ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 23.07.2009, 09:40
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno Selidba i kućni ljubimci

ajde da ja bacim jedno novo pitanje! jeli neko do sada od vas nosio kucnog ljubimca. mi imamo psa i vec je 3 puta putovao sa nama u USA kao rucna prtljaga i nismo imali problema nikakvih na carini cak smo isli preko reda. e sad nemam pojma kako bi to sada islo.
  #2  
Staro 16.02.2010, 20:05
imarkovic's Avatar
imarkovic imarkovic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.06.2009
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Tamacharly, sta bi sa psom, je li stigao u USA? Ja sad imam istu situaciju i ne znam kako da prenesem pekinezera. Nikad nije letela, a mnoooogo je prgava. Kako je vas pas bio miran toliko dugo? Sta ako pocne da laje? Mi smo razmisljali da je umesto u kabinu s nama, stavimo u cargo. A imamo i macu, da joj pravi drustvo.:grin:
__________________
2010EU00020xxx
  #3  
Staro 17.02.2010, 01:11
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

[QUOTE=imarkovic;14091]Tamacharly, sta bi sa psom, je li stigao u USA? Ja sad imam istu situaciju i ne znam kako da prenesem pekinezera. Nikad nije letela, a mnoooogo je prgava. Kako je vas pas bio miran toliko dugo? Sta ako pocne da laje? Mi smo razmisljali da je umesto u kabinu s nama, stavimo u cargo. A imamo i macu, da joj pravi drustvo.:grin:[/QUOTE]

Uh, mi smo u istom problemu. U stvari, malo vecem.... jedno 35-40kg velikom problemu zvanom Kiki - japanski Akita-inu :1072: Tu dileme nema, on ide u cargo. Zvali smo Lufthansu, 300eur je karta za psa. Mora da bude u kavezu i to ima propis koliki kavez treba da bude (za Kikija najveci moguci, gnc) jer pas mora da moze da se okrene, ustane, ispruzi sape i sl. To je odeljenje sa kontrolisanom temperaturom, pritiskom, sve kao u kabini dakle nema frke, osim sto je dugo sam i moze da se uznemiri.
Opciju da saljes psa posebnom cargo kompanijom ne razmatraj, preskupo je!!!
Ako se odlucite za kargo, nas je savet da je sto pre privikavate na kavez i voznju a malo i na samocu, to je bar nasa strategija :blink:
Ali da imamo malog psa, sigurno bismo ga stavili u kabinu, da bude sa nama...
Pozz i srecno
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
  #4  
Staro 17.02.2010, 01:17
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Zar ne moze veterinar da mu da odredjenu dozu sedativa da bi lakse podneo put i onda nema brige oko kaveza i samoce?
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #5  
Staro 17.02.2010, 01:26
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

[QUOTE=dejancic;14094]Zar ne moze veterinar da mu da odredjenu dozu sedativa da bi lakse podneo put i onda nema brige oko kaveza i samoce?[/QUOTE]

Velika je to dilema, ima i za i protiv sedativa... Jos cemo se svakako raspitati. Nepoverljiva sam prema veterinarima (i lekarima haha). Kako da verujem coveku koji kaze da pas treba ceo zivot da jede granule??? No, skrenula sam s teme.
Ima neka prica da kad je pod sedativima pas ne dahce dovoljno i onda ne moze da se rashladi pa moze da se pregreje, meni zvuci kao SF ali sve opcije razmatramo...
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
  #6  
Staro 17.02.2010, 09:22
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

[QUOTE=imarkovic;14091]Tamacharly, sta bi sa psom, je li stigao u USA? Ja sad imam istu situaciju i ne znam kako da prenesem pekinezera. Nikad nije letela, a mnoooogo je prgava. Kako je vas pas bio miran toliko dugo? Sta ako pocne da laje? Mi smo razmisljali da je umesto u kabinu s nama, stavimo u cargo. A imamo i macu, da joj pravi drustvo.:grin:[/QUOTE]

putujemo sad u martu. idemo lufthansom, a nas pas je vec 3 puta putovao sa nama u usa.posto je mali ,ispod 8kg moze u kabinu samo moras puno prije traziti odobrenje jer u avionu gore moze biti samo jedna zivotinja po letu.on je super cijeli put prespava samo dize njusku kad prolazi hrana:obrva:.nama je veterinar za prvi put rekao da nikakvi sedativi nisu potrebni ako je gore sa nama jer mu je najbitnije da smo mi tu.ako ima slobodnih mijesta stavim ga kraj sebe a ako ne kod nogu nam je. ma sve to super prode samo ako je pas naviknut na putovanja autom to je velika prednost i kupite mu kavez prije da se navikne na njega.kad smo bili na razgivoru konzul rekao sve ok ako je cipiran i uredno cjepljen.
__________________
  #7  
Staro 17.02.2010, 13:14
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

@tamacharly

Mi planiramo da povedemo mačora, koji koliko smo videli staje u "gabarite" da ide ispod sedišta sa nama, ali ono što me interesuje je kada se stigne u USA. Čitam da ljubimac obavezno ide u karantin na neko vreme (našao sam od par dana do nekoliko meseci). Pa me interesuje kakva su vaša iskustva sa time?

Da li je išao u karantin?
Ako jeste koliko dugo?
Da li ste to plaćali?
Da li je bila neka specijalna procedura pred odlazak, kod veterinara (pregled, neke vanredne vakcinacije, itd ..) Jer koliko vidim u pasošu ima mesto da se ljubimac klinički pregleda i da se pečatira da je sposoban da izdrži put.
Da li ste nosili nešto od dokumentacije osim pasoša za ljubimca?

Hvala
  #8  
Staro 18.02.2010, 05:08
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

[QUOTE=Good Spirit;14107]@tamacharly

Mi planiramo da povedemo mačora, koji koliko smo videli staje u "gabarite" da ide ispod sedišta sa nama, ali ono što me interesuje je kada se stigne u USA. Čitam da ljubimac obavezno ide u karantin na neko vreme (našao sam od par dana do nekoliko meseci). Pa me interesuje kakva su vaša iskustva sa time?

Da li je išao u karantin?
Ako jeste koliko dugo?
Da li ste to plaćali?
Da li je bila neka specijalna procedura pred odlazak, kod veterinara (pregled, neke vanredne vakcinacije, itd ..) Jer koliko vidim u pasošu ima mesto da se ljubimac klinički pregleda i da se pečatira da je sposoban da izdrži put.
Da li ste nosili nešto od dokumentacije osim pasoša za ljubimca?

Hvala[/QUOTE]

Majkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!! Evo par dobrih linkova:
[URL="http://www.cdc.gov/animalimportation/cats.html"]http://www.cdc.gov/animalimportation/cats.html[/URL]
[URL="https://help.cbp.gov/cgi-bin/customs.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=56&p_created=1043364936&p_sid=Ud7IVPUj&p_accessibility=0&p_redirect=&p_srch=&p_lva=82&p_sp=cF9zcmNoPSZwX3NvcnRfYnk9JnBfZ3JpZHNvcnQ9JnBfcm93X2NudD02ODUsNjg1JnBfcHJvZHM9JnBfY2F0cz0mcF9wdj0mcF9jdj0mcF9zZWFyY2hfdHlwZT1hbnN3ZXJzLnNlYXJjaF9ubCZwX3BhZ2U9Nw!!&p_li=&p_topview=1"]https://help.cbp.gov/cgi-bin/customs.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=56&p_created=1043364936&p_sid=Ud7IVPUj&p_accessibility=0&p_redirect=&p_srch=&p_lva=82&p_sp=cF9zcmNoPSZwX3NvcnRfYnk9JnBfZ3JpZHNvcnQ9JnBfcm93X2NudD02ODUsNjg1JnBfcHJvZHM9JnBfY2F0cz0mcF9wdj0mcF9jdj0mcF9zZWFyY2hfdHlwZT1hbnN3ZXJzLnNlYXJjaF9ubCZwX3BhZ2U9Nw!!&p_li=&p_topview=1[/URL]
[URL="http://www.immihelp.com/immigration/pets.html"]http://www.immihelp.com/immigration/pets.html[/URL]
[URL="http://www.justlanded.com/english/USA/Articles/Moving/Pets-in-the-US"]http://www.justlanded.com/english/USA/Articles/Moving/Pets-in-the-US[/URL]

Ajde da vas izvuku pa da konacno upoznamo famoznog macora :1072:
__________________
U Americi od 19.03.2009.
  #9  
Staro 18.02.2010, 09:10
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

[QUOTE=Good Spirit;14107]@tamacharly

Mi planiramo da povedemo mačora, koji koliko smo videli staje u "gabarite" da ide ispod sedišta sa nama, ali ono što me interesuje je kada se stigne u USA. Čitam da ljubimac obavezno ide u karantin na neko vreme (našao sam od par dana do nekoliko meseci). Pa me interesuje kakva su vaša iskustva sa time?

Da li je išao u karantin?
Ako jeste koliko dugo?
Da li ste to plaćali?
Da li je bila neka specijalna procedura pred odlazak, kod veterinara (pregled, neke vanredne vakcinacije, itd ..) Jer koliko vidim u pasošu ima mesto da se ljubimac klinički pregleda i da se pečatira da je sposoban da izdrži put.
Da li ste nosili nešto od dokumentacije osim pasoša za ljubimca?

Hvala[/QUOTE]

za usa nema karantene bar sto se peseka tice.samo cijepljenje protiv bjesnoce redovno i potvrda od veterinara za put van zemlje.mora biti cipiran.i to ti je nase iskustvo.cjepljenje protiv bjesnoce mora se obaviti 21 dan prije puta.kad rezerviras karte najavis da imas ljubimca i koliko kg , cekas da ti potvrde da na taj let moze ici ljubimac s tobom,i kad kupis karte pise da imas rezervirano za pet in kab..dodes na aerodrom na chek in teta ti uzme papire ispuni uplatnicu i posalje te na salter da platis (mi placamo oko 100eur po smijeru)po kilazi se placa.i to ti je to putujes normalno.kad dodes u usa u karton koji dobijes u avionu upises da nosis zivotinju,oni tamo na carini pogledaju veterinarsku knjizicu ,datum cjepljenja protiv bjesnoce,nasmijese se jer su ludi za zivotinjama i mozes ici. cak smo putovali kad je bila ona frka prije par godina sa terorizmom u londonu pa su svi aerodromi bili pod pripravnosti i u frankfurtu stojimo u redu jedno 200met kad dode ciko vidi psa i kaze obitelj sa psom molim prodite naprijed i tako mi ostavimo sve te ljude iza sebe i odmah obavimo kontrolu i udemo u avion.
__________________
  #10  
Staro 18.02.2010, 17:24
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Kada smo vec kod kucnih ljubimaca, ja stvarno ne znam sta im ovde rade. Generalno, ovde psi uopste ne laju...ne naskacu na ljude i sl. Ma ne laju ni jedni na druge, ne tuku se....nista... Ne znam jesu li kastrirani, drogirani, ogrlica sa strujom...ili je svako ko poseduje psa ovde svetski prvak u treniranju pasa.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
 

Tags
kanarinci, kucni ljubimci, kućni ljubimci, macka, macke, mačka, mačke, papagaji, pas, psi, ribice, zivotinje, životinje

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.