ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Od ilegalnog do legalnog statusa - procedura Zelene karte! » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 08.05.2008, 15:16
Marija Marija je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2008
Poruke: 4
Nepromenjeno Od ilegalnog do legalnog statusa - procedura Zelene karte!

Dobila sam prvu kovertu,ali,obzirom da zivim u USA vec 12 god. i viza mi nije vise validna,od advokata sam savjetovana da ne saljem formulare nazad jer ce me u startu odbiti zbog nelegalnog statusa.
Da li je to definitivno tacno?
Hvala.
  #2  
Staro 08.05.2008, 19:46
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Zdravo Marija,

To sto ti je advokat rekao je ono sto bi po meni i bilo logicno... Ne mogu da se setim da li je na formularima ima pitanje "da li ste bili nelegalno"... Moj savet ti je da im ti to ipak predas. (cuo sam da su neki ljudi tako "pomilovani"). Mozda da stavis neku drugu adresu da ide obavestavanje, cisto da te ne pokupe.... Ali sto da ne, ja bih pokusao...

Jel znas sta moze da ti se desi u najgorem scenariju?
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #3  
Staro 09.05.2008, 08:06
Jfa_Kg Jfa_Kg je offline
Član
 
Datum prijave: 25.04.2008
US lokacija: CHICAGO
YU lokacija: Chicago/Kragujevac
Poruke: 20
Nepromenjeno

поздрав марија, занима ме да ли си написала адресу у сад где си, и ту ти је стигла коверта???

па лутрија је лутрија зашто да не, ја бих послао то ти је шанса да легализујеш статус, али како рече срђевић види напиши неку адресу од познаника који је легално да не би можда имала проблема...

поздрав и срећно
  #4  
Staro 09.05.2008, 14:57
Marija Marija je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2008
Poruke: 4
Nepromenjeno

Hvala na odgovorima.
Danas sam ipak odlucila da ispunim formulare i posaljem ih nazad.Ovako sam obavjestena: Definitivno cu biti odbijena za lutriju,ali za par mjeseci cu dobiti radnu dozvolu,te nakon toga poziv za sud.Advokat mi je rekao da,obzirom da sam tu vise od 10 g.po nekoj stavci zakona nemaju pravo da me deportuju,a kako imam i djecu(koja su ovdje rodjena),muz i ja placamo taksu drzavi..,ima se elemenata za zahtjev za pomilovanje.Boze,zvucim samoj sebi ko da se radi o kriminalu a ne lutriji.
Povratnu adresu cu takodje staviti kao i prvog puta,dakle,vlastitu,da ne navlacim nikakve nepotrebne sumnje,pa sta bude.
  #5  
Staro 09.05.2008, 15:00
Jfa_Kg Jfa_Kg je offline
Član
 
Datum prijave: 25.04.2008
US lokacija: CHICAGO
YU lokacija: Chicago/Kragujevac
Poruke: 20
Nepromenjeno

ма ако у сваком случају биће боље... само ми реци јеси ли ту информацију добила од организатора лутрије тј од некога из администрације или ти је то адвокат рекао???
  #6  
Staro 09.05.2008, 15:37
Marija Marija je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2008
Poruke: 4
Nepromenjeno

kontaktirala sam dva advokata i oba su mi dali iste info.Mislis da sam trebala traziti savjet i od organizatora lutrije?
  #7  
Staro 09.05.2008, 16:27
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Marija, ja ti isto savetujem da kontaktiras i organizatora lutrije...znam za price nekih nasih ljudi koji su bili u USA ilegalno te su kasnije legalizovali status dobijanjem Zelene karte na lutriji...ali to znam samo iz prica od davno...U svakom slucaju, zelim ti sve najbolje i puno srece...

Pozdrav!
  #8  
Staro 09.05.2008, 19:09
Marija Marija je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2008
Poruke: 4
Nepromenjeno

V777 Pozdrav i veliko hvala na lijpoj zelji!
Danas je sedmi dan otkad sam dobila pismo,i tek danas sam odlucila da ga posaljem nazad.Ipak,veceras imam jos jedan sastanak s advokatom ciji sud mnogo uvazavam,pa ako mi i on potvrdi ono sto Ti govoris (a ja mislim),sjutra ujutru saljem kovertu 'overnight'.
Zbog samog imena 'lutrija',smatram da bi se slucajevi poput mog trebali posmatrati iz nekog fleksibilnijeg ugla.
Slucaj je specifican i izvjestavacu vas o daljnjem toku.
Hvala na javljanju i sugestijama.
M.
  #9  
Staro 09.05.2008, 19:45
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Obavezno se javi da vidimo kako ide procedure i po tom pitanju.

U svakom slucaju, sve najbolje i puno puno srece tebi i svima tvojima.

Pozdrav!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.