ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 16.07.2011, 00:57
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno Dokumenti - Ne trebaju prevodi

Pozdrav svima!
Ja sam poceo sve proucavati pa da pitam na vreme... ovo dole zapravo znaci da ne trebaju prevodi dokumenata...

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations.

Jesam li u pravu?

Jos nesto... ako bi moralo na engleski, ima li ko ideju kako da prevedem austrijsku diplomu na engleski, nema ni jedan tumac koji radi oba jezika koliko znam.

I jos nesto... overene kopije.. moze li to u opstini da se overi? Znam da notari bas deru sa cenama.
(Inace pitam za Bosnu)

Last edited by milosx; 16.07.2011 at 01:09.
Reply With Quote
  #2  
Staro 16.07.2011, 05:00
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Sasvim si u pravu da ne treba prevod ako su ti dokumenti na oficijalnom jeziku zemlje u kojoj planiras da obavis intervju,ali jedno je sigurno,evo ja sam vec 4 meseci ovde u Americi i za decu su mi trazili izvod rodjenih i vakcinaciski karton preveden na engleski i overen,tako da iako mi nisu trazili u ambasadi prevedena dokumenta,ista ce ti trebati vamo u Americi sa prevodom,kad budete jurili administraciske poslove,a iz iskustva vam kazem prevodjenje - ovde to skuplje kosta nego kod kuce,tako da je bolje doci spreman
Reply With Quote
  #3  
Staro 16.07.2011, 11:19
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Hvala na informaciji, onda cu prevesti za svaki slucaj.
A kakva overa je u pitanju... sudskog tumaca, opstine ili notara?
Ja ne znam da imam karton vakcina, izvadio sam svoj medicinski karton i toga nema, samo naskrabano u zdravstvenoj knjizici.
Reply With Quote
  #4  
Staro 16.07.2011, 15:01
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Overa sudskog tumaca(sto znaci da ti je dokumenat preveo covek sto je ovlascen da radi prevode,a ne bilo ko)
Reply With Quote
  #5  
Staro 24.02.2012, 23:34
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Da ponovimo (ovo je info iz Sarajevo ambasade, zvala u srijedu)
- dokumenti se ne trebaju ovjeravati u opstini/opcini, ali treba donijeti i original i kopije (inace ce ti naplatiti kopiranje?)
- ovo uvjerenje od MUP KS iako kazu da se dodje za 7 dana nakon 15:30: sobodno se moze doci i u 13,14h jer je gotovo
- diplome srednje skole: njih zanima da imas diplomu srednje, sve preko je bonus (tako meni rekose) E sad, ja sa magistarskim rekose da ponesem i nju i BA diplomu (koja je A3 format, ne u tubi nego onako ravna) original i kopije i da prevedem tu BA diplomu na engleski??? Obzirom da sam vec bila tamo, znam da tehnicki nema sanse da moja BA diploma prodje kroz onaj otvor na salteru Bice zanimljivo...
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #6  
Staro 21.04.2015, 23:00
ggtron's Avatar
ggtron ggtron je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.04.2015
US lokacija: NY/NJ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 52
Nepromenjeno

Poslednja informacija je iz 2012. godine.
Moze li neko nesto novije da potvrdi?
Reply With Quote
  #7  
Staro 22.04.2015, 13:34
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Ako ides u ambasadu u zemlju odakle si, ne trebaju ti prevodi. Simple as that.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #8  
Staro 06.03.2016, 10:25
dusto dusto je offline
Član
 
Datum prijave: 17.02.2016
Poruke: 1
Nepromenjeno Prevod dokumentacije

Pozdrav svima,
sve čestitke onima koji su dobili vizu.
Imam samo jedno pitanje, da li ste prevodili dokumentaciju za intervju?
Unapred se izvinjavam ukoliko je neko već odgovorio.
Pozdrav
Dule
Reply With Quote
  #9  
Staro 06.03.2016, 11:49
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Ako si iz Srbije ne treba ništa da prevodiš, odgovoreno je sto puta na ovo pitanje a i piše na sajtu američke ambasade.
Reply With Quote
  #10  
Staro 06.03.2016, 16:13
cirapfc cirapfc je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.01.2011
Poruke: 55
Nepromenjeno

Ne treba nista prevoditi za intervju.

Aj kad sam vec u ovoj temi da pitam, sta su dobitnici nosili u USA od nasih dokumenata, prevedenih?
Ja cu poneti izvod iz maticne knjige, diplomu i medjunarodnu vozacku, to prevedeno...
Jel savetuje neko jos nesto?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Dokumenti??? Olivera Stare teme 65 17.02.2009 22:18

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.