ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #391  
Staro 03.05.2007, 08:26
Marko
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

3. Moze i hemijskom, nije problem, jednom mom drugaru je proslo bez problema. Samo nemoj olovkom!! Ipak, najelegantniji nacin je da negde na njihovom zvanicnom sajtu skines formulare u pdf formatu i lepo ih popunis i odstampas, narocito zbog onih malih prostora rezervisanih za informacije o roditeljima (mozes da menjas velicinu fonta), npr.
6. U koverti koju si dobio trebalo bi da bude i nalepnica sa adresom (pogledaj jos jednom, i ja sam je provalio posle par dana ), ali nije problem, mozes i da napises adresu na koverti.
9. moze DHL, ako hoces da das 30ak evra!! Ja sam slao preporuceno (2 evra), stize za 2 nedelje, sto i nije neki problem, s obzirom da nije kljucno poslati formulare sto je pre moguce, vec je bitan broj koji si dobio. Tako da paazljivo popuni formulare, proveri sve dva puta, pa onda salji, nedelju dana gore dole nista ne znaci, pogotovo sto su koverte tek pocele da stizu.
Pozdrav svima i srecno!
  #392  
Staro 04.05.2007, 16:45
Drmisa
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

6. Naravno da je bilo i nalepnice samo sam morao 2 puta da pogledam prema svetlu.

Da, ja sam poslao i po mojoj proceni negde izmedju decembra i januara treba da bude razgovor. Mislim da je papirologija cista formalnost i da se njom ne treba mnogo zamlacivati, sve i da se nesto pogresi naravno ne kardinalno bice OK.
  #393  
Staro 04.05.2007, 20:19
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ne mora dva puta, i prosli put sam ti ubio drugi, a nisi bio potvrdjen, pa zato ni jedan nije izbacio. Sad si potvrdjen, tako da od sada ti je svaki komentar odmah vidljiv. ;-)
  #394  
Staro 06.05.2007, 07:44
Schlbaizer Schlbaizer je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2006
US lokacija: Chicago ili Milwaukee
YU lokacija: Veliko Gradiste(Silver Lake City)
Poruke: 11
Pošalji ICQ poruku korisniku Schlbaizer Pošalji Skype™ poruku korisniku Schlbaizer
Nepromenjeno

Ako sam dobro primetio, slabo ima nasih ljudi koji su nas obavestili(na ovom sajtu) da su izvuceni, a proslo je vec mesec dana od kako su poceli da nas obavestavaju iz Kentakija. Da li je razlog sto ljudi mozda i neznaju za ovaj stvarno odlican sajt, zahvaljujuci Milosu, ili jos nije pocelo masovno slanje obavestenja u Srbiju. Negde sam procitao da su preko 500 ljudi izvuceni prosle godine iz SCG? Ako je ta cifra tacna, a i ako je tacno da 7% prijavljenih ljudi iz svake zemlje bude izvuceno, onda je to cifra od oko 7000 ljudi prijavljenih iz Srbije, sto i nije tako losa verovatnoca da covek bude izvucen! Zelim svima puno srece, a sebi najvise, i obavestavajte nas o lutriji, a recite i drugim ljudima za ovaj odlican sajt.
Milose svaka cast!!!
  #395  
Staro 06.05.2007, 12:06
Sara
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Ima li neko da je izvucen iz Bosne do sad se niko nije javio, ako ima neko neka se javi bar da malo utjesi ove sto se nadaju i cekaju.
  #396  
Staro 06.05.2007, 13:28
Jokic
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Za DV 2007 (prosloj lutriji za GC) ima tacno 505 ljudi sa pasosima SCG koji su dobili GC preko lutrije. Evo zvanicni link za statistiku svih zemalja (za DV 2007): http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1317.html Ali ne zaboravi da tih 505 ljudi nije 505 izvucenih na lutriji, vec tu cifru mozes da podelis sa dva ili cak tri da bi dobio stvarnu cifru ljudi koji su nosioci prava za GC - oni koji su stvarno izvuceni na lutri i obavesteni. E sad ti srecnici koji su izvuceni su poveli sa sobom zenu ili muza i decu ako imaju, a oni su takodje uracunati u onu cifru od 505, a ti ljudi nisu izvuceni na lutriji, iako imaju pravo da dobiju GC preko nosioca prava zbog rodbinske veze (suprug/supruga i deca) ! Ima i onih koji nisu u braku, ali dobar deo njih (50 ili cak 70%) povede nekoga sa sobom, a veruj mi da i onaj ko nema nikoga, ubrzo nadje nekoga ko bi hteo da podje snjim u mnogo bolji zivot. Ta lutrija se dosta rascula, skoro sve dnevne novine su objavile da je besplatno, tako da cifra od 7000 ljudi je suvise mala, radi se o stotinama hiljada ljudi iz Srbije (ako ne milion!) koji apliciraju za lutriju, a dobije recimo samo 200 pojedinaca koji povedu sa sobom zenu (i decu)... Sad se SCG raspala, pa prema tome Srbija ce sada da dobije manje od 500 GC... Sanse da dobijete su sada skoro kao na lotou nazalost... Ljudi se sad hvataju za svaku slamku (pogotovu ako je besplatno ucesce) samo da bi se iselili iz Srbije u kojoj se inace jako losa ekonomska situacija jos vise pogorsava... Covek kad cita ovaj forum stice ustisak kako je dovoljno da se ispravno popuni neki smesan forular i eto, dobijate obavestenje da ste izvuceni... Eh, da je tako, bilo bi lepo... Inace forum je pun korisnih informacija ako ste izvuceni, to je extra!
  #397  
Staro 06.05.2007, 19:17
vanja
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Sasvim slucajno sam naletela na ovaj sajt i potpuno sam se odusevila sa svim korisnim informacijama koje sam ovde pronasla! Svaka cast ljudi, to je zaista od velike pomoci svima nama koji smo konkurisali i svima onima koji tek nameravaju da se prijave za zelenu kartu
Lepa vest je da sam dobila veselu kovertu iz kentucky-ja 29.aprila, mada vidim da je datum kada je pismo adresirano 27.mart. Broj koji sam dobila je 5000 nesto, ne znam tacno napamet. Uredno sam popunila sve formulare i poslala nazad dhl-om 4.maja. Nadam se da cu dobiti poziv za intervju i da cu uspeti da dobijem green card...ne znam koliko se cesto desava da iz nekog razloga neko ipak dobije korpu? ja sam zivela u americi skoro 4 godine, tj bila sam tamo na studijama pa se nadam da ce to mozda i biti od neke vaznosti? Uh , previse je pitanja, znam da se previse brinem...lol
Da li neko od vas mozda ima predstavu kada bi odprilike trebalo da se odigra taj intervju u ambasadi, koliko sam ja razumela citava procedura oko brojeva bi trebalo da se zavrsi do 30. septembra...kakva su vasa ranija iskustva i kada mogu da ocekujem sledeci odgovor/pismo?
Puno srece svima koji idalje cekaju, dobotnicima sv cestitke i svima puuno pozzzdrava!
vanja
  #398  
Staro 06.05.2007, 19:40
vanja
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Malo sam zbunjena, nestao mi je komentar...
No svakako samo da ponovim lepu vest, ja sam medju srecnim dobitnicima prvog pisma iz kentuckija koje je stiglo u moje sanduce 29, aprila sa datumom u pismu 27.mart
Uredno sam popunila i poslala svu dokumentaciju nazad u kentucky i to dhl-om, u petak 4.maja. Ne znam koliko je njima potrebno vremena da odgovore sa drugim pismom, tj kad bih odprilike mogla da ocekujem poziv za intervju u ambasadi? Moj broj je 5*** ne znam tacno napamet...
Puno srece svima koji idalje cekaju prvo pismo, sve csestitke dobitnicima i naravno svima puno pozdrava!
ovaj sajt je fanstastican tako da cu -kako stoje stvari- ovde biti poprilicno cest gost
pozzzz
Vanja
  #399  
Staro 06.05.2007, 22:56
Boris
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Moja zena je dobila pre neki dan pismo iz Kentakija. Broj je oko 5000... Imamo vrlo konkretno pitanje koje se odnosi na broj aplikacija koje oni salju. Mi sada pokusavamo da se setimo da li smo napisali da smo vencani ili ne (jer smo jednom stavili da nismo kako bo mozda lakse neko od nas dobio green card). Znam da mozda zvuci neverovatno ali tako je.... Mi smo vencani u crkvi u Sent Andreji i mislili smo da se vencamo u opstini kada nekog od nas obaveste... ALI, ako se dobro secamo ovog puta kada smo aplicirali, i ona i ja smo napisali da smo vencani... ONO STO NAS BRINE je to sto je u koverti od dokumenata stiglo sve u jednom primerku. Pa me zanima da li je neko ko je aplicirao sa zenom, dobio u koverti po dva primerka ili ste kopirali?
  #400  
Staro 07.05.2007, 13:38
Sasa
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Ima li neko da je izvucen iz Bosne ako ima neka se javi da vidimo da nas nisu zaboravili mi zivimo u nadi a covjek u nadi umre!Nesto malo ima izvucenih iz Bosne.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.