ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #291  
Staro 06.10.2018, 16:12
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Hvala za info, video sam na drugom forumu da se ceka godinu i nesto dana, izlgeda da su im losi podaci. Ja planiram da apliciram odmah za global entry sa zelenom kartom vec moze da se dobije.
Šta je to "Global entry"? Da li možete da objasnite.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #292  
Staro 06.10.2018, 22:16
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

https://www.cbp.gov/travel/trusted-t...s/global-entry

Citat:
Global Entry is a U.S. Customs and Border Protection (CBP) program that allows expedited clearance for pre-approved, low-risk travelers upon arrival in the United States. Members enter the United States through automatic kiosks at select airports.

At airports, program members proceed to Global Entry kiosks, present their machine-readable passport or U.S. permanent resident card, place their fingerprints on the scanner for fingerprint verification and complete a customs declaration. The kiosk issues the traveler a transaction receipt and directs the traveler to baggage claim and the exit.

Travelers must be pre-approved for the Global Entry program. All applicants undergo a rigorous background check and in-person interview before enrollment.

While Global Entry’s goal is to speed travelers through the process, members may still be selected for further examination when entering the United States. Any violation of the program’s terms and conditions will result in the appropriate enforcement action and termination of the traveler’s membership privileges.
Kosta $100, validna 5 godina.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #293  
Staro 07.10.2018, 09:56
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Hvala.
Ovo je veoma dobra stvar. Vredi svakog centa koji se potroši.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #294  
Staro 07.10.2018, 10:58
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Hvala.
Ovo je veoma dobra stvar. Vredi svakog centa koji se potroši.
Ne vredi nijednog centa ko ne planira da napusta USA
Reply With Quote
  #295  
Staro 09.10.2018, 07:51
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Andrew Wiggins Prikaz poruke
Ne vredi nijednog centa ko ne planira da napusta USA
Ja sam mislio da se povremeno "prošetam" do Evrope.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #296  
Staro 09.10.2018, 13:08
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Andrew Wiggins Prikaz poruke
Ne vredi nijednog centa ko ne planira da napusta USA
Vredi jer kad uzmes global entry dobijas uz to i tsa pre, za domace letove ne moras da se cimas sa izuvanje, kaisem, lap topom i ostalim glupostima.
Reply With Quote
  #297  
Staro 25.01.2019, 18:36
neznamstadaradim neznamstadaradim je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Washington Metro
Poruke: 28
Nepromenjeno

Da li je neku upucen s'obzirom da je na snazi "govermant shutdown" da li to ima nekog uticaja na povratak u usa za ljude sa green cardom?kakvo je stanje na aerodromima itd..?
__________________
DV-2018 - selected (prvo prijavljivanje)
Case Number: 2018EU00001xxx

5.09.2017. Poslat DS-260
5.12.2017. lekarski pregled
6.12.2017. Intervju
25.4.2018. Washington
Reply With Quote
  #298  
Staro 25.01.2019, 23:15
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nema to veze sa tim ukoliko nisi ostao nesto duze sto trebas van drzave.


Inace ja juce usao u Njujorku, i sad kad udjem na i94, ne prikazuje mi ulazak na pasosu, a kad ukucam stari pasos, i kad hocu da istampam, poslednji ulazak mi pokazuje prethodni turisticki. Kada odem sa starim pasosem na travel history prikaze u spisku jucerasnji ulazak. Potpuno cudno.
Reply With Quote
  #299  
Staro 26.01.2019, 10:09
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ti si sada prvi put usao u US sa zelenom kartom?
Mislim da sam pisao o ovome na forumu.
I94 nema veze sa nama koji imamo zelenu kartu, to je za neke druge tipove viza i kad ulazis u US kolima iz kanade npr. Jajasti pecat koji su ti udarili na aerodromu ti je zamena za I94...

Ja kada sam polagao voznju rekli su mi treba ti I94 , a isto sam se zbunio jer mi za I94 kaze da nisam u sistemu, a u travel history mi je evidentiran ulazak,onda sam lepo izguglao i pokazao sluzbenici ona se izvinila jer ni ona nije znala.

a ovo sto si napisao u vezi odsustva, ja cu biti van US 6 meseci sigurno, mislim da nikakav problem ne bi trebalo da imamo ukoliko smo van US do godinu dana, i u tom slucaju ima onaj neki dokument koji se popunjava , neka me ispravi neko ako gresim
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #300  
Staro 26.01.2019, 11:22
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Do godinu dana nemas problema u teoriji, mada kad sam bio da predam kovertu, video sam u prostoriji nekoliko ljudi koje ispituju sa zelenim kartama zasto su ostali toliko dugo van Amerike (a manje od godinu dana).

Ma pitam za i94 jer mi trazila ova iz SSA i objasnjavao ali ne vredi kao treba to.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.