ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Školovanje u USA - lični primer » Bitni linkovi
Uspešan početak Školovanje u USA Vrste školi Stipendije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 08.02.2017, 04:24
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik banjalucanin Prikaz poruke
Pozdrav
Procitao sam citavu temu ali nisam uspio naci odgovor kako znati da li je fakultet priznat u Americi.Posto tek upisujem fakultet ove godine pa bih volio da to ne bude dzabe ako me izvuku
Nije priznato ono sto je ovde poslediplomski program tipa: medicina, stomatologija i pravo. Tesko se nalazi zaposlenje svugde gde treba savrsen engleski: dosta drustvenih nauka.

Priznaju se prirodne i tehnicke nauke lako u principu.

Nek me neko dopuni i ispravi...
Reply With Quote
  #202  
Staro 08.02.2017, 22:06
banjalucanin banjalucanin je offline
Član
 
Datum prijave: 01.02.2017
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Nije priznato ono sto je ovde poslediplomski program tipa: medicina, stomatologija i pravo. Tesko se nalazi zaposlenje svugde gde treba savrsen engleski: dosta drustvenih nauka.

Priznaju se prirodne i tehnicke nauke lako u principu.

Nek me neko dopuni i ispravi...
Hvala ti na brzom odgovoru .Premisljam se izmedju stomatologije i informatike,tako da su mi ove informacije mnogo pomogle.
Reply With Quote
  #203  
Staro 09.02.2017, 06:06
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik banjalucanin Prikaz poruke
Hvala ti na brzom odgovoru .Premisljam se izmedju stomatologije i informatike,tako da su mi ove informacije mnogo pomogle.
Informatika i krace traje, zar ne?

Ja ne bi nikad mogla da budem zubar. Nema te sanse. Em stojis ceo dan, em si non stop u 100 % fokusu i koncentracije. Zamisli dodje ti dete koga boli zub i nece lepo da otvori usta, mrda jezik, tamo, vamo, i non stop busis i pod stresom si dokle i koliko... A sestra/brat iza tebe brblja li brblja... Kosmar... Tezak posao.

Ovde jesu dobro placeni, ali je to ovde bukvalno elita, tesko se upada u te programe, malo ima stranaca u njima, i jako malo ih primaju godisnje. Poslediplomske su u pitanju.
Reply With Quote
  #204  
Staro 09.02.2017, 17:45
banjalucanin banjalucanin je offline
Član
 
Datum prijave: 01.02.2017
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Informatika i krace traje, zar ne?

Ja ne bi nikad mogla da budem zubar. Nema te sanse. Em stojis ceo dan, em si non stop u 100 % fokusu i koncentracije. Zamisli dodje ti dete koga boli zub i nece lepo da otvori usta, mrda jezik, tamo, vamo, i non stop busis i pod stresom si dokle i koliko... A sestra/brat iza tebe brblja li brblja... Kosmar... Tezak posao.

Ovde jesu dobro placeni, ali je to ovde bukvalno elita, tesko se upada u te programe, malo ima stranaca u njima, i jako malo ih primaju godisnje. Poslediplomske su u pitanju.
Jeste,informatika(na etf) traje 4 a stomatologija 6.
ahahhahaha,evo ja trenutno zavrsavam srednju medicinsku(zubni smjer) i isto ne znam kako bih se snasao sa malim dijetetom.Za rad sa dijecom postoji cak i posebna specijalizacija za stomatologe.

Znam,znam sve sam istrazio,zaboravila si reci da je mnooogo skupo,bar koliko sam ja procitao

Kod nas ovdje je u poredjenju sa njima dzaba,ali je jako los program,i preduo traje.

Ako se dobro sjecam po tvojim postovima ti si etf zavrsila?
Reply With Quote
  #205  
Staro 11.02.2017, 04:03
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja se bavim robotikom. Masinstvo. Srednja elektro doduse. Ne znam da li mi je dovoljno slova posto je odgovor u principu i kratak.

Reply With Quote
  #206  
Staro 01.08.2017, 17:59
Moca8591 Moca8591 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.01.2017
Poruke: 1
Nepromenjeno

Pozdrav svima.
Svasta sam procitala ovde na forumu, pokupila razne informacije, ali ono sto me zanima je da li postoji neko ogranicenje sto se tice godina kada se upisuje community college?
Imam 26 godina i razmisljam o opciji da upisem neki community college kako bih dosla tu jer mi je decko otisao pre par meseci (dobio je gc, ali smo se kasno upoznali da bismo to sredili i za mene), pa sad razmatram i ovu opciju jer je lutrija ipak lutrija, a ne zelim da cekam 5 god da bismo se najzad skrasili i snasli tamo. a i svakako bih volela da imam neku njihovu diplomu i da radim nesto u vezi ekonomije, racunovodstva... ovde i onako zavrsavam fakultet sa kojim tamo ne bih imala sta da radim.
Bila bih veoma zahvalna ako neko ima bilo kakav predlog, informaciju, iskustvo, sta god... do pre godinu dana nisam ni pomislila ovako nesto, ali zivotne okolnosti se menjaju.
Hvala unapred!!!
Reply With Quote
  #207  
Staro 01.08.2017, 22:55
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Ja koliko znam ne postoji nikakav limit u godinama da upišeš Community College, možeš i sa 60, jedino što znam iz iskustva nekih mojih drugara koji su aplicirali za sportske i akademske stipendije doduše ne na community collegima, u principu za osnovne studije što si stariji teže je dobiti stipendiju, pogotovo ako nemaš dobar prosek iz srednje škole, ne uradiš SAT test dobro li se ne baviš sportom.

Neko moje iskustvo pošto sam i sam istraživao ovu oblast, jeste da ti možeš da kontaktiraš bezbroj koledža i da se raspitaš za sebe lično. Svaki koledž ima drugačiji cenovnik, drugačije uslove za prijem novih studenata, uglavnom je skuplje za non-resident students, a neki imaju određene povlastice za international students pogotovo ako upadneš u neki fellowship. Community collegi mogu biti poprilično jeftini u odnosu na druge univerzitete, naravno zavisi gde i koji, ali siguran sam da možeš naći nešto što će ti odgovarati, pogotovo ako je ljubav prava

Ne znam koliko si finansijski potkovana, ali imaj u vidu da ćeš morati da platiš uglavnom bar 10k dolara po godini za neku najjeftiniju varijantu ali svakako se ti raspitaj dobro, ne uzimaj ovo moje zdravo za gotovo.

Možda tamo na licu mesta uspeš i da obezbediš sebi neki schoolarship ako se angažuješ u neke sekcije fakulteta ili neke druge mogućnosti koje ti se pruže.

Ono što neki moji prijatelji koji su dobili stipendije preko sporta na koledžima, ali ne full stipendije već plaćaju recimo 10 hiljada dolara po godini, a ostalo im fakultet pokrije, oni za vreme studiranja rade na koledžu mislim da legalno može do 20 sati nedeljno, a u toku pauze na koledžu pronađu neki sezonski posao u toku leta da otplate te dugove.

Samo je potreban trud, moj prijatelj je bio baš underdog i na kraju je uspeo da se snađe baš dobro, ali pošteno se iscimao da nađe koledž a i tamo se trudio na svaki način da unapredi svoju situaciju.
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX
Reply With Quote
  #208  
Staro 01.09.2017, 04:59
Micicici991 Micicici991 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.08.2017
Poruke: 4
Exclamation

Drugari,

Evo jos jedne nove clanice, zalutale u brdu novih informacija, te bih vas prijateljski zamolila za savet i pomoc.
Naime, trenutno se nalazim u Americi, na cuvenoj J1 vizi, i naravno, htela bih da odradim ekstenziju iste. Kako sam cetvrti put na programu , trenutno na Phd u Beogradu, htela bih da nastavim studije u Americi ili zavrsim neki Master, kad vec od nase drage Srbije nema 'leba, a i izgubila sam volju da se vratim istom sistemu. Da ne gresim dusu, ima dosta stvari koje mi idu u prilog: prethodno zavrsene studije, stipendije, proseci... ali ono sto nemam da bih aplicirala za Univerzitet, a zatim i scholarship, fellowship da bih isplatila taj harac jeste TOEFL. Ono sto bih trenutno mogla jeste da krenem sa nekom skolom jezika dok ne odradim to, a zatim apliciram i za sam Univerzitet i vidim sta mi je dalje ciniti.
Ono sto me zanima jeste, da li je pametnije da to radim na ovaj nacin, tj iz Amerike (sto bi moralo biti exspresno) ili bih morala da se vratim u Srbiju, odem na viziranje, i ispostujem sva pravila, i trpim rizik demokratskog sistema i strepnju da li ce mi reci DA ili NE. Itekako mi je jasno da vecina radi to odavde, ali jedino cega se plasim je to kada bih mogla da odem nazad u Srbiju i vidim svoje.. Spremna sam i na rizik, i na zrtvu, ali ne bih volela da zarobim samu sebe ako se, ne daj Boze, nesto desi i ne budem u mogucnosti da im se vratim.

Primetih da @vuxanne, @Magelan, @BaneJovic (i mnogi drugi, ne zamerite sto niste pomenuti) barataju poprilicno velikom kolicinom informacija, pa se nadam da ce bar neko od vas videti ovaj post.

Unaped zahvalna,
milicica991
Reply With Quote
  #209  
Staro 05.09.2017, 04:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Koje si struke? Imas ovde u SAD testing cente za TOEFL, mislim da je oko $160. Nemoj ilegalno da ostajes, prouci nacine da nesto upises dok si ovde
Reply With Quote
  #210  
Staro 06.09.2017, 19:46
Micicici991 Micicici991 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.08.2017
Poruke: 4
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Koje si struke? Imas ovde u SAD testing cente za TOEFL, mislim da je oko $160. Nemoj ilegalno da ostajes, prouci nacine da nesto upises dok si ovde
Studiram Finansije, na II godini Phd. sam. Naravno, ne zelim ni po koju cenu da ostajem ilegalno, radije cu da zasucem rukave i da pokusam da sredim neki status. Citala sam dosta o skolama, vidim da su mahom zastupljene u Cikagu, te mi ni to nije problem, otisla bih tamo. S obzirom da bih morala prvo da spremim TOEFL, verovatno cu krenuti u neku skolu jezika. Trenutno imam opciju za Illinois Institute of Tehnology, naravno Kaplan i Stafford su takodje u igri.
Mozes li mi reci koji su to testing centri, mozda bih mogla i njih da kontaktiram i raspitam se?

Hvala ti puno na odgovoru
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Primer pozivnog pisma mvp977 Intervju (interview) - Ambasada 3 30.10.2008 17:31
Popunjeni formulari iz prve koverte - PRIMER srdjevic Prva koverta 0 20.04.2008 07:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.