece biti u USA vecinu vremena.

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #27  
Staro 01.03.2022, 13:47
mileeena mileeena je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2010
US lokacija: Austin, Texas
Poruke: 25
Nepromenjeno

Hvala ti. Ne bismo mi išli tamo i nazad stalno, eventualno taj prvi put bismo se vratili na par meseci.
A znaš li može li neko drugi da primi green card i ssn, tj. osoba čiju smo adresu ostavili?
Reply With Quote
  #28  
Staro 03.03.2022, 02:01
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mileeena Prikaz poruke
Hvala ti. Ne bismo mi išli tamo i nazad stalno, eventualno taj prvi put bismo se vratili na par meseci.
A znaš li može li neko drugi da primi green card i ssn, tj. osoba čiju smo adresu ostavili?
Moze, ako imate nekog pouzdanog, ko moze da vam dostavi ili sacuva dok se ne vratite u USA.

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Mogućnost za dobijanje papira za suprugu nosioca zelene karte paok32 Porodične imigrantske vize 60 27.11.2018 08:19
Od ilegalnog do legalnog statusa - procedura Zelene karte! Marija Prva koverta 8 09.05.2008 19:45

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.