ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #511  
Staro 21.07.2007, 09:12
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Prika,

za koliko clanova tvoje porodice je obrazac I-134 morao da bude ovakav kao sto si ti napisao: godisnje neto-primanje $30000 ti pokriva namesten stan i hranu za tri meseca? Troje, cetvoro? Jer ako ide pojedinac, onda je njemu veca pokrivenost u duzem vremenskom periodu, ili su dovoljni i manji prihodi? Ovo su samo moja logicka razmisljanja, nista vise. U svakom slucaju dobro da si ukazao na svu ozbiljnost ovog obrasca, jer su ljudi pisali da su dobijali garanciju i putem e-maila kao obicnu poruku i da je i to prolazilo bez problema? Da li si ti dobio skeniranu kopiju I-134 ili imas original?

Hvala na ovim komentarima. Da li ste vi pripremili i uverenja iz suda ili samo iz SUP-a?

Pozdrav i sa srecom!
  #512  
Staro 21.07.2007, 22:24
Prika Prika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.06.2007
Poruke: 44
Nepromenjeno

Cao,
Nas je troje.
Ja, supruga i dete.
I-134 imam orginal i dosla mi je u julu.
Nisam upoznat sa pojedinostima, ali bi trebalo da bude onako kako si ti gore navela( pojedinac verovatno moze da bude
duze pokriven sa garancijom od porodice sa tim primanjem).
Za manja primanja ne znam ali onaj ko ti daje garanciju verovatno ima veca primanja od 30000$jer to je neki minimum tamo.
U garanciju mogu da udju svi koji imaju primanja u USA,
sto se tice uverenja iz supa to imamo a i iz suda, ali su mi rekli da iz suda se ne priznaje jer oni ti mogu samo dati da se protiv tebe trenutno ne vodi nikakav sudski proces.Mnogo je vazno ono iz supa,ali ne moj da ga vadite rano jer ima rok vazenja od 6 meseci i to mi je receno da ne sme da bude starije od 6 meseci.
  #513  
Staro 22.07.2007, 13:19
dragan
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Pozdrav svima jos jednom,
Sto se tice garantnog pisma za mene, s obzirom da sam do sada bio vise puta u Americi (trenutno sam u NY), mislim da ce obican mejl od nekog odavde biti dovoljan za intervju. Ili mozda nece? Ako neko ima iskustvo u vezi ovog detalja, molim da mi to javi. Pretpostavljam da moj boravak (turisticki) ovde predstavlja dovoljnu garanciju da ce moj boravak u prvih nekoliko meseci biti pokriven od strane nekog u Americi.
Srecno svima & NEVER GIVE UP...NEVER !!!
  #514  
Staro 27.07.2007, 11:11
Nyxx
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Pozdrav svima a narocito Meeloshu koji je sve ovo zapoceo. Ovo je vrlo korisno za sve ljude koji bi zeleli da odu, dobili su na lutriji ili ocekuju razgovor u Ambasadi. Meni su vasi komentari vrlo pomogli pa vas se svima zahvaljujem
Evo sada cu ja probati da pomognem ostalima koji su puni neizvesnosti oko svega ovoga.
Juce sam konacno podigao pasoshe sa imigracionom vizom i pratecim dokumentima.
Moja prica je malo cudna ali eto sve se lepo zavrsilo.
Kada sam dobio prve dokumente iz USA u kojima me obavestavaju da sam potencijalni dobitnik Zelene karte (negde u Aprilu prosle godine)ja sam tada nekako cudno odreagovao otprilike sta cu ja tamo, ovde imam nekakav posao tamo je neizvesno itd (iako sam ceo zivot mastao o odlasku, strah verovatno). Da skratim pricu dugo sam razmisljao da li da saljem dokumenta nazad u USA i pored toga sto je pisalo posaljite dokumenta odmah da biste imali sansu da vas izvuku, ja posaljem dokumenta tek u Septembru. Otprilike ne ide mi se ali ajde da posaljem ko zna sta ce biti posle.
Posto sam ih poslao tako kasno apsolutno sam bio siguran da nece biti nista od toga i zaboravio sam na sve.
Krajem Februara ostajem bez posla i bezuspesno ga trazim mesecima. Odjedanput stizu mi dokumenta ovaj put iz Svedske
i tu mi cestitaju i kazu da mi je zakazan razgovor u Ambasadi. T o je bilo pre oko 2 meseca.
Posto sam ja ziveo sa devojkom par godina a nismo bili vencani, pozvao sam Ambasadu da pitam da li je glupo da se sada vencavamo kad sam ja dobio papire. O ljudima iz Ambasade mogu da vam kazem sve najbolje. Pomerili su mi datum
zakazanog razgovora za kraj Jula i mogu da vam kazem da smo jedva stigli da sve obavimo, vencanje i ostale papire.
Upozorio bih sve one kojima zana uzima njihovo prezime da odmah predaju za novi pasosh je ga je moja zana jedva dobila dan pre razgovora posle 12 dana mukotrpnih molbi jurenja veze itd. Tako da do poslednjeg dana nismo znali da li ce ona dobiti pasosh.
Kao sto rekoh u Ambasdi sam dosiveo pravi pozitivni shock. Pre toga sam bio u Belgijskoj, u Italijanskoj karabinjeri teraju ljudi iza zute linije kao stoku. Ovde je bilo organizovano, celika cekaonica sa puno stolica. Svi sede prozivaju po broju, sve ide brzo. Neverovatno.
NAs su prozvali po imenu. Uzeli su nam dokumenta. Da napomenem da nisam imao izvestaj iz banke. Pozivno pismo je bio
odstampani email. Sve je bilo OK. Zavrsili smo za 10 minuta oko 9 i 30. Rekli su nam dodjite na razgovor sa konzulom u 11 h. Mozete izaci iz ambasde, znaci nema onog cekajte tu prozvacemo vas i sl.
Razgovor sa konzulom je trajao oko 10 min. Uobicajena pitanja, cime se bavite, da li ste nekaad bili u Americi. I na kraju dodjite sutra u 15 h po vize i to je to.
Tako da zelim svima da kazem da nema razloga za bilo kakav stres, jer koliko sam ja shvatio ako ste vec izvuceni to je to. Bitno da je samo da nabavirte sve papire koje su zahtevani u s njihove strane, lekarski pregled i to je to.
I jos nesto novac uplacujete tek posto vam uzmu dokumenta i kazu da je sve u redu i da ce platiti na blagajni.
To je stvarno fer sa njihove strane jer da nesto nije u redu oni bi vam rekli da ne uplacujete, a ipak to nisu male pare za bacanje.
Eto ja sam se malo vise raspisao ali sam hteo da kazem ljudima iz prve ruke da ne treba toliko brinuti, lupati glavu
da li mi treba ovo ili ono. Nabavite ono sto od vas zahtevaju i ne bi trebalo da bude problema.
Nadam sa da sam vas malo utesio. Pozdrav svima. Sa nekima se mozda i vidim u USA. ZA pocetak idem u Chicago.
  #515  
Staro 28.07.2007, 00:10
Biljana
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Da li je izvlačenje za dv2008 već završeno ili traje do kraja mesca.Ja sam tuzna jer nisam dobila belu kovertu
  #516  
Staro 28.07.2007, 20:44
dragan ny
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

@Nyxx
My GRATITUDE na ovako veoma opsirnom tekstu. Meni ste sigurno pomogli. Pretpostavio sam da je to dosta jednostavnije no sto to vecina nas zamislja. Sad mogu lagano bez neke panike da se usredsredim na prikupljanje neophodnih papira....
Sve najbolje i veliko hvala jos jednom...
  #517  
Staro 29.07.2007, 01:07
Darko
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

@Nyxx
Svaka cast na ovako opsirnijem tekstu,naravno da si puno pomogao.Ipak je lepse videti i cuti da nije bas tako velika panika i frka kako se prica.Uostalom,sve je to rekao i Meelos,tako da uopste nema razloga za dizanje bespotrebne tenzije.Puno srece preko bare i ako se setis,napisi nam prve utiske o USA,kako si se snasao,pronalazak posla,uklapanje u samu drustvenu sredinu Amerike,itd...

E sad ono sto mene zanima,a verujem i druge,jer bi svima puno bilo od velike pomoci ukoliko bi bili izvuceni,a to je:
Da li neko zna kakav otprilike tekst treba da stoji na e-mailu koji ti posalje prijatelj ili poznanik iz USA?
Bilo bi lepo kada bi neko koji je to vec dobio,jednostavno uradio copy/paste(naravno sa izmisljenim ili obrisanim podacima lica iz USA koji ti salje),pa da i oni koji nisu sigurni sta tu treba da stoji,budu upuceni...a moze i da se okaci na onu stranicu koju je Meelos vec napravio sa skeniranim papirima iz famozne bele koverte! Stvarno bi svima bilo od velike pomoci...ako neko zeli da pomogne svima nama koji to jos ne znamo,hvala unapred!
Pozdrav,zivi bili!
  #518  
Staro 29.07.2007, 11:41
Prika Prika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.06.2007
Poruke: 44
Nepromenjeno

Onaj deo sto je napisan o ambasadi je jako bitan,
Naravno svi mi manje ili vise imamo negativno iskusto sa ambasadama.
Tolerantnost koju oni ( ambasada ) pokazuju je jako bitna.
Ta tolerantnost se vidi i na komentarima gore navedenim.
Posebno me raduje cinjenjica da je dovoljan E-MAil kao pozivno pismo.
Naravno ja imam orginal garanciju, ali me raduje zbog ostalih ljudi.
Mislim da je u pravu covek koji je naveo da treba da se samo spremi ono sto se trazi od nas,
i da se ne tupi vise jer to su na kraju samo dokumenti koji su propratna stvar u ovoj celoj prici.
za mene je izuzetno bitan onaj deo gde kaze da mu nisu trazili dokaz o finansijama ovde u Srbiji.
Puno srece svima koji su izvuceni za 2008.
Cekajmo oktobar da se krene sa drugim kovertama
  #519  
Staro 29.07.2007, 19:14
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Pozdrav svima i cestitke na dobijenoj vizi. Nadajmo se da cemo svi na isti nacin proci i da cemo se svi videti u USA jednog dana!

Citajuci neke inostrane forume, naisla sam na jedno cisto tehnicko pitanje, koje se ovde ne pominje, te bih zelela da pitam: da li nase licne stvari mozemo poneti s nama u Ambasadu (mislim na tasne, ranceve i tako te stvari), obzirom da neke USA Ambasade ne dozvoljavaju ulazak u zgradu s licnim stvarima, vec se mora uci samo s dokumentima?


Hvala i puno srece!
  #520  
Staro 30.07.2007, 20:56
Prika Prika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.06.2007
Poruke: 44
Nepromenjeno

Imam nekoliko pitanja vezano za papire koji se traze.
Prvo sta se podrazumeva pod zatvorskim i sudskim dosijeom
Zato sto se moze izvaditi samo dokaz o nekaznjavanju iz supa i suda .Da li je to to?
zatvorski dosije obuhvata ta potvrda iz supa ili ne?
Drugo kako da se izvadi dokumenat o deportacijama ( ako nisi deportovan).
Gde se taj dokumenat vadi?
Da li je vojni dosije samo vojna knjizica koja treba da se prevede ili je potrebna i potvrda iz vojnog odseka,
da ti je vojna obaveza regulisana.
Jedino sto mi je jasno a ja sam sa terena bivse SFRJ jeste da mi treba od svake drzave u kojoj sam boravio duze od 6 meseci uverenje iz policije( ovo je provereno sigurno).
Voeo bih da mi neko odgovori na ova gore pitanja ukoliko zna.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.