ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 27.03.2013, 20:50
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Upravo tako Evo neke tabele cisto da steknete osecaj kako to otprilike izgleda. Ovo se odnosi na b1/b2 turisticku vizu. Naravno ovo je sve hipoteticki.

- Imate rodjaka u US -1
- Imate prijatelja u US -1
- Imate brata ili sestru u US -2
- Imate dobrostojeceg prijatelja -2 (lepo fancy napisano pozivno pismo)
- Nemate nikoga u US +1
- Imate vaucer od hotela (barem email) +1
- Uplatili ste za avio karte -1 (iz nekog razloga ne podnose kad kupite avio-karte unapred)
- Imate pozivno pismo neke firme a idete u solo reziji -2
- Imate nekretninu na vase ime u Srbiji +1
- Imate posao i radite do godinu dana +1
- Imate posao i radite vec do 3 godine +2
- Imate posao i radite 5 godina +3
- Radite u firmi eg. Telenor godinu dana +3
- Radite u firmi eg Telenor 3 godine +4
- Radite u firmi eg Telenor 5 godina +5
- Kad im kazete da ste samostalni preduzetnik -1
- Kad im kazete da ste direktor u svojoj firmi +1
- Ako Vam je firma malo veca (tipa 5 zaposlenih i vise) +3
- Redovan student -1
- Neredovan student -3
- Nezaposlen -4
- Starost 18-40 -1
- Starost 40-80 +1
- Doneli ste pasose roditelja +1
- Doneli ste radnu knjizicu na uvid +1
- Doneli ste izvod iz banke +1
- Nemate stari pasos -1
- U Vasem jedinom pasosu nema viza uopste -2
- Doneli ste stare pasose pune viza +2
- Doneli ste kopiju ugovora nekretnine na vase ime +1


itd itd
Ja da radim u ambasadi odbijao bih svakoga ko ima nekoga bilo koga u US jer je to za mene upozorenje da taj neko mozda moze da mu pomogne da ostane. Cim neko donese pozivno pismo bio bi za mene potencijalno rizican. Pokusajte da skupite 3-4 poena i vidite da li prolazite
Reply With Quote
  #32  
Staro 27.03.2013, 21:06
Ilija89 Ilija89 je offline
Član
 
Datum prijave: 25.03.2013
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Telenor :grin:

Ne znam nikog od mojih kolega iz Telenora ko je odbijen za turisticku vizu :;D:

Kad bolje razmislim, i moj intervju se zavrsio onog momenta kad sam rekao da radim u Telenoru
ee kad bi svi imali tu srecu da radimo u Telenoru:)) nego nadam se da cu docekati taj dan da podjem u ameriku... ljudi hvala vam puno, dali ste mi snage da pokusam jos jednom da dobijem tu vizu
Reply With Quote
  #33  
Staro 28.03.2013, 09:55
Ivy's Avatar
Ivy Ivy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2012
US lokacija: Texas
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 84
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ilija89 Prikaz poruke
ja samo mogu da prilozim da imam jedan plac na svoje ime i to da sam vlasnik knjizare nista vise... samo neznam dal da kazem da idem kod rodjake ili da ne pricam o tome...?
Nikad ne lazi na tim intervjuima ili prilikom ulaska u zemlju. Slobodno odgovori sturo i kratko na pitanje, ali nemoj lagati. Mogao bi imati gadnih problema ako to poslije primjete.

Primjer:

OK je biti kratak i direktan:
- Gdje idete?
- U New York. (Ne moras reci kod koga ideš, odnosno da ideš kod rođaka, to te nisu pitali.)

Nije ok lagati pa onda odgovoriti ovako:
- Poznajete li nekoga u US?
- Ne. (A imaš prijatelje, rođake i sl.)

Za nekoga tko ide cesto u US ili se tamo zeli preseliti, laganje moze imati gadne posljedice:
Citat:
It is possible to be found inadmissible to the US under INA 212(a)(6)(C)(i) for lying in a US visa application or in trying to procure any US immigration benefit; an inadmissibility under (6)(C)(i) is permanent, meaning the individual cannot ever get a US visa unless they apply for and receive from US Citizenship and Immigration Services (USCIS) a waiver of the inadmissibility. The immigration waiver is applied for using Form I-601 – it is difficult to get.
U prijevodu, ako si im vec rekao da imas rodake, oni to znaju. Zapisuju sto si rekao na intervjuima. Ne mozes doci drugi put i reci da nemas nikoga u US. Meni je frajer na aerodromu na ulazu u zemlju znao tocno sto sam rekla zeni u ambasadi i nije me pitao skoro nista jer "sve tu pise, zna on da ja imam sve papire".

Na trecoj sam turistickoj vizi. Ovu zadnju dobila sam kad sam rekla da se udajem za USC. Ljudi su mi rekli da ne govorim nista o svadbi, ja sam zeni sve ispricala i o svadbi i o tome kako se mislim preseliti, ona je rekla ok i dala mi vizu na 10 godina. Prve dvije bile su na 6 i 3 mj.




Prijatelj, student, mlad, nezaposlen (redovan student) ide u US na dodjelu nagrade za najbolji studentski video. Nema zenu, nekretnine, kredite, nista. Prva mu je prijava za vizu, dali su mu na 10 godina.
__________________
DV-2014 - Has not been selected
CR-1/IR-1 (6/2013)
Reply With Quote
  #34  
Staro 28.03.2013, 17:19
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Ovo za laganje je 100% tacno. Nemoj naravno nista lagati. Pogotovo ne ako jednom kazes nesto pa da menjas pricu Jednom kad imas rodjaka svaki put pokusavas tako isto.
Reply With Quote
  #35  
Staro 28.03.2013, 18:09
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Ja da radim u ambasadi odbijao bih svakoga ko ima nekoga bilo koga u US jer je to za mene upozorenje da taj neko mozda moze da mu pomogne da ostane. Cim neko donese pozivno pismo bio bi za mene potencijalno rizican. Pokusajte da skupite 3-4 poena i vidite da li prolazite
Na osnovu cega bi ti odbijao? Kakvo upozorenje?
Na zalost, ljudi koji rade u ambasadi ocigledno razmisljaju isto kao i ti. Ja radim u ovoj Americi vec godinama i placam uredno svoj porez i dadzbine. Sa svojim primanjima ja itekako privredjujem ovoj zemlji. Zeleo sam ovo leto da svom kumu (sa kojim sam drugar od malena) pokazem gde zivim, radim i kako sam se snasao u ovom dalekom svetu. Da odemo malo da se provedemo po Vegasu i zezamo (i time jos vise privredjujem ovoj zemlji jer ce on svoje pare stecene u Srbiji i ja svoje da potrosimo ovde). Jeste, poslao sam mu pismo....kao sto sam poslao jos nekima pre njega i SVI su se vratili nazad. Da li stvarno mislis da bi moj kum meni ugrozavao status da pokusa nesto ilegalno? Covek je imao i nekretninu i redovan posao i pare na racunu i sva ta sranja koji oni traze i bio je odbijen jer nema zenu i decu (to njima ne dokazuje dovoljnu vezanost za zemlju). Kakve su to gluposti? Na osnovu cega ide razmisljanje da ljudi u srbiji samo cekaju da odu negde ilegalno. Pa imaju svi pasos, mogu sutra u Nemacku, Francusku, Svedsku....gde je zivot daleko laksi nego ovde (sto se tice skolovanja, zdravstva itd). Ujedno, koga god da sam ikada upoznao da je hteo ovde da dodje i ostane ilegalno je u tome i uspeo. Sve koji znam da su odbijeni su samo hteli da dodju u posetu. To samo pokazuje koliko su oni glupavi tamo sa svojom procenom. U svakom slucaju, ja cu da uzmem pare koje sam hteo da potrosim i da odem negde, bilo gde van amerike i da ih ostavim tamo gde su pozeljne.
A sto se tice upozorenja i sl.....eto ti Work And Travel program....glavni uvoznih ilegalnih imigranata....ali i dalje postoji.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #36  
Staro 28.03.2013, 20:31
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Na osnovu cega bi ti odbijao? Kakvo upozorenje?
Na zalost, ljudi koji rade u ambasadi ocigledno razmisljaju isto kao i ti. Ja radim u ovoj Americi vec godinama i placam uredno svoj porez i dadzbine. Sa svojim primanjima ja itekako privredjujem ovoj zemlji. Zeleo sam ovo leto da svom kumu (sa kojim sam drugar od malena) pokazem gde zivim, radim i kako sam se snasao u ovom dalekom svetu. Da odemo malo da se provedemo po Vegasu i zezamo (i time jos vise privredjujem ovoj zemlji jer ce on svoje pare stecene u Srbiji i ja svoje da potrosimo ovde). Jeste, poslao sam mu pismo....kao sto sam poslao jos nekima pre njega i SVI su se vratili nazad. Da li stvarno mislis da bi moj kum meni ugrozavao status da pokusa nesto ilegalno? Covek je imao i nekretninu i redovan posao i pare na racunu i sva ta sranja koji oni traze i bio je odbijen jer nema zenu i decu (to njima ne dokazuje dovoljnu vezanost za zemlju). Kakve su to gluposti? Na osnovu cega ide razmisljanje da ljudi u srbiji samo cekaju da odu negde ilegalno. Pa imaju svi pasos, mogu sutra u Nemacku, Francusku, Svedsku....gde je zivot daleko laksi nego ovde (sto se tice skolovanja, zdravstva itd). Ujedno, koga god da sam ikada upoznao da je hteo ovde da dodje i ostane ilegalno je u tome i uspeo. Sve koji znam da su odbijeni su samo hteli da dodju u posetu. To samo pokazuje koliko su oni glupavi tamo sa svojom procenom. U svakom slucaju, ja cu da uzmem pare koje sam hteo da potrosim i da odem negde, bilo gde van amerike i da ih ostavim tamo gde su pozeljne.
A sto se tice upozorenja i sl.....eto ti Work And Travel program....glavni uvoznih ilegalnih imigranata....ali i dalje postoji.
Zakon je takav. Jednostavno oni se drze zakona do poslednjeg slova. Za koga god se posumnja da ima bilo kakve namere da ostane u US ili da ima bilo kakve veze sa US (prijateljske, rodbinske) koje mu mogu pomoci da ostane na crno odbijaju. Vrlo je prosto. Imas masu nasih ljudi koji ni nemaju nikoga u US ali se "trude" da nadju nekoga da bi im poslao garantno pismo?? pa gde je logika u tome?? Garantno pismo otezava stvar zato sto to pokazuje da imate nekoga u US ko Vam moze pomoci da ostanete i da radite nesto. Ja razumem i tvoju stranu nemoj pogresno da me shvatis ali jednostavno samo kazem kako sam ja to doziveo tamo. A ono sam napisao u vise u afektu nego sto sam stvarno mislio jer ne mogu da verujem da ljudi i dan danas nose 'pozivna pisma'. LOL.

B1/B2 je za turisticka putovanja ili za posete seminarima i uglavnom se izdaje za te namene. Naravno tu i tamo odobre neki izuzetak (tipa jedan poznati gamer je skoro dobio b1/b2 turisticku vizu da bi igrao igrice 3 meseca u US i otvoreno im rekao da ce po 15 sati dnevno da igra igrice).
Sve sto treba jeste da se pokazu cvrste veze sa Srbijom i nikakve veze sa US. Nego cisto turizam i viza se prilicno lako dobija. Kad sam isao za moju vizu za zelenu kartu bio sam ceo dan u ambasadi i naslusao sam se svega i svacega.
Neverovatno je da ljudi MASOVNO donose garantna i pozivna pisma a ne shvataju da je upravo to razlog sto ih odbijaju. Bilo je tu i crnjak slucajeva tipa jednom coveku (stariji covek) umro sin i odbiju ga. Covek se raspravljao sa njima jedno 20 minuta i na kraju su morali da ga izvedu napolje sa obezbedjenjem. Ja sam sedeo blizu i sve pazljivo slusao
Vrlo je prosto studenti, nezaposleni i slicno imaju mnogo manje sanse da im odobre vizu. Zaposleni u dobrim (mislim poznatim) firmama gotovo uvek dobijaju. Najvise vrednuju stalno zaposlenje pa onda pasos pun viza, nekretninu i recimo pasose roditelja ako je do 30god. Novac na racunu im nije toliko bitan jer to ne shvataju kao cvrstu vezu sa Srbijom (osim ako nisu orocene na dug period i neki veci iznos). Novac na racunu cisto da pokazete da ste stvarno turista-burzuj je isto ok. Jos jedna stvar isto mislim da gledaju ko je kako obucen jer ako si obucen nesto jadno a hoces da ides da se zezas po Americi ....
Oni i da hoce da te odbiju ne bi mogli kad bi im pokazao stalno zaposlenje i vaucer hotela samo da nemas nikoga u US. Naravno i pasos da si vec negde putovao a ne prvo pa US

Tako je barem za B1/B2 vizu a ovo za J1 vizu si potpuno u pravu pa 99% ilegalnih imigranata sa ovih prostora su na J1 vizi, zaista neverovatno.
Reply With Quote
  #37  
Staro 28.03.2013, 20:53
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Oni i da hoce da te odbiju ne bi mogli kad bi im pokazao stalno zaposlenje i vaucer hotela samo da nemas nikoga u US. Naravno i pasos da si vec negde putovao a ne prvo pa US
Osoba koju sam pomenuo radi 15 godina u nasem dobrom javnom preduzecu i ima nekretninu na svoje ime....no, opet su ga odbili jer nema zenu i decu. Tako da je kanda od nedavno i porodica koja ostaje iza jako bitna stavka uz sve ovo :-( U svakom slucaju, slozicemo se da oni sve tretiraju kao kriminlace (znaci kriv si odmah...tako valjda radi americki zakon), pa onda ti dokazujes da nisi kriminalac, da nemas kriminalne namere i da ces se vratiti :-(
Ja nisam slao "garantno pismo", nego cistu potvrdu da ce covek biti kod mene i da ce se vratiti. Ne vidim sta je u tome lose, ali mozda si u pravu....ocigledno to otezava situaciju, jer ocigledno i mene smatraju za kriminalca....
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #38  
Staro 28.03.2013, 21:07
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

lol ajde de nemoj takav da si. Nije bas sve tako crno, daleko si od kriminalca Sta da se radi pokusao si, probali ste nije do tebe i to je to.
Uglavnom oni tako rade jer imas masu ljudi koji zloupotrebljavaju i procenat zloupotreba je jako visok. Negde sam citao kada zemlja ima manje od x procenta odbijenih viza da onda toj zemlji ukinu vize (Hrvatska je negde jakoo blizu te granice). Srbija je verovatno jako daleko i zato je i tako u ambasadi.

Ovo za 15 god radnog iskustva si me bas sad zabrinuo onda si u pravu i za porodicu, nisam mislio na to sigurno da u sistemu ima negde ako je preko tipa 34god onda da zena igra vaznu ulogu a recimo deca od preko 37god lupam naravno. Hocu reci treba sve te stavke uzeti u obzir pre apliciranja da bi bilo manje odbijenih

To je prosto jedan veliki sistem gde ti kad stanes na salter on sve popunjava i stiklira i sta mu ispadne ispadne a posto je sad gotovo sad sve automatizovano (popunjava se preko interneta) onda je verovatno rezultat pre-definisan. Mislim da onaj sluzbenik samo radi po tom sistemu jer kad god stanes oni cukaju po kompjuteru ko ludi.

Evo ovde
http://www.travel.state.gov/pdf/FY11.pdf

Last edited by vrhunski; 28.03.2013 at 21:14.
Reply With Quote
  #39  
Staro 28.03.2013, 22:31
shanzy shanzy je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.07.2011
YU lokacija: Srbija
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
...
- Doneli ste pasose roditelja +1

...
ne razumem ovaj deo, sta ce njima pasosi mojih roditelja?
Reply With Quote
  #40  
Staro 28.03.2013, 22:38
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Ovo za laganje je 100% tacno. Nemoj naravno nista lagati. Pogotovo ne ako jednom kazes nesto pa da menjas pricu Jednom kad imas rodjaka svaki put pokusavas tako isto.
Ovaj dreamerov kum nije nista lagao,slagao bi da je otisao i rekao nemam nikoga,idem malo da se prosetam po Americi.
Jednostavno decko nije hteo bilo sta da krije jer se nikada ne zna kada ce koja istina izaci na videlo i sigurno da nije hteo da ugrozi ni sebe i svoje mogucnosti da nekada kasnije ponovo putuje u US niti status u US svog kuma.

Hajde Vrhunski,ali iskreno,recimo treba tebi da dodje kum,drugkomsija,bilo ko od rodjaka.Sta bi mu savetovao da kaze na intervjuu-da nema nikoga ili da ide kod tebe.

Ja sam za to da se ne treba lagati pogotovu kada su tako ozbiljne stvari u pitanju koje mogu dovesti do nekih penala.
I isto tako mislim da su neka pravila (ne)izdavanja viza jako losa.
Moja prijateljica,udata,dvoje dece,htela da ode kod sestre od tetke u US sama,znaci ostavlja muza i maloletnu decu u Srb na dve nedelje.Odbijena.Pritom radi vise od 10 godina u istoj firmi.
I koja je poenta da ona bude odbijena,a da masovno studenti od kojih veliki broj ostane na crno tamo dobiju vizu.
A ovaj slucaj da coveku nisu dali vizu,a sin mu je umro necu ni da komentarisem.Zalosno.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:03.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.