ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 26.12.2017, 23:30
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Pozdrav svima,malo je tema 'zamrla' pa da je ozivimo Planirala sam da povadim potvrde iz suda nakon Nove Godine,a iz policije nakon toga. Moze li mi neko reci koji sudovi su u pitanju? Opsti i visi ili
Tice se onih potvrda koje trebaju za intervju. Hvala vam na odgovoru
Napisah ovde jel nema otvorena tema za to,izvinjavam se ako pitanje nije na mestu.
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #162  
Staro 27.12.2017, 08:04
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Pozdrav svima,malo je tema 'zamrla' pa da je ozivimo Planirala sam da povadim potvrde iz suda nakon Nove Godine,a iz policije nakon toga. Moze li mi neko reci koji sudovi su u pitanju? Opsti i visi ili
Tice se onih potvrda koje trebaju za intervju. Hvala vam na odgovoru
Napisah ovde jel nema otvorena tema za to,izvinjavam se ako pitanje nije na mestu.
Makice, ne treba nista iz sudova, samo potvrda iz MUP-a, bar kad je intervju u Beogradu u pitanju
Mislim, mozes da imas ali ne treba, ja nisam ni vadio.
Reply With Quote
  #163  
Staro 20.04.2018, 09:13
Jovobd Jovobd je offline
Član
 
Datum prijave: 05.06.2017
Poruke: 16
Nepromenjeno

Evo jedan refresh i meni treba neki info posto sam iz Crne Gore.

Ja sam izvadio iz osnovnog suda papir na kojem pise da se trenutno protiv mene ne vodi krivicni postupak ali ne pise nidje da nisam osudjivan do sada ?

Da li je to taj papir jer na moje pitanje da mi treba uvjerenje da nisam do sad osudjivan odgovorili su mi da to daje ministarstvo pravde ali da ga ja ne mogu dobiti nikako ?
Reply With Quote
  #164  
Staro 20.04.2018, 10:47
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jovobd Prikaz poruke
Evo jedan refresh i meni treba neki info posto sam iz Crne Gore.

Ja sam izvadio iz osnovnog suda papir na kojem pise da se trenutno protiv mene ne vodi krivicni postupak ali ne pise nidje da nisam osudjivan do sada ?

Da li je to taj papir jer na moje pitanje da mi treba uvjerenje da nisam do sad osudjivan odgovorili su mi da to daje ministarstvo pravde ali da ga ja ne mogu dobiti nikako ?
Informacija o izdavanju podataka iz kaznene evidencije za fizička lica - Crna Gora -

Mozete ga dobiti, a vise informacije mozete naci na sledecem linku: http://www.pravda.gov.me/rubrike/Reg...videncije.html
Reply With Quote
  #165  
Staro 20.05.2018, 23:36
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Znam da je bilo reci o ovome, ali ubih se trazeci , i ne mogu nikako da nadjem...
Da li potvrda iz policije vazi godinu dana ili 6 meseci?
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #166  
Staro 20.05.2018, 23:40
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Znam da je bilo reci o ovome, ali ubih se trazeci , i ne mogu nikako da nadjem...
Da li potvrda iz policije vazi godinu dana ili 6 meseci?
6 meseci,ja sam pitala sluzbenika u ambasadi i on mi je rekao da potvrde iz Sud/Mup vaze 6 meseci. (Kada sam zakazivala novi termin intervjua pitala sam ga dal nece biti problem) On mi je rekao 'Nikakav problem,samo da ne budu starije od 6 meseci'
Ovo pricam za Intervjuu iskljucivo
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #167  
Staro 21.05.2018, 05:55
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
6 meseci,ja sam pitala sluzbenika u ambasadi i on mi je rekao da potvrde iz Sud/Mup vaze 6 meseci. (Kada sam zakazivala novi termin intervjua pitala sam ga dal nece biti problem) On mi je rekao 'Nikakav problem,samo da ne budu starije od 6 meseci'
Ovo pricam za Intervjuu iskljucivo
Meni e-mailom odgovorili pre vise od godinu i po dana:
" validnost policijskog i sudskog uverenja je godinu dana od dana izdavanja, s tim sto konzul ima pravo da vam trazi ova dokumenta novijeg datuma ukoliko smatra da je u odredjenom slucaju neophodno "
Mozda se nesto promenilo.
Reply With Quote
  #168  
Staro 21.05.2018, 21:11
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Meni e-mailom odgovorili pre vise od godinu i po dana:
" validnost policijskog i sudskog uverenja je godinu dana od dana izdavanja, s tim sto konzul ima pravo da vam trazi ova dokumenta novijeg datuma ukoliko smatra da je u odredjenom slucaju neophodno "
Mozda se nesto promenilo.
A imate i na stranici uputstva za prikupljanje dokumenata za intervju:
"Important: Police certificates expire after one year, unless the certificate was issued from your country of previous residence and you have not returned there since the police certificate was issued."

Ovo poslednje se odnosi na potvrde iz drugih zemalja u kojima ste živeli 6 meseci i duže. One mogu biti i starije ukoliko se niste vraćali u tu zemlju nakon izdavanja potvrde. Ako se niste vraćali niste ni mogli da budete pod istragom, zar ne?

Više detalja o potrebnoj celokupnoj dokumentaciji imate ovde: https://travel.state.gov/content/tra...documents.html

U Srbiji (npr. za rad u državnom sektoru) traže da policijsko uverenje ne bude starije od 6 meseci. Za intervju u Ambasadi USA važe druga pravila i ne treba ih mešati.

Last edited by nemanjaq; 21.05.2018 at 21:17.
Reply With Quote
  #169  
Staro 17.11.2019, 22:44
ljubabg ljubabg je offline
Član
 
Datum prijave: 21.06.2019
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 4
Nepromenjeno

skoro sam prekrsio zakon prvi put zbog posedovanja manje od 0.2 grama kanbisa, platio sam nagodbu drzavi i nisam hapsen niti osudjivan niti imam to u dosijeu.

znam da me ima u internoj policiskoj evidenciji iako mi je prazan dosije, i verujem da preko jednog poziva ambasada moze da dodje do te informacije pa me interesuje da li neko zna ili je cuo za nekoga ko je bio u slicnoj siutaciji i da li vrse te provere za svakoga nuzno ne vezano da li ima ciste potvrde iz suda i policije?

Nisam regularni konzument sto bih dokazao na lekarskom pregledu ako gledaju i tim putem.

Plasim se da ne spomenem sve to u formularu i napravim sebi problem pre ili kasnije, isto tako se plasim da spomenem i u startu ubijem sve sanse za GC ako ni ne proveravaju to.
Reply With Quote
  #170  
Staro 18.11.2019, 06:59
Alex92 Alex92 je offline
Član
 
Datum prijave: 23.12.2018
Poruke: 20
Nepromenjeno

Neces imati problem sa tim. Ako su potvrde iz suda i supa ciste a verujem da jesu ako si platio,sve je ok
Govorim iz licnog iskustva
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potvrda mvp977 Druga koverta 4 12.09.2008 10:32

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.