ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Policajac u USA ? » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 24.04.2018, 15:55
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno Policajac u USA ?

Našao sam samo jednu sličnu temu ovoj ali nije mi pružila date odgovore.
Naime zanima me kako postati policajac u USA ?
Da li security kompanije daju veće plate i rank na osnovu policijskog iskustva u matičnoj zemlji (npr 5 godine i više) i je li teško postati security u USA ?
Ima li netko bi znao to detaljnije da mi objasni ?
__________________
DV-2019 x2 First time. HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #2  
Staro 25.04.2018, 08:59
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pollex Prikaz poruke
Našao sam samo jednu sličnu temu ovoj ali nije mi pružila date odgovore.
Naime zanima me kako postati policajac u USA ?
Da li security kompanije daju veće plate i rank na osnovu policijskog iskustva u matičnoj zemlji (npr 5 godine i više) i je li teško postati security u USA ?
Ima li netko bi znao to detaljnije da mi objasni ?
Za pocetak se mora imati drzavljanstvo a za posle ne znam...
Reply With Quote
  #3  
Staro 25.04.2018, 10:57
tataprase tataprase je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.06.2010
US lokacija: Miami,Tampa
YU lokacija: srbija,sid
Poruke: 45
Nepromenjeno

Postoje države gde može da se postane policajac, ali mora da se poseduje zelena karta ili u nekim državama da se aplicira za državljanstvo kao što je, bar mislim Kalifornija. Isti slučaj sam i sam
Reply With Quote
  #4  
Staro 25.04.2018, 13:37
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Evo imas ovde i vec zapocetu temu gde ima dosta objasnjenja

http://www.zelenalutrija.com/forum/s...ight=policajac
Reply With Quote
  #5  
Staro 25.04.2018, 20:48
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Ggaga citao sam tu temu i uglavnom odgovori nisu ono sto ja zapravo pitam. Pitanje je bilo za policijski posao konkretno i poslovi zaštite da li se gleda iskustvo i sl.
__________________
DV-2019 x2 First time. HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #6  
Staro 25.04.2018, 21:15
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Pretpostavljam da se gleda i da je bitno i iskustvo, ali verujem da u USA za te poslove obezbeđenja i sl. treba neka licenca. Ne verujem da može svako to da radi i da postoje neki uslovi.
Reply With Quote
  #7  
Staro 01.05.2018, 10:24
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

U NY je to jedan od najslabije placenih poslova koje svako moze da radi. Treba ti licenca koja se dobija slusanjem predavanja. 90% ovih "licenciranih" radnika jedva nabada engleski, sto bi trebalo da ti da neku predstavu o "teskoci" polaganja za licencu. Kao policajac nemas nikakvih prednosti. Jedina prednost je ako imas dozvolu za nosenje oruzja, sto opet zavisi od drzave do drzave. U drzavama u kojima je nosenje dozvoljeno, nemas nikakve prednosti. Plata je oko 8$ na sat (pre poreza) i sa tim ne mozes da se izdrazavas. Ponavljam, govorim o situaciji u NYC, gde su plate solidne, u odnosu na ostale drzave.
Reply With Quote
  #8  
Staro 01.05.2018, 18:49
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Imam informaciju za one koji bi hteli da rade kao obezbeđenje u zatvoru. Čovek sa kojim sam pričao kaže da može da se radi i sa GC (on radi tako). Plata je 3000-3500 USD (bruto).
Ide se na test koji nije jako zahtevan, posle na obuku i dobija se solidan posao. Ovo su podaci za posao za one koji su završili fakultet.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #9  
Staro 01.05.2018, 22:27
miloszeka miloszeka je offline
Član
 
Datum prijave: 24.05.2017
YU lokacija: Beograd
Poruke: 23
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NYCB Prikaz poruke
U NY je to jedan od najslabije placenih poslova koje svako moze da radi. Treba ti licenca koja se dobija slusanjem predavanja. 90% ovih "licenciranih" radnika jedva nabada engleski, sto bi trebalo da ti da neku predstavu o "teskoci" polaganja za licencu. Kao policajac nemas nikakvih prednosti. Jedina prednost je ako imas dozvolu za nosenje oruzja, sto opet zavisi od drzave do drzave. U drzavama u kojima je nosenje dozvoljeno, nemas nikakve prednosti. Plata je oko 8$ na sat (pre poreza) i sa tim ne mozes da se izdrazavas. Ponavljam, govorim o situaciji u NYC, gde su plate solidne, u odnosu na ostale drzave.
Druze, ne zelim da te demantujem, al jel moguce da legendarni NYPD ima tako male satnice? Mozda se to odnosi na pripravnike i pocetnike? Verovatno da se tokom godina rada povecava i zarada...to ispada da nasi studenti na W&T programu zarade za mesec dana vise nego jedan policajac, zato mi i zvuci malo neverovatno...msm nemoj pogresno da me razumes prosto sam zapanjen ako je takva situacija.
Reply With Quote
  #10  
Staro 01.05.2018, 22:32
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miloszeka Prikaz poruke
Druze, ne zelim da te demantujem, al jel moguce da legendarni NYPD ima tako male satnice? Mozda se to odnosi na pripravnike i pocetnike? Verovatno da se tokom godina rada povecava i zarada...to ispada da nasi studenti na W&T programu zarade za mesec dana vise nego jedan policajac, zato mi i zvuci malo neverovatno...msm nemoj pogresno da me razumes prosto sam zapanjen ako je takva situacija.
Mislim da se post odnosio na poslove obezbedjenja, a ne na policiju.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ovde policajac a šta tamo biti? anci Vaša strana 15 07.10.2014 09:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:34.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.