ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Školovanje u USA - lični primer » Bitni linkovi
Uspešan početak Školovanje u USA Vrste školi Stipendije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #281  
Staro 27.09.2018, 23:40
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milan.b Prikaz poruke
Pošto odlično govori i piše engleski zasad joj niko nije tražio da polaže TOEFL, ali je ona odlučila da uskoro i to završi kako bi za slučaj da joj neko traži i to imala. Zasad je polagala test sličan TOEFL na De Paul univerzitetu na koji je htela da upiše master iz data analy
P.S.
Što se tiče MENSA tačno je da može bilo ko ko položi test da bude član, samo to treba i uraditi. Što se tiče edukacije i obrazovanja samo da pitam da li su dovoljna dva tehnička fakulteta i jedan master?


Toefl mora da polaze ne zato sto ona zeli vec ne moze da upise master bez toga. A za obrazovanje, visoka skola pa privatni faks pa drzavni master da se propere diploma? Mislim...
Reply With Quote
  #282  
Staro 27.09.2018, 23:42
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milan.b Prikaz poruke
Ovaj tim je predstavljao SAD na jednom od takmičenja:
Mihir Singhal, gold medal
Swapnil Garg, gold medal
Colin Tang, silver medal
Brandon Wang, silver medal
Nigde amerikanca. Indijci i azijati
Predstavljali su SAD. Znaci da su svi oni Amerikanci.
Reply With Quote
  #283  
Staro 28.09.2018, 01:18
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Toefl mora da polaze ne zato sto ona zeli vec ne moze da upise master bez toga. A za obrazovanje, visoka skola pa privatni faks pa drzavni master da se propere diploma? Mislim...
Nema nikakvog pranja diploma. No mislite šta vam je volja. Sigurno se nećemo pravdati bilo kome!
TEOFL ne mora da se polaže na svim univerzitetima. Znamo jer smo kontaktirali univerzitete kako bismo odabrali najbolju moguću ponudu. Ako ne verujete, sami pozovite pa se uverite.
Reply With Quote
  #284  
Staro 28.09.2018, 01:26
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Predstavljali su SAD. Znaci da su svi oni Amerikanci.
Po vašem mišljenju je NBA košarkaš Nikola Mirotić, rođen u Crnoj Gori, a igra za reprezentaciju Španije, Španac, a Tejlčlor Ročesti, rođen u Hjustonu, ali igra za Crnu Goru, Crnogorac!
Mislim stvarno! Jedno je takmičiti se a potpuno drugo ko si i šta si. Osim toga, da ih tako nazovem, pravi Amerikanci imaju prezir čak i prema onima koji su rođeni ovde, ali nemaju njima poznato prezime i ime pa mnogi naši ljudi postaju Majk (Mihajlo), Džordž (Đorđe) i tako dalje kako bi se kao približili njima i da ih ne posmatraju ispod oka.
Reply With Quote
  #285  
Staro 28.09.2018, 06:45
Ivan__T's Avatar
Ivan__T Ivan__T je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2018
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 16
Nepromenjeno

Ovde jedna osoba pise pod nekoliko naloga (Promenada, milan.b). Identicne pravopisne greske, nepravilan redosled reci i identicna mrznja i hate ka US. 21. vek je, svi znaju kako da koriste proxy ili promene IP.

Ignorirajte trola i slicne rusofilicarske botove.
Reply With Quote
  #286  
Staro 28.09.2018, 07:30
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivan__T Prikaz poruke
Ovde jedna osoba pise pod nekoliko naloga (Promenada, milan.b). Identicne pravopisne greske, nepravilan redosled reci i identicna mrznja i hate ka US. 21. vek je, svi znaju kako da koriste proxy ili promene IP.

Ignorirajte trola i slicne rusofilicarske botove.
LOL a bas sam hteo da stavim +1 za milan.b post jedan od predhodnih.
Stvarno nismo jedna osoba mozes da verujes a i ne moras.
Ako se slozis a i on mozemo da ga pitamo da napravimo conf call na skypeu i da utvrdimo ocas posla.
Reply With Quote
  #287  
Staro 28.09.2018, 08:13
Ivan__T's Avatar
Ivan__T Ivan__T je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2018
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 16
Nepromenjeno

Te fazone ostavi za rusofliske izgladnele botove, ljudi ovde ne dolaze da citaju isfrustrirane rusofile, vec da se informisu u skladu sa temom foruma, a to je kako da emigriraju u jos uvek najvecu ekonomiju sveta

Ides na ignore listu sa svim nalozima, pozz.
Reply With Quote
  #288  
Staro 28.09.2018, 17:24
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Boze dragi sta ova zemaljska kugla sve trpi Svi oni koji kukaju da odu sto pre iz svoje zemlje bilo gde dal u Evropi il u Ameriku i bla bla kako je svugde lepse samo ne u svoju zemlju e onda bas ovakve tipove kad zavrse posao i uzmu papire, e tek onda pa pa pa sta sto jos nema da cujete, oni su najpametniji na ceo svet. A bre ljudi dragi ako se nekome ne dopada tamo pa sta jos trazite da sedite u US a pored toga i pravite uporedjenje gde je bolje, dal tamo il ovamo preko okeana.Pa naravno da je bolje gde si rodjen ne za dzaba svi kazu home sweet home. Ali za bolju buducnost svi mi odemo da probamo a ko prezivi pricace . A za one koji se pronadju marsh nazad odkud ste i dosli niko vas na silu ne drzi tamo.
Reply With Quote
  #289  
Staro 30.09.2018, 22:02
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milan.b Prikaz poruke
Ko je pročitao moj prvi unos ovde zna šta sam napisao, a to je:
Osmovna i srednja škola su lošije nego u Srbiji ili Balkanu uopšte. Naši fakulteti su u istoj ravni, ali su zato ovde master studije mnogo bolje. O doktorskim neću ni da pričam jer su tu svetlosnim godinama ispred zbog resursa koje imaju za istraživanje.
Što se PISA testova tiče, čani su to podaci, ali je i činjenica da naša deca jednostavno ne uče dovoljno. To je drugi problem. Nije problem u tome šta uče, jer vidimo šta se ovde uči a znamo šta se uči u Srbiji. Jednostavno naša deca se uzdaju u veze i vezice, a ne u znanje. Osim toga, treba uzeti u obzir i činjenicu da ovde prosek na pisa testovima vade i naša deca, kao i azijati, indusi i druge nacije koje nisu Amerikanci.
Ovaj tim je predstavljao SAD na jednom od takmičenja:
Mihir Singhal, gold medal
Swapnil Garg, gold medal
Colin Tang, silver medal
Brandon Wang, silver medal
Nigde amerikanca. Indijci i azijati
Koliko vidim jedan iz tog tima je predstavljao Ameriku i na najbitnijem takmicenju a to je olimpijada (sa istim vodjom tima). Inace, deca sa tog takmicenja se sigurno osecaju kao drzavljani USA i to je to, oni su amerikanci. E sada, ono sto je interesantno je da je na istom takmicenju je Srbija zauzela 7. mesto, i jos zanimljivije ove godine nas tim je imao posle par godina pauze odlican rezultat (13. mesto). I cesto je nas tim u prvih 20 na svetu u velikoj konkurenciji (vecinom je ta konkurencija iz istocne Azije ako ne racunam najvece zemlje). Pored Srbije na pr i Bugarski tim je odlican s obzirom na populaciju zemlje.
Jel to govori vise od PISA testova? Mozda, ili bar delimicno, jer slicna situacija (malo losija po srpski tim) je u fizici i informatici.

Dodao bih, jer vidim da ovde to nedostaje (ili je netacno predstavljeno), da nasi doktoranti ne zaostaju ni malo (u oblastima gde nemamo dovoljno finansijskih sredstava i nemamo doktorante) u odnosu na ostale pa ni one u USA, cak vrlo lako nalaze dalje postdok pozicije u inostranstvu pa i u USA ako to zele. Isto tako, znam puno i Amerikanaca koji su zavrsili doktorate i fantasticni su u tome sto rade, pa mislim da ni to ne stoji (da Americki studenti ne idu ili nisu dovoljno dobri za doktorske). To da li si dobar na doktoratu, uopste ne zavisi odakle dolazis. Glavni, razlog zasto se studenti iz Amerike ne opredeljuju za doktorat je to sto je uzasno mala plata (25-30k USD), a ne to sto nisu dovoljno dobri. Ali mala plata je dovoljna da privuce studente iz manje razvijenih zemalja, ili s druge strane, izuzetno motivisane studente (odakle god da dolaze). Takodje, strani studenti pomazu internacionalizaciji fakulteta, sto direktno utice na rejting istog, pa im i sa te strane odgovara.
Za kraj, evo jedan zanimljiv link koji je donekle u vezi ove diskusije
https://www.timeshighereducation.com...nd-pound-basis

Last edited by SoonInUS; 30.09.2018 at 22:11.
Reply With Quote
  #290  
Staro 02.10.2018, 05:49
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Auuuuu.... Gde ovo ode... Ameri glupi, moja zena pametnija, ne radim za amere, nase skole bolje, oni sede na podu...

Jbg, dosli smo u zemlju u kojoj promaja ne ubija, gde moje dete koje sedi na stolici godisnje bude 10 puta bolesno, a ovi sa poda ni jednom, gde se sa mokrom kosom sme izaci napolje i zimi, u kojoj mi nista ne vredi sto sam u petom osnovne znao kojim rudnim bogatstvima raspolaze Nikaragva, gde mi je (?!?) drago sto mi amer nije sef iako je na nekom nivou vlasnik svega. Pametniji sam od njih, znam da zamenim prekidac, sijalicu, uticnicu. Osecam se superiorno zbog toga, iako on plati nekoga da mu to uradi, a ja ne mogu da platim vec radim sam. On ima tri automobila, ide negde svaki vikend, ima dva-tri godisnja odmora, ali moja zena je pametnija - prc! Oni su rasisiti i nacionalisti sto svoju zemjlu i drzavljanu stavljaju na prvo mesto! Zato nam je i Srbija tamo gde jeste. Sve je bolje od Srba i Srbije, ali nista nije bolje.

Evo ovako, na ovom svetu volim samo jednu zemlju - Srbiju. Isto tako sam svestan da u mojoj zemlji mnogo stvari ne valja i nemam problem da to priznam. Postujem ove ljude ovde i smem da kazem da su mi neki drazi od mnogih Srba. A od "velikih" Srba mi je bio pun k...ofer jos u Srbiji, a tek od ovih eSrba...

Budite ponosni clanovi menzi, hvalite se i gajite sujete. Tako je lakse podneti istinu. Onu, bolnu.

Za kraj bih citirao velikog svetskog putnika i avanturistu, Bilba Baginsa:

“I don’t know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.”
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Primer pozivnog pisma mvp977 Intervju (interview) - Ambasada 3 30.10.2008 17:31
Popunjeni formulari iz prve koverte - PRIMER srdjevic Prva koverta 0 20.04.2008 07:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.