ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Trogodisnja srednja skola » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #181  
Staro 01.11.2018, 11:36
cajko13 cajko13 je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2014
Poruke: 7
Nepromenjeno

Postovanje...imam trogodisnju srednju skolu za automehanicara...imam staz 14godina kao vozac autobusa i 2godine za vozaca slepera... jel ce biti problem za prijavu? Nasao sam na onom sajtu za poslove vozaca i sa desne strane green oznaka? O cemu se radi
Reply With Quote
  #182  
Staro 03.11.2018, 15:00
salivux salivux je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2015
YU lokacija: Krusevac
Poruke: 20
Nepromenjeno .

postovani,

kada neko ima zavrsenu trogodisnju srednju skolu,ali pritom ispunjava uslov da se prijavi na osnovu radnog iskustva koje obuhvata radnu zonu 4 i 5. i u slucaju da ga izvuku na lutriji on svakako mora na intervju u ambasadi da dokaze to svoje radno iskustvo.
e,sad sta me konkretno zanima: kada se prijavljujes sa radnim iskustvom koje ces kasnije da dokazujes u ambasadi da li u prijavi popunjavas sto se tice najviseg stepena obrazovanja koje si stekao *high school degree* ili *primary school only* malo me buni to sto nasa srednja trogodisnja skola nije ekvivalent njihovom *high school degree*
pa ako je neko imao iskustva sa ovakom prijavom ili ako je malo vise upucen svaki pravi odgovor bi mi bio dragocen,sobzirom da sam puno citao o ovome i van ovog foruma,ali nigde nista ne pise konkretno kako se prijaviti pravilno na osnovu radnog iskustva?
e sad imamo i tu olaksavajucu okolnost sto je ostao jos diplomski ispit na VPSSS,koji ce biti polozen za nekih dvadesetak dana,ali svakako u momentu prijave nije bilo diplome *university degree*


puno pozdrava i srece na predstojecem izvlacenju svima.
Reply With Quote
  #183  
Staro 03.11.2018, 17:04
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik salivux Prikaz poruke
postovani,

kada neko ima zavrsenu trogodisnju srednju skolu,ali pritom ispunjava uslov da se prijavi na osnovu radnog iskustva koje obuhvata radnu zonu 4 i 5. i u slucaju da ga izvuku na lutriji on svakako mora na intervju u ambasadi da dokaze to svoje radno iskustvo.
e,sad sta me konkretno zanima: kada se prijavljujes sa radnim iskustvom koje ces kasnije da dokazujes u ambasadi da li u prijavi popunjavas sto se tice najviseg stepena obrazovanja koje si stekao *high school degree* ili *primary school only* malo me buni to sto nasa srednja trogodisnja skola nije ekvivalent njihovom *high school degree*
pa ako je neko imao iskustva sa ovakom prijavom ili ako je malo vise upucen svaki pravi odgovor bi mi bio dragocen,sobzirom da sam puno citao o ovome i van ovog foruma,ali nigde nista ne pise konkretno kako se prijaviti pravilno na osnovu radnog iskustva?
e sad imamo i tu olaksavajucu okolnost sto je ostao jos diplomski ispit na VPSSS,koji ce biti polozen za nekih dvadesetak dana,ali svakako u momentu prijave nije bilo diplome *university degree*


puno pozdrava i srece na predstojecem izvlacenju svima.

Iako je upitanju trogodisnja srednja skola, Vi imate high school degree i to stavite na prijavu. Ako Vas izvuku, prilikom popunjavanja formulara ds-260 Vi pored obrazovanja, detaljno biste popunili podatke o zaposlenju. Na intervjuu biste ponijeli dokaze o zaposlenju i radnom stazu. Pozdrav.
Reply With Quote
  #184  
Staro 12.05.2019, 11:36
edy3 edy3 je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2019
Poruke: 6
Nepromenjeno

Zavrsio sam 9 godina osnovne skole i 3 godine srednje.Sto je 12 godina skolovanja..dali ja mogu da se prijavim lutriju za zelenu kartu? hvala
Reply With Quote
  #185  
Staro 12.05.2019, 14:08
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik edy3 Prikaz poruke
Zavrsio sam 9 godina osnovne skole i 3 godine srednje.Sto je 12 godina skolovanja..dali ja mogu da se prijavim lutriju za zelenu kartu? hvala
A koja je to 9 godina osnovne?

Mozes da se prijavis ali da li ce ti priznati je pitanje?
Ako si ponavljao razred i to ukljucujes kao o godina to se ne priznaje.

Ja isto imam 3godisnju srednju ali imam i visu poslovnu koja se priznala na intervju
Reply With Quote
  #186  
Staro 12.05.2019, 18:21
edy3 edy3 je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2019
Poruke: 6
Nepromenjeno

U mom' mjestu u osnovnu skolu se ide 9 godina(kod vecine gdje god sam citao vezano za ovo isli su 8 godina),samim tim zavrsio sam istu, + 3 godine srednje strucne skole (CNC OPERATER) 9+3=12 godina skolovanja.I ne, nisam ponavljao razred -.-.Samo me zanima dali ce mi to priznati. ;/ Vrijedi pokusati..ako neko ima iskustva sa ovim neka napise ili da svoje misljenje...
Reply With Quote
  #187  
Staro 12.05.2019, 23:28
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik edy3 Prikaz poruke
U mom' mjestu u osnovnu skolu se ide 9 godina(kod vecine gdje god sam citao vezano za ovo isli su 8 godina),samim tim zavrsio sam istu, + 3 godine srednje strucne skole (CNC OPERATER) 9+3=12 godina skolovanja.I ne, nisam ponavljao razred -.-.Samo me zanima dali ce mi to priznati. ;/ Vrijedi pokusati..ako neko ima iskustva sa ovim neka napise ili da svoje misljenje...
Ne priznaje se. Pretpostavljam da imas predskolsko + 8 godina osnovne + 3 godine srednje. Predskolsko se ne racuna i onda ti ostaje samo 11 godina. Ne znam da li ti vredi da pokusas, jer moras prvo da uradis lekarski, da latis taksu u ambasadi, a tek onda ce da ti kazu da ne isunjavas uslov.
Reply With Quote
  #188  
Staro 13.05.2019, 21:07
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

U Bosni je osnovno obrazovanje 9 godina, tako da se ne racuna kao predskolsko kao kod nas sto je 1 predskolsko + 8 razreda.
Reply With Quote
  #189  
Staro 13.05.2019, 21:49
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

I u Crnoj Gori osnovna škola traje 9 godina... Potvrdite sa ambasadom da li je 9+3=12
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #190  
Staro 14.05.2019, 04:47
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

9+3 je 12 u svim normalnim drzavama na ovoj planeti. Takodje, ako nemate zavrsenu CETVOROGODISNJU SREDNJU SKOLU, dzaba pokusavate. Simple as that.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
frizerska skola i praksa edinze Vaša strana 10 11.12.2012 23:02
trogodisnja skola i dvogodisnje iskustvo zvercica Stare teme 9 01.11.2010 09:35
Zdravstveni problemi i trogodišnja srednja škola Vladimirko Prva koverta 13 14.07.2008 17:19

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.