ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #711  
Staro 25.08.2019, 12:25
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Prikazace ti se kasnije, tipa za 2 meseca. Ostao sam i ja duzan bio da mi prodje u kreditnom birou al nije pomoglo. Tek nakon dva meseca mi se prikazao kreditni skor. Fico skor posle 6 meseci tek, a na BoA aplikaciji i dalje nemam.


Posle nekog vremena, ceo sistem sa kreditnim skorom i tim karticama je teska glupost.


Aplicirao sam prvo za Capital One cim sad dosao i odbili su me iako sam trazio depozitnu karticu.

Debili su mi u sva tri biroa ubelezili hard inquiry.

Onda sam otisao u BoA gde imam tekuci racun i uzeo depozitnu kreditnu sa 700$.

U dva biroa ubelezeno, Transunion i Experianu hard inquiry. I jedan soft u Experianu, obicno BoA ako odbije uradi samo soft inquiry.


Aplicirao sam za British petrol karticu i odbiju me debili iz Synchrony banke koja izdaje karticu.

Samo u Transunionu.


Probao sam nakon toga dva puta u razmaku od mesec i po da dobijem od BoA travel rewards karticu i oba puta me odbili.

Aplicirao sam za Walmart i za Tj Maxx kartice, obe sam dobio iako je provajder Synchrony bank, jednu na 500$ drugu na 200$
U istom danu sam aplicirao za obe kartice ali su belezili kao dva hard inquiry u Transunionu.


Nakon toga sam aplicirao za American express gold Delte, dobio sam mnogo dobru ponudu za milje, odobrena mi kartica na 1000$, povucena dva hard inquiry Transunion i Experian.


Na kraju sam dobio i Capital one secured sa 50$ depozita na 200$, hard inquiry u sva tri biroa, tako da je ovo jedina banka koja povlaci iz sva tri biroa izvestaj i ne isplati se osim za Venture karticu kada ponude dosta poena za otvaranje kartice.


Odbijen sam za Chase Saphire ovo sam bio optimistican bas haha hard inquiry Experian i Equifax.
Odbijen i za paypal karticu koju isto izdaje Synchrony iako sam dobio pozivnicu i preapproved ponudu, debili bas. Dosta placam stvari preko paypala pa sam hteo zbog cashbacka da uzmem.


Skapirao sam da ne koriste bas mnogo Equifax. Uzeo sam sva tri izvestaja besplatno na koja svako ima pravo jednom godisnje, i ono je katastrofa u Soft inquiry ko je sve proveravao, bar 30 kad saberem, to sve biroi prodaju nase podatke bankama, zato sam skapirao zasto sam dobio 10ak preaprroved ponuda od nekoliko banaka koje nisam uzeo. Credit one je deo Capital one i ovi kad su me odbili prvi put od tad me Credit one smara non stop sa ponudama za kartice.


Nakon 5 meseci sam dobio mejl iz BoA da bih mogao da odem da porazgovaram o svojoj depozitnoj kreditnoj, otisao posle par dana ali sam obrisao mejl i ovi kao nemaju nista kod sebe u sistemu, ali zahtevali su preko telefona od svojih da mi vrate depozit i odobrili su, tako da sad imam klasicnu kreditnu kod njih.

Walmart kartica nakon 2 meseca mi sami povecali sa 500$ na 700$. Zahtevam za Tj Maxx povecanje na 500$ bar jer sam dobio od njih sami Walmart i odbiju me kao ne mogu da pristupe mom kreditnom izvestaju. NAzalost oni pokrivaju skoro sve moguce radnje, i brendirane kreditne kartice. Sreca bar pa je Capital one kupio Walmart kartice od njih.



Imam dve kartice na koje sam ovlascen preko zene sto je super, jer se racuna sve u tvoju istoriju, automatski sam povukao njenu duzinu kreditne istorije i skocio sam za 30ak poena zbog toga.

Ali sistem je kretenski zaista, odbijeni smo npr za kredit za kola prvi put kad smo aplicirali a sutradan dobili Amex na 10 000. Nakon par meseci sam im trazio za njenu karticu 14 000 limit i odobren je.

Sad cu videti da se nakacim na jos neciju karticu od rodbine, za kreditnu istoriju, to nisam ni znao za pare da rade ljudi i zovu piggyback.


Inace kredit carma daje za 5-10 bodova veci skor nego sto zaista jeste. Trenutno sam na 710 Fico i polako rastem svaki izvestaj.

Definitivno prijavljuju u razlicitim periodima biroima stanje na racunu, meni je recimo se skor survao za 15 bodova zato sto mi je zaduzenje Walmart kartice sa 82$ otislo na 123$, potpuni idiotluk. A sve kartice otplacujem do 0. Nikad ne ostajem duzan sem jednom prvi put da me kao registruje kreditni biro.
Reply With Quote
  #712  
Staro 27.08.2019, 04:16
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Evo Pojavio mi se kreditni skor posle malo manje od mesec dana, bez zaduzenja...

Trans union 694, Equifax 701

Prilicno sam iznenadjen jer sam ocekivao da se krece sa mnogo losijim skorom...

Na kartici sam imao desetak kupovina koji su bile sitne, nijedna nije prelazila 50 $ , tako da msm da je ovo odlicno za pocetak
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #713  
Staro 27.08.2019, 04:59
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Evo Pojavio mi se kreditni skor posle malo manje od mesec dana, bez zaduzenja...

Trans union 694, Equifax 701

Prilicno sam iznenadjen jer sam ocekivao da se krece sa mnogo losijim skorom...

Na kartici sam imao desetak kupovina koji su bile sitne, nijedna nije prelazila 50 $ , tako da msm da je ovo odlicno za pocetak
Da ali ako si redovno pokrivao pun iznos kredita, nije cudo sto ti raste brzo score...
Reply With Quote
  #714  
Staro 27.08.2019, 09:41
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Evo Pojavio mi se kreditni skor posle malo manje od mesec dana, bez zaduzenja...

Trans union 694, Equifax 701

Prilicno sam iznenadjen jer sam ocekivao da se krece sa mnogo losijim skorom...

Na kartici sam imao desetak kupovina koji su bile sitne, nijedna nije prelazila 50 $ , tako da msm da je ovo odlicno za pocetak
To ti je samo privremeno tako, pasce malo pa ce ici gore dole. Najjace od svega dzabe da su ti dali i 820 za pocetak jer gledaju duzinu istorije, sad apliciras za neku karticu odbice te iz tog razloga. Potpuno idiotski sistem koji me bas nervira. A onda se nakacis nekome na karticu ko je ima 10 godina i odjedanputa imas 5 godina kreditne istorije. JA kad sam pricao sa ovima u banci da u Srbiji ne mozes da imas limite neke nenormalne vec u skladu sa platom, gledaju me. Ovde neko sa 30 000$ godisnje i 20 godina kreditne istorije im je mnogo boji klijenti nego neko sa 4 godine i 80 000$ platom. A tek gradjenje kreditne istorije da imas kreditnu karticu i da je placas full pre nego sto ti se i zavrsi obracunski period potpuno je suprotan konceptu kreditne kartice. Pa onda cu debitom placati... Al ajd.
Reply With Quote
  #715  
Staro 27.08.2019, 13:52
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
To ti je samo privremeno tako, pasce malo pa ce ici gore dole. Najjace od svega dzabe da su ti dali i 820 za pocetak jer gledaju duzinu istorije, sad apliciras za neku karticu odbice te iz tog razloga. Potpuno idiotski sistem koji me bas nervira. A onda se nakacis nekome na karticu ko je ima 10 godina i odjedanputa imas 5 godina kreditne istorije. JA kad sam pricao sa ovima u banci da u Srbiji ne mozes da imas limite neke nenormalne vec u skladu sa platom, gledaju me. Ovde neko sa 30 000$ godisnje i 20 godina kreditne istorije im je mnogo boji klijenti nego neko sa 4 godine i 80 000$ platom. A tek gradjenje kreditne istorije da imas kreditnu karticu i da je placas full pre nego sto ti se i zavrsi obracunski period potpuno je suprotan konceptu kreditne kartice. Pa onda cu debitom placati... Al ajd.
Hahaah tacno!! Ja sam prve godine vec imao mnogo vecu godisnju platu od amera koji 20 godina imaju duplo manje, i onda meni daju kamatne stope neke nenormalne a mogu realno mnogo lakse da pokrivam sve nego taj sto ima 20 godina karticu.

Sistem kaze ajde za pocetak dajemo ti 500$ pa da vidimo kako ces ti to da pokrivas, pa onda sve vise i vise bla bla glupo totalno
Reply With Quote
  #716  
Staro 01.10.2019, 14:50
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Jedno pitanje:
Trenutno sam ovdje kao student. Imam racun u TD banci + on campus posao koji nije previse placen, al se racuna kao dio tuition waivera koji mi je dodijeljen (doduse jos uvijek nisam imao obracunski period za platu al bice kroz narednih par sedmica).
Po dolasku ovamo u avgustu sam otvorio racun u TD-u i podnio aplikaciju za secured CC koja mi je poslije nedjelje dana provjere odbijena.
Koji je vas savjet, da li i kada opet pokusati i da li da idem opet u TD ili da pokusam negdje drugo (razmisljao sam se da probam mozda i sa Macy's ili JCP cc ako je lakse dobiti?). Kakve su uopste sanse da kao student na studentskoj vizi dobijem tako nesto?
Reply With Quote
  #717  
Staro 01.10.2019, 22:34
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nije problem sto si mislim na studentskoj vizi, vec ako si svez ovde i jos nemaju tvoj ssn, zato su te odbili. Jedino sto mozes da dobijes jeste secured card, nema sanse za radnje da dobijes. Probaj da odes licno u Capital One ako je imas tu negde, 49$ je depozit za 200$
Reply With Quote
  #718  
Staro 02.10.2019, 00:02
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Nije problem sto si mislim na studentskoj vizi, vec ako si svez ovde i jos nemaju tvoj ssn, zato su te odbili. Jedino sto mozes da dobijes jeste secured card, nema sanse za radnje da dobijes. Probaj da odes licno u Capital One ako je imas tu negde, 49$ je depozit za 200$
Sad je stigao SSN, istina u tom trenutku kada sam aplicirao za cc ga nisam jos imao.
Pokusacu sa Capital One.
Reply With Quote
  #719  
Staro 02.10.2019, 01:33
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ako probas online neces moci jos mesec dana da dobijes karticu jer nema tvog broj u sistemu, mene su odbili mesec dana nakon dobijanja ssna. Moras licno da odes.
Reply With Quote
  #720  
Staro 02.10.2019, 01:50
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ako probas online neces moci jos mesec dana da dobijes karticu jer nema tvog broj u sistemu, mene su odbili mesec dana nakon dobijanja ssna. Moras licno da odes.
Da, i mislio sam licno. Imam poslovnicu na par blokova od stana.
Sad mi reci jos ovo: jel potrebno otvarati account kod njih ili mogu samo da apliciram za CC?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.