ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 04.01.2012, 15:03
eXecuteD eXecuteD je offline
Član
 
Datum prijave: 04.01.2012
Poruke: 1
Nepromenjeno Zdravo Svima :D !

Pozdrav !
Cuo sam za Green Card od prijatelja iz Amerike, tako da neznam bas puno o tome, kako i sta ide to ! I sta ako te izvuku ides da radis, ili ides da se skolujes ? ! Minimalan broj godina ??? ! Itd... ;D ! :drool:

Ove godine sam trebao otici, al nisam imao podrsku od roditelja, tako da kontam kada zavrsim srednju da probam kako otici jer vec sam poceo luditi u ovoj jadnoj Bosni :D !

Imam tamo rodbine, punokrvni Ameri xD ! Nesto su mi govorili, da bi mi oni mozda mogli nabavit Green Card, al male su sanse ! Tako da su mi govorili da dodjem tamo da se skolujem, al moji roditelji nece da cuju za to xD ! :D ! Zele da se patim cio zivot u ovoj dzungli :D ! :1072:

Molim za malo vise informacija, itd... Kazu da je veoma tesko naci posao ako nemas vise obrazovanje, fakultet itd :D !

Malo sam ovo zapetljo, ! xD ! :wtf:
  #2  
Staro 04.01.2012, 17:42
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Pitaj prvo roditelje da li smijes da igras lutriju odnosno da predas prijavu. Ako te izvuku moraju i oni da idu sa tobom jer si srednjoskolac maloljetnik, i morace da rade bilo kakve poslove koje im daju dok ti budes studirao ono sto ti ameri narede... Takva su pravila lutrije. Razmisli dobro.. :grin:
  #3  
Staro 04.01.2012, 18:03
Mirko86 Mirko86 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
Poruke: 105
Nepromenjeno

U slucaju da imas manje od ili si tek napunio 18tu godinu a izaberu te na lutriji, tvoji roditelji snose punu odgovnorst izdrzavanja zatvorske kazne od 2-3 meseca zbog nepostovanja pravila.Mislim da su amerikanci gradili takve zatvore i na teritoriji Bosne pa ne moraju roditelje voditi u Srbiju/Hrvatsku za koje znam da imaju sigurno.Nije nikakav Gvantanamo Bej ali svejedno.Ja se sa tim ne bih zezao iskreno.
  #4  
Staro 04.01.2012, 22:21
Adnan Adnan je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2009
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 21
Nepromenjeno

[QUOTE=Mirko86;26683]U slucaju da imas manje od ili si tek napunio 18tu godinu a izaberu te na lutriji, tvoji roditelji snose punu odgovnorst izdrzavanja zatvorske kazne od 2-3 meseca zbog nepostovanja pravila.Mislim da su amerikanci gradili takve zatvore i na teritoriji Bosne pa ne moraju roditelje voditi u Srbiju/Hrvatsku za koje znam da imaju sigurno.Nije nikakav Gvantanamo Bej ali svejedno.Ja se sa tim ne bih zezao iskreno.[/QUOTE]

Samo me zanima gdje ste ovo procitali?????????????? :wtf:
  #5  
Staro 04.01.2012, 22:22
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

[QUOTE=Mirko86;26683]U slucaju da imas manje od ili si tek napunio 18tu godinu a izaberu te na lutriji, tvoji roditelji snose punu odgovnorst izdrzavanja zatvorske kazne od 2-3 meseca zbog nepostovanja pravila.Mislim da su amerikanci gradili takve zatvore i na teritoriji Bosne pa ne moraju roditelje voditi u Srbiju/Hrvatsku za koje znam da imaju sigurno.Nije nikakav Gvantanamo Bej ali svejedno.Ja se sa tim ne bih zezao iskreno.[/QUOTE]

Tako sam i ja cuo ali nisam bio siguran....:nene: Sad znam:bravo:
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #6  
Staro 04.01.2012, 22:47
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

[QUOTE=Mirko86;26683]U slucaju da imas manje od ili si tek napunio 18tu godinu a izaberu te na lutriji, tvoji roditelji snose punu odgovnorst izdrzavanja zatvorske kazne od 2-3 meseca zbog nepostovanja pravila.Mislim da su amerikanci gradili takve zatvore i na teritoriji Bosne pa ne moraju roditelje voditi u Srbiju/Hrvatsku za koje znam da imaju sigurno.Nije nikakav Gvantanamo Bej ali svejedno.Ja se sa tim ne bih zezao iskreno.[/QUOTE]

Svasta.. :blink: Ja prvi put to cujem... Isprva sam mislila da se ti salis....
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #7  
Staro 05.01.2012, 01:14
Mirko86 Mirko86 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
Poruke: 105
Nepromenjeno

[QUOTE=Adnan;26684]Samo me zanima gdje ste ovo procitali?????????????? :wtf:[/QUOTE]
Bilo je napisano sitnim slovima na dnu pdf dokumenta gde su pravila napisana ali sada vidim u novijim da nema.Ja sam doduse cuo samo za jedan slucaj ali treba ostati oprezan.Ameri ne vole kada se krse njihova pravila pa su uspeli da izdejstvuju jurisdikciju nad zlonamernim igracima u banana drzavama kao sto su nase.
Svako dobro.
  #8  
Staro 05.01.2012, 14:05
Adnan Adnan je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2009
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 21
Nepromenjeno

[QUOTE=eXecuteD;26681]Pozdrav !
Cuo sam za Green Card od prijatelja iz Amerike, tako da neznam bas puno o tome, kako i sta ide to ! I sta ako te izvuku ides da radis, ili ides da se skolujes ? ! Minimalan broj godina ??? ! Itd... ;D ! :drool:

Ove godine sam trebao otici, al nisam imao podrsku od roditelja, tako da kontam kada zavrsim srednju da probam kako otici jer vec sam poceo luditi u ovoj jadnoj Bosni :D !

Imam tamo rodbine, punokrvni Ameri xD ! Nesto su mi govorili, da bi mi oni mozda mogli nabavit Green Card, al male su sanse ! Tako da su mi govorili da dodjem tamo da se skolujem, al moji roditelji nece da cuju za to xD ! :D ! Zele da se patim cio zivot u ovoj dzungli :D ! :1072:

Molim za malo vise informacija, itd... Kazu da je veoma tesko naci posao ako nemas vise obrazovanje, fakultet itd :D !

Malo sam ovo zapetljo, ! xD ! :wtf:[/QUOTE]

Moj prvi savjet ti je da dobro procitas ovaj forum gdje ces naci sve moguce informacije koje treba da znas po pitanju GREEN CARD i ostalih stvari vezanih za zivot u Americi.

Druga stvar je da moras zavrsiti tu srednju skolu u koju vec ides, ako sam dobro shvatio .... jer radnog iskustva pretpostavljam nemas, da bi ti ono moglo biti ulaznica da uopste mozes aplicirati za GREEN CARD preko lutrije!

Vidim imas rodbine koja ti moze "nabaviti" green card :wtf: pa tako mozda ovaj forum i nije za tebe, jer se ovdje obicno okupljaju ljudi koji zele da dobiju ili su vec dobili green card preko lutrije.

Ako se ipak odlucis za ovu drugu opciju ovo ti moze biti vodilja:

"IS THERE A MINIMUM AGE FOR APPLICANTS TO APPLY FOR THE E-DV PROGRAM?
There is no minimum age to apply for the program, but the requirement of a high school education or work experience for each principal applicant at the time of application will effectively disqualify most persons who are under age 18."

.... i ne smaraj roditelje previse jer Amerika je ono sto ti zelis, a ne oni ... tako da moras skontati put da odes sam ako vec to toliko zelis, a ne da ocekujes da i oni krenu sa tobom i da te nastave izdrzavati i u Americi sigurno kao i ovdje :wee:

I na kraju ... vidim ovdje dosta komentara o tome kako mozes biti kaznjen ti ili tvoji roditelji zbog apliciranja za lutriju i sl. .... iskreno sve to mozes macku o rep ... jer sam procitao tonu informacija i u zivotu nisam cuo da je neko ili neciji roditelji otisli u zatvor zbog necije aplikacije za lutriju :wtf:

Dobro je poznato da moze aplicirati i kunto i panto ... najgora stvar koja ti se moze desiti jeste da tvoja aplikacija bude diskvalificirana!

Sretno!
  #9  
Staro 06.01.2012, 19:43
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Gori ste vi od ovog lika jer ste se navukli na ovo prepadanje i za vas su to sad kao dezinformacije! :;D: Decko je bio toliko konfuzan da su ljudi udarili samo da ga zezaju a vi se primili umesto njega na price o zatvoru, opasnosti itd. A o otvaranju nove teme sa naslovom ZDRAVO SVIMA da i ne govorim! Jak neki lik! :grin:
  #10  
Staro 06.01.2012, 22:16
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Kada bi se tako lako skupljale i dobijale informacije niko od nas ne bi proveo godinu dana uz forum nego bih jednom u godini otvorili temu ovog naziva i postavili bezbroj pitanja pa cekali detaljne odgovore. Znanje se ne stice preko noci pa tako ni informacije o lutriji. I ja sam nekad davno cuo da postoji lutrija a nisam znao nista o tome, pa sam dan po dan skupljao informacije i gradio predstavu o kompletnoj proceduri i zivotu u USA, a i dalje ih skupljam. Valjda tako treba, a mozda i nije tako.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pozdrav svima lujkash Stare teme 5 27.06.2009 16:15

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.