ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Gde ko planira da ide i zašto? » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #181  
Staro 11.10.2016, 11:33
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Ako ne znam gdje hocu, znam gdje necu.

U nasem slucaju, otpadaju LA, NYC, Boston, SF, a izgleda i DC... zbog cijena kirija i nekretnina u pismenijim dijelovima grada. Jednostavno odnos plata i troskova zivota je tesko spojiti za jednu cetveroclanu porodicu u ovim mjestima.

Nasa lista je trenutno oko 10-ak lokacija. Na zalost, izgleda da ce i grad koji smo uzimali u razmatranje takodjer otpasti zbog gore navedenih razloga.

Seattle
+: Vibe, ekonomija, ponuda poslova, skole, klima (meni je OK), nacin zivota
-: Cijene kirija, nekretnina, udaljenost od ostatka 'svijeta', ?ekonomija (citam da nije neuobicajeno da ljudi sa fakultetom rade kao konobari).

Cijene kirija i nekretnina su eliminatorni faktor, o ostalom se da razgovarati.

Ako ima neko ko je u ovom gradu (vidio sam da je svojevremeno 'zvercica' pisala dosta o Seattle-u), volio bih cuti iz prve ruke kako izgleda njihov troskovnik, tj. prihodi i rashodi na mjesecnom nivou. Cijene dvosobnih i trosobnih stanova u ovim boljim dijelovima grada su od 1800 do 2200 USD, sto je skoro pa duplo vise od nekih drugih mjesta koje gledamo.

Btw, ako nije vec receno, na salary.com mozete provjeriti sta ocekivati.
Reply With Quote
  #182  
Staro 11.10.2016, 12:00
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Ako ne znam gdje hocu, znam gdje necu.

U nasem slucaju, otpadaju LA, NYC, Boston, SF, a izgleda i DC... zbog cijena kirija i nekretnina u pismenijim dijelovima grada. Jednostavno odnos plata i troskova zivota je tesko spojiti za jednu cetveroclanu porodicu u ovim mjestima.

Nasa lista je trenutno oko 10-ak lokacija. Na zalost, izgleda da ce i grad koji smo uzimali u razmatranje takodjer otpasti zbog gore navedenih razloga.

Seattle
+: Vibe, ekonomija, ponuda poslova, skole, klima (meni je OK), nacin zivota
-: Cijene kirija, nekretnina, udaljenost od ostatka 'svijeta', ?ekonomija (citam da nije neuobicajeno da ljudi sa fakultetom rade kao konobari).

Cijene kirija i nekretnina su eliminatorni faktor, o ostalom se da razgovarati.

Ako ima neko ko je u ovom gradu (vidio sam da je svojevremeno 'zvercica' pisala dosta o Seattle-u), volio bih cuti iz prve ruke kako izgleda njihov troskovnik, tj. prihodi i rashodi na mjesecnom nivou. Cijene dvosobnih i trosobnih stanova u ovim boljim dijelovima grada su od 1800 do 2200 USD, sto je skoro pa duplo vise od nekih drugih mjesta koje gledamo.

Btw, ako nije vec receno, na salary.com mozete provjeriti sta ocekivati.
A cime se bavis ivde? Ili sra imas zavrseno? A cime bi voleo da se bavis tamo?
Sto se tice cene stanova, znambiz licnog primera da su cene stanova po sajtovima vece od recimo kad sam isao ulicom i video znak FOR RENT sa br tel. Isti stan je bio na padmapper.com za oko 1200 a na licu mesta kad sam pitao 1000. Uzmi i to u obzir.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #183  
Staro 11.10.2016, 12:02
JelenaX JelenaX je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.05.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 149
Nepromenjeno

Seattle lagano postaje novi SF zbog velike ponude IT poslova, a takođe Azijati iz Vankuvera dolaze u velikom broju i obe stvari doprinose rastu cene nekretnina.
__________________
DV2016 - 2 prijave - izvučeni 2016EU00009xxx
20.5. - Predat DS260
19.11. - Intervju
2.12. - Vize u pasošima
Reply With Quote
  #184  
Staro 11.10.2016, 12:12
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
A cime se bavis ivde? Ili sra imas zavrseno? A cime bi voleo da se bavis tamo?
Sto se tice cene stanova, znambiz licnog primera da su cene stanova po sajtovima vece od recimo kad sam isao ulicom i video znak FOR RENT sa br tel. Isti stan je bio na padmapper.com za oko 1200 a na licu mesta kad sam pitao 1000. Uzmi i to u obzir.
Imam zavrsen fakultet (Bus Admin) vani na engleskom, davno, a supruga racunovodstvo kod nas. Imam i 15+ godina radnog iskustva na rukovodnim pozicijama u multinational FMCGs. Svi govorimo engleski, a i vec sam navodio da trenutno radim vani (mozda bih cak i ostao ovdje, i povremeno ulazio u USA). Ako bih imao platu na osnovu kvalifikacija (skola i iskustvo), ne bi tu bilo nikakvih problema.

ALI

Mislim da je bolje ici sa dosta konzervativnijom varijantom, cak i da radim kao konobar, ako nema nista drugo za pocetak. Nije mi to neki problem, a imamo i nesto ustedjevine za prvu godinu, ili dvije, zavisno od lokacije.

Kontam da odmah po dolasku nadjemo neki AirBnB ili sl. i onda trazimo neku dugorocniju varijantu, hvala za savjet u svakom slucaju.
Reply With Quote
  #185  
Staro 11.10.2016, 15:09
Marinaaaa Marinaaaa je offline
Član
 
Datum prijave: 29.09.2016
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JelenaX Prikaz poruke
Mi ne idemo tamo gde nekog imamo jer u tim oblastima ili nema posla za nas ili ne želimo da živimo u takvim mestima, ali definitivno je lakše kad imate nekog da pomogne, naročito u početku.
Na koja tri grada se suzio vas izbor?Mi takodje nemamo nikog pa nas zanima kako i na osnovu cega ste birali.Pozdrav
Reply With Quote
  #186  
Staro 12.10.2016, 19:39
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Ako ne znam gdje hocu, znam gdje necu.


Seattle
+: Vibe, ekonomija, ponuda poslova, skole, klima (meni je OK), nacin zivota
-: Cijene kirija, nekretnina, udaljenost od ostatka 'svijeta', ?ekonomija (citam da nije neuobicajeno da ljudi sa fakultetom rade kao konobari).
Zvercica nije bas u samom Sijetlu nego u gradu iznad Sijetla. Vajb u downtown Sijetlu je gomila homlesa i narkomana po ulici. Bolje idi u neko predgradje, ne sam Sijetl.
Reply With Quote
  #187  
Staro 29.11.2016, 09:50
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Mislim da bi bilo dobro da se malo reaktivira ova diskusija. Uskoro ce neki od ucesnika foruma donijeti jednu od najbitnijih odluka u zivotu, i ne bi bilo lose da se ta odluka razmotri iz vise uglova, preispita, a dok nije kasno, i promijeni.


Mi, npr. nismo skoro nikome rekli da smo izvuceni za DV, tako da su nam i diskusije ogranicene na razne forume, a realno, i nema previse osoba koji su prosli kroz svu ovu gungulu.

Uglavnom, nas je 4, djeca su 11 i 13. Svi govorimo engleski, a djeca su zadnja dva razreda zavrsila u americkoj skoli ovdje u Africi. Ja imam fakultet (Business Admin) zavrsen vani, a supruga racunovodstvo kod nas. Imamo i nesto love koje bi mogli ponijeti / prebaciti, a i nekoliko nekretnina u Bosni, koje bi, ako ovo bude permanentna selidba, prodali.

Nasa strategija je slijedeca:

1. Kontrola troskova
Dakle, idemo negdje gdje su troskovi nesto nizi, ali ne ugrozavajuci bezbijednosti i skolovanje djece. Ovo npr. iskljucuje NYC, Kaliforniju, SF...

2. Prihodi
Dakle veci gradovi, vise poslova u nasoj bransi (mada nije problem da se radi bilo sta, posebno ispocetka). Ima super manjih gradova, ali je i izbor poslova dosta manji.

Trenutno su u razmatranju:

1. Minneapolis-St Paul
+ Jaka privreda, uredjen grad, 4 godisnja doba, dobre skole, dosta sigurno, prihvatljive cijene nekretnina, sredina generalno dosta otvorena prema imigrantima
- Duge i hladne zime, ali nisu ni u Sarajevu nesto blage, a i to nam ne smeta nesto pretjerano, prilicno daleko od svega

2. Charlotte
+ OK privreda, nize cijene nekretnina, OK skole, blaga klima
- Ima malo tog juznog vibe-a, pojedini se zale na nepotizam, naglasenija uloga crkve u drustvu, sve je malo 'ofucanije' u odnosu na sjeveroistok

3. Syracuse
+ Brat i njegova porodica zive tamo (+ jos neki rodjaci), niske cijene nekretnina, OK skole, klima je skoro kao kod nas, blizu NYC i Evropa
- Losa privreda, teze bi bilo za posao, izgleda malo depresivno, a i cinjenica da je rodbina tamo ima i pluseve i minuse

Jos smo gledali i Atlantu, Chicago, Portland, Plano, Austin, i Seattle, ali sto zbog troskova (npr Seattle i Portland - cijene nekretnina, sto zbog poslova - Npr Austin - vecina poslova je u IT-ju, sto mi ne odgovara), jedan po jedan otpadaju.

Cesljamo City-Data, Trulia, Rent.com, Numbeo, Salary.com, greatschools itd.
Reply With Quote
  #188  
Staro 23.04.2017, 19:56
messerschmitt messerschmitt je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.11.2010
US lokacija: Iowa Des Moines
YU lokacija: Bosna i Hercegovina
Poruke: 44
Nepromenjeno

Pozdrav svima mi još uvijek čekamo rezultate izvlačenja evo sad u maju i naravno nadamo se no polako gubim žar i želju jer ne znam ni hoću li se prijavljivati više ako nas sad ne izvuku .. Ipak 37 godina je sad i ko zna kako i kakv bi bio taj neki novi početak .. Ali eto dajem šansu ovom putu sad pa vidjet ćemo .. Nego jel ima neko da je od skoro otišao u Iowa npr Des Moines mi planiramo ako nas izvuku tamo ..
__________________
2014 > HAS NOT BEEN SELECTED
2016> HAS NOT BEEN SELECTED
2017> HAS NOT BEEN SELECTED
2018> HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #189  
Staro 25.04.2017, 10:21
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik messerschmitt Prikaz poruke
Pozdrav svima mi još uvijek čekamo rezultate izvlačenja evo sad u maju i naravno nadamo se no polako gubim žar i želju jer ne znam ni hoću li se prijavljivati više ako nas sad ne izvuku .. Ipak 37 godina je sad i ko zna kako i kakv bi bio taj neki novi početak .. Ali eto dajem šansu ovom putu sad pa vidjet ćemo .. Nego jel ima neko da je od skoro otišao u Iowa npr Des Moines mi planiramo ako nas izvuku tamo ..
Zemljak, NIKADA ne odustaj!!!! Ja sam poceo ponovo (treci put) sa 41 i ni jednom nisam razmisljao o tome da li je kasno ili ne!!! Godine su samo broj.
Reply With Quote
  #190  
Staro 25.04.2017, 13:27
zole189 zole189 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.02.2017
YU lokacija: BiH
Poruke: 16
Nepromenjeno

Moje misljenje je da treba igrati bez obzira na godine, narocito ako ste porodicni i zbog djece biti uporan. Ali treba pokusavati i pored lutrije. Sada je u EU olaksano zaposljavanje, iz mog kraja dvoje porodicnih ljudi 35+ godina otislo oko Nove godine u Njemacku a igrali su lutriju par godina i nije islo. Nije sve u lutriji.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.