ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Američki automobili,saveti,iskustva » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 04.01.2020, 19:30
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Podsecanje na bitnu cinjenicu kod osiguranja: cena ne zavisi samo od vrste auta i vozacke istorije vozaca. Polise su razlicite i iznosi su razliciti, kao da li je ukljucen rental, hit and run, pomoc na putu, loan gap... Mesecni iznos ne govori nista bez ovih detalja.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #132  
Staro 05.01.2020, 02:37
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

To je poprilicno para za tako dug vozacki staz, naravno zavisi kao sto je iznad napisano od raznih stvari, ali ako je full coverage bez dodatnih tih stvari skupo je. Mi placamo za 4 automobila 4 vozaca oko 2300$ godisnje, od toga jedan auto 2019, jedan 2018. full coverage, dva starija (2006. i 2003.) i na sve to ja sa dozvolom od 8 meseci.
Reply With Quote
  #133  
Staro 06.01.2020, 02:31
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
To je poprilicno para za tako dug vozacki staz, naravno zavisi kao sto je iznad napisano od raznih stvari, ali ako je full coverage bez dodatnih tih stvari skupo je. Mi placamo za 4 automobila 4 vozaca oko 2300$ godisnje, od toga jedan auto 2019, jedan 2018. full coverage, dva starija (2006. i 2003.) i na sve to ja sa dozvolom od 8 meseci.
Ovo je nedostizan iznos ne za cetiri, nego u mnogim slucajevima i za dva vozaca u zip codes u SF, LA, NY i drugim "skupljim" i "rizicnim" zip codes, za policy 300/100 $500 deductible (recimo taj iznos, jer "full" osiguranje moze da bude i za 50/30 i $1,000 deductible) Ja, licno, ne znam bilo koga u U.S. da je dobio/la slican deal. Ovo pisem ne zbog sumnje u gore napisano, vec da bi ljudi imali realna ocekivanja.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #134  
Staro 06.01.2020, 05:55
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Koliko placas zavisi i od zipcode-a u kome se zivi. Koliko cesto se kradu automobili. Itd...

Npr. hoces $0 deductible (imala sam takvu polisu nakon sto su me dva puta udarali na parkingu pa sam skontala bolje da placam mesecno nego da moram kad mi se to desi da se isprsim za $500). Kad su kola postala starija i sad ako me neko okrzne ne izgleda mi tako strasno kao kad su bila nova, ne placam vise toliko i nemam $0 deductible. Sve zavisi od licnog ukusa i sta ti vise prija da imas.

U nekim gradovima na sve to dodaj i "tax" za "personal property" jel placas i taj put gde ga parkiras, neko i to mora da odrzava. Meni je to oko $450 godisnje po automobilu (vise manje, zavisi od godista, vrste automobila).
Reply With Quote
  #135  
Staro 07.01.2020, 23:59
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Mi smo u NY / Westchester area i imamo full coverage $250/500k i $500 deductible placamo oko $2400 na godinu, za dva auta oba 2019 MY. Moja vozacka je od 2014 a supruga je na learners permit.
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #136  
Staro 20.02.2020, 21:36
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ja ne znam ali zasto je to tako evo vec 20 godina sam u imigraciji ko o cemu Srbi o tome ko je gde sta nasao povoljnije i koga su bas oderali ? Telefoni, kartice, osiguranja, rente, popusti....

jbt, ubacis podatke na vise poznatijih osiguranja i vec ce ti iskociti neka ponuda. Plati, vozi i ne misli.

Otherwise you could go crazy !
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #137  
Staro 20.02.2020, 23:24
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Da li neko moze da opise ukratko postupak kupovine automobila na kredit?

Imam puno neduomica, a neko bi mogao sve to da sumira u 2 minuta i mislim da bi i drugima puno znacilo
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #138  
Staro 20.02.2020, 23:53
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Sta te konkretno zanima? Mislim postupak je vrlo lak, odes i izaberes auto, i vidis koje opcije imaju za finansiranje, nude svoje neke a mozes i preko svoje banke. Mi smo isli u svoju banku za predodobrenje, dobili iznos na koji smo odobreni i ta ponuda vazi 30 dana.
Za dva sata kupis auto i odmah ga vozis kuci
Reply With Quote
  #139  
Staro 21.02.2020, 00:15
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Da kazemo da me zanima ceo proces od pocetka do kraja. Ja sam sam citao i gledao nesto, ali opet , bice mi prvi put da kupujem auto i prvi put da uzimam kredit...

Koliko sam skapirao prvi korak je osiguranje, znacila bi mi i tu preporuka. Gledao sam neko obicno i gap osiguranje, mislim da je ovo drugo bolja opcija...

Kako i gde uzimam kredit? koliko sam skapirao mogu da trazim direktno od banke cak i preko aplikacije? kod nekih dealershipa postoji opcija da i oni daju kredit?

Kada odem sad necu imati posao u pocetku, ne znam da li sam eligible za kredit....

Downpayment da ili ne ?

Da li sve zavrsavam u dealership ili trebam da idem u dmv za tablice i ostalo, kako se registruju kola, citao sam nesto o state inspekciji i nekoj inspekciji izduvnih gasova..
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #140  
Staro 21.02.2020, 02:30
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Odes kod dilera, poneses vozacku i bankovnu karticu. Sve ti sredjuju oni. Na tebi je samo da odaberes auto i da se dobro pogodis.
Prethodno proveri Credit Score na Credit Karma.

Ako nemas posao, prvo ga nadji, pa onda idi ka kupis auto. Znam da ce neki reci: "Moze i bez toga", ali bolju ponudu ces dobiti kad imas posao i dobar Credit Score.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Američki kutak srecica Vaša strana 24 04.10.2016 09:35
Pitanje i saveti vezani za J1 i Green Card neverovatnojeto Ne-imigrantske vize 9 05.05.2012 23:04
Saveti za USA NightWolf Vaša strana 4 24.06.2011 09:56
Saveti gde da odem Boky Lokacije u USA 12 14.07.2009 15:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.