ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 11.06.2016, 12:09
NemanjaK NemanjaK je offline
Član
 
Datum prijave: 25.05.2016
Poruke: 11
Smile Americki San - Nasa Situacija, Planovi, Odlazak...

Pozdrav svima ,


Korsitim ovu priliku da se predstavim, pa i kako bi imao svoj thread koji bi meni, a i ostalima sluzio kao neki log...

Ja sam Nemanja iz Zagreba, imam 36 godina, zajedno sa svojom nevjencanom suprugom imam jednu preslatku 2 godisnju malu "napast". Supruga je med. sestra, a ja sam ing. informatike. Vecinom sam radio kao programer/project manager/itd., a usput sam se bavio, a i jos uvjek se bavim nekim informatickim poslovima vezanim za internet i programiranje...

Uvjek sam imao zelju da zivim u US, pa sam/smo tako probali u par navrata legalno pokrenuti odlazak u US ali ne bas uspjesno. U lutriju nismo bas nesto vjerovali, tj smatrali smo da nema sansone da nas izvuku... Pomalo smo odustali od svega i poceli si slagati ovdje zivot, a mozem slobodno reci da ovdje zivimo pristojno mozda i vise nego pristojno. No kako je uvjek kopao taj crv odlaska i "americkog sna", lani smo odigrali lutriju i rekli smo ako nas ne izvuku, nastojat cemo si ovdje sve posloziti i vise nikad necemo igrati lutriju, niti se vise opterecivati odlaskom u US.

Dosao je i taj 5. mjesec i nakon stotog pokusaja za mene izadje not selected(naravno), autmatski gubim volju i sad jos teze provjeravam za zenu, a pri tome je server totalno krahiro... I tako stisnem po ko zna koji put F5 i nesto se promjeni i u tom djelicu sekunde vidim da ekran nije isti kao za mene, tj nema onaj "has not been selected" i odmah shvatim da je Ana dobila(22xxx), a u tom trenu prodje me nekih milijun i jedan osjecaj... Naravno kad sam javio zeni i svim ostalima nitko mi nije vjerovao..., pa sam morao slikati ekran... I takooo, mi dobili, a planovi se drasticno promjenili, tj valjda ce se promjeniti...

Sto se mene tice ja sam za odlazak 100%, no zena i je, a i nije(sto vreme odmice vise je), naime nema podrsku sovjih koji su ekstremno protiv i koriste svaku priliku kako bi nas odgovorili(da nekazem minirali), a sto nju onda jako pogadja uz ostale emocionalne stvari koje bi joj nedostajale. Ja nemam tih problema, meni je najveci "problem" poceti opet ispocetka, a pogotovo jer smo si sad u zadnjih par godina sve sredili ovdje, kupili stan, namjestili sve, aute, motor(pozdrav svim motoristima ), bicikle, zabe i babe... pa mi je sad malo to sve tlaka prodavat i organiziravat, preseljavat..., no gdje ima i volje ima i vatre, ili tako nekako...

E sad kakav je nama plan...., pa imamo vise vrlo slicnih planova(varijacija na temu), tj jos nismo konacno odlucili di bi se nastanili, a sta bi radili smo vec nekako odredili... Ja vec nekih 10+ godina programiram razne skripte/alate/wp plug-inove, te iste prodajem, pa bi to samo nastavio tamo posto to radim od kuce. Da napomenem samo da ja nisam tip da bi isao raditi za nekog, mislim ako moram tj ako situacija nalaze, idem, bez problema. Znam da vecina voli tu neku sigurnost stalnog posla, no ja nikad nisam bio taj i meni je muka kad moram raditi za nekog pogotovo ako je to neka kancelarija tj office job, onda doslovce umirem... tako da sam prije nekih 6 godina dao otkaz na jako ljepom radnom mjestu di je placa bila jako jako dobra, ali sam znao da mogu vise i da tamo "propadam", tj gubim vreme... i tako sam kroz par godina uspio samostalno i sa puno odricanja kupiti stan i sve ostalo... te i ustediti jos nesto para...
Tako da nas neki plan je ovakav, nastaviti ovo sto radim sad i poceti jos jedan biznis isto internet orjentiran, te sa vremenom kako mala bude kretala u vrtic i predskolsko, zeni pomalo stvoriti uvjete da radi kao self employed, kasnije isto kao business owner, anravno ako joj uspije, posto ona obozava da radi torte a radi stvarno vrhunske torte po narudžbi. Isto tako ja cu najvjerojatnije poloziti CDL da imam to za rezervu ako nesto podje neplanirano, a volim inace vozit, pa je i to jedna od opcija recimo voziti za schneider nakon godinu dana OTR, kao owner operator u njihovom onom choice programu(taj mi se nekako najvise svidja)... A zena ce gledati da polozi nesto vezano za njenu struku za nedo Bog(ima par opcija). Kako rekoh mi imamo neke ustedjevine, tj rekao bi dosta oko 40k... + imamo stan koji je nas, tj nije pod kreditom, pa bi ga prodali nakon jedno godinu, dve dok vidimo kako i sta nas tamo ceka.

E sad neki kao Anini starci ce reci zasto vi idete uopce, pa vama je tu Amerika? Iz jednostavnog razloga sto ovdje nema buducnosti, nema srece, nema opcija, nema napred, samo nazad, jedan korak napred 5 unazad... Ovo sto radim, radim vecinom za US trziste, tako da opet ovdje nisam nista zaradio vec "donjeo" kapital izvana... Uz sve to mi zelimo da nam djete ima bar kakve takve sanse da radi ono sto voli i da od toga moze normalno zivjeti.

Jucer zena podigla putovnice za malu i nju, pa sad popunjavamo DS (imat cemo i par pitanja vjerojatno)...

Eto to je ukratko nesto o nama i nasoj situaciji tj planovima za buducnost.

Malo je poduzi post, no nekako sam imao osjecaj da se moram malo poblize predstavit, posto sam procito jako puno toga ovdje, pa vec imam osjecaj kao da neke i znam.
Reply With Quote
  #2  
Staro 11.06.2016, 13:37
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Dobrodošli na forum i čestitam na izvlačenju! Samo napred velikim koracima nastavite ka svom dugogodišnjem cilju i ne obazirite se na one koji vam drugačije govore.

Sa srecom i samo mala sugestija da je ovaj post trebalo da postavite u temi DV2017 Selected winers http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ead.php?t=1751
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #3  
Staro 11.06.2016, 13:57
NemanjaK NemanjaK je offline
Član
 
Datum prijave: 25.05.2016
Poruke: 11
Nepromenjeno

Hvala na rijecima podrske, to nam stvarno puno znaci, kao i citajuci sve te ljepe price i iskustva ljudi koji su otisli.

Sto se tice posta, htio sam da imamo nekakav log/žurnal/blog, nasih nekih iskustava vezanih za dobitak, planiranja, nekih nasih misli, te odlazak, tj zivot tamo, a koji bi nama i drugima sluzio kao nekakvo pomagalo, iskustvo, tj motivacija itd... pa sam iz tog razloga pokrenuo bas thread.
Reply With Quote
  #4  
Staro 11.06.2016, 17:50
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Dobrodosao na forum! Sjajna tema! Nadam se samo da ce entuzijazam potrajati. Za sad imas moju paznju
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #5  
Staro 11.06.2016, 19:53
pile pile je offline
Član
 
Datum prijave: 19.03.2012
Poruke: 11
Nepromenjeno

Cestitke i sa moje strane. Nikakvo premisljanje u vezi odlaska nego krupnim koracima napred. Takva prilika se ne propusta,samo pomislite koliko njih zeli da bude na vasem mestu. Zato napred da ostvarite svoj san,svoje snove. Sve najbolje zelim. Pozdrav
Reply With Quote
  #6  
Staro 11.06.2016, 21:45
nepa204 nepa204 je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2015
US lokacija: Ako bude srece LA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 13
Nepromenjeno

Cestitam od sveg srca! Nemjte zaboraviti da se vencate pre odlaska na razgovor u ambasadi,jer ni ne priznaju vanbracne zajednice.
Reply With Quote
  #7  
Staro 12.06.2016, 11:07
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

Čestitam na izvlačenju i podržavam vas u planovima nadam se da će biti još postova na ovoj temi
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -
Reply With Quote
  #8  
Staro 12.06.2016, 11:43
NemanjaK NemanjaK je offline
Član
 
Datum prijave: 25.05.2016
Poruke: 11
Nepromenjeno

Hvala svima!!!

Da, vjencat cemo se dok dobijemo datum razgovora u ambasadi, pa cemo onda naknadno staviti mene...
Vjerujem da nece biti problema na razgovoru posto smo vec jako dugo zajedno, nekih 12 godina, imamo brdo slika, pa cemo sloziti fini album, imamo naravno nas najveci dokaz a to je djete rodjeno 2014., zivimo na istoj adresi dosta dugo i zena vec par godina ima moje i svoje prezime na svim dokumentima...

Ja sam uvjek bio za US, tj za odlazak, kopo sam svakako da odem tamo, a i sad sam naravno, a kako rekoh zena je ta koja jos nije sigurna, a ja ne bi htio siliti nju da ide ako nece, tj to je odluka koju ona sama mora donesti, jer ako ide na silu, tj ako neshvati sama sustinu odlska i ove sanse, onda se to nikako nece dobro zavrsiti, jer cu ja prakticki biti sam tamo sa svim "problemima" dok ce ona samo sanjati kako da se vrati i sve ostalo sto ide uz to, pa tako da smatram da moramo biti suglasni u odlasku tj na istoj frekvenciji kako bi odlazak i boravak tamo bio produktivan i sto ljepsi za sve, a da idem sam tj da ja budem razdvojen od obitelji to ne zelim. Nadam se samo da ce s vremenom i ona biti full za odlazak i shvatiti koja je ovo sansa, jer do sad i nije nesto bas svjesna, tj vise je pod utjecajem svojih roditelja i ostalih koji nisu odusevljeni tom idejom, pa se tako i nesto pretjerano i ne bavi s time kao npr ja, koji iz dana u dan kopam nove informacije i kujem planove . Tako da meni ako u konacnici ne budemo isli(nedo Bog, puj puj puj) ce to jako tesko pasti i vjerujem da cu tesko to prihvatiti, tj. moci nastaviti zivjeti sa spoznajom da smo imali ogromnu sansu a nismo ju iskoristili.

Jos bi samo htio dodati da nas glavni motiv za odlazak nisu financije, tj i one naravno igraju ulogu, mozda vise kroz mogucnosti koje US pruza, ali nama je nekako sve ostalo po malo isto ako ne i vise vazno.
Reply With Quote
  #9  
Staro 12.06.2016, 14:58
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Cestitke na izvlacenju. Iz iskustva ljudi koji su izvuceni ili zele da budu izvuceni, zanimljivo da su zene te koje se mnogo vise neckaju i plase da zapocnu nov zivot preko bare. Takodje roditelji su u ogromnoj vecini slucajeva protiv odlaska.
Mnogo ljudi ima strah od nepoznatog. Bez razloga po meni.
Reply With Quote
  #10  
Staro 12.06.2016, 16:54
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Sa tolikom ustedjevinom i znanjem koje imas u oblasti informatike nema da brinete, zavisi opet sve gde bi dosli, koji grad, drzava...
Cdl opcija nek ti bude bas zadnja.
Slazem se da se zene najvise neckaju zbog brige od nepoznatog i zbog dece naravno, a babe i dede su u fazonu bolje ovde na sigurnom zivite na minimalcu nego u necem potpuno novom i stranom ali u boljem, takvo sam i ja iskustvo imao.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razlozi (naši), za odlazak u USA curlika Vaša strana 309 04.02.2023 22:27
Punomoc i ostala nasa dokumenta spectra Stare teme 6 01.06.2013 06:21
Zastupljenost muzicara u USA! Sve vrste live muzike pa i nasa narodna! curlika Vaša strana 4 28.02.2012 11:10
Nasa srpska posla... Score Vaša strana 8 04.01.2011 20:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.